Reklam
Bugun...


Serhat Fırsatı Kaçırdı..
Bölgesel Amatör lİg Temsilcimiz evine karşılaştığı Kelkit Belediye Hürriyet Spor ile 2-2 beraber kaldı. Halil Efendi Sentetik Çim Saha da yapılan karşılaşma da bir puan alan Serhat Ardahan Spor aynı saatlerde oynanan ve rakibi Bahçecikspor'a yenilen güçlü rakibi Hopaspor'la aynı puana 30 puana kavuşup, lig birinciliğine 2 nci sırada ortak olabildi.

Serhat Fırsatı Kaçırdı..

ÇILDIR İLÇEMİZDE KURUMLAR ARASI VOLEYBOL TURNUVASI DÜZENLENDİ

Çıldır İlçe Kaymakamlığı ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğümüz tarafından sportif etkinlikler kapsamında ortaklaşa hazırlanan Kurumlar arası Voleybol Turnuvası, 16-25 Ocak 2018 tarihleri arasında, 8 kurumun oluşturduğu voleybol takımlarının katılımıyla, Çıldır Lisesi çok amaçlı spor salonunda oynatılarak sonuçlandırılmıştır.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Çıldır İlçe Kaymakamlığı ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından sportif etkinlikler kapsamında ortaklaşa hazırlanan Kurumlar arası Voleybol Turnuvası, 16-25 Ocak 2018 tarihleri arasında, 8 kurumun oluşturduğu voleybol takımlarının katılımıyla, Çıldır Lisesi çok amaçlı spor salonunda oynatılarak sonuçlandı.  
İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Müdürlüğü ortaklaşa düzenlediği voleybol turnuvası birbirinden çekişmeli ve muhteşem müsabakaların sonunda,  25 Ocak Perşembe akşamı 2. Hudut Tabur Komutanlığı ve İlçe Müftülüğü voleybol takımları arasında oynanan final müsabakasıyla tamamlanmıştır. Final müsabakasında, 2. Hudut Tabur Komutanlığı voleybol takımı rakibi İlçe Müftülüğü karşısında baskısını kurarak 3-1’lik setle müsabakadan galip ayrıldı.
Oynanan final müsabakasının ardından turnuvada birinci olan 2. Hudut Tabur Komutanlığına kupasını İlçe Kaymakamı Bedirhan İMAMOĞLU, ikinci olan İlçe Müftülüğü ’ne kupasını Tabur Komutanı Yarbay Köksal Ziya TUNALI, üçüncü olan Eşme pınar Köyü voleybol takımına kupasını Belediye Başkanı vekili Kadir KORKMAZ takdim etti. 
Kupa takdiminin ardında Çıldır Kaymakamı Bedirhan İMAMOĞLU, asıl amaçlarının ödül dağıtmaktan çok kurumlar arası dayanışmanın sağlanması olduğunu belirterek, katılım sağlayan tüm kurumlara ve personellerine teşekkür etti.

OKUL SPORLARI KROS YILDIZLAR VE GENÇLER KIZ-ERKEK İL BİRİNCİLİĞİ YARIŞMALARI SONUÇLANDI

2017-2018 Sezonu Okul Sporları Kapsamında, 12 Ocak 2018 tarihinde Kros Yıldızlar Kız-Erkek ve 15-16 Ocak 2018 tarihinde Kros Gençler (A) ve Gençler (B) Kız-Erkek yarışmaları yapılarak sonuçlandırılmıştır.Yıldızlar kız-erkek müsabakalarına 6 okul toplamda 48 sporcuyla, Gençler (B) kız-erkek müsabakalarına 3 okul 37 sporcuyla, Gençler (A) kız-erkek müsabakalarına ise 5 okul 57 sporcuyla katılım sağlamıştır.

Müsabakalar sonucunda dereceye giren sporculara kupa ve madalyalarını İl Müdürümüz Bilent AKAR, Spor Şube Müdürümüz Yurdaer YURDAKUL, Milli Eğitim Şube Müdürü Atanur SARIÇAM, Atletizm Antrenörümüz Seyfettin TEKİN ve Beden Eğitimi öğretmenleri tarafından takdim edilmiştir.
İl Müdürümüz AKAR turnuvaya katılım sağlayan okullarımıza, sporcularımıza, öğretmenlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederek, İlimizi il dışı Grup Müsabakalarında temsil edecek okullarımıza ve sporcularımıza başarılar diledi.
YILDIZ KIZLAR TAKIM

1.GÖLE 75. YIL ORTAOKULU
2.KAZIM KARABEKİR YİBO 
3.GÖLE 100. YIL ORTAOKULU
YILDIZ KIZLAR FERDİ
1.SADEGÜL AKTAŞ (ÖLÇEK ORTAOKULU)
2.ZELİHA GÜNGÖR (GÖLE 75. YIL ORTAOKULU)
3.ZİLAN AVCI (ATATÜRK ORTAOKULU)
YILDIZ ERKEKLER TAKIM
1.DAMAL CUM.BAŞ. SÜLEYMAN DEMİREL ORTAOKULU
2.GÖLE 75. YIL ORTAOKULU
3.ŞEHİT ER KEMAL İZCİ ORTAOKULU
YILDIZ ERKEKLER FERDİ
1.HALİL EKMEKCİ (ŞEHİT ER KEMAL İZCİ ORTAOKULU)
2.SERKAN AVCI (ATATÜRK ORTAOKULU)
3.M.DOĞANAY ERENSAYIN (DAMAL CUM.BAŞ. SÜLEYMAN DEMİREL ORTAOKULU)
GENÇLER (A) KIZ TAKIM 
1.GÖLE SOSYAL BİLİMLER LİSESİ
2.ŞEHİT ER SERHAT ŞANLI M.T.A.L
GENÇLER (A) KIZ FERDİ
1.NESRİN TOPRAK (GÖLE SOSYAL BİLİMLER LİSESİ)
2.GÜLİSTAN YILDIZ (ŞEHİT ER SERHAT ŞANLI M.T.A.L)
3.GÖZDE MALKOÇ (GÖLE SOSYAL BİLİMLER LİSESİ)
4.ELİF DEMİR(GÖLE SOSYAL BİLİMLER LİSESİ)
GENÇLER (A) ERKEK TAKIM
1.GÖLE TEKNİK MESLEK LİSESİ
2.KAZIM KARABEKİR M.T.A.L
3.ŞEHİT ER SERHAT ŞANLI M.T.A.L
GENÇLER (A) ERKEK FERDİ
1.ADEM BİLİCAN (ŞEHİT ER SERHAT ŞANLI M.T.A.L)
2.HÜSEYİN ŞENTÜRK (GÖLE TEKNİK MESLEK LİSESİ)
3.BARAN GÜLMEZ (GÖLE TEKNİK MESLEK LİSESİ)
4.BERKANT MALKOÇ(GÖLE TEKNİK MESLEK LİSESİ)
GENÇLER (B) KIZ TAKIM
1.ARDAHAN MESLEKİ VE TEKNİK AND. LİSESİ
GENÇLER (B) KIZ FERDİ
1.SENA ÖZGENUR TAÇYILDIZ (ŞEHİT ER SEHAT ŞANLI TİC. LİSESİ)
2.EDA EVCİL (ARDAHAN MESLEKİ VE TEKNİK AND. LİSESİ)
3.KÜBRA GENÇ (ARDAHAN MESLEKİ VE TEKNİK AND. LİSESİ)
4.SEMA NUR YEKE(ARDAHAN MESLEKİ VE TEKNİK AND. LİSESİ)
GENÇLER (B) ERKEK TAKIM
1.ARDAHAN SPOR LİSESİ
GENÇLER (B) ERKEK FERDİ
1.YUSUF ARABUL (ARDAHAN SPOR LİSESİ)
2.ÖMER FARUK DALPOLAT (ARDAHAN SPOR LİSESİ)
3.KADİR KAYA (ARDAHAN SPOR LİSESİ)
4.AHMET KÖMÜR(ARDAHAN SPOR LİSESİ)

**Serhat Yine Sıfır!

*18/11/2015 Tarihli Haber

Serhat Ardahan Spor'un Kamuoyu Desteğinden Yoksun Başkanı Takımı Başarısızlığa Götürmeye Devam Ediyor..

Ardahan'ı Bölgesel Amatör Lig (BAL) 3. Grupta temsil eden Serhat Ardahan Spor kendi sahasında oynadığı her iki maçta da berabere kalarak lige adeta havlu attı gibi...

 

Kamuoyu desteğinden yoksun başkanlı Serhat Ardahan Spor'un içler acısı hali bir kez daha ortaya çıktı.

Geçtiğimiz hafta Trabzon Kanuni sporu kendi sahasında konuk eden ve 1-1 berabere kalırken; Trabzon'un son anda kaçırdığı direkte patlayan topuyla zor bela berabere kalmıştı.

 

Geçtiğimiz ayda Ankara'da yapılan bombalı saldırı sonucu tüm Türkiye'de ertelen maçlar bugün oynandı. Erteleme maçında Iğdır Aras Spor'u konuk eden Serhat Ardahan Spor, 10 kişi kalan Iğdır Spor'a yenilmekten zor bela kurtulup 0-0 berabere kalarak ligde 7. sıraya düştü.

 

Futbol severler tarafından eleştirilmeye başlanan Serhat Ardahan Spor 7 maçta 3 galibiyet alırken, 2 mağlubiyet ve 2 beraberlikle 11 puanla 7. sırada yer alıyor.

 

Serhat Ardahan Spor'da sezon başında yaşanan yönetim değişikliği ardından, kulübün güven oyu alarak yeni yönetim seçilmemesinin bedelini ödüyor.

 

Ardahan Valisi, Belediye Başkanı ve taraftarlarının büyük destek verdiği Serhat Ardahan Spor'da iyi gitmeyen başka bir konu ise, mevcut yönetimin ve Teknik heyetin; takımı iyi yönetemediği ileri sürülüyor.

 

İlk yarının bitimine kısa bir zaman kala kriz masası oluşturularak sorunun nerde olduğu konusunda çalışma yapılmalıdır. Sahamızda yenebileceğimiz takımlarla  berabere kalmamız, deplasmanda farklı yenilgilerin adeta devam edeceği konuşuluyor.

 

Acil çözüm orta saha, forvet ve defansa en az birer takviye yapılması kaçınılması zorunluluk hale gelmiştir.

Anıl Hanım Bir Milyonu Ne Yapacak?..

  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com
Ardahan'ın gerektiği gibi tanıtılması için verilen çabaların bugüne kadar nasıl bir sonuç verdiğini, ülkenin 3 gümrük kapısına sahip, Kafkaslara ve Karadeniz'e açılan kapısı, 75 plakalı şehri, kırmızı et deposu, Posof ve Çıldır ilçelerinin göller bölgesi, Göle'nin yeşil ve yanmaz çamlarla çevrildiğini, Damal ve Hanak'ın Türkmen kültürü ile yoğrulduğunu, Yalanızçam Uğurlu Dağ Kayak Tesisinin de içinde bulunduğu Meşe Ardahan'ın hala Kars'ın ilçesi olarak bilinmesi kadar kolay bir yol var mı?
Bilmem ama bu kentin parası peşin gönderilen EMİT'te de yine Kars'ın stadının gölgesinde olacağını şimdiden belirtsem Ardahan'ı Tanıtma sevdası içinde olanlar başta olmak üzere kimse üzülmesin..
Neyse bunları geçelim, kendimin olduğu gibi sizlerinde şekerini arttırmayalım..
Ancak, benim gibi bir çok önemli isimin kazaen, pardonla davet edilme gereği duyulmayan Ankara'da ki toplantıda tanıtıldığı sanılan ve 3 Şubat'ta 3 Bakan ile resmi açılışı yapılacak olan Yalanızçam Uğurludağ Kayak Tesislerinin tanıtılması projesine bakmadan da geçemeyeceğim..
Çünkü bana göre hava alanı isteyen, havaalanını getirecek olan Ardahan'a yapılan en önemli projelerden olan Yalanızçam Uğurludağ Kayak Tesislerine 6 Milyondan çok bir para harcayarak yaptıran Avrupa Birliği Fonlarından bu tesisi tanıtmak için ayrılan tanıtım masrafının bedeli 1 Milyon TL. olduğunu biliyorum..
Yani 'Ardahan Genel Sekreteri Anıl hanım al bu parayı, kayak tesisini tanıt' diye ayrılan para tamı tamına bir milyon lira ve bu para Ardahan Genel Sekreteri Anı Aksel'in başında bulunduğu Genel Sekterlik kasasındadır..
Ve bu parayı özel bir firma tutan Genel Sekreterlik 3 Şubat'a kadar harcayacak..
Yani bizi davet etmeyi kazaen unutan savunmasını da kem-kümle geçiren valiliğe bedavadan yüklenen Kayak Tesisinin tanıtım işi Anıl Aksel ve onun tuttuğu tanıtım firmasını işi..
Peki bu tanıtım işi adı üstünde Ardahan Genel Sekreterliği ve onun kiraladığı tanıtım firmasına ait olmasına karşın niye işi sevdiğimi Valilik çalışanlarına yükler ve niye bizlerle onları üzer?
Evet, Yalanızçam Uğurludağ Kayak Tesislerini tanıtmak için ayrılan bir milyonu kasasında tutan ve tanıtım firması aracılığı ile fatura eden Genel Sekreterlik, bu tanıtıma Ardahan'dan başlamaz.. 
Ve niye Ardahan gazetelerine tam sayfa ilanlar vermez, Ardahan haberler ile dolu internet sitelerinin açılış sayfalarına reklam vermez?..
Ve niye bu yönde Ardahan'da ki gazeteciler ile bir toplantı yapmaz..
En önemlisi başta Ardahanlı Doğan Şentürk gibi onca gazeteci, televizyoncunun olduğu ulusal gazete ve medya ile neden temasa geçip, onları Ardahan'a bizzat davet etmezler..
Halbuki bizim gibi Ardahan sevdalısı Ardahan Doğanların bu tanıtımı en iyi şekilde yapacakları da iyi bilinmekte..
Ve niye Ardahan'ın tanıtmak için yok imkanlarla çaba gösteren Ardahan adını taşıyan federasyonları, dernekleri bu işe paydaş etmezler?
Maddi sıkıntı içinde ikide bir morali bozulan ve 3. Lige çıkma mücadelesi veren Serhat Ardahan Spor'un ve diğer Amatör Futbol takımlarının formalarına, Ardahan'ı Tanıtı m Günlerinde ki gibi kayak logolo formalarla neden reklam verilmez?
Ardahan'ın olduğu gibi İstanbul ve diğer kentlerin bilbordları ve reklam panoları neden ARDAFED'in valilik, genel sekreterlik ve belediyelerden beş kuruş almadan gerçekleştirdiği Ardahan'ı Tanıtma Günlerinde ki gibi donatılmaz ki?
Bilmiyorum ama başta Ardahan Valisi olmak üzere Ardahan'da ki yetkiler ve bu tesis üzerinde siyaset yapan, oy devşirmeye çalışan siyasiler neden; Anıl Aksel bu iş başkasının değil, senin işin, bizim işimiz değil demezler?
Osman Yıldız adlı arkadaşımızın Ardahan'da ki organizasyon firması gibi bir çok yerel firmanı daha etkileyici yollar bulacağından bi haber bir Genel Sekreterlik o paraya bizleri paydaş eder mi, Ardahan sevdalılarına yedirir mi ki?.. 
Bilmem..
Ama bildiğim tek şey yedirmezler!..
Çünkü bir kaç renkli balonla bölgenin devasa kayak tesisi gibi Ardahan'ı tanıtacaklarını sananlar bizlerden daha akıllı ve iş bilenler..
Kısacası bir kar yağışında kapanan köy yollarını günler sonrası açan bir Genel Sekreterlikte bunları istemek büyük iş olduğunu da biliyorum ama başka yolda yok..
Çünkü bir milyon Anıl hanımın kasasında ve onu yeyip, fatura edip, bitirecek bir firma var..
Yani EMİT'i de üstlenen ve bol bol slayt ve broşür basıp, bizi olduğu gibi ilgilileri de kandıran SERKA'lar gibi yol izleyenler bu memleketi çok iyi tanıtır..
Neyse uzatmaya gerek yok ama bir milyonu kasasında tutan Anıl Aksel hanım eğer zahmet edip, beni veya Doğan Şentürk gibi bir kaç Ardahanlıyı ararsa, Ardahan'a davet edilirse o paranın nasıl olup, en iyi şekilde Yalanızçam Uğurludağ Kayak tesisini tanıtacağını kendisine anlatır, Ardahan adına kendilerine yardımcı oluruz..
Ama oda zor..
Çünkü onlar bizi, biz gazetecileri, iş adamlarını arayacak kadar alçak koltuklarda oturanlar değiller..
Hayırlı olsun şimdiden, umarız bir milyonun üzerinde su içmez, buz da bol bol kayarız..Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 3529 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI