Reklam
Bugun...


ŞENLİK VE FESTİVAL CORONA ETTİ, SIRA BAL FESTİVALİNDE Mİ?!.
VALİ VE CHP'li BAŞKANIN ORTAKLAŞA YAPACAKLARI ARDAHAN BAL FESTİVALİ öncesi geçtiğimiz günler içinde yapılan ve başta gurbetçiler olmak üzere yüzlerce insanın katıldığı Ardahan'ın tek beldesi Köprülü (Goreveng) Beldesi Canibeg Yayla Şenliği ile Göle Kaşar ve Kültür Festivali ardından Göle'de yeniden artışa geçen korona reyting yaparken Ardahan Valiliği ile CHP'li Belediye yeni bir festivale hazırlanıyorlar.

ŞENLİK VE FESTİVAL CORONA ETTİ, SIRA BAL FESTİVALİNDE Mİ?!.

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz ile Gazeteci Özlem Şeyma Yılmazîn Birlikte Hazırlayıp/Sundukları ve Pazar Günleri ve Hafta İçi Özel Programlarla TEMPO TV'de 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..

MERHABA Bu haberi ve Ardahan’daki diğer gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 
Goreveng  Canibeg Yayla Şenliği ve Göle Kaşar Festivali Göle'yi Corona Etti! Birçok kişi hastanelik oldu, evlere hapsoldu!
 
VALİLİK VE CHP'Lİ BELEDİYE ORTAKLAŞA YAPACAK..
 
Ülke genelinde yapılan birçok festival ve şenliğin yerelde iktidar olan belediyelerce yapılmasının mevcut genel iktidarın bürokratlarınca engellendiği iddialarını çürüten bir görüntü sergileyen Ardahan Valiliği, festivale İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu da davet eden CHP'li Belediyenin organize edeceği 20. Ardahan Bal Festivalini birlikte yapacak.
BAŞKAN'DA CORONAIN ARTTIĞINA DİKKAT ÇEKTİ!
Bal çekiminin yapılmaya başlandığı 20. Ardahan'da Bal Festivalinin Ardahan Valiliği bünyesinde bulunan İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü sorumluluğunda olan Ardahan Kalesinde yapılacağı öğrenilirken, CHP'li Belediye Başkanının kendi sanal sayfasında paylaşıp, dikkat çektiği Corona artışına rağmen CHP'li belediyenin festivalle ilgili davetyelerinde Ardahan Valisi Hüseyin Öner'in ismine ve imzasına da yer verildi.
Corona yeniden artışta..
Covid-19 pandemisinde yaklaşık 2,5 yıl geride kalırken, vaka sayıları son haftalarda hem dünyanın farklı noktalarında hem de Türkiye'de artışa geçti.
Birçok ülkede bu yükseliş, Omicron varyantının BA.4 ve BA.5 adlı alt varyantlarının yayılması sonucu gerçekleşiyor.
Küresel çapta uzmanlar, pandemide altıncı dalganın yaşanıyor olabileceğini belirtiyor ve koronavirüsün neden olduğu Covid-19 hastalığı ile mücadelenin henüz sona ermediği uyarısını yineliyor.
İMAMOĞLU ARDAHAN KALESİNİ FEHT EDECEK!
arşiv haber 20/07/2022 tarihli haber/yorum
Bu yıl yapılması planlanan Ardahan Bal Festivali hazırlıklarına başlayan belediye İçişleri Bakanlığının AFAD Başkanlığı'ndan 81 ile genelge gönderdiği genelgede ile orman alanlarına girişlerin 31 Ağustos tarihine dek yasaklanacağı bildirilmesi üzerine yeni bir alana yöneldi. Alınan bilgilere göre festivalin Ardahan Çamlıçatak (Gölebert) ormanlık alanında yapılması zora girince CHP'li belediye festivalin ilkinin yapıldığı Ardahan' kalesine yöneldi. Festivalin onur konuğu da İmamoğlu olacak.

Bu yıl yapılması planlanan Ardahan Bal Festivali hazırlıklarına başlayan belediye festivalin ilkinin yapıldığı Ardahan' kalesine yöneldi.
Alınan bilgilere göre içinde kıl çadır yapılacağı söylenen ancak bugüne kadar bu yönde hiçbir adım atılamayan ancak Kayabaşı mahallesi tarafından kale dışında bir tesise kavuşturulan Ardahan Kalesi'nde bal festivalini yapmayı düşünen Ardahan Belediyesi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu şeref konuğu olarak kalede misafir edeceği alınan bilgiler arasında oldu.

**HDP ve Hoçvanlılardan Tam Destek Sözü..

Bu yıl 19. su yapılması planlanan Ardahan Bal Festivali öncesi hazırlıklara başladığı öğrenilen CHP'li Ardahan Belediyesinin başta bu yılda Yayla Festivalini yapamayan Hoç/Fed'den olmak üzere son yerel seçimlerde kendisine tam destek veren HDP ve diğer partilerle de görüşmeye başladığı alınan bilgiler arasında olurken Hoçvanlı sanatçıların festivale ücretsiz katılarak tam destek verecekleri öğrenildi.

Son festivalde CHP Genel Başkanını da davet edip, Ardahan'a getiren belediyenin önderliğini yapacağı etkinliğe Ardahan Valiliğinin de destek vermesi bekleniyor.

 

.

UNUTULAN ERMENİSTAN KAPISI..

Her yıl 24 Nisanlarda ısıtılıp, ısıtılıp Türkiye'nin önüne getirilen bayat filmin yeniden yeni 24 Nisan'ı beklemeye alındığı şu günlerde iyi ilişkiler başladığı söylenen Türkiye-Ermenistan ilişkilerinden de haber alınamıyor.
Yani bir yıl Fransa'nın, bir yıl İngiltere'nin, bir yıl ise İtalya'nın ısıtıp, ısıtıp Türkiye'nin önüne getirdiği Ermeni filminin şimdi de Amerikan senatosunda olduğunu görmekteyiz. Ve dikkat edilirse isimlerini verdiğimiz müttefik denen ülkelerin tümü dünyaya silah satan ülkeler...
Ve tamda İran'da yapılan 3'lü görüşme ardından Irak'ta patlayan toplar ve çocukların da aralarında olduğu, Deva ve Gelecek Partilerinin 'baş sağlığı' anlamına gelen açıklamalarının tam tersi dışişleri bakanlığını arayıp, 'geçmiş olsun' diyen CHP'nin adeta onayladığı ölümler..
Yani Fransa helikopter ve radar satmak istediğinde, İngiltere gemi satmak istediğinde, Norveç, İspanya, Danimarka, İtalya ve de diğerlerinin silah satmak istediklerinde oynadıkları filmin diğer bir versiyonunu da Amerika oynuyor.


 İşin özü Türkiye'ye silah satmak isteyen her ülkenin oynadığı bir oyundur, Ermeni Tasarısı konusu ve diğer 'dış güçler' denen filmin asıl adı..
Biz bunu kaç defa yazdıysak da anlatamadık.
Peki, 'çözüm nedir?' sizce diye soranlar da oldu bizim bu tür yazılarımız ardından, bizde hemen cevabını verdik, emekli Koramiral Atilla Kıyak'ın dediği gibi.
'Türkiye bu Ermeni sopasını silah tüccarı ülkelerin elinden almak için hareket etmeli ve başta Ermenistan olmak üzere komşularıyla barışık bir politika izlemelidir..' diye.
Bu tezimizin doğruluğunu da ortaya koyan görüşlerimizin nedeni ise aşağıda yazdıklarımızdır.
Bakın İngiltere'nin Kıbrıs adası hassasiyetinin nedenini öğreniyoruz, Rum kesiminin Lübnan'la birlikte Akdeniz'de petrol aramak için kolları sıvadığı bir sırada.
Ki; bu bilinmeyen bir durum değildir. Akdeniz'in altının Ortadoğu'da bulunan petrol kaynaklarının ana tabakasını oluşturduğunu ..
'Vay efendim gemileri sürün' demektense, çağırıp iyiden iyiye karışan Lübnan'ı, hatta Rumları... 'Varsa bir kaymak birlikte yiyelim, birlikte yapmak varken, yine unuttuğumuz Ermenistan kapısını açarak komşum aç iken ben tok yatmam' denmelidir.
Yoksa! 
Yoksa her yıl birileri çıkıp, tehdit eder, milyon dolarlık silah ihalelerinin kendilerine verilmesi için..
Tezimizi yeniliyor ve diyoruz ki; Düşmansa en büyük düşman dost görünüp, en büyük düşmanlığı yapanlardır.
80 yıldır aynı filmi  oynayanlardır.
Bu nedenle bundan sonra ki politik çıkışları yeniden değerlendirip, işin tam tersine gidip, pastanın paylaşılması gerekirse komşularımızla yaparız denilmelidir.
Aksine, daha çok seyrederiz 'yeniden gümrük kapısını açacağız denen Ermenistan'la komşu olmak varken 'Ermeni Tasarısı, Kerkük Meselesi' ve daha nice isimli bayatlayan ama her yıl olduğu gibi her an gösterime sunulan o kanlı filmler...
Olanda bütçemizin belini kıran milyon dolarlarımızın, dost görünüp, düşman olanların kasasına gider.

Eski haberlerimiz için TIK la http://arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com/ardahan.php

arşiv haber 08/06/2017 tarihli haber
Damal Bebeğinden Sonra
Ardahan Balı da Tescil Edildi..
600'ün üzerinde kayıtlı arıcının olduğu Ardahan'da Kafkas Arısı tarafından üretilen bal Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edildi.

Ardahan Arıcılar Birliği Başkanı İlhan Evliaoğlu tarafından yapılan açıklamada Ardahan Balının tescili için uzun yıllar verilen mücadelenin sonuç verdiğini belirtti.

Türk Patent Enstitüsü tarafından verilen 'Coğrafı İşaret Tescil Belgesi' ni 01/06/2017 Tarihinden itibaren aldıklarını belirten Evliyaoğlu Belirgin bir niteliği, ünü veya diğer özellikleri itibariyle kökenin bulunduğu bir yöre, alan, bölge veya ülke ile özdeşleşmiş bir ürünü gösteren ad veya işaretlere “coğrafi işaret” denir. Bizde Ardahan Balımız için bu yönde verdiğimiz mücadelede Coğrafi işaretler, ayırt edici özelliği ile ön plana çıkan ve bulunduğu bölge ile özdeşleşen doğal ürünler, tarım, maden ve el sanatları ile sanayi ürünlerine verilen işaretlerdir.
Bir yörenin herhangi bir ürünü, balı, eti, meyvesi, taşı, madeni diğer yörelerde üretilenlerden farklı olabilir veya bir yörede üretilen halı, kilim, kumaş, çini vb. herhangi bir nedenle ün kazanmış olabilir. Bu ürünlerin üzerinde o yörenin adının kullanılması, tüketiciler tarafından o ürünün benzerlerinden farklı özelliklere sahip olduğu şeklinde algılanabilir. Tüketiciler, söz konusu yöre adıyla satılan ürünleri o yörenin adına duydukları güvenle, aynı türdeki diğer ürünlere tercih edebilirler.
Coğrafi işaretler, geleneksel bilginin bir ürün gibi şekillendirildiği, paketlendiği, alındığı ve satıldığı bir boyuttadır. Ürünün kalitesi, geleneksel üretim metodu ve coğrafi kaynağı arasında kurulan sıkı bağı simgeleyen bir güvencedir.'dedi.
Bilindiği gibi daha öncede Damal Bebeği aynı kurumdan tescil edilmişti.

**Ardahan'a Bal Çiçekleri Geldi..

*07/05/2017 Tarihli Haber

Kafkas Bal Arısının gözde mekanı Ardahan Ovası baharın kendisini iyiden iyiye kendisini his ettirdiği şu günlerde bin bir çiçekle örülmeye başlandı.

Başta bal çiçekleri olarak bilinen Ardahan platosundaki yüzlerce çeşit çiçek baharın gelmesiyle birlikte yayla ve meraları bal çiçekleri ile renklendirmeye başladı.

Genleriyle oynanmamış Kafkas Irkı bal arıları tarafından üretilen tamamen doğal bir bal olan Ardahan Balının ana kaynağı olan bal nektarisi deposu çiçekler yılın yaklaşık 5 ayı boyunca kar altında kalan Ardahan toprağının çiçek örtüsü konumundadır.

Ardahan ili farklı yükseklikteki alanların bulunuşu,yani plato ve yüksek dağların varlığı sebebiyle dünyada eşi olmayan ormanlar, alpin ve supalpin çayırlar, taşlık açık alanlar, turbalıklar ve sulak alanlar ile çok farklı özellikte ve olağanüstü zenginlikte yabani bitki çeşitliliğine sahiptir.Alçak kesimlerden yüksek kesimlere doğru birbirinden farklı özellikte bitki kuşakları oluşmuştur.
İlin florasının bir diğer önemi ise ülkemizde Kafkas bitkilerinin yetiştiği bölge olmasıdır.Havza zengin florasını oluşturan 900 tür, 300 civarındaki ballı bitki,25 kadar endemik türü ve dünyada yetiştirilmekte olan dört önemli arı ırkından biri olan (bal arısı ırkları içerisinde gerek performans ve gerekse morfolojik özellikleri bakımından çok üstün vasıfları taşıyan ) Kafkas Arı Irkının gen merkezi olmasıyla,Türkiye’de arıcılığa uygunluk bakımından oldukça önemli bir avantajıda beraberinde getirmektedir.

*Bülbülan balı markalaştı..

*18/11/2016 Tarihli Haber

Büyük baş hayvancılık yaparak geçimlerini sağlayan Ardahanlıların verilen teşviklerin de etkisiyle son yıllarda yöneldiği arıcılık bölgenin yeni markası olmaya başladı.

Binbir çiçekli Ardahan’ın doğasında yaşayan Kafkas arısının katkıları ile elde edilen balın ülkde ve dünyada tanınması vede tadılması için büyük bir çaba içinde oldukarı görülen Ardahanlı arıcılardan Ali Bozkurt Doğu Anadolu ile Karadeniz bölgesini ayıran 2 bin 581 rakımlı Bülbülan yaylasının adını balda markalaştırdı.

**MARKA TAMAM, SIRA ARI EVİNDE..

7 m.m’ye yakın dil uzunluğu ile başta Ardahan Ovasındaki çiçeklerden olmak üzere bölgedeki yüksek rakımlı yaylalarda bulunan çiçeklerdeki negtarileri toplayıp, tadına varılmaz Ardahan balını meydana getiren Kafkas Arısının ürettiği ballarına Bülbülan Balı adını verip, markalaştran Ardahan Bağdeşen (Kinzodamal) köylü Ali Bozkurt Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKKD) ya sunduğu projeylede bölgenin ilk Arı Evi yapacak.

2003 yılında bu yana Arıcılık yapan Ali Bozkurt yaptığı açıklamada; ‘amaçlarının binbir çiçekle süslenmiş olan Ardahan doğasından elde edilen tadına doyulmaz, doğal ilaç Bülbülan Balını tüm dünaya tanıtmak, tatırmaktır’ dedi.

Bülbülan yaylası ve Ardahan’ın Yalanızçam Dağlarında ki çiçeklerden elde edilen, kilosu 50 TL.'ye satılan Bülbülan Balından tatmak isteyenlerin 0536 8771739 nolu telefon ile sipariş verebilirler.

KAFKAS ARISI ÖZELLİKLERİ

SAF KAFKAS ARISI

Kafkas Arisi :

Kafkas arisinin (Apis mellifera Caucasica) ana yurdu Kafkasların dağlık bölgesidir. Kafkasların alçak ovalarında sari abdomen halkalı olan Apis mellifera Remipes alanlarına kadar değişik lokal formları bulunmakla birlikte bizi ilgilendiren, dağ arisi da denen yüksek rakımlı bölgelerin uzun ve karlı kışına adapte olmuş siyah renkli arılardır. 
KAFKAS ARISI ÖZELLİKLERİ

Dış Görünüşü: (Morfolojik Özellikleri)   

  • Diğer arılardan daha iridirler. Gözden çıkan isçi arıların ağırlıkları 70 - 80 mg.dır.
  • Kitin esmer renktedir. Geçit formlarının ilk abdomen halkasındaki iki adet kahverengi leke bulunur.
  • Dağlık yöre Kafkaslarının tüm abdomen halkaları siyahtır.
  • Kıllarda gri renk baskındır. Erkeklerin thoraksları siyahtır.              
  • Ari ırkları içinde en uzun dilli olanıdır.
  • Uzun dilleri sayesinde derin tüplü çiçeklerden de nektar toplayabilirler.
  • Dil uzunlukları 6.6 -

7.25 mm

. dır. Ortalama

7.09 mm

Cubital indeks 2.16 ile normaldir.

**Bülbülan Dönüşü 2 Ölü!..

 BACANAKLARIN ACI KADERİ

*10/05/2015 Tarihli Haber

Ardahan'ın Göle ilçesinde meydana gelen ve bir kız çocuğunun ölümü ile sonuçlanan trafik kazası ardından bugün de Ardahan Bilbilan Yaylasından Ardahan'a gelen aracın derilmesi sonucu iki kişi hayatını kayıp etti..

Alınan bilgilere göre bu akşam saatlerinde Bülbilan yaylasından Ardahan merkez de gelen Salih Bozkurt (33) ve Öztürk Ağdaş (34) isimli iki kişi virajı alamayan araçla birlikte uçuruma yuvarlandı.

Kaza sonucu ağır yaralanan ve aynı kız kardeşlerin eşleri olan bacanaklar Öztük Ağdaş ve Salih Bozkurt'un kaldırıldıkları Ardahan Delet Hastanesinde hayata göz yumdukları öğrenildi.

**Göle de Yastaydı.. 

Öte yanda geçtiğimiz gün iki Göleli gencini kazada kaybeden, dün bir talihsiz kazada lise öğrencisi kızımızı toprağa verirken, İl genel meclis üyesi Yaşar Yıldırımın amcasını kaybeden Göle bu gün de Atalay ve Budak ailesin yeğeni Tombay Budağı toprağa verdi.CHP eski Milletvekili ve CHP Genel Saymanı İsmet Atalay'ın kız kardeşinin oğlu olan Tonbay Budak; Nijarya da otelde geçirdiği kalp kirizi sonucu yaşamını yitirmişti. Avrupa ve Afrika ülkelerinden Ardan ve serhat bölgemize gezi turlayan Tombay Budak; bugün halkın yoğun ilgisi ile toprağa verildi.CHP eski Millet vekili İsmet Atalay ve Sadrettin Atalay'ın da Ankara dan gelerek katıldığı cenaze töreninde acı bir hüznün genç yaşta zamansız giden Tombay Budak'ın toprağa verilmesi oldu.Halkın yoğun ilgi gösterdiği cenaze Okçu köyü mezarlığın da toprağa verildi.
Ardahanlı Hep Yalanız..
  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com
 

Yüz binin altına düşen nüfusu ile hala kurtarılmayı bekleyen bu kentin dinamikleri iş birliği içine girip, bir araya gelmedikçe ne kent, ne kasaba nede köyler sorunlardan kurtulmaz..
Çünkü Vekillerinin kendi başına, belediye başkanlarının bir araya gelemediği, Ticaret Odasını son üç yıldır ziyaret etmeyen belediye başkanının olduğu, batıda ki federasyonlarını vekilin, belediye başkanlarının hatta valisince yok sayıldığı, derneklerin kaz ve piknik etkinliklerinden öteye gidemediği bir kent hep yalnızlığa ve sorunlarla boğuşmaya devam eder.
Hepimizin hatta sanal kalemşörlerinin bile yalnız olduğunun farkında olmadığı bir kentin insanları olarak o kentin gelişmesini, büyümesini beklemek kadar saf olmanın da anlamı var mı bilmem ama bir gerçek var ki oda Ardahanlı hep yalanızdır..
İleri gidenin paçasına yapışıldığı, iş yapanın altı boşaltılıp, önünün kesildiği, toplum lideri diye bilinenlerin eteklerinde ki taşı dökmediği, aydını, okumuşunun kendisini sakladığı yada değer verilmediği bir Ardahan'ı her birimiz ayrı ayrı kulvarlarda nasıl olup kurtaracağımızı düşünmeyenler yukarıda ki fotoğrafta ki gibi yalanız kalmaya, bir iki bürokratın yalandan not tutmasıyla tatmin olmaya mahkümdür.
Bu nedenle buradan bir kez daha diyorum ki;
Gelin etekler de ki taşları dökelim, bakanda çıkaralım, başkan da..
Gelin kentin ekonomi dinamiği olan ticaret odasını olduğu gibi federasyonlarını, derneklerini ziyaret edelim, akıl alıp, fikir verelim..
Gelin bu kentti yalanız kurtulacağını düşünmenin en büyük hata olduğunu anlayıp, ya bismillah deyip, el birliği yapalım..
Aksine mi?
Daha çok kurtuluş masalları dinler, bir iki traktörün satılması, iki katlı binanın 5 katlı olmasını izler ve yine tek başımıza kalır, kenttimizde her geöen gün boşanıp, önce kasaba, sonra köy, ardından virane olur..
Örenk mi?
1923 yılından bu yana ilerliyor muyuz, geriliyor muyuz ona bakın..
Bakmak içinde internetten geçmişe ve geleceğe bir bakın yalanız Ardahanlı ve Ardahan'ımın..
 
 

**Haydi Ardahan Sevdalıları..

Prof. Dr. Ramazan Korkmaz,
General Alpaslan Erdoğan,
Televizyoncu/Gazeteci Doğan Şentürk
İstoç Başkanı Namık Kemal Bay 
Ardahan Üniversitesine Rektör olmak isteyen Profesörler,
Milletvekili, Belediye Başkanı, Belediye Meclis Üyesi
olmak isteyen Siyasetçi-İşadamları,
Ardahanlı gazeteciler,
Ardahan Dernekçiliğin i Ardahan federasyonu çatısı altında 'Güçlü Bir Ardahan Lobisi' parolasıyla bir adım daha öne taşımak için var mısınız Ardahan Dernekler Federasyonunun yönetiminde yer almaya.

**ARDA/FED Kongreye Giderken..
Ülkenin önemli bir süreçte geçtiği şu günlerde 'Güçlü Bir Ardahan Lobisi' parolasıyla Ardahanlıların birlikteliği için mücadele eden Ardahan Dernekler Federasyonu da kongreye gidiyor.
2019'da yapılacak olan seçimlere doğru hızla yol alan ülke de 4. Kongresini yapacak olan Ardahan Dernekler Federasyonun çatısı altında ki dernekler ile birlikte var olmaya, iş adamları ile ayakta kalmaya, aydınlarının gösterdiği yolda yol almaya devam ederken ARDA/FED'in yeni dönemde daha güçlü, daha etkili çıkışlar için iyi bir ekip oluşturma çabası içinde olduğunu tüm Ardahanlıların bilmesi yetmiyor.
Çünkü hep güçlü bir lobiden bahsedip, o lobinin kendisi olmadan nasıl oluşacağını hiç hesaba katmayan Ardahanlıların ARDA/FED'i ayakta tutmak, onun daha güçlü etkili bir kurum olmasını sağlaması için ARDA/FED'e katılıp, onu ayakta tutmak için omuzlaması gerekirken, 'Bizden bir şey olmaz' diyerek işin içinde çıktıklarını bilen bir Ardahanlıyım..
Bu nedenle 14 Mayıs'ta kongreye gidecek olan ARDA/FED'e üye derneklerin tam katılım sağlaması, başta Posof dernekleri olmak üzere hala ARDA/FED'in çatısı altına girmemek için direnen derneklerin ve ARDA/FED'in üzerinde kendilerini görüp, ama üst kimliği Ardahan olan Ardahan'ın adını aşamayan diğer bölge federasyonlarına üye olan dernekler, hatta Göle, Çıldır, Damal ve Hoçvan federasyonlarını yöneticileride ARDA/FED'e katılıp, ARDA/FED'in sadece Fakir Yılmaz'ın değil tüm Ardahanlıların federasyonu ve en üst çatısı olduğunu kabul edip, sahiplenmelidirler.
Aksine mi?
ARDA/FED 14 Mayıs'ta yapacağı kongresi ile öyle yada böyle yoluna devam edecek..
Ancak ARDA/FED'in dışında kalıp, onu uzaktan izleyenler, ARDA/FED'de çelme atmak isteyenler, Ardahan'ın adını onurluca taşıyan ARDA/FED'den kendilerini üstün tutanlar, İş adamı ve kadınları, aydınlar, siyasiler, milletvekili, belediye başkanları, gazeteciler kısacası toplumun kanat önderi diye bilinenler gelip, 'ARDA/FED'de bizde varız' demedikçe hep yaya ve de güdük kalacakları gibi güçlü bir Ardahan lobisi, birlikteliği içinde söyleyecek bir lafları kalmayacaktır..
O zaman haydi gelin..
'Gecikilmiş bir şey yok katılın ARDA/FED'e hep birlikte Ardahan diyelim' diyen bir anlayışla Göle, Çıldır, Hanak, Damal, Posoflulara sesleniyorum zayıf bir Ardahan lobisi vebalı sizin suçunuz olarak tarihe geçecek..
'Değil' diyorsanız ARDA/FED'in kongresi samimi birlikteliğimizin meş'alesi olsun..
Fakir Yılmaz 
Ardahan Dernekler Federasyonu
Genel Başkanı/Gazeteci 
05322678015
fakiryilmaz323@hotmail.com

 Kaynak: ardahan haber

Editör: ARDAHAN ardahan

Bu haber 7615 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI