Reklam
Bugun...


Bırakın Ardahan'ın göç vermesini, burası göç alır!
Kamu Denetçiliği Kurumu Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç Ardahan'ı denetledi.. Malkoç, "Ardahan İmkanları çok geniş olan bir ilimiz. Üniversitenin burada kurulmuş olması çok önemli. Valimizin anlattığı projeler çok önemli. Tecrübeleriyle Ardahan'ın ufkunu genişletiyorlar.' dedi.

Bırakın Ardahan'ın göç vermesini, burası göç alır!

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Ardahan’a gelen Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Vali Mustafa Masatlı’yı ziyaret etti. Vali Mustafa Masatlı ve Vali Yardımcıları tarafından karşılanan Başdenetçi Malkoç, şeref defterini imzaladı ve ardından makama geçerek Valimizle bir süre görüşme gerçekleştirdi.

Ziyarette Vali Mustafa Masatlı, Başdenetçi Sayın Şeref Malkoç’a Ardahan ile ilgili genel bilgiler aktararak, kendisini Malkoç’u Ardahan’da misafir etmekten dolayı memnuniyetini ifade etti.

Vali Masatlı'nın aktardığı bilgilerden sonra gazetecilere açıklamada bulunarak, Ardahan'ın önemli medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir kent olduğunu ifade eden Malkoç, göç veren bir il olan Ardahan'da bir çok projenin hayata geçmesi sonucu göçün tersine döneceğine inandığını söyledi.

Malkoç, "Ardahan İmkanları çok geniş olan bir ilimiz. Üniversitenin burada kurulmuş olması çok önemli. Valimizin anlattığı projeler çok önemli. Tecrübeleriyle Ardahan'ın ufkunu genişletiyorlar. Tünel çalışmaları olan, Gürcistan'a kapısı olan Türkiye'nin serhat şehri Ardahan'da projelerin hayata geçmesiyle Türkiye artık dışarıdan hayvan ithal etmeyecek. Ardahan'daki bu gelişmelerden sonra dışarıya hayvan ihraç edilecek. Benim kanaatim bu. Bu çok uzak bir ihtimal değil. Buraların olağan üstü bir turizm potansiyeli var. Örneğin Çıldır Gölü, Yalnızçam Kayak Merkezi ve tarihi yerleri ile bunların reklamı kendileri. Ben ümit ediyorum ki bırakın Ardahan'ın göç vermesini, burası göç alır" diye konuştu. Sayın Şeref Malkoç, konuşmasının sonunda iyi dileklerde bulundu.

VALİ'DEN' PROJE SUNUN' ÇAĞRISI!..
VALİ'DEN' PROJE SUNUN' ÇAĞRISI!..
*Arşiv Haber 22/09/2109 Tarihli haber
Vali Mustafa Masatlı Başkanlığında, Serhat Kalkınma Ajansı’na (SERKA) ve Sosyal Destek Programı’na (SODES) sunulması planlanan projelerle ilgili çalışma ve değerlendirme toplantısı düzenlendi.

11.5 MİLYON TL MALİ DESTEK 

Valilik Toplantı Salonunda Ardahan Valisi Mustafa Masatlı  başkanlığında, ilgili kurum yetkilileri ve proje birimlerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda, SERKA’nın faaliyet yürüttüğü illere ayırdığı 11.5 milyon TL Mali Destek Programına ve Sosyal Destek Programına(SODES) 166 milyon TL’lik destek programına sunulması öngörülen projeler hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

VALİ MASATLI TALİMAT VERDİ

Toplantıda, SERKA ve SODES’e sunulacak projelerin yerele uygun, isabetli, sonuç alınabilir ve sürdürülebilirliği olan projeler olmasının önemine dikkat çeken Vali Masatlı, sunulacak olan projeler üzerinde iyi çalışılması yönünde proje birimlerine talimatlar vererek, titiz bir çalışma yürütülmesini kaynak israfına yol açacak ve ihtiyaç dışı projelerden kaçınılmasını istedi. Ayrıca, sunulacak projelerin konuları ve hedef kitleleri belirlendi.

Ticaret birliği kurdular,
 
ilk iş Vali’yi ziyaret ettiler
*aRŞİV HABER 19/08/2019 TARİHLİ HABER
Aralarında, inşaat, matbaa, gazete, lokanta, reklamcı ve nalbur işletmecilerinin bulunduğu firma sahipleri, iş piyasasına hakim olmak, kentte ekonomik dengeyi sağlamak, kalkınmaya yönelik faaliyetlerde bulunmak ve iş insanları arasında birlik sağlamak amacıyla örgütlendiler. Birlik yönetim kurulu, kuruluşun ardından ilk iş olarak Vali Mustafa Masatlı’yı ziyaret ederekbirliğin amacı, çalışma düzeni ve diğer faaliyetleri hakkında bilgi paylaştılar. Haber: Dinçer AKTEMUR

Bugün HDP'ye, Yarın CHP'ye Hatta AK Parti'ye!
Haftanın ilk saatlerinde siyasi arenayı olduğu gibi kamuoyunu şok eden gelişme ardından gözlerin döndüğü partilerin başında gelen HDP'den ziyade 31 Mart, 23 Haziran'da HDP'den en büyük desteği alan CHP'dir.
Çünkü, demokrasi denen ama çokta uygulandığı söylenemeyecek olan seçimler de halkın oyları ile seçilen Van, Diyarbakır, Mardin'in HDP'li Belediye Başkanlarının görevlerinden el çektirilip, yerlerine aralarında Ardahan'ın eski Valisi Mehmet Emin Bilmez'in de bulunduğu o bölgelerin valilerinin kayyum olarak atandığını hepimiz öğrendik..
17 Ağustos depreminin sarsıntılarını yeniden his ettiğimiz şu günlerde yaşanan bu siyasi deprem ardından gözler ülkenin en büyük muhalefet partisi ve önceki seçimlerde olduğu gibi son seçimlerde demokrasiye hiç de uygun olmayan yöntemler ile  görevden el çektirilen belediye başkanlarının partisi HDP'den en büyük desteğini alan ve demokrasi, hak, hukuk, eşitlik diyen solcu olduğunu iddia eden Cumhuriyet Halk Partisine dönmesi en doğal şeydir.
Evet, beklenen bir gelişme olarak beklenenin yapıldığı ve halkın oyları ile seçilenlerin içeri atılmasıyla yetinmeyip, siyaset arenasında da devre dışı bırakma operasyonu öncesi bir çok kişinin de gece ve sabah saatlerinde gözaltına alındığını da öğrendiğimiz pazar gecesi ardından başlayan pazartesi ve sonra ki günlerde CHP'nin bu konuda diyeceklerini ben ve herkes büyük bir merakla beklemektedir.
MHP'nin 'Ya bu nasıl iş kardeşim hani dağda değil, ovada siyaset yapın diyorduk. Ve hani demokrasi var diyorduk' demesini beklemediğimiz bu sürecin önemli tarafı olan CHP'nin yapacağı açıklama ve bundan sonra ki atacağı adımı bekliyoruz..
Çünkü bahsedilen parti hem bu ülkenin en büyük muhalefet partisidir, hem bu ülkenin demokrat ve sol partisi olduğunu iddia eder, hemde en son seçimde en büyük desteğini aldığı partiye sahip çıkıp, çıkmayacağını merak etmekteyiz..
Ama ondan önce HDP'ye de bir soru sormak gerekir..
Ve başta şu an bulunduğu mecliste maaşları almak, imkanları yararlanmak için durup, yaşananları yaptığı açıklamalarla mı geçirecek?
Bilmem ama bu ülkede kayyum sopası ile iktidarına devam etmek isteyen bir anlayışın bugün HDP'ye yarın bu gelişmeden sonra atacağı adımı merak edilen CHP'li belediyelere dönebileceğini her iki partide masaya yatırmalı ve atacakları adımı birlikte kararlaştırmalı diye düşünürken bu adımın ülkenin iç huzurunu bozan adımlar  olmamasına dikkat etmelerini bekleyen tedirgin bir kamuoyunun olduğunu da söylemek ve dikkat çekmekte gerekir..
Çünkü yapılanın antidemokratik bir uygulama olduğu kadar, bu antidemokratik gelişmeye karşı gösterilecek tepkinin de demokrasi dışı hareketler olmaması için toplumun büyük kesiminin duacı olduğunu da unutmamak lazım..
Ha bu arada başta CHP'liyim, solcuyum, demokratım diyen ve ülkede ki tüm demokrasi yanlısı insanların da işi ve yükü sadece HDP'ye ve HDP'li seçmene bırakıp, başta sanal ortamda olmak üzere masa başında demokrasi havarisi kesilmeden demokrasiye, hak, hukuka, seçme, seçilme hakkına sahip çıkması da önce kendisi için sonra tüm insanlığa düşen en büyük görevdir..
Aksine, 'bugün bana, yarın sana' Atasözünü değiştirip, bugün HDP'ye yarın CHP'ye hatta İYİ Parti'ye, hatta dün aynı durumları yaşayan AK Parti'ye veya HDP'li başkanların görevden alınıp, yerlerine kayyumlar atanmasına zil çalan MHP'ye diye değiştirebiliriz..

Saffet Kaya: Halk Ne Derse, Onu Yapacağım..

Yazılan çizilenlere bakmayın..

Üç dönem Ardahan Milletvekilliğini yapan Saffet Kaya sanal ortam da yaptığı açıklamada, birilerinin Ardahan siyasetini yönlendirmeye çalıştığını, ancak bu yönlendirmeyi birilerinin değil, halkın yapacağını açıkladı.

*Arşiv Haber : 20/03/2015 Tarihli Habr

Yakalaşn genel seçimler öncesi yeniden AK Parti'den mi, yoksa bağımsız milletvekili aday adayı olacağı tartışılmaya devam eden Saffet Kaya kendi facebook sayfasında yaptığı yazılı açıklamada, başta gazeteciler olmak üzere Ardahan siyasetine yön vermeye çalışanlara tepki gösterdi.

'Ardahan da Herkes kendi bakış açısıyla siyaseti şekillendirmeye çalışıyor, bu doğru bir duruş değildir. Ardahan siyasetini birileri değil, Ardahan Halkı şekillendirir. Bunu herkes böyle bilmelidir biz halkımızla yola çıktık, Ardahan halkı ne derse Saffet Kaya o yönde siyaset yapar. Birilerinin yazması çizmesiyle veya düşünmesiyle siyaset yapmaz .! SAFFET KAYA' diyerek son günlerde gerek kendisiyle, gerek ise Ardahan siyaseti ile iligili görüş ve haberlere tepki gösteren Kaya'nın CHP ile de diresek temasın da olmaya devam ettiği de ileri sürülen iddialar arasında yer almaya deam etmekte.
Kaynak: Kdag

Editör: Kuzey Doğu Anadolu Gazetesi

Bu haber 4268 defa okunmuştur.

YORUMLAR

sakir
22-03-2015 23:03:00

halka sorarsan, bir an once kaybol gozumuzun onunden der.. yillarca tansu cillerin, demirelin degirmenine su tasidin.. degirmen harap oldu.. sen de kayboluver artik..

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI