Reklam
Bugun...


Sözde (!) Ardahan Organize Sanayi Sitesi ve Sanayi Sitesi Yolu Gibi Kendisi de Yok Hükmünde..
KANALIMIZA ABONE OLUN, HABERLERİMİZ GÖRÜNTÜLÜ İZLEYİN.. Ardahan Haber.. www.kuzeyanadolugazetesi.com Yıllar önce yapılmasına karşın bugüne kadar bir tesisin yapılmadığı Ardahan Organize Sanayi Sitesinin yolu da yok.

Sözde (!) Ardahan Organize Sanayi Sitesi ve Sanayi Sitesi Yolu Gibi Kendisi de Yok Hükmünde..

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Son iki haberimiz için TIKla abone ol, izle.. https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw
Eski Ardahan-Hanak yolu olarak bilinen alanda yapılan ancak bugüne kadar bir yatırımın yapılmadığı dağ başındaki siteye giden yolun yapılması, asfaltlanması istenirken, aynı zaman da Posof, Hanak ve Damal'ı Ardahan'a bağlayan Hanak Dikkan köyü üzerinden geçen eski Hanak Yolunun hizmete açılması da istenmekte.Bu yolun yapılıp, ışıklandırılması halinde hem Ardahan Organize Sanayi Sitesinin işleyeceği, hemde 3 ilçenin kısa yoldan Ardahan'a bağlanacağını belirten Ardahanlılar Yıldız Dağının yanı başında geçen ve yeni Ardahan Çevre Yoluna bağlanan bu yolun yapılıp, işler hale gelmesi halinde başta Ardahan Atatürk Caddesi olmak üzere bölgenin hareketleneceği gibi Valilik ve Hastane başta olmak üzere Ardahan kent merkezine zorunlu olarak gelen Posof, Damal ve Hanaklılarında rahat edeceği belirtilmektedir. 

Bilgen ve İmamoğlu Kayyumu Beklememeli..

Bir çok siyasetçisinin hapiste olduğu ülkede ne yapılıyorsa önüne geçilemeyen ve her geçen gün oy oranını arttıran ve son anketlerde oy oranının %13'leri bulduğu belirtilen partinin yani alına alına bitirilemeyen belediye başkanlarının ve ülkedeki diğer tüm belediye başkanlarının sayısını merak edip, baktığımda inanmayanlara, 'Amma da Ne kadar HDP'li Başkan Varmış?' dedirten bir sonuçla karşılaştığım bu sabah birilerinin derdinin Corona, morona olmadığı ve demokrasi oyunu içinde oyunlar oynamaya devam ettiğini bir kez daha görüyor, üzülsem de yazmaktan öte bir şey yapamamanın ezikliğini yaşıyordum.
Çünkü, son yerel seçimler de hem CHP'nin başını çektiği başkanlara, hemde kendi partililerine demokrasi adı altında oy verenlerin hür denen iradelerine kayyumların atanmaya devam ettiği ülkede belediye ve başkan sayısının kaç olduğuna baktığımda bunların %25'ine yakınının HDP'li belediye ve başkanlar olduğuna rastlıyordum..
Ve bunların bir çoğunun halkın, seçmenin, hür iradesinin yani sözüm ona demokrasinin gereği oyları ile seçilmelerine karşın çoğunun çoktan görevden el çektirilip, yerlerine kayyumlar atandığını biliyor ve yazımı yazdığım Ardahan'a komşu olan Kars ve Iğdır Belediye Başkanlarının yerlerinde kaldığını sanıyordum.
Ama sabah işime gelip, bilgisayarımın başına geçtiğimde gelen ilk 'son dakika' başlıklı haberde, 5 HDP'li belediye başkanının daha görevden alınıp, aralarında bir dönem Ardahan'da Vali Yardımcılığı da yapan ve şu an Siirt'te vali olan Ali Fuat Atik'in de bulunduğu vali ve kaymakamların kayyum olarak yerlerine atandıklarını öğreniyordum.
Yani, 'Siirt Belediye Başkanı HDP'li Berivan Helen Işık ile Baykan Belediye Başkanı HDP'li Ramazan Sarsılmaz, Kurtalan Belediye Başkanı HDP'li Baran Akgül, Iğdır Belediye Başkanı Yaşar Akkuş ve Muş Altınova Belediye Başkanı İçişleri Bakanlığınca görevlerinden alındı. Siirt'e Vali Ali Fuat Atik, ilçelerde ise kaymakamlar, Belediye Başkanı olarak görevlendirildi.' haberini okuyunca Iğdır'dan sonra sıranın Kars'a geldiğini anlatır gibiydi günün ilk haberi.. 
Bu haberi okuduğumda, sıranın Kars'a geldiğini ve birilerinin işini yaptığını düşünürken rahmetli babamın, 'Adamın işi Artistlik, başka ne beklersiniz ondan?' dediği Sırrı Süreya Önder’in bir süredir çözüm süreci benzeri yeni bir sürece sıcak bakan ve aralarında bazı mevcut milletvekillerinin de bulunduğu AK Partili isimlerle bir araya geldiği ve ikinci çözüm süreci için nabız yokladığı öğrenildi" iddialarına rastlıyordum..
Ve bu iddialar ardından son olarak yerlerine kayyum atanan 5 belediye başkanı haberi ile Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanıyken yerine kayyum atanan Ahmet Türk'ün, "Sırrı Süreyya Önder’in açıklamasını hayretle karşıladım. Siyasette saklı kalması gereken bazı şeyler vardır. Şahsen bu dönemlerde yerelde politika yaptığım için böyle bir ilişkinin olup olmadığı konusunda bir şey söyleyemem. Buna şahit olmadım" açıklamasına rastlıyor ve bu kafa karıştıran gelişmelerin arka perdesinde neler olduğunu da çözmeye çalışıyordum.
Yani, başta HDP'li Kars Belediye Başkanı ve HDP'lilerin desteği ile İmamoğlu gibi seçilen CHP'li belediye başkanlarının bu gelişmeler karşısında nasıl bir tavır alacaklarını da merak etmiyor değildim.
Ve HDP'lilerin oyları ile seçilir, seçilmez barış süreci içinde bir çoğu AK Partili olan eski Belediye Başkanları tarafından indirilen T.C'leri geri asan CHP'lilerden olmaz deyip, bu yaşanan demokrasi oyununa tepki olarak HDP'li Kars Belediye Başkanı ile İBB Başkanı İmamoğlu'nun kayyumu beklemeden görevi bırakması gerektiğini düşünüyordum.
Ve her an kapısına kayyum bekleyen HDP'li Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen'in, Kılıçdaroğlu'nun Coronayı fırsat bilip, kapandığı evinde Çiftçilerin borçlarının ertelenmesi gerektiğini söyleyip, hükümete akıl vermeye devam ettiği bir süreçte mecliste bulunan HDP'li vekillere ve İmamoğlu'nun da içinde olduğu HDP'lilerin desteği ile seçilen CHP'li Belediye Başkanlarına örnek olacak bir davranışta bulunur mu bekleyip, görelim derim..
SAFFET KAYA ÇEKİLİYOR MU?SAFFET KAYA ÇEKİLİYOR MU?
arşiv haber 14/04/2015 tarihi haber
Buda Mavi Beyaz Ada..
Altında gün yüzüne çıkarılmayı beklenen tarihi bir kentin olduğu ileri sürülen Çıldır Ağca Adası yağan karla beyaza bürünürken, baharın gelmesiyle birlikte yüzeyinde ki buzların eridiği Çıldır Gölünün mas mavi suları olağanüstü bir görüntü sağladı. Çıldır Göl Festivalinin de yapıldığı Ağca adayı çevreleyen Çıldır Gölü eriyen kar sularıyla birlikte içinde ki su miktarının da bir hayli arttığı ve su sağladığı Arpaçay HES Barajının taşmasına neden oldu.Foto: Ulaş Kılıç

**SAFFET KAYA ÇEKİLİYOR MU?

Haziran ayında yapılacak olan Genel Seçimer öncesi adeta duraksallaşan Ardahan Siyaset Sahnesin de ortaya atılan yeni bir iddia dalgalanmaya neden oldu.

HDP Milletvekillerinin karlı bir günde uzun bir konvoy ile Ardahan'a girip, Göle, Ardahan, Hanak ve Damal'da gövde gösterisi yaptığı Ardahan'da 4. kez milletekili olmak için 'Ardahan Bağımsız Milletvekili' adayı olan Ardahan'ın 21., 22. ve 23. Milletvekili Saffet Kaya'nın bu kararında vaz geçip, geçmeyeceği yönünde karar aşamasında olduğu ileri sürüldü.

Başta Ak Partinin Milletvekilli Adayları olmak üzere diğer adayların sesizce seçim çalışmalarına devam ettiği Ardahan'da ortaya atılan bu iddianın ne kadar gerçekçi olacağı bilinmezken, böyle bir durumun yaşanmasının Ardahan'da yapılan hesapların yeniden yapılmasına neden olacağı belirtilmektedir.

**ARABALARI OLMAZSA DA PARKLARI VAR..

Bine yakın öğrencinin eğitim gördüğü Ardahan Üniversitesi kampüsünde yapılama devam ediyor.

Kent geneline 5 kilo metre uzaklıkta bulunan Ardahan Üniversitesi Kampüs alanında devam eden yapılaşma üniversite de okuyan öğrenciler için yaptırılan 'Öğrenci Aracı Park Alanı' ile devam ederken, üniversitede okuyan öğrencilerin % 97'sinin yoksul olması ve kampüsün uzağında yaptırılan park alanı öğrenciler tarafından Tİ ye alındı.

Üniversiteye yolcu taşıyan dolmuşlarla gidip, gelen Ardahan Üniversitesi öğrencileri para harcamak için gelişi güzel yapılan bu tür szöde yatırımları yapanlar önce öğrenci yurdu sorunu çözüp, yoksul öğrencilerin burslarının arttırılmasını sağlasınlar diyerek sanal ortamda paylaşımlarda bulundukları dikkat çekti.

**ÖĞRENCİLERE SİNEMA..

Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı etkinlikleri kapsamında, "YURTKUR Sinema Günleri" adı altında Ardahan'da yurtlarda kalan 300 öğrenciye, "Son Mektup" filmi ücretsiz izletildi.

Kredi ve Yurtlar Kurumu Ardahan Yurt Müdürü Ali Caner, yaptığı açıklamada, "Öğrencilerimizden tarih bilincini geliştirmek, milli ve manevi değerlere bakışında farkındalık oluşturmak, yüreklerine vatan sevgisini aşılamak amacıyla müdürlüğümüz böyle bir etkinlik yaptı. Çok güzel bir etkinlik oldu. Öğrencilerimiz bu etkinlikten sonderece memnun oldular" dedi. Caner "Son Mektup" filminin başarılı bir yapım olduğunu, gençnesillerin filmi izlemesinin ve Çanakkale'ye bir de bu açıdan bakmalasının son derece önemli olacağına dikkat çekti.

**YOKSULUN EVİ ASKERİ LOJMAN OLACAK..

Ardahan Belediyesi ile Başbakanlık Toplu Konut Başkanlığı tarafından birlikte yürütülen 'Kentsel Dönşüm' projesinin başlayacağı şu günlerde ortaya çıkan bir plan arsaları ellerinden alınan atandaşların tepkisine neden oldu.

Alınan bilgiler göre AK Partili Ardahan Belediyesi ile TOKİ'nin birlikte yürüttükleri 'Kentsel Dönüşüm' projesi kapsamında Ardahan Yeni Mahalle de yürütülen çalışmalar çerçevesinde yapılacak olan yeni konutların büyük bölümünün kent merkezinde bulunan ve Ardahan Belediyesine devir edilen arsanın üzerinde ki lojmanların yenilerinin Yeni Mahallede yapılacak olan Kentsel Dönüşüm alanın içine taşınacağı öğrenildi.

Gazetemizin konuyla ilgili yaptığı araştırma da Ardahan kent merkezinde bulunan Merkez Camisinin yaın başında ki Askeri Lojmanların taşınmasına karar verildiği ve bu çalışmalar kapsamında Kentsel Dönüşüm Projesi için de bulunan konutların bazılarının Askeri alan olarak ayrılacak olan alanda yapılarak, Askeri Birliklerde görev yapan askeri görevliler ev olarak verileceği öğrenildi.

**KIRBAYIR PANELLE ANILDI..

Ailesinin Avrupa İnsan Hakları tarafından ödenmesine karar kıldığı 2 Milyonu almak için dosyasının açılmaması için çeşitli girişimlerde bulunduğu iddia edilen Cemil Krbayır İstanbul'da düzenlenen bir panel ile anıldı.

12 Eylül darbesinin ardından gözaltına alınan ve 8 Ekim 1980’de Kars Sıkıyönetim Gözetim evinde işkence edilerek katledildiği iler sürülen Ardahan Göleli Cemil Kırbayır katledilişinin 33.Yıl dönümünde  İstanbul’da gerçekleştirilen panelle anıldı.

**ATLAR CANLARINI BAHARA ATTILAR..

Ağır kış şartlalrının devem ettiği Ardahan'da kendisini hisettirmeye başlayan bahar insanları gibi atları da sevindirdi.

Geçimlerini hayvancılık yaparak sağlayan Ardahanlıların çeşitli taşıma işlerind ekullandığı Atlar uzun bir kışın ardından gelen baharla birlikte meralara çıkmaya başladıkları görülüyor. 

Kış boyunca içeride kalmak zorunda kalan Atların havaların ısınması, karların erimesiyle birlikte dışarı salındıkları görülen Ardahan'da meralarda otlayarak kendilerini doyuran Atlar yaklaşık 4 ay esir kaldıkları Ahırlarda meralara kaşmanın  keyfi ile gün boyu meralarda otluyorlar.

**KUM DEĞİL, KAR KAPATTI..

Ardahan çevre yolu üzerinde bulunan ve eriyen kar suları ile birlikte adeta bataklığa dönen Hayan Pazarı geçtiğimiz gün yağan karlarla birlikte beyaza büründü.

4 Yıl önce kent merkezinden dışarı taşınmasına karşın alt yapısı bir türlü tamamlanmayan bu nedenle eriyen kar suları ile birlikte adeta bataklığa dönüşen Ardahan Hayan Pazarı geçtiğimiz gün yeniden yağan karlarla birlikte beyaza bürünürken, günlerdir çamur için de alış veriş yapan hayan yetiştircileri gibi meydanda satışa çıkarılan hayanları geçicide olsa rahatlattığı görüldü.

**İstanbul'da 21 Ardahanlı Meclis Üyesi..

Bir milyona yakın Ardahanlının yaşadığı İstanbul'da 21 Ardahanlının çeşitili belediyeler de Belediye Meclis Üyeliği yapıyor.

İstanbul'un önemli semtlerinden olan Bakırköy Belediyesinin Ardahan Damalı Dr. Bülent Kerimoğlu'nun yaptığı İstanbul'un 39 İlçesinin belediyesinin 21'in de Ardahanlı olan siyasiler Belediye Meclis Üyeliği yaptığı görülürken, geriye kalan diğer ilçelerde olduğu gibi bu ilçelerde muhtarılık yapan bir çok Ardahnalı da muhtarlık görevini yapıyor.

**MHP'DE CİDDİYE ALMADI..

Merkezi istanbul'da bulunan Ardahan Federasyonu Başkanlığının bile verilmediği Hanaklı İşadamı Aytekin Kaya'nın milletekili olma hayalidse suya düştü.

Başta Gazeteci Fakir Yılmaz olmak üzere bir çok Ardahanlının federasyon başkanlığına karşı çıkıp, başkan etmediği Kaya'nın DYP ardından AK Parti'de olmadı NHP'de siyaset yapmasına da izin çıkmadı.

7 Haziran'da yapılacak olan Genel Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi'nde İstanbul 3. Bölgeden Milletekili aday adayı olan Aytekin Kaya listeye girmeyince MHP'de de eli boş dönmek zorunda kaldı.

Öte yandan bir dönem Büyük Birlik Partisi Genel başkanlığı da yapan ve bu seçimde AK Parti'den Ankara Miletvekili adayı edileceği ileri sürülen Yalçın Topçu'nun yanı sıra Aytekin Kaya'nın aday adayı olduğu İstanbul 3. Bölgede AK parti'den Aday Aday olan ve kesin listeye girecek denilen Ardahanlı iki profesör Metin Toprak ve Fatih Avşar'ın da aday edilmediği görüldü.

**Metin Baytöre Güven Tazeledi…

İstanbul'dan sonra en çok Ardahanlının yaşadığı Kocaeli (İzmit) Vilayetinin en büyük ilçelerinden olan Gebze Kars-Ardahan derneğinde gerçekleşen kongrede Metin Baytöre tekrardan dernek başkanlığına seçildi.

Dernek merkezinde yapılan kongre, divan kurulu oluşturularak başlandı. Divan kuruluna Sedat Tatar, Fikret Kaya ve Adil Zaman Oy birliği ile seçildi. Açılış konuşmasını yapan divan başkanı Sedat tatar önceki yönetimin yaptığı çalışmalardan ve sosyal faaliyetlerden bahsederek divan kurulu adına ve dernek adına teşekkür etti. Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından programa konuk olarak katılan davetlilere söz hakkı verildi. Programa misafir olarak katılan CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Tahsin Tarhan “kilometrelerce uzak vilayetlerden gelip Gebze de birliği ve beraberliği yakalayan tüm Kars-Ardahan-Iğdırlıları yürekten kutluyor bu birlik beraberliklerini bulundukları bölgeye faydalı bir şekilde yansıttıkları için başta başkan olmak üzere tüm yöneticilerini ve üyelerini tebrik ediyorum ve bundan sonra da yapacakları kültürel faaliyetlerde başarılar diliyorum.” dedi.

metin (2)

“Kars-Ardahan-Iğdırlıların taşın altına ellerini koymalarının gerekiyor”

Konukların konuşmasının ardından mikrofona davet edilen Metin Baytöre yönetimi ile beraber yaptıkları başarılı çalışmalardan bahsederek bundan sonra da yapılacak çalışmalarda tüm Kars-Ardahan-Iğdırlıların taşın altına ellerini koymalarının gerektiğini belirtti. Konuşmaların ardından seçime geçildi. 130 üyenin oy kullandığı seçimde 1o9 oy alarak seçimi Metin Baytöre tekrar kazandı. Bir oy geçersiz olurken, 20 oy da diğer aday Orhan Kaya aldı. Oylama sonrası kısa bir konuşma yapan Kaya birlik ve beraberlik mesajı vererek kazanan listeye başarılar diledi.

İşte seçim sonucu kazanan liste:

Başkan : Metin Baytöre

Asil Üyeler : Ali Çetinkaya(emekli Öğretmen), Fehmi Yıldız(Emekli Öğretmen), Zekeriya Özdemir(Kamu Emeklisi), Çetin Gürbudak(Avukat), Kemal Karadağ(Kamu Görevlisi), Burak Kaya(Mimar), Soner Yılmak(Kamu Emekçisi), Gürsel Belek(Emekli), Turgay Dursun(Satış Daınşmanı), Alim Durdağ(Emekli), Mevlüt Bilgin(İş Adamı), E. Volkan Balıkçı(Muhasebeci)
  Doğunun Güçlü, Tarafsız,Tek Sesi
 
Haber - Sunday, November 02, 2003

Dev Damal Bebegi büyük ilgi görüyor

Ardahan’in Damal Ilçesinin giyim kültürünü üzerinde barindiran ve 1992 yilinda Japonya’da düzenlenen “El Sanatlari” yarismasinda Dünya 1 ncisi olan Damal Bebegi’nin dev maketi büyük ilgi topluyor.

2 metre boyunda ki Damal Bebegi 'nin, Ankara’da düzenlenen ve 81 Vilayetin Içisleri Bakanliginin bahçesin de stand lar açtigi “Içisleri Bakanligi Iller Sergisi”ne götürüldü. Sergi de büyük ilgi toplayan el sanatlari arasinda en dikkat çekici dev Damal bebegi, basta standlari gezen Basbakan'i olmak üzere, bir çok ziyaretçiyi kendisine hayran birakti.

(Devamını Göster)
 
Son Dakika - Saturday, November 01, 2003

Selim ve Temel Balci trafik kazasi geçirdiler

Ardahanli esnaflardan Konfeksiyoncu ve Hayvan Tüccari Selim Balci ve Sükran Restorant'in Sahiblerinden Temel Balci Çildir'dan Ardahan'a gelirlerken trafik kazasi geçirdiler.

(Devamını Göster)
 
Günün Haberi - Saturday, November 01, 2003

Alin size yurt, alin size fakülte!

Ardahan’in birinci gündem konusu olan Meslek Yüksek Okulu’nun yurt ve fakülte sorununu kökünden çözecek olan bina kent merkezinde yillardir bom bos bekliyor... Ardahan Valiligi tarafindan yaptirilan, ancak ne kiraya ve rilebilen, nede satilabilen Özel Idare binasinin tam bir Üniversite görünümünde oldugunu belirten Ardahanlilar, yurt sorununun çözülmesi halinde ögrenci sayisinin 800’ü bulacagi belirtilen MYO’nun ve Ardahan’a bir fakülte gelmesine vesile olacak olan tek yerin bu binanin oldugunu belirterek, yillardir bos bekletilen binanin Ögreanci Yüksek Kurumuna veya Kars Kafkas Üniversitesine verilmesini öneriyorlar. Neden Olmasin?

(Devamını Göster)
 
Haber - Friday, October 31, 2003

Camilerde ayakkabı hırsızlığı arttı

Ramazan’ın gelmesiyle dolup taşan camilere ayakabı hırsızları dadandı.

Özelikle Teravih namazına gelen bir çok vatandaşın ayakkabıları hırsızlar tarafından çalınıyor. Ardahan Yeni Mahalle Camisi'ne teravih namazı sırasında gelen hırsızlar 5 kişinin ayakkabılarını alarak kayıplara karıştılar.

Son günlerde özellikle teravih namazları sırasında cami cemaatinin ayakkabılarının çalınması vatandaşları çileden çıkardı.

(Devamını Göster)
 
Haber - Friday, October 31, 2003
Polisten evlere pasaport servisi Toplum destekli polislik ve halkla iliskilerin gelistirilmesi baglaminda çalismalarina hiz veren Ardahan Emniyet Müdürlügü hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Müdürlük vatandaslarin pasaportlarini evlerinde teslim ediyor. Yapilan bu yeni uygulama ile, pasaport müracaati için müdürlügü gelemeyecek derecede özürlü olanlar ile saglik durumu ve yasi nedeniyle pasaportunu teslim almadan zorluk yasayan vatandaslarin pasaportlari bundan böyle adi geçen kisilerin adreslerine veya yattiklari kurum ve kuruluslara emniyet yetkililerince teslim edilecek. Yapilan bu yeni uygulamanin vatandaslar tarafindan memnuniyetle karsilandigini söyleyen Emniyet Müdürü Ismet Tashan, devlet kurumlarinin verdigi hizmetlerde bürokrasiyi azaltici kolayliklarin saglanmasi gerektigini söyledi. (Devamını Göster)
 
Gazetemize Mektuplar Gelmis - Thursday, October 30, 2003

Okurlarimizdan Mesajlar

Gazetemizin internet üzerinde günlük Ardahan Haberleri yayinlamasi üzerinde çok kisa sürede geçmesine karsin, 7 binin üzerinde okura ulasmayi basardi.

Günlük yüzlerce okurumuzun ziyaret ettigi sitemize gelen mesajlari siz sevgili okurlarimizla paylasmayi istedik.

Okurlarimizdan gelen mesajlari sizinle paylasirken, sizinde duygu ve düsüncelerinizi bekliyoruz...

kuzeyanadolugazetesi@mynet.com

fakiryilmaz@mynet.com

www.kuzeyanadolugazetesi.com/mewebmail

(Devamını Göster)
 
Cumhuriyetin 80. Yili Kutlu Olsun! - Thursday, October 30, 2003
80 nci yilda Cumhurun manzarasidir!!! Kar ve soguk altinda ramazan çadirinda bir kaçik yemek için saatlerce bekleyen insanlar Cumhuriyetin kurulusunun 80 nci yilinda Cumhuriyetin barindirdigi insan manzaralarini ortaya koydu adeta. (Devamını Göster)
 
Cumhuriyet Kutlamalari - Wednesday, October 29, 2003

Cumhuriyet kutlamalari Kar’a takildi

Cumhuriyetin 80. Yil dönümü dolaysiyla sehir stadyumunda, açik havada düzenlenmesi düsünülen törenler gece yagan asiri kar nedeniyle ertelendi.

 

(Devamını Göster)
 
Kar geldi, elektirikler gitti - Wednesday, October 29, 2003

Kar yagdi, TEDAS söndü!

Yilin ilk kar yagisi berberinde aksakliklari da getirdi. TEDAS'in ilk kar yagisinda çuvalladigi Ardahan ilk kar yagisinda uzun süre elektiriksiz kaldi.

TEDAS'in hazirliksiz oldugu yilin ilk kar yagisi, önümüzdeki kisin hen doga, hemde tedbirsizlik yüzünden zor geçeceginin ilk isareti oldu.

(Devamını Göster)Kaynak: Fakir Yılmaz Gazeteci

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 4496 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI