Reklam
Bugun...


ŞAPKADAN BEBEREK'İN KİTABINI ÇIKARDI!
BİRİLERİDE ATATÜRK'ÜN KORUMASININ MEZARINI ANITINI YAPSA!.. Ardahan'ın tek şapka dükkanının sahiplerinden olan Yunus Kılıç Millet Bahçesinin yapıldığı, Rus Demir Köprünün bulunduğu, şu an polis evi gibi boş bekletilen eski polis karakolunun bulunduğu Atatürk Caddesinde ki dükkanında şapka satmakla kalmadı, kitap yazdı.

ŞAPKADAN BEBEREK'İN KİTABINI ÇIKARDI!

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz Yeniden TV Programcılığına Başlıyor..

'Gazeteci Fakir Yılmaz Île Îş Dünyası' Yaşam TV'de Cumartesi Günü Saat: 17.00~19.00'da Sizide ekranlara konuk olmaya davet ediyor.

İZLEMEK iÇİN Yaşam TV Türksat 4A Uydusu Frekans: 12034 MHz Symbol Rate: 27500 Polarizasyom: V (Dikey) Fec: 5/6

Gazeteci Fakir Yılmaz'ın ortaya çıkardığı, birilerinin üzerinde şov yapıp bir anıt mezar yaptırmadığı, yaptıramadığı Çanakkale Savaşlarında bizzat cephede savaşan Mustafa Kemal Atatürk'ün yakın koruması Posoflu asker Celal Tunuz'un anıt olmayı bekleyen mezarının yanı sıra tarihi yapılı okul binasının bulunduğu Çetinsu Köyünü kitaba taşıyan Ardahan Beberekli şapkacı Yunus Kılıç Kürt kökenli, Ermeni, Gürcü kültürünün yaşadığını ortaya koyan tarihi kilisenin bulunduğu köyün kitabını köylülerinin yanı sıra kitap severlerin duyarlılığına hediye ettiğini belirtti.
Ardahan'ın kiliseli köylerinden olan Beberek (Çetinsu) köyünün geçmişini toparladığı bir kitap çıkaran Şapkacı Yunus Kılıç 'Anılarla Çetisnu Köyü (Beberek)' isimli kitabının çıktığını duyuran şapkacı yazar Yunus Kılıç kitabın gelirinin de köyünün derneğine bağışladığını belirterek şöyle dedi.
'Kıymetli köylülerim yaklaşık 8 aydır üzerinde çalıştığım ve tamamen siz komşularımızın bilgilerine dayanarak hayal ürünü olmadan bizler kimiz nereden geldik Aile büyüklerimiz akrabalarımız kimler geçmişte yaşanmış anılar resimlerle bu kitapta yer vermeye çalıştım umarım beğenirsiniz Kitapta en ufak bir ticari beklentim olmadığını bilmenizi isterim tamamen dernek kanalı ile satışı yapılarak kitabın geliri tamamen derneğe aktarılacaktır hepinizin kitaplığında yer almasını temenni ediyorum saygılar sunuyorum.
Kitaptan almak isteyenler benimle iletişime geçebilir veya dernek Yönetimi ile Başkan Olgun Kesin ile iletişime geçerek sipariş verebilirler Kargo ücreti dahil Kitap 40 TL
Yunus KILIÇ 0532 412 45 50 ykilic75@gmail.com'
Kılıç ailesi dükkanlarının yanında bulunan tarihi çeşmeyi de onarmış ve bakımını üstelenmiş bir aile olarakta tanınmaktalar.
GÖKDELENLER SATILIYOR!..
 
Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntının ekonomiden sorumlu damat bakanın gözünden değerlendirdiğimizde her geçen gün daha da daralan bu sıkıntıyı dalgaya alarak aşabiliriz.
Yaşanan bu sorunun geçici olduğunu söyleyen bakan ve iktidarın sözcülüğünü üstlenen Bahçeli, adı gibi Devletin ve bu Devleti oluşturanların yani halkın gündeminde böyle bir şey olmadığını başta muhalefet olmak üzere dünyadaki ekonomi uzmanlarının gelişen Türkiye'ye kıskandıkları için iftira attıklarını belirtmelerinin biraz da haklı yönü var.
Çünkü gelişiyoruz diye bütün paramızı yerli üretime, tarıma, bilime, teknolojiye yatırmaktansa betonlaştırıp göklere çıkardığımız inşaat sektörünün birer eseri olan gökdelenlerdir asıl ekonomik sıkıntıyı yaşayanlar.
Orta direk diye anılan ve bir simide mahkûm olan halkın değil de bu halka iş, aş sağlayan iş adamlarıdır asıl ekonomik sıkıntıyı yaşayanlar. Bunun kanıtı da simit sarayını kurtarmaya çalışan devletin bankası olan Ziraattan sonra Halk Bankası da gökdelen kurtarmaya aday olmuş ve bu gökdelenlerin sahiplerini kurtarmaya çalışacakmış.
Şaka sanmayın simit sarayından sonra ülkenin ve Avrupa'nın en yüksek binası olan Safir gökdeleni girdiği ekonomik sıkıntıyı aşmak için satılığa çıktığı" biz devletiz" diyen Devletimizin büyükleri ise Ziraat ve Halk bankası aracılığıyla simit sarayı taktiği Safir'i de kurtarma yoluna gidip halkın parasıyla Safir'e talip olduğunu öğreniyoruz. Bunu duyan birçok gökdelenin de emlakçılara düşerek o muhteşem görüntülerinin üzerine "Satılıktır" levhaları astıklarını görüyoruz. 
Ekonominin iyi olduğu, kasanın dövizle dolu olduğunu, kur'un damat bakan tarafından dalgaya alındığı ülkemde "Evet ekonomik sıkıntı yok canım, simit sarayı gibi gökdelen de alırız ve sorun biter". 
Zira deprem olmasa da iyidir denen ekonominin orta direği yıkıp sıranın gökdelenlere geldiğini "Satılıktır" levhalarının asıldığı gökdelenlerden daha iyi anlıyoruz.

Kılıçdaroğlu ile İlk Temas!

DAĞLICA YİNE DAĞLADI, BARIŞ HEMEN ŞİMDİ..

arşiv haber 07/09/2015 tarhli haberleri

1 Kasım’da yenilenecek olan genel seçimler öncesi adaylarını belirlemeye çalışan partilerin başında gelen Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan’da aday etmek için partiye davet ettiği Ardahanlı Büyükelçi ile seçimleri kazanmayı hedefliyor.
Kemal Kılıçdaroğlu ile ilk kez bir araya gelen Ardahanlı Büyükelçi Öztürk Yılmaz’ın da CHP’liler kadar heyecanlı olduğu görüldü.

**CHP’de 2. Kim Olacak?
Seçimlere doğru giden siyasi partiler adaylarını belirlemek için yoğun bir tempo ile çalıştıkları şu günlerde İŞİT tarafından kaçırılıp, 101 gün esir tutulan Öztük Yılmaz’ı liste birde aday edeceği görülen CHP’de ikinci sıraya girecek aday arayışı başladı.
Eczacı Yunus Dündar’ın yanı sıra Yeminli Mali Müşair Sabri Arpaç, Ardahan’ın eski Köy Hizmetler Müdürü, eski Genel Sekreter Mete Özdemir ve Mali Müşavir Deniz Aydemir’in resmi başvurularını yaptıkları öğrenildi.

**AK PARTİ’DE GÖZLER GENEL MERKEZ DE..

Avukat Osman Yıldız’ın MHP’den adaylığa başvurduğu öğrenilen şu günlerde adayları merak edilen diğer bir parti de 400 Milletvekili alamayınca, seçimleri yenileten AK Parti olmakta.

Veteriner Hekim Yunus Baydar’ın liste bir olarak ilan edilmesini bekleyen AK Partililer adaylarının yeni isimler olmasından yana.

**Halı Kalmadı, Aktaş Hala Açılmadı..

Türkiye’nin Gürcistan’a açılacak olan 3. Gümrük Kapısını bir türlü bitirip, açmayan TOBB’a yeni bir halı daha hediye edildi.
54 Yıldır açıldı, açılacak denilip bugüne kadar bir türlü açılmayan Aktaş’ın ise ne açılacağı bilinmiyor.

**Dağlıca Yine Dağladı!

Güçlü ülke hala kaç askerin şehit olduğundan haber alamıyor ve açıklayamıyor.. Evlere ateş düşeceğine, 400 Vekil başınıza düşsün..

Gün geçtikçe şiddetlenen çatışmaların devam ettiği güneyde yine kara haber geldi.
Hakkari'nin Yüksekova İlçesi Dağlıca bölgesinde yola döşenen mayın, askeri iki zırhlı aracın geçişi sırasında PKK'lılar tarafından patlatıldı. Reuters'ın verdiği bilgiye göre, saldırıda 15 asker şehit olduğu ileri sürülürken gazetemiz baskıya girdiği zamana kadar konu hakkında resmi bir açıklama yapılmadığı görülürken, saatlerdir resmi bir açıklamanın yapılmadığı olay da sayının daha fazla olmasından korkulmakta.
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 5756 defa okunmuştur.

YORUMLAR

adem
07-09-2015 22:42:00

şerefsizsin pkk şerefsizsin pkk lı gibi düşünen ermeni uşağı kahpeler

 

Sanalın şerefsiz kahramanları..

Gündemin olağanüstü bir hızla değiştiği ve bizlerinde bu toz duman için de en iyi haberi, en iyi yorumu vermeye çalıştığımız Ardahan kamuoyunun haberinin olmadığı önemli şeylerde yaşamıyor değiliz..
Anlımızın teri, kendi öz imkanlarımız ve Ardahanlının ‘Hak ediyorsunuz’ diyerek gazete ve sitelerimize verdiği reklamlar ile ayakta kalıp, işimizi yapmaya çalıştığımız bu sahada sanal ortamda türeyen şerefsizlerle mücadele etmek zorunda kalmaktayız..
Ardahanlının desteğini kıskanıp, bu desteği kırmak için uğraşanların sayısında bir hayli artış olduğunu gördüğümüz sanal ortam kahramanlarının ilçelerimizin adlarına kurdukları gruplarda klavye silahşörlüğüne sığınıp, bizleri hedef göstermesi, reklam almamızı kıskanmaları ve hatta tutuklanmamızı, öldürülmemizi istemesi kadar alçakça girişimlerde bulunmaları her ne kadar bizlerin doğru yolda olduğunu ortaya koysa da bir o kadar da germiyor değil..
Çünkü şerefsizliğin kimseye moral vermediği bir gerçektir.. 
Ha unutmadan;
 IP ve adreslerini tespit edip, sacılığa suç duyurusunda bulunacağımız bu şerefsizler he ne kadar bize kızıp, köpürselerde bizsiz ve de sitelerimizsiz olmadığını da biliyoruz..
Çünkü aslında onlarda biliyorlar ki biz şerefsizlik yapmıyor, şereflice işimiz,, gazeteciliğimizi yapıyoruz..

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI