Bursa Escort
Reklam
Bugun...


Togay Çoban Başkan Yardımcılığına Getirildi..
Bir çok Ardahanlının yaşadığı İstanbul'un Esenyurt İlçesinin yeni belediye başkanının ekibin de bir Ardahanlı da yer aldı.

Togay Çoban Başkan Yardımcılığına Getirildi..

Necmi Kadıoğlu'nun istifası ile boşalan ve Ali Murat Alatepe'nin yerine seçildiği Esenyurt Belediyesinin yeni başkan yardımcıları da belli oldu.

**ARDAFED Lobi Çalışması Yürütmüştü..
İstanbul'un önemli ve en büyük bütçesi olan belediyelerin başında gelen Esenyurt Belediyesinin yeni yönetim kadrosunda Ardahanlı Mali Müşavir Togay Çoban başkan yardımcısı olarak görev alacak.
Aynı zaman da Esenyurt Hanak Dernek Başkanı da olan Mali Müşavir Togay Çoban Esenyurt ve Ardahan kamuoyunun yakından tanıdığı mütevazi bir isim.
Bilindiği gibi geçtiğimiz hafta yeni başkanı ziyaret ederek, kendisine yakın çalışma ekibin de en az bir Ardahanlının da yer alması için Esenyurt İlçesinin yeni Başkanı Ali Murat Alatepe'ye rapor sunan Ardahan Dernekler Federasyonu, Ardahanlı AK Partili toplam 6 Belediye meclis Üyesinin bulunduğu Esenyurt Belediye Meclisinin aldığı bu kararı olumlu buldu.
Öte yandan Karslı olan ve Kadıoğlu'nun döneminde de Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Gazenfer Karakaş bu görevini yeni başkan Alatepe'nin ekibinde de yer aldığıda alınan bilgiler arasında oldu.
Yeni Başkan Yardımcılarının hangi görevlerde sorumlu olacakları ise Yılbaşında sonra belirlenmesi bekleniyor.

ARDAFED Esenyurt'ta Tam Yetkili Bir Başkan Yardımcısı İstedi..

*25/12/2017 Tarihi Haber

Başta İstanbul'da olmak üzere tüm yurt genelinde güçlü bir Ardahan lobisi çalışmalarına ara vermeden devam eden Ardahan Dernekler Federasyonu bir süre istifa eden İstanbul Esenyurt İlçesinin yeni başkanını ziyaret etti.

Bir çok Ardahanlının yaşadığı kadrosunu oluşturmaya hazırlanan Esenyurt'un yeni belediye başkanı Ali Murat Alatepe'yi makamında ziyaret ederek kendisine bir rapor sunan Ardahan Dernekler Federasyonu yeni başkanın oluşturmaya hazırlandığı yeni kadrosuna kendisiyle birlikte aynı belediye de görev yapan 4 Ardahanlı AK Partili Belediye Meclisinden en az birini yakın ekibine alması konusunda tavsiyede bulundu.
Ardahanlı Belediye Meclis Üyelerinin de bulunduğu ziyarette Başkan Alatepe'ye Ardahanlıların istemleri ve Esenyurt ile ilgili hazırladığı raporu sunan ARDAFED Başkanı Gazeteci Fakir Yılmaz'a ARDAFED Yöneticilerinin yanı sıra bir çok Ardahanalı eşlik etti.
Yeni Belediye Başkanının istifalarını isteyip, aldığı belediye yönetiminde yeniden oluşturacağı Belediye Başkanlıkları ve daire amirleri görevlerini oluştururken Ardahan ve Ardahanlıları unutmamasını isteyen ARDAFED'in Esenyurt İlçesinin yeni Belediye Başkanına sunduğu rapor şöyle;

Sayın Başkan;
Biz Merkezi İstanbul Şişli’de olan ve Şehr-i eminliğini yaptığınız Esenyurt’ta da bulunan Ardahan İl, İlçe ve Köy derneklerinin bulunduğu toplam 53 derneğinin çatısı altında olduğu ve başta İstanbul’da olmak üzere ‘Yurt Genelinde Güçlü Bir Ardahan Lobisi’ oluşturma mücadelesi veren Ardahan Dernekler Federasyonuyuz.
Sayın Başkan;
Sizin memleketiniz, Doğu Anadolu’nun merkez de olan Erzurum’a komşu, Türkiye’nin 75 Plakalı, Göle, Hanak, Damal, Posof ve Çıldır adında 5 ilçesi, 237 köyü, Bir Beldesi ve 100 Bine yakın nüfusu ile Posof Türkgözü (Badele) ve Çıldır Aktaş Gümrük Kapıları ile Kaflkaslara açılan Serhat kenti Ardahan ve Ardahanlılar olarak yeni görevinizde başarılar diler, Allah utandırmasın deriz..
Sayın Başkanım;
Kısa adı ARDAFED olan Ardahan Dernekler Federasyonu olarak diğer ve çok önemli bir hedefimiz daha var oda;
Biz Ardahanlıların ret ettiği ama Esenyurt’un da içinde bulunduğu birçok yerde Ardahan adını gölgeleyen, Ardahan ve Ardahanlıların önünde gerek siyasi, gerekse kültürel olarak engelleyen ve gölgelediğini düşündüğümüz Kars-Ardahan-Iğdır adıyla sözüm ona lobiler, dernekler ve buna benzer kuruluşların ret etmektedir.
Yani Erzurum, Diyarbakır, Mersin, İzmir, Tekirdağ, Kocaeli gibi kendi başına bir kenttir Ardahan..
Ve Valiliği, Belediyeleri, Kaymakamlıkları, dernekleri, federasyonları başta olmak üzere Ardahan adını taşıyan oluşumlarla temsil edildiğini tüm ülkede anlatmak ve buna dikkat çekmektedir.
Kısa adları, KAI, KAISİAD; KAIFED adları taşıyan ama bize göre bir anlam taşımayan bu kurumlar bizi ilgilendirmediği gibi muhatabımız Ardahan dernekçiliğinin en üst çatısı olan ve Ardahan adını taşıyan federasyonumuz, derneklerimiz ve diğer kurumlarımız olduğunun unutulmamasını önemle rica ediyoruz.
Yani, bu güzelim ülkemizde Erzurum-Erzincan-Van Derneği olmadığı gibi KAI, KAISİAD gibi oluşumlarında Ardahan’ı ve Ardahanlıları ilgilendirmediğini kamuoyuna anlatmaya çalışmaktayız.
Sayın Başkanım;
Kale ve Kuleler Kenti Ardahan’ın, Ardahanlının sizde beklentilerinin başında gelenin Şehr-i Eminliğine getirildiğiniz belediyenizin meclisini oluşturan ve 4’ü partinizden, 2’si muhalefette olmak üzere 6 Ardahanlı belediye meclis üyesinin en azında birinin Esenyurt’ta yaşayanların da nüfuslarında dengelenerek yani göz önünde bulundurularak, sizin gibi seçilmişlerimizin sizinle birlikte aktif çalışan olarak görmek, birçok müdürlüğünün bulunduğu belediyede kadrolarda bulunan hemşerimiz arttırılması naçizane istek ve arzumuzudur.
Bunun yanı sıra ülkemizin sınır kenti Ardahan’ın yerel yöneticilerine katkı ve yardımlarınız bizi olduğu gibi tüm yoksulluk ve yokluk ve olmayan imkânlara karşın o topraklarda kalmak isteyenleri mutlu edecektir.
Sayın Başkanım;
Çok zor bir o kadar da ulvi bir görev olan Şehr-i eminlik görevinizde başarılar dilerken, ilçenizde yaşayan ve ülkemizin renkleri ile yoğrulan yaklaşık bir milyonluk Esenyurt’ta yaşayanların başta geniş bulvarlı cadde ve geniş sokakları olan yeşillikler içinde ki güzel bir kentte yaşamasını, bu yaşantılarını idame ederlerken sosyal etkinliklerini yapabildikleri tiyatro, sinema, bisiklet yolları, spor vb. yapabildikleri alanlara sahip olmaları tüm insanların olduğu gibi bizlerin ve Esenyurt’ta yaşayan Ardahanlılarında en büyük arzusudur.
Sayın Başkanım;
Başta, ilçeniz sınırları içinde bulunan 600’ün üzerinde ki dernekler olmak üzere sivil toplum örgütlerinin yanı sıra iktidarı, muhalefetinin de katkı verdiği, çalışmalarına katıldığı, makam kapıları halka açık olan belediyecilik anlayışının hüküm sürdüğü bir Esenyurt’ta ‘Ben’ merkezli yönetim anlayışından uzak, ‘Biz’, ‘Hep Birlikte’ anlayışının hüküm sürdüğü bir yönetim anlayışı ile hareket edilmesi özlemi içinde olan toplumun tüm fertlerinin bu kentin sorunlarını birlikte en aza indireceğinde bizim kadar sizlerinde isteyeceğini düşünüyoruz.
Sayın Başkanım;
Başta, Haramidere-E-5 Bağlantı yolu, Reno-Bika Yolunun tıkanıklığını aşılması, Avcılar’dan Esenyurt’a giriş olmak üzere kentin genelinde yaşanan trafik sorunun en aza indiği, dolmuşlarının düzenli hale getirildiği, tıka basa doldurulmasının engelnemesi cadde ve sokaklara gelişi güzel çekilen araçların yayalara izin verdiği bir trafik düzeninin yanı sıra fi tarihinde kalan elektrik direklerinin üzerindeki enerji hatlarının yer altına alınması ve kentin ortasında bulunan ve esnafın nefes alması gereken Esenyurt Meydanın tabela stk’lar adı altında pazarcı esnafına satışının engellenememesi ARDAFED olarak gördüğümüz önemli sorunların başında geldiğini düşünmekteyiz.
Sayın Başkanım;
Ardahan’da olduğu gibi ülkemizin 80 vilayetinde yetmez gibi gerek kanayan Ortadoğu’da ki göç, gerekse diğer dünya ülkelerinde devam eden insan hareketleri ile yabancıların yoğun şekilde yaşadığı görülmeye başlanan Esenyurt’ta toplu taşıma araçlarının çoğaltılması, metro, tramvay gibi trafiğin en aza inmesine katkı sunan çalışmaların elzem bir durum olduğunu sizinde içinde yaşadığınız ve bugün yerel yönetiminin başında olduğunuz Esenyurt’un olmazsa olmazı olduğunu hepimiz iyi biliyor ve istiyoruz.
43 Mahallesi ile resmi rakamlarda 700 ama nüfusu bir milyonu aşan bir kentin İstanbul’un diğer ilçelere nazaran en büyük bütçesine sahip olması hem avantaj hem de dezavantaj olduğunu bilmekteyiz.
Avantajı bu büyük bütçeyi insanların daha güzel bir kente yaşamasına harcamak olurken, dezavantajının ise büyük bütçe büyük beklentilere neden olduğunu da bilmekteyiz.
Bunun en bariz örneği başta Bonzai olmak üzere eroin, esrar gibi kötü bir hayat seçen gençliği kurtaracak olan projelere kaynak olacağını düşündüğümüz bütçenizde başta kendi cep harçlıkları ile sizinde bir dönem büyük mücadele verdiğiniz ve hala için de olduğunuz Amatörlere sahip çıkmanız, bu bütçeden futbol, kültürel ve diğer sportif faaliyetlerde bulunan gençlere en büyük payın ayrılması belediyecilik anlayışının en güzel örneklerinden olmalı diye düşünmekteyiz.
Bunun en güzel örneği Cumhurbaşkanımızın da büyük destek verdiği komşu ilçeniz Bahçeşehir’de yaşanmaktadır.
Sayın Başkanım;
Göç almaya devam eden Esenyurt’ta gök delen binalara insanları doldurmaktansa geldikleri yerlerin yeşilini, bahçesini andıran o güzelim kentleri oluşturma şansımız kaldı mı bilmeyiz ama bu yönde yeni proje ve planlar taşıyan bir şehircilik anlayışı sizin gelecekte ki torunlarınıza bırakacağız en büyük eser olacağını düşünmekteyiz.
Bir gazeteci olarak başında bulunduğum Ardahan Dernekler Federasyonu olarak stk’larıyla, basınla barışık, medya ile birlikte hareket eden ve çalışmalarını en şeffaf haliyle Esenyurt kamuoyuna aktaran bir anlayışın hüküm ettiği bir dönem özlemi içinde olmanız umuduyla saygıları sunar, ziyaretimizi iade-i ziyaretinizle ilişkilerimizin daha iyi perçinleneceğini belirtiriz.
Saygılarımızla
Fakir Yılmaz
Ardahan Dernekler Federasyonu
Başkanı/Gazeteci

*Başbakanın da katılacağı

AK Parti Ardahan İl Teşkilatı Kongresine Gözlemci Gönderiyor..
 
ARDAFED'DEN PARTİLERE GÖZLEMCİ..
*11/1272017 Tarihli Haber
İlkler imza atmaya devam eden ve bu hafta sonu Ardahan'da ki stk, oda başkanları ile Ardahanlı İşadamları/İşkadınlarını bir araya getirmeye hazırlanan Ardahan Dernekler Federasyonu aldığı yeni bir kararla 2019 Yerel ve Genel Seçimleri öncesi siyasi partileri takibe alacak.
İlçe kongrelerini tamamlayan iktidar partisi AK Parti ve CHP Ardahan İl Teşkilatları ile Örgütlerinin İl Başkanlık seçimlerini takibe alan ve her iki partinin kongrelerine gözlemci gönderme kararı alan Ardahan Dernekler Federasyonu Ardahan'ın anı sıra İstanbul başta olmak üzere ülke genelinde de siyasi patileri takibe alıp, kongrelerine gözlemci gönderip, bu partilerin en üst yetkililerine sorunlar ve bu sorunların çözümüne katkı sunacak birer dosya verecek.
**Dosya sunacak..
16 Aralık'ta gerçekleşecek olan ve Başbakan Binali Yıldırm'ın da katılacağı belirtilen Ardahan AK Parti İl Teşkilatı Kongresine ARDAFED Genel Başkan Yardımcılarından Alpya Kaya'yı gözlemci olarak gönderecek olan Ardahan Dernekler Federasyonu, Başbakan'a ve AK Parti İl Teşkilatına Ardahan'ın sorunlarını anlatan ve çözüm önerilerini içeren bir dosyayı sunacak.
**Dernekçilikte bir ilk olacak..
Son üç yıldır bir çok ilke imza atan ve Ardahan adını başta İstanbul'a olmak üzere ülke geneline duyuran dev bir tanıtma günleri çalışmasına imza atan Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDAFED) kamuoyu oluşturmada ve siyaset üstü çalışmalarla ülkenin yönetiminde büyük rol oynayan siyasi partilere yön veren, onların toplum adına hizmet sunması gereken birer kuruluş olduklarını ve bunu yaparlarken stk'ların, dernek ve federasyonların önemini hatırlatan sivil toplum örgütlerine ihtiyaç duyulduğu bir dönemde bir ilke imza atarak 2019 Yerel ve Genel Seçimlerinde siyasi partileri gözlem altına almaya karar verdiği öğrenildi.

**Ardahan Dernekler Federasyonu 2. Bursları da Yatırdı..

*10/12/2017 Tarihli Haber

Ardahan'da ki İşadamları ile İstanbul'da ki Ardahanlı İşadamlarını toplamaya ve Futbol Turnuvası hazırlamaya hazırlanan ARDAFED 'Güçlü Bir Ardahan Lobisi' parolasıyla yol almaya devam ediyor.
Son olarak ilkini düzenlediği ve bir buçuk ayda ortaya koyduğu çalışmasıyla Ardahan'ın adını tüm İstanbul'a yazdırıp, 4 günde 1,5 Milyon insanı İstanbul Maltepe Etkinlik alanında toplama başarısı ortaya koyan Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDAFED) sosyal sorumluluğunu yerine getirmeye devam ediyor.

*75 Plakasını Burs Yaptı...

Ardahan'ın Türkiye'nin 75 Plakalı, 5 İlçesi, 237 köyü olan bir vilayet olduğunu, Posof Türkgözü (Badele) Gümrük Kapısı ile Çıldır Aktaş Gümrük Kapıları ile Kafkasların Başkenti olduğunu ve başta KAI, KAISİAD, KAIFED gibi Ardahan adını gölgeleyen oluşumlardan uzak tutulmasını anlatan çalışmalara imza atan Ardahan Dernekler Federasyonu düzenlediği toplantılarına katılanlardan Ardahanlı Öğrencilere gönderilmek üzere burs desteği almaya başladı.
Düzenlediği toplantılarına katılanlardan Ardahan'ın plakası olan 75 rakamını 75 TL. desteğe çeviren ARDAFED son Sancaktepe toplantısında elde ettiği bağışları 14 Ardahanlı Üniversite öğrenciye öğrenci başı 150 TL. olarak bugün hesaplarına yatırdı.

**Ardahan'da ki İşadamlarını

İstanbul'da ki İşadamları İle Buluşturacak...

Önümüzde ki hafta bir ilke daha imza daha atmaya hazırlanan Ardahan Dernekler Federasyonu bu kez Ardahan'da ki Ardahanlı İşadamları ile İstanbul'da ki Ardahanlı İşadamlarını buluşturacak.
17 Aralık Pazar günü ARDAFED'in genel merkezininde bulunduğu Şişli'de bulunan Marriott Hotel'de akşam yemeğinde bir araya getirilmesi hedeflenen Ardahanlı işadamlarının bu toplantısına, Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı, Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı, Ardahan Arıcılık Birliği, Ardahan ziraat Odası Başkanınında katılmaları beklenmekte.

**Sayın Dernek Başkanım..

Ardahan Dernekçiliğinin en üst çatısı olan ARDAHAN DERNEKLER FEDERASYONU (ARDAFED) Sizin Üyeliğiniz ile daha güçlü bir Ardahan Lobisi olacağına inanmaktayız..
Bu nedenle; ARDAFED olarak derneğinizin Ardahan Dernekler Federasyonuna bir an önce üye olmasını bekliyoruz..
Bu konuda yönetiminizle bir araya gelip, ARDAFED'e katılma kararı almanızı, ARDAFED'de söz sahibi olmanızı, genel kuruluna katılma hakkını kazanmanızı ve ARDAFED çatısı altında daha güçlü bir Ardahan lobisine katkı sunmanızı bekliyoruz..
Üyelik için Yönetim Kararı, Başvuru Dilekçesi yeterlidir.. ARDAFED Üyelik ücreti istememekte..
Saygılarımızla..
Ardahan Dernekler Federasyonu
Yönetim Kurulu
05322678015

Ardahan Son Başbakan'dan Ne İster?
 
  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com
Benden daha iyi Ardahan'ı tanıyan, sorunlarının tespitini yapabilen Veteriner Hekim Yunus Baydar'ın yeniden İl Başkanı olacağına kesin göz ile bakılan AK Parti Ardahan İl Teşkilatının Kongresine gelecek olan Başbakan Binali Yıldırım'dan son başbakandan Ardahan ve Ardahanlı ne ister?
Bilmem ama benimde olmayacağım o ziyaret esnasında kim, hangi gazeteci yada hangi esnaf o cesareti ve imkanı bulursa mutlaka bir şey isteyeceği kesin olsa da ben de buradan kendisinden bir kaç istekte bulanacağım..
Öncelikle; 'Ardahan'a hoş geldin sayın başbakanım' diyeceğim son başbakanın 2019 seçimlerinde İstanbul'un belediye başkan adayları arasında imi ilk başlarda olduğunu da duyduğumu belirtmek isterim..
Sayın başbakanın Erzincanlı, aynı bölgenin insanı olması biz Ardahanlıların sorunlarına yabancı olmadığını da bilen bir olarak isteklerimi uzatmayacağım ve kendisini yormayacağım..
Ama ilk isteğimde biraz da kızarak ve sitem ederek hemen sorup, isteyeceğim..
Sayın Başbakan sizinle en son İstanbul'da Evet, Hayır kampanyası çalışmaları sırasına bir arya gelmiş ve kısada olsa sohbet etme imkanı bulup, size bir dosya sunmuş olduğumu hatırlar mısınız bilmem ama birlikte fotoğrafta çekmiştik..
Ve o dosyada sunduğum önerilerimin dağlara, taşlara atılan ama bugüne kadar net bir sonuç vermeyen bombalardan daha etkili olacağına inandığı dosyamın akıbeti ne oldu?
Yani başta Ardahan ve Erzinan'da olmak üzere yurt genelinde Amatör Futbolu cep harçlıkları ile sırtlayan gençlerin kazanılması için önerdiğim, 'Gençleri yeşil ve beyaz sahalarda tutalım, bunun içinde futbol yapmaya uygundur raporu alan her 13-14 ve 19 yaş arasında ki gençlerimizi bugün devlet memuru yapılmak istenen taşerenolar gibi maaşa en azında bağlayalım' dediğim dosyama baktınız mı?
Baktıysanız bu yöndeki düşüncenizi Ardahan'da açıklarsanız sevinirim..
Sayın Başbakanım;
1992 Yılında yeniden vilayet olan ve beklenen yatırımların gelmediği için hala devam eden göç dolaysıyla bugün nüfusu 100 binlere inen Ardahan'ın en önemli sorunlarının başında gelen konu iki gümrük kapısı olmasına karşın başta İl Sanayi Müdürlüğü olmak üzere gerekli yerlerin ilgisizliği dolaysıyla Ardahanlı bir türlü ithalat, ihracatçı olamamış ve sınır kapılarından ekmek yemeyi öğrenememiştir..
Ve teşvik, destekler konusunda 6 ncı bölgede olmasına karşın yeterince destek ve teşvik almayı beceremeyen Ardahanlıların en büyük sıkıntısı proje hazırlamak ve hazırlanan projelerinin önüne getirilen bürokratik engellerdir..
Sizden önce Ardahan'a gelen Tarım Bakanlığına bağlı olan İl tarım Müdürlüğü koltuğu aylardır boş olması hükümetinizin tarım ve hayvancılığa bakışını da ortaya koyarken, hala atadan/dededen kalma yöntemlerle sadece hayvan yetiştirmeyi beceren Ardahanlıların Hollanda, Almanya ve Angusların getirildiği ülke ve kentlerle yarışması sizce ne kadar kolaydır?
İki sezondur İl Milli Eğitim Müdürü olmadan eğitim/öğretim verilen bir kentte başta üniversite sınavları olmak üzere bir türlü oturtulamayan eğitim sisteminde Ardahanlı öğrenci nasıl başarılı olur ve eğitim/öğretimde 81 Vilayet içinde nasıl sonlarda sizce nasıl kurtulur?
En son benim başımda bulunduğum Ardahan Dernekler Federasyonun Ardahan yerelinde alamadığı desteklere karşın yok imkanlar ile tüm İstanbul'a anlatmaya, tanıtmaya çalıştığı Ardahan'ın 25 yıldır İl Turizm ve Kültür Müdürü olmadığından haberiniz var mı?
Ardahan-Göle Yolu üzerinde bulunan ve bu yoldan kılçık bir yol yapılması halinde daha çabuk ulaşılabilecek olan Yalanızçam Kayak Tesisleri bitmeden ilçelere kayak tesisi yapmak, Ardahan'da ki fakülteleri vekilin ilçesine kaydırmak ne kadar mantıklı?
Çıldır Aktaş Gümrük Kapısının da bulunduğu Çıldır'a yapılması planlanan ancak sona anda sizin uzun süre başında bulunduğunuz bakanlığın koltuğuna oturan Karslı bakanın kendi vilayeti sınırları içine çektiği Kars-Tiflis-Bakü Demiryolu üzerinde ki Antreopl Ardahan'da olmayınca KTB demir yolunun Ardahan'a faydası ne olabilir?
Posof Ulgar Dağına, Çıldır Mozoret Tepesine açmaya başladığınız tüneller için teşekkür ederken, aynı tünellerden birinin Ardahan'ı Karadeniz'e açacak olan Sahara dağına da yapılacak mı?
Hala içme suyu sorunun yaşayan köyler arasında bulunan Hoçvan'ın Kısır dağının boşa akan su kaynağı ne zaman hayata geçirilip, benim köyüm Küçük Sütlüce de içinde bulunan 18 Merkez köyü ne zaman iyi bir içme suyu kaynağına kavuşturulacaktır?
Bir bardak çayın fiyatına satılmaya devam eden sütün süt ürünlerine çevrilmesi için ne gibi bir plan ve projeniz var?
Kafkas Arısının bin bir çiçeğinden elde ettiği Ardahan Balının gerektiği gibi bir pazar bulabilmesi için hala paketlenemediğinden haberiniz var mı?
Göle TİGEM'i artık sormayacağım ma Ardahan Arıcılık Gen Merkezinin ne iş yaptığını neden güzelim yaylalarda yetişen çiçeklerde elde edilen Ardahan Balının değerini bulması için çalışmadığını sorgulayabilir misiniz?
Ve yıllardır bir tülü bitmeyen bölgede ki bölünmüş yollardan sorumluların kimler olduğunu sorup, gerekli işlemi yapacak mısınız?
Vallahi bilmem ama sayın başbakanım bölgenin gerçek anlamda kalkınması için ve saydığım sayamadığım onca sorunun çözümü için ayda yılda bir değil, her zaman Ardahan ve Erzincan gibi göçle kan kayıp den illere daha çok giip, gelmeliyiz diye düşünüyorum..
Çünkü gitmediğin yer senin olmadığını söyleyen Atalarımızın yadigarı olan memleketlerimizin başta belediyelerin sorumluluk alanında bulunan alt yapıdan yoksun olması, eğitim, sağlıktan yeterli desteği alamaması bugünkü sorunların başın da geldiğini hatırlatır, saygılar sunarım..
Ha unutmadan ulusal basının bölgeyle alakalı olmayan sorularına cevap olsun diye Ardahan'da ülke politikası, dünyaya sesleniş yapmanıza gerek yok..
Çünkü Ardahanlı sizden mevcut işlerin bitirilip, bitmeyeceğini, yeni müjdeler verip, vermeyeceğiniz bekliyor haberiniz ola..

**Kudüs ve Kürtler..

Kürt lider, Kudüs'ün fatihi, örnek insan ve hükümdar Selâhaddin Eyyûbî'nin diz çöktürdüklerinin yüz yıllar sonra ellerinde bulundurdukları silah ve para gücü ile küçük Amerika yada İslam kamuoyunda şeytan olarak adlandırılan İsrail'in başkent ilan ettiği Kudüs yeniden gündemde..
Yeniden diyorum çünkü Kürt coğrafyası da olarak bilinen Oratadoğu'da ki akan kanın gölgesinde kalan Kudüs ve Filistin'de ki asıl hedefin orada ki insanları da ablukaya almak ve zaman içinde yok etmek olduğunu bir kez daha gördük..
Dünyanın kana bulmasında en büyük payı olan ABD'nin bu yeni oyununun aslında çok eskidir..
Yani bölgede ki 100 yıllık Büyük Ortadoğu Projesi yani BOP'u hayata geçirmek için önce Irak ardından diğer Ortadoğu ve Arap adasında ki ülkelerin karıştırılması gerekiyor ve Kürtlerin de içinde bulunduğu bölge toplumları böl, parçala yöntemiyle küçük dilimlerle yutarken büyük İsrail'i yaratmaktı..
Oda bugün Trump'un yaptığı açıklama ile açıkça ortaya çıkmıştır..
İşte tamda burada başında bulunduğum Ardahan Dernekler Federasyonun ısrarla üzerinde durduğu lobicilik gücü ortaya çıkmakta..
Yani dünyayı ekonomik, sosyal, hatta kültürel olarak etkileyen lobiciliğin, bir arada olmak, el ele vermek en önemlis samimi olmanında önemi de bir kez daha görülmüştür..
Evet, Yahudi lobisinin baskısı ve başarısı ile Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak ilan eden Trump'un Ortadoğuyu yeniden kana bulayacak olan bu faşistçe adımına karşı Kudüs'ü Yahudilere haram eden Selâhaddin Eyyûbî'nin torunları olan ve bölgenin önemli faktörü olan Berfo ananın çocukları Kürtlerin tutumu çok ama çok önemlidir.
O tutumun ne olduğuna baktığımızda Kürtlerle iç içe olan en önemli ülke olan Türkiye'nin bu büyük silahını yani kardeş dediği Kürtlerle olan ilişkilerini daha da güçlendirmeli ve müttefik denilen ama hep düşman olduğu unutulan ABD'ye kaptırmamak gerekir..
Kısacası; Barzani'yi satan, YPG'ye silah verip, pozlar verdikten sonra pardon diyen ardından beklenmedik anda bugün Kudüs'ü başken ilan eden ABD'nin yarında yeni bir çıkış yapacağı kesinlikle unutulmamalıdır..

 
 
Ardahan'da Değil Yine Kars'ta!
*09/12/2017 Tarihli Haber
Azerbaycan'dan getirilip, Ardahan üzerinde tüm dünyaya ulaştırılacak olan 2 doğalgaz boru hattının uluslararası anlaşması Ardahanlı siyasileri duyarsızlığı ve ilgisizliği nedeniyle Ardahan'da değil, Kars'ta İmzalanacak..

Bakü Tiflis Petrol ve Doğalgaz ardından Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP) töreni dev projenin imza töreni Türkiye'ye gireceği ilk yer olan Ardahan'da değil,  Kars'ta, hem de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in bir araya gelmesiyle imzalanacak.

**Ardahanlı siyasiler uyusun, Kars malı götürsün..

Geçtiğimiz günlerde yapılan Serhat Arahan Spor-Kars Spor Maçı ardından Ardahanlıları ne kadar sevdikleri görülen Karslılar yine Ardahanlı siyasilere gol attılar.

İlk olarak Ardahan'dan girip, tüm Türkiye'ye olduğu gibi dünya petrol enerji piyasalarına akıtılacak olan 2. Doğalgaz Boru Hattı Projesinin imza töreni Ardahan'da değil, Kars'ta düzenlenecek.

Dünya basının önünde yapılacak olan törenle imzaları atılacak olan TANAP Doğalgaz Projesi sayesinde daha önceki gibi yine Kars'ya, Kars'ın reklamına neden olacak.

Daha önce de BTC/Botaş Petrol ve Doğalgaz Boru Hatlarının imza törenleri gibi TANAP'ın töreninin de Ardahan'da değil Kars'ta yapılması Ardahan'da yaşanan siyasi boşluğu bir kez daha gözler önüne sererken, 'Bu porje ilk önce bizim sınırlarımızdan ülkeye girecek, törenide Ardahan'da yapılması gerekir' diyecek olan Ardahanlı siyasiler de yarın Kars'a gidip, törene katılacakları öğrenildi.

**KARS'TA TÖREN, ARDAHAN'DA EYLEM..

Ardahan'da düzenlenmesi gereken uluslararası dev porjenin ülkeye ilk olarak gireceği yer Ardahan'ın Posof ilçesi olurken, anlaşma töreninin neden Ardahan'da değil Kars'ta yapıldığı anlaşılmadı.

BTC Boru Doğal Gaz Boru Hattı ardından 2. Doğalgaz Boru Hattı TANAP için Kars'ta tören düzenlene dursun BTC Botaş gibi TANAP'ta bölgeden geçerken yoksul bölge insanının topraklarını yok pahasına istimlak etmesi Posoflular tarafından düzenlenen bir eylemle kınanırken, bu önemli törene duyarsız kalan Ardahanlı siyasiler ve de idareciler bu eylemede sessiz kaldıkları görüldü.
Kaynak: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Editör: Gazeteci Fakir Yılmaz

Bu haber 5560 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI