Reklam
Bugun...


TAŞTAN: ONLARIN DERDİ PARK DEĞİL, BAŞKA!..
İlçe seçimleri ile İl Başkanlığı seçimleri öncesi kent merkezinde bulunan Milli Egemenlik Parkının imara açılıp, açılmaması tartışması ile karşı karşıya gelen CHP'lilerin bir tarafta yarıştıkları İl Başkanlığı kongre öncesi delege belirlemelerinin devam ettiği Ardahan'da mevcut CHP İl Başkanı Yalçın Taştan'dan önemli açıklamalar.

TAŞTAN: ONLARIN DERDİ PARK DEĞİL, BAŞKA!..

Gazeteci Fakir Yılmaz'a açıklamalar da bulunan CHP Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan çoğunluğu kendisine muhalif olan kanadın park üzerinden oluşturmaya çalıştıkları '' asıl gündemin park olmadığını en iyi bilenlerdenim" dedi.

**Park konusunda o zaman durduğum yerdeyim!

Parkın CHP döneminde değil, AK Partili belediye döneminde İmar'a açıldığını ve benim o zaman başını çektiğim protestocu ekibin içinde olmayanları çağırıp, gelmeyenler bu gün kalkmış kahraman kesilmişler.' diyen CHP Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan sözlerine şöyle devam etti.
''Hayır tam tersi bunların hepsini o dönem için aynı parka çağıran bizzat benim ama gelmeyenler, pencereden, kapıdan, balkondan parkın içinde yaptığımız yeşili koruma, çevreyi koruma eylemimizi izleyenler de bunlardı. AK Partili Belediyenin aldığı bir kararla onca ağacın kesildiği   metruk bir mezarlık görüntüsünde olan parkın altına yapılması istenen   kapalı oto park için alınan kararlar döneminde susanların, ben dün neredeysem bu gün de aynı yerde ve aynı düşüncede olduğumu bilmelerini isterim.    Bu durum üzerinde sözde siyaset yapan ve asıl amaçlarının benim çıkıp, ''Aday değilim' dememi bekleyenlerdir'' dedi.
''Şu an İl Başkanıyım ve adayım da diyen Taştan, ''benim hepsi partilimdir'' dediğim ama onların kendilerine muhalif dedikleri kişiler bu işleri bırakıp, 5 ilçeli Ardahan'da merkez ve 2 ilçede belediyesi olan CHP'yi birlikte daha iyi yere taşıyalım' demelidirler.' diyerek yaşanan tartışma ve konulara nokta koydu.

SINIR TOPRAKLARI HACİZ EDİLİYOR!..
 
Ekonominin iyiye gittiği yönünde haberlerin yanında bu yönde durumum hiçte iyi olmadığını ile muhalefetin Ankara'da masa başında izledikleri ülkenin gerçek durumunu görmek için meydana inmenin daha mantıklı bir durum olacaktır.
Çünkü Ermeni tasarısının art arda bir çok ülkede kabul edildiği şu günlerde bu ülkenin sınır vilayeti olan Ardahan ve diğer sınırlara komşu doğu kentlerinin arazilerinin yabancı ortaklı bir çok özel banka tarafından haciz edildiği ve satışa çıkarılıp kimin aldığı belli olmayan bir durum yaşanıyor.
Yani dünya ekonomisine ve sınırları dahil siyasetine yön verenlerin şu an Ortadoğu'da yaşanan iç çatışmalar, savaşlar aracılığı ile sınırları değiştirdiği bir dünyada bir başka yöntemin de hala hayatta olduğunu unutmamak gerekir.
Dün Filistin'de önce toprak alan sonra devletleşen İsrail'i oluşturan Yahudilerin taktiğinin hala hayatta olduğu ve Ermenistan Lobisi denen dolar babalarının başta olmak üzere dünyaya yön veren bir çok devletin boş durmadığını görmek için Ankara'da kalkıp meydana inmeye erinenler en azında masa başındayken sanal ortamdan yapılacak bir hareketle yani bir tık bile yeter hatta artar..
Çünkü o tıkla karşılarına çıkacak olan icra sitelerinin bir çoklarında başta Ardahan'da olmak üzere sınır kentlerinde ki yerleşim alanlarının arazilerinin önce bol keseden verilen yüksek faizli kredilerle ipotek edildiğini ardından haciz edilip, satışa çıkarıldığı ve bu yolla topraklarımızın adeta bir elde toplatıldığını görürsünüz.
Yani bir dönem sinema filmlerine konu olan arazilerin dozerlerle yıktırılıp vatandaşın elinde ki gecekondularını alanların bunun bir toplumsal olaya döndüğünü anlayıp savaşmadan, kavga etmeden yeni bir yola başvurup, bol dolarlı paralarıyla parsel parsel topladıkları arazilere gökdelenler, avm'ler diktiği gibi gözden ırak Kafkasya'ya komşu sınır kentlerinde de ipotek adı altında verilen bolca krediler ardından haciz edilen toplatılan topraklar kimlerin eline geçtiği bilinmezsede bu ellerin büyük bölümünün özelleştirme ve serbest piyasa adı altında ele geçirilen yabancı uyruklu ortaklı bankacılık sistemi ile toplandığı bir gerçek..
Önce silah ücretimi yapan ardından bu silahları satmak için kardeş olan insanları, ülkeleri bir birine düşürüp, kavga ettiren savaşa sokanların dünya ekonomisine,ülke sınırlarını belirlediği buna örnek Filistin'de olduğu gibi parsel, parsel topladıkları toprakla İsrailler yaratanlar aynı taktiklerine hala devam ettiği şu günlerde bir taraftan sözde Ermeni tasarısını kabul ederek, diğer taraftan krediler altında topraklarını ipotek edip sonra haciz edip,icra yoluyla toplanması basit bir konu olmadığın ve ülke yöneticilerince değerlendirilmesi gereken önemli ve stratejik bir konu olduğunu,sınır topraklarının parsel parsel haciz edilip, gizli ellerce bir elden toplandığı şu süreçte..
CHP ARDAHAN'DA YENİDEN YALÇIN TAŞTAN DÖNEMİ!
CHP ARDAHAN'DA YENİDEN YALÇIN
TAŞTAN DÖNEMİ!
*aRŞİV HABER 26/12/2015 TARİHLİ HABER
İstanbul ile aynı gün yapılan Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan İl Başkanlığı seçimi Dursun Akçam Kültür Merkezinde yapıldı. CHP Ardahan Milletvekili Büyükelçi Öztürk Yılmaz'ın Divan Başkanlığını yaptığı, CHP'li Damal ve Hanaklı Belediye Başkanlarının Divan Üyeliği yaptığı CHP Ardahan İl Başkanlığı için iki isim yarıştı.
**YALÇIN TAŞTAN CHP'YE YENİDEN BAŞKAN OLDU..
52 delegenin oy kullandığı CHP Adahan İl Kongesine büyük ilgi gösteren Ardahan CHP'liler daha önce yıllarca bu partinin İl Başkanlığını yapan Yalçın Taştan'ı yeniden bu göreve getirdiler.
 
Yaşar Daşdemir ile yarışan ve 52 Delegenin 30'nun oyunu alan Yalçın Taştan CHP Ardahan'ın yeniden başkanı olurken, uzun yıllar Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanlığı ve Göle Esnaf Odası Başkanlığı yapan ve son olarak şu an hasta olan Fevzi Uygur'un İl Başkanlığı süresince CHP Ardahan İl Başkan Yardımcılığı yapan Yaşar Daşdemir 22 oy alarak seçimi kayıp etti.
 
**MİLLETVEKİLİ İLE BELEDİYE BAŞKANLARI DA KAYIP ETTİ..
 
CHP Ardahan Milletvekili Büyükelçi Öztürk Yılmaz'ın yanı sıra Hanak ve Damal Belediye Başkanları ile CHP'nin eski İl Başkanı İlimdar Senem ile Eczacı Yunus Dünda'ın desteklediği Göleli Yaşar Daşdemir'e karşı Mutlu Kerimoğlu, Posof eski Belediye Başkanı Şükrü Bozyiğit ve nüfusu 2 binin altına düştüğü için belediyesi kapanan ve Çıldır'a mahalle olan Aşıkşenlik (Suğara) Beldesi eski Belediye Başkanı Mülazim Karaçay'ın desteklediği Yalçın Taştan'ın kazandığı ve yeniden İl Başkanı olduğu CHP Ardahan'ın büyük kongre delegeleri Mutlu Kerimoğlu, Şükrü Bozyiğit, Baki Çetin ve Mülazim Karaçay oldular.Kaynak: Ardahan'dan Siyaset Haberleri

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 5044 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI