Reklam
Bugun...


Seyircisiz 0-0
Bölgesel Amatör Lig (BAL) Liginde şampiyonluk mücadelesi veren Serhat Ardahanspor, taraftarsız gittiği Kars deplasmanında 1 puan alarak gruptaki iddiasını sürdürdü.

Seyircisiz 0-0

Bölgesel Amatör Lig (BAL) Ligi karşılaşmasında Serhat Ardahan Spor, Kars 36 Spor’la deplasmanda 0-0 berabere kaldı.

BAL Ligi'nde şampiyonluk mücadelesi veren Serhat Ardahan Spor Kars 36 Spor’a konuk oldu.
Sahanın karının temizlenmesinden dolayı 30 dakika geç başlayan karşılaşmada 2 takım da temkinli başladı. Karşılaşmanın ilk devresinde taraflar bir birine üstünlük sağlayamayınca ilk 45 dakika 0-0 sona erdi.
Karşılaşmanın 2'inci devresinin başlama vuruşuyla birlikte Kars 36 spor sahasında etkili olan bordo mavili ekip, ceza sahasında bir türlü etkili olamadı.
Maçın 75'in dakikasında Serhat Ardahan Spor'dan 77 numaralı Yahya Bilgilioğlu ikinci sarı karttan kırmızı kart görerek oyundan ihraç edildi.
10 kişi kalmasına rağmen oyun disiplininden kopmayan Serhat Ardahanspor atak futbol oynayarak rakip kalede gol aradı. Karşılaşmanın son bölümlerinde Kars 36 Spor'da da bir oyunca kırmızı kart gördü. Maçın ilerleyen dakikalarında gol olmayınca karşılaşmada 0-0 berabere sona erdi.
Serhat Ardahan spor aldığı bu sonuçla puanını 35’e çıkararak 3’üncü sıradaki yerini korudu. Serhat Ardahanspor 25 Şubat Pazar günü sahasında Yakutiyespor’la karşılaşacak.
Kars 36 Spor taraftarlarının maç boyunca Serhat Ardahanspor’lu futbolculara ve Ardahan’a yönelik yaptıkları küfürlü tezahüratlar dikkatlerden kaçmadı.
Taraftar yasağı getirilmesinden dolayı takımlarına tribünde destek olamayan Serhat Ardahanspor’lu taraftarlar takım otobüsünü Hoçvan köyü yakınlarında oluşturdukları konvoyla Ardahan’a kadar eşlik ettiler.
Taraftarlar, İş Bankası önünde Kars deplasmanında alınan puanı futbolcularla birlikte doyasıya kutladılar.
Gruptaki diğer karşılaşmalar
Artvin Hopaspor bay geçti
Çayelispor 0-1 Iğdır Aras
Kelkit Bld. Hürriyet 2-1 Zağnosspor
Yakutiyespor 5-1 Kendirli Belediye Spor
Karlıova Yıldırımspor 1-2 Bahçecikspor
Haber/Şenol Kirman

**Kars mı, Ardahan mı?

**16/02/2016 Tarihli Haber

Bölgesel Amatör Liginde Mücadele eden Serhat Ardahan Spor Kars Spor ile yeniden karşı karşıya geliyor.
Ezeli rakiplerin karşılaşması Kars'ta olacak.

**Ardahan taraftarı Sahaya Alınacak mı?

13 Futbol Takımının mücadele ettiği, Kars Spor'un, Artvin Hopa Spor'un hemen altında 35 puanla ikinci olduğu, Serhat Ardahan Spor'un 34 puanla 3. sırada olduğu BAL liginin bu önemli karşılaşma öncesi iki taraftar kulübünün gerginliğini göz önüne alan Kars Emniyetinin Ardahan taraftarını sahaya almayacağı ileri sürüldü.
**Amatör Lig 13 Golle Başladı..
Karsspor ile Serhat Ardahan Sporun Kars'ta saat 13.00'da karşı karşıya geleceği günün öncesi ikinci yarıya hızlı başlayan Ardahan 1. Amatör Futbol Takımları fileleri gole boğdular.
Göle Belediyespor 2-2 Senemoğluspor ile berabere kaldıkları 1. Ardahan Amatör Furbol Ligi, Arıspor'un, Göle Senemoğlu Serhatspor'u Spor'u 2-0 yenmeyi başardı.
Bağdaşenspor- Ardahanspor karşılaşması 0-1 biterken,
Göle Karlıyazıspor, Hoçvanspor'a 6-0 yenildi.
Vekil mi, Başkan mı Kazanır?
  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com

Konuyu dallandırıp, bulandırmadan hemen, hemde haber niteliğinde anlatacağım..

**Vekil ile İl Başkanı Anıl Hanım İçin Karşı Karşıya Geldi..

Hazırlayamadığı projeler dolaysıyla başta Avrua Birliği olmak üzere bir çok kaynaktan yararlanamayan Ardahan'da Mete Özdemir döneminde projeci olarak görevlendirilen ve o günden bu güne sürekli yükselen ve bugün Ardahan Genel Sekreter Vekili olan Anıl hanımın asaleten atanması için çaba gösteren AK Parti Ardahan Milletvekilinin önüne AK Parti Ardahan İl Başkanı engeli çıktı.
Aldığım bilgilere göre Milletvekilinin desteğini aldığı ve bundan dolayı başta AK Parti Ardahan İl Başkanı Yunus Baydar olmak üzere yerelde ki siyasetçi ve bürokratı takmadığı iddia eden Ardahan Genel Sekreter Vekili Anıl hanımın şu an vekaleten baktığı bu görevini asaletene çevirmek için mücadele ederken bu durumu öğrenen AK Parti İl Başkanı Yunus Baydar'ın İçişler Bakanı Soylu ile görüşüp, Anıl hanımın atamasını durdurduğunu öğreniyorum. 
Bu durumu öğrenen AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay'ın kendisinin göreve getirdiği Anıl hanım için yeniden devreye girse de şimdilik' Baydar'ı aşamadığını da haber alıyorum.
Ardahanlının da çokta istemediği iler sürülen ve gün geçtikçe Ardahan yerelinde ki siyasi ve bürokrasi arasında sorun yaratmaya başladığı ileri sürülen Anıl hanımın bu konuyu öğrendikten sonra Baydar'ın başında olduğu AK Parti Ardahan İl ve İlçe Teşkilatlarından gelen istemleri yapmadığı gibi yaptırmadığı da alınan diğer bilgiler arasında oldu.

**Belediye Başkanı da Rahatsız Ama..

Yine aldığım bilgilere göre AK Parti Ardahan İl Başkanı Veteriner Hekim Yunus Baydar gibi bir çok Ardahanlının razı olmadığı ileri sürülen Anıl hanımın bu durumunun AK Parti'nin 3. önemli ismi Belediye Başkanında da yansıdığı ve başkanında Anıl hanımda rahatsız olduğu ancak Yunus Baydar gibi parti yıpranmasın, hizmetler aksamasın gibi diyerek Anıl hanımın tavralarına 'şimdilik' katlandığını da öğreniyoruz.
Bir gazeteci olarak duyduklarımı, öğrendiklerimi kamuoyuna aktarmaya çalıştığım bu durumun nasıl bir sonuçla sonuçlanacağını bilmesem de İl Başkanı ve Belediye Başkanının haklı, vekilin ise yerelin nabzını tutamadığı için bu yönde ki ısrarının haksız bir durum olduğunu söyleyebilirim.
Ve bir öneride bulunmak isterim..
Yaklaşan seçimler öncesi bu yaşananların partiye olumsuz yansıyacağından çekinen Baydar ve Anıl hanımın eşini yanında çalıştırmaya devam eden Köksoy'un tereddütlerini dikkate almasını ve Anıl hanımın asaleti için uğraşmayı bırakmasını beklediğim vekilin bu işi inada bindirmeden 657'ye tabilerle değil, halkın içinde olan ve kendisine olduğu gibi partisine oy toplayanlarla çalışmasını öneririm..

**Ardahan'da ki STK'lar Havaalanı İçin Neden Eylem yapmazlar?..

Memleketin onca sorunu varken ve bu sorunlara karşı hiç bir açıklama ve girişimleri olmayan türkücüler gibi arada bir ortaya çıkıp, dönemin iktidarına yaranma çabası içinde olan Ardahan'da ki stk'ların suç sayılan Afrin Operasyonuna savaş dediklerini öğreniyorum..
'Emparyalizme karşı savaştayız' diye pankart açan bunların neden bir günde bu memleketin sorunu ile ilgili bir araya gelmez ve neden 'Ardahan'a Havaalanı İsteruk' demezleri merak etmekteyim..
Bu sorunun ve yukarıda ki haber/yorumumun cevabın verecekler mi bilmem ama ben yazdım, siz okuyun..

 

 

**Göl Ardahan'ın, Şow Kars'ın!..

*02/07'2017 Tarihli Haberler

1992 Yılında bu yana vilayet olmasına karşın hala Kars'ın gölgesinde bir türlü kurtulamayan Ardahan'ın Gölünde Karslılar şow yapmaya devam etti.

**Ardahan ve Çıldırlılar Seyretmekle Kaldı..

Ardahanlıların fikri olan gölde yelken yarışlarına da sahip çıkıp, etkinliği Çıldır Gölünün Kars sınırları içinde kalan bölgede yaptıran Karslı bakanın başında bulunduğu Ulaştırma ve Denizcilik Bakanlığı da etkinlik için bastırdığı şapka ve diğer tanıtım posterlerin de Kars'ı öne çıkarması dikkatten kaçmadı.

Bu yıl ilk kez yapılan yelken yarışları ve Denizcilik ve Kabotaj Bayramının bir bölümünde kutlandığı Ardahan'ın Çıldır Gölünde yapılan ama şowu Kars'a mal edilen etkinliğe Çıldırlılar ile Ardahanlıların büyük ilgi gösterdiği dikkat çekerken etkinliğe katılanların Karslıların sahiplendiği gölde yapılan gösterileri seyretmekle kaldılar.

Vali Bilmez: “Ardahan ilimizi daha huzurlu ve daha müreffeh bir seviyeye çıkaracağız.”

Etkiniğe ayağının tozuyla katılan Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez yaptığı konuşmada, “Bakanlığımızın düzenlediği bu anlamlı etkinliğe hoş geldiniz. Son Valiler kararnamesiyle Ardahan’a atandım ve 3 gün önce göreve başladım. Atanmamdan dolayıbaştaSayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın BaşbakanımızaveSayın Bakanım zatıâliniznezdinde tüm Bakanlar Kurulu üyelerineşükranlarımı arz ediyorum.

İnşallah Sayın Bakanım hem talimatlarınız, hem de desteklerinizle Sayın Milletvekillerimiz, Belediye Başkanlarımız, İl genel Meclisi Üyelerimiz, muhtarlarımız, Ardahan’da ve Ardahan dışında faaliyet gösteren STK temsilcilerimiz ile tüm Ardahanlı hemşehrilerimizle birlikte el ele vererek kadim serhat şehirlerinden biri olan Ardahan ilimizi daha huzurla ve daha müreffeh bir seviyeye çıkaracağız.

**ARDAHAN'A HAVAALANI YİNE DİLE GELMEDİ..
Havalanın isteyen Ardahanlıların bu istemine yine kulaklarını kapatan ve Ardahanlı bazı gazetecileri tekne gezisine aldırmayan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, ülke genelindeki kıyı şehitlerinde kutlanan Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın sonucusunun düzenlendiği Kars-Ardahan sınırındaki Çıldır Gölü'ndeki etkinliklere katıldı. Tekne teslim töreni, iskele açılışı ve göl üzerinde ilk kez gerçekleşen yelken ve kano yarışlarına katılan Bakan Arslan, Türkiye'nin bu konudaki geldiği noktalanın gurur verici olduğunu söyledi.
Bakan Arslan'ın yanısıra Kars Vali Rahmi Doğan, Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez, AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, AK Parti Kars Milletvekili Yusuf Selahattin Beyribey, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşların da katıldığı Çıldır Gölü Denizcilik ve Kabotaj Bayramı renkli görüntülere sahne oldu.
**ELİNİ ÖPTÜRMEMEK İÇİN DİRENDİ
Tören alanında Arpaçay Kaykamamı Onur Şatıroğlu, Belediye Başkanı Erçetin Altay ve diğer protokol üyeleri tarafından karşılanan Bakan Ahmet Arslan vatandaşların sevgi gösterileri eşliğinde alana güçlükle gidebildi. Çıldır Gölü'nün tarihinde ilk defa böylesine anlamlı bir organizasyonla turizme açılmasına verdiği katkılardan dolayı teşekkürlerini ileten ve sevgi gösterilerinde bulunan vatandaşlardan bazılarının Bakan Arslan'ın elini öpmek istemesi ilginç görüntülere sahne oldu. Vekilliğinde de bakanlığında asla el öptürmeyen ve buna çok dikkat eden Bakan Arslan, bir gencin elini öpmek için aniden eğilmesi Bakan Arslan'a zor anlar yaşattı. Bakan Arslan gencin tüm çabasına rağmen elini öptürmedi ve tokalaşmaya devam etti.
**'ARSLAN BAKANIM"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde Kars'a gerçekleştirdiği ziyarette kendisine 'Başkanım" diye hitap etmesiyle tanınan ve dikkatleri üzerine çeken Karslı yatırımcı Okan Poliçe de bakanı 'Arslan Bakanım" şiiriyle karşıladı. 4 kıtalık şiirin yer aldığı Bakan Arslan'ın bulunduğu fotoğrafı Bakan Arslan'a hediye eden Poliçe birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.
**KARS HALK OYUNLARI GÖSTERİSİ
Alana kurulan platforma gelerek yerini alan Bakan Arslan Kafkas Halk Oyunları gösterisini izledikten sonra konuşma yaptı. Bakan Arslan, "Bugün sadece Kars, Ardahan'a değil, ülkenin her noktasına hizmet etmeye çalışıyoruz. Ülkemizin denizciliğini geliştirmek adına çok mesafe kat ettik. Gerek yasal düzenlemeler, gerek alt yapı yatırımları, gerekse de ulusal arenada rekabet edebilir anlamında yaptığımız uygulamalarla çok mesafe kat ettik. Üç tarafı denizi olan ülkede gençlerin sadece kıyı kentlerinden değil, diğer kentlerden de çıkabilmesi adına iç sularda çok güzel, çok başarılı uygulamalar yapıyoruz. Çıldır'da, Kars'ta Ardahan'da yaptığımız tam da bu. Memnuniyetimiz, gururumuz o ki, ülkenin her yerine, iç sulara, denizciliği, deniz sevdasını, denizi sevmeyi getiriyoruz. Esasında önce gemi yapmanız lazım, onun için tersanenizi attırmak, tersanenizi büyütmeniz lazım. 37 tersaneyi 79 tersaneye çakardık. Denizciliğe yaptığımız yatırımlarla dünyanın üçüncü sırasındaki ülke komuna geldik. Uluslararası çalışan 170 liman ile yılda yaklaşık 450 milyon ton elleçleme yaptık. Denizcilik sektöründeki geliri de en az üç kat arttırdık" dedi
Bakan Arslan daha sonra iki teknenin teslimini yaparak, göl üzerindeki iskelenin açılışını gerçekleştirdi ardından da kano ve yelken yarışlarında dereceye girenlere ödüllerini verdi ve teslimini yaptıkları tekneye binerek göl üzerinde tur attı.

*ÇILDIR GÖLÜ ATLILARI HAZIR..

*19/12/2015 Tarihli Haber

Van gölünden sonra Doğu Anadolu Bölgesinin en büyük tatlı su gölü konumunda bulunan ve kış aylarında yüzeyi tamamen donan Ardahan'ın Çıldır ölünün yüzeyi tamamen donunca kış ayları boyunca donmuş olan Çıldır Gölü üzerinde yerli ve yabancı turistleri gezdiren atlı kızaklarda sahaya çıktı.

-40'ları bulan dondurucu soğukların hüküm sürdüğü Ardahan'ın sınırları içinde bulunan Çıldır Gölü başta olmak üzere Çıldır Aktaş Gölü ve diğer göllerin yanı sıra Kura Nehri tamamen dondu.
Kış turizminden yeterince faydalanılamadığı Ardahan'da her kış yüzeyi donarak doğal bir dev bu patenti sahasına dönen Çıldır Gölü'nün donmuş olan yüzeyinde yerli ve yabancı turistleri gezdiren Çıldırlı Atlı Kızak sahipleri de dondurucu soğuklara karşın, donmuş gölün yüzeyinde beklettikleri atlı kızaklar ile ekmek parası kazanmak için şimdiden müşteri beklemeye başladıkları görülmektedir.
 

Ardahan'da etkili olan soğuk hava, hayatı olumsuz etkiliyor.

Ardahan'da soğuk hava etkisini göstermeye devam ediyor. Kentte gece saatlerinde hava sıcaklığının hissedilir derecede düşmesi nedeniyle bazı ev ve iş yerlerinin camları buz tuttu. Sibirya soğuklarının etkisini sürdürdüğü Ardahan'da çeşmeler buz tutarken, hava sıcaklığının eksi 16 dereceye kadar düştüğü kent merkezinde ağaçlar kırağı nedeniyle beyaza büründü.

Soğuktan araçların bile çalışmadığını söyleyen Uğraş Karataş, "Soğuk nedeniyle araçlar çalışmadı. Biz de iş yerimize yürüyerek gelmek zorunda kaldık. Resmen donuyoruz" dedi.
Kaynak: çıldır haber

Editör: çıldır haberleri

Bu haber 4579 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI