Reklam
Bugun...


SPOR SALONLARINA KİLİT VURULAN ESENYURT YENİ/ESKİ BAŞKANLARINA SORUŞTURMA BAŞLATILDI!
Bir çok Ardahanlının yaşamlarını idame ettiği İstanbul'un Esenyurt İlçesinin Ardahanlı Belediye Başkanının başında bulunduğu belediye tarafından yaptırılan spor salonlarına kilit vuran İlçe Kaymakamlığı kararı ardından başkanın hakkında soruşturma izni verildi.

SPOR SALONLARINA KİLİT VURULAN ESENYURT YENİ/ESKİ BAŞKANLARINA SORUŞTURMA BAŞLATILDI!

MERHABA Bu haberi ve Ardahan’daki diğer gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 

https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw

Kaymakamlık Esenyurt'taki spor salonlarına el koydu

Esenyurt Kaymakamlığı, Ardahanlı Kemal Deniz Bozkurt'un başında olduğu CHP'li Esenyurt Belediyesi'ne ait 10 spor salonu ve bir yüzme havuzu olmak üzere 11 merkeze el koydu. Atatürk Kapalı Spor Salonu'nun kilidi kaymakamlık tarafından değiştirdi. Çalışanlar kapıda kaldı. Ardahanlı Mali Müşavie Tuncer Dağ'ın Başkanlığını yaptığı Esenyurt Kent Konseyi, konuyla ilgili hazırladığı raporda, "Bu spor salonların da eğitim alan, spor yapma imkanı bulan binlerce çocuk ve vatandaş bu imkanlardan faydalanamayacaktır" dedi.

YETMEDİ SORUŞTURMA!

Öte yandan Esenyurt'ta bulunan bir binada kaçak yapılaşma nedeniyle İçişleri Bakanlığı harekete geçti.

E5 karayolunun hemen yanında bulunan binanın normalde 20 katlı olması gerekiyordu ancak 37 kata kadar çıktığı görülüyor.

17 KAT KAÇAK

Göre geçtiğimiz yıl 21 Mayıs 2020 tarihinde Esenyurt Belediyesi tarafından binaya yapı kullanma izin belgesi verildi. İnşaatın ruhsatına aykırı olarak 17 kat daha inşa edildi.

BAKANLIK HAREKETE GEÇTİ

Yapılan şikayetler üzerine müfettişler harekete geçti denetime başladı. İnşaatta ruhsata aykırı kaçak yapılaşma tespit edildi. İçişleri Bakanlığı tarafından da soruşturma başlatıldı.

Kaçak yapılaşmaya göz yumduğu iddia edilen Ardahanlı Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Yapı Kontrol Müdürü olan iki kişi ve eski mıntıka mühendisleri hakkında soruşturma izni verildi. Aynı zamanda kontrol, denetim ve sorumluluklarını yerine getirmeme nedeniyle de Esenyurt eski Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu ve iki kişi hakkında daha soruşturma izni verildi.

Rektör Görevi Bırakmalı! 

Bir Ardahanlı olarak, ülkemin 81 kentinin her birinin Ardahan kadar önemli olduğunu, her köşesini, hepsini tanımamız, ülkemizi oluşturan bu şehirlerimize verilecek önemi, etrafı denizlerle çevrili birçok ülke ile sınırları olan Asyaya Avrupayı bağlayan, Türkiye’nin değerini anlamaktır derim. 
Yine bir Ardahanlı olarak Ardahan da esen bir rüzgarın kelebek hareketi gibi ülkemin genelini etkilediğini gururla hep söylerim. Çünkü bu etkileme olumsuz değil hep olumlu yönleriyle cumhuriyetin, demokrasinin, insan haklarının başını çektiği evrensel değerlerdir.
Bir halk yönetimi olan cumhuriyet kelimesinin, ilk Ardahan’da geçtiği ve bugün ülkenin yönetim şekli olduğu, ilk bayrağın göklere çekildiği yerin yine Ardahan olduğu ve bu bayrağın ülkenin tümünde dalgalandığı, 40 yıl esaret altında kalan halkının özgürlükten yana duruşunun bugün bağımsız bir Türkiye oluşturduğunu bilmek ve anlamak lazım.
Türkün, kürdün, alevisinin, terekemesinin ve ahıskalısının kardeşçe yaşadığı, alevi-sünni, türk-kürt kavgasının olmadığı bu kentin, birçok millete ev sahipliği yaptığı, ülkenin ana mozaiği olduğunuda göz ardı etmeden, Çanakkale kadar değerli, Sarıkamış ruhuyla vatan savunması, sınır bekçiliği yaparken, dilinin 39 ilçesinin 3’ünü Ardahanlının yönettiği İstanbul diline benzeyen, Ardahan da son esen rüzgar istenmeyen adam olarak ilan edilen ve yerine yeni bir ismi atanması istenen rektör rüzgarının İstanbul’u sallamasıdır.
Yani Afyon da ne oluyorsa Hatay’da olan, Diyarbakır’da esen rüzgar, Bolu’da da hissedilmesi gibi, Sinop’a uzanan oradan Samsun’a çıkan, Kars’ta hissedilen her kelebek hareketi Ardahan da kanatlarını çırptıkça önce birçok hemşehrimin yaşadığı İstanbul’da sonrada Ankara’da hissedilir.
Daha iyi anlamak için en son örneğe, gelişmeye bakmak yeter ve artar. Çünkü İstanbul Boğaziçi Üniversitesinde olduğu gibi Ardahan üniversitesinde de istenmeyen bir rektör var. Bunu da ilk dillendiren Ardahan olmuştur, İstanbul’a örnek olurken.
Ardahan da başlayıp İstanbul da hissedilen, istenmeyen rektör hareketi ile muhattap olan her iki rektör de görevlerini bırakıp esen rüzgarı fırtınaya döndürmemesi umuduyla, umarım anlaşılır anlatmak istediklerimiz..

Eski haberlerimiz için TIK la http://arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com/ardahan.php

Bozkurt: Dernekçiliği Ayağa Kaldırmalıyız..
b&t gıda-Turgut Bozkurt
05/01/2016 tarihli haber
Sitemiz Reklam Vermek İstediğinizde; 0 535 418 32 58 Nolu Telefonumuzu Aramanız Yeterli Olacaktır.. İstanbul’da kurdukları iş yerlerini kısa sürede marka konumuna getiren Ardahanlı İşadamları oluşturulmaya çalışılan Ardahan Birlikteliğine tam destek veriyorlar.

**Bozkurt: Dernekçiliği Ayağa Kaldırmalıyız..

Ardahan Bağdeşen (Kinzodamal) Köylü İşadamı Turgut Bozkurt’tan önemi açıklamalar..

Başta batı ülkelerinde olmak üzere dünyanın bir çok yerinde önemli yer tutan Sivil Toplum Kuruluşları olan STK’ların Ardahan ayağınında artık yürümesi gerektiğine inananlardan olduğunu belirten Ardahanlı İşadamı b&t gıda’nın sahibi Turgut Bozkurt, ‘Ardahan Dernekler Federasyonun bu yönde ortaya koyduğu çabanın her Ardahanlı tarafından destek görmelidir.’ dedi.
Ardahan Merkeze bağlı Bağdeşen (Kinzodamal) köylü olan e aynı zaman ARDA/FED’in kurucu derneklerinden olan İstanbul Kağıthane Ardahan İl Derneği Yöneticisi olan Ardahanlı İşadamu Turgut Bozkurt yaptığı açıklamada, ‘başta İstanbul’da olmak üzere tüm ülke de ki Ardahnalıları birlikteliğine ihtiyaç duyulduğu bir süreçte ARDA/FED’in son aylar da önemli denilecek çıkışlarını çok önemsiyorum’ dedi.
İstanbul’un önemli İlçelerinden olan Ataşehir’de pastaneler yönelik gıda maddeleri satışı yapan b&t gıda adlı firmanın sahibi olan Ardahanlı İşadamı Bozkurt gazetemize yaptığı açıklamada Ardahan stk’larının kahve ve kaz geceleri kültüründen uzaklaşıp, asli görevi olan toplumu bilinçlendirme, yön verme, hazırladığı projeler ile gerek devlet, gerek hükumet gerek ise yerelde ki sorunlara çözüm bulma konusunda katkılar sunmalıdır. Bunun için kendisinin de içinde bulunduğu İstanbul Kağıthane Ardahan Derneğinin de kurucusu olduğu Ardahan Dernekler Federasyonun son aylarda yaptığı çalışmaları takdirle izlediğini, bu yönde gerek derneğine, gerek ise kendisine düşecek olan her türlü göreve hazır olduğunu belirtti.

**PASTAHANE MALZEMESİNDE MARKA FİRMA b&t GIDA..

Bir çok Ardahanlı gibi kendi markını yaratan ve b%t gıda ismi ile İstanbul’un bir çok postanesine toptan, perakende pastacılık ekipmanları sağlayan b&t gıda firmasının kendi dalında ilk 10’a giren bir firma haline getirmenin gururunu yaşadıklarını belirten Turgut Bozkurt gerektiğinde Türkiye’nin her yerine de hizmet sunduklarını da söyledi.
Kaynak: Ardahan Reklam

Editör: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Bu haber 16310 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI