Reklam
Bugun...


RİZE BELEDİYE BAŞKANI GOREVENGTEYDİ..
Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin ekibiyle Ardahan'ın Göle ilçesine bağlı Köprülü Belediyesini ziyaret etti. Belediyenin bölgede bir ilk olan Güneş Enerji Santralımızı ( GES) gezip, Başkan Yücel Akkoç'tan GES hakkında bilgi aldılar. Konu hakkında bir açıklama yapan Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç şöyle dedi.

RİZE BELEDİYE BAŞKANI GOREVENGTEYDİ..

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz Pazar Günleri ve Hafta İçi Özel Programlarla TEMPO TV'de 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Son iki haberimiz için TIKla abone ol, izle..  

Bu haber aşağıda ki linki kopyalayarak izleyebilirsiniz..

https://www.youtube.com/watch?v=x_54lQa4WaQ&ab_channel=ArdahanTV

Konu hakkında bir açıklama yapan Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç şöyle dedi. 

'Rize Belediye Başkanımız Sayın Rahmi Metin bey ve Ekibiyle Köprülü Belediyesi olarak bizleri ziyaret ederek. Güneş Enerji Santralımızı ( GES) Gezdiler. Kendilerine bu Nazik ziyaretinde dolayı Teşekkür ediyorum.'

Kent Konseyinin Elektriklerinin Kesildiği
CHP'li Ardahan Belediye Başkanından
Kardeşine 19 Jesti!
arşiv haber 16/05/2022 tarihli haber
Beş maaş, 11 Maaş ve yandaşları beslediği iddiaları ile iktidarı suçlayan CHP'liler kendileri de aynı yapıyor. Kent Konseyinin elektrik faturalarının ödenmemesi dolaysıyla enerjilerinin kesilip, karanlıkta kaldığı Ardahan'da CHP'li Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı bahanesiyle düzenlediği konsere kendisi gibi saz çalan kardeşi Turgay Demir'i davet etmesi tepkilere neden oldu.

Başka sanatçı yokmuş gibi her etkinliğe kardeşini getiren CHP'li Belediye Başkanı Faruk Demir'in etkinlik adı altında başında bulunduğu belediyenin paralarını kardeşine aktardığını ileri süren Ardahanlılar başka Ardahanlı sanatçı yokmuşçasına her etkinliğe kardeşini getirmesini anlamıyoruz diyerek tepki gösterilirken aynı başkan para yok, hükümet destek vermiyor, çalıştırıyor diyerek itfaiye kademesinde çay ketlinin fişini prizde çekmiş tasarruf başlattık diye şov yapmasıyla ve sık sık il dışına gidip asıl işi olan sanatçılığını aksatmayıp saz çalmasıyla da tanınıyor.

KENT KONSEYİNİN ELEKTİRKLERİ KESİLDİ!

Öte yandan CHP'li Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir'in daha önceki etkinlikler gibi gereksiz masraf denen birçok konser, etkinlik ve son olarakta 19 Mayıs konserli etkinliğinde de kardeşini getirdiği gün bütçesi Belediye tarafından sağlanan Ardahan Kent Konseyini elektrikleri borcu dolaysıyla kesildi.

Konu hakkında bir açıklama yapan ve aynı zamanda Türkiye Kent Konseyleri Dönem Başkanı olan Ardahan Kent Konseyi Başkanı Burak Taştan konseyinin elektriklerinin belediyece konseye ayrılan bütçenin verilmemesi dolaysıyla ödenmediğinde kesildiğini belirtirken karanlıkta kalan kent konseyi makamında çektiği fotoğrafıyla birlikte '2014'ten beri memleket için çalışalım diye önümüze çıkartılan her tülü engele çözüm bulduk. (Kent Konseyi 625. Elektrik Kesintisi borcundan dolayı' mesajıyla sanal oramda paylaşımda bulunması ise dikkatlerden kaçmadı.

Hazıra alışmış bir seçmen oldukça..
 
-İstanbul’un kaç milletvekili var?
Bu yazımı okuyan sen!
-Düşüncene uygun partiye ya da herhangi bir stk'ya üye misin?
-Kaçını tanıyorsunuz?
-Peki ya Kocaeli, Ankara, Bursa, İzmir’in, Şırnak'ın, Edirne'nin mecliste bulunan milletvekili sayısı kaç?
Ya da yerel parlamento diye bilinen Belediyede senin partinin ve toplam kaç meclis üyesi var, mahalle, köy muhtarı gibi onların adını say desem bilir veya tanır mısın?
-Hangisi, hangi partide?
Halka açık bu meclise ya da Ankara'daki büyük mecliste.Hiç gittin mi, grup toplantılarına katılıp, öneri de bulundun mu, alınan kararları yerinde duyup, görüp, fikir sundun mu?
Diye sorsanız memleketindeki vekilini bile doğru dürüst tanımayan ve seçimden seçime sandığa gidip, vekil seçtiğini sanan seçmen bu sorularımıza cevap veremez..
Çünkü seçimden seçime hatırlanan sayın seçmenin kendisini dikkate aldırmadığı bir seçmen ve seçim sisteminin olduğu ülkemde buna itiraz eden bir seçmen kitlesi de bulamazsınız?
Yani; Yeni bir seçime kadar seçilmişlere, siyasilere demediğini bırakmayan bir seçmen tipi olan ülkemde hangimiz kalkıpta akşama kadar başımızı kaldırmadığımız internet yoluyla da olsa tüm partilerin genel başkanlarına, genel merkezlerine nasıl bir vekil Profili istediğimizi belirttik mi, önerdik mi?
Belirtmeyiz..
Çünkü ya ‘Bizi kim dinler?’ der işin kolayına kaçarız, ya da çok zahmet olur..
Veya ‘Amannn işin mi yok’ der oralı bile olmayız..
Ve genel merkezlerin kendi kafalarında belirlediği ve çoğunu tanımadığımız vekillerimiz listelere konur, biz de tanımadıklarımızı seçmekle seçmen görevi yapmış sayar, kenara çekilip, tanımadığımız, bilmediğimiz vekilin sorunlarımızı çözmesini bekleriz.
İşte tam da burada, şu an bu yazıyı okuyan ve yaşananlar karşısında bilenerek 2023'te sandık başına gitmeye hazırlandığını mırıldayan siz seçmene bir soru daha sorayım;
Sayın seçmen;
Sen bir öneride bulunma zahmetinde bulunmadığın için genel başkanın, genel merkezin ya da ikili ilişkiler sonucu aday edilip, listeye konan vekilinin sana olduğunu gibi senin sorunlarınla yakından ilgilenebilecek biri mi?
Kendisini yakından tanıyor musun?
Ve ‘Şu adam, bu kadın siyasi aday olsa en mantıklısı’ diyerek düşündüğün insanın aday yapılması için partinin genel başkanına, genel merkezine bir öneri de bulundun mu?
Yani kendi partinin olduğu gibi diğer partilerin de bu ülkenin yönetiminde söz alacak olan vekillerin seçimini yaparken sen nasıl bir katkıda, öneride bulundun söyler misin?..
Bir iki tanıdığın ilçe başkanını, il başkanını, genel merkezdeki görevliyi aradın mı, mail attın mı, mektup yazdın mı, twit attın mı?
Tabi ki hayır..
Çünkü her konuda hazıra alıştığımız gibi vekilimizin de birileri tarafından belirlenip, önümüze getirilmesini bekleyen bir seçmeniz...
İşte tamda burada bir soru daha...
Senin belirlemediğin, katkı, öneride bulunmadığın, kamuoyu oluşturmadığın biri vekilin olduğunda o zaman niye kızar bağırır ve sitem edersin be seçmen kardeş..
Yok canım o kadar da değil diyorsan eğer haydi daha gecikmeden sende kendi adayını belirle, genel başkanların, genel merkezlerin maillerini, telefonlarını, whatsaplarını, twitlerini öneri yağmuruna tut.
Ve benim ön seçimim, ön teamülümde bu de...
Ha unutmadan son bir soru daha..
Yazıma başlık olan yani Eyyyy seçmen 'Başta trafik, gecekondu, yeşil alan sorunu gibi onlarca hatta binlerce sıkıntısı olan İstanbul’un kaç milletvekili var?..'
'Nasıl gazetecisin sen desene?' demeyin çünkü 2 Milletvekilin birini göremeyen dini twitler atarak varlığını hissettiren bir diğerinin ise telefonlara cevap vermediği Ardahanlı fukara ben bilmem...
Lütfen cevap..

arşiv haberler 13/12/2015 tarihli haber/yorum

ARDAHANLI SANATÇILAR ASYD
ÇATISINDA BULUŞTU!
Gazeteci Fakir Yılmaz'ın başkanlığını yaptığı ve eçtiğimiz hafta İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu tarafında bir araya getirilen Ardahanlı Sanatçılar dernek kurdu. ARDA/FED'in İstanbul'un her ilçesine bir Ardahan Derneği kurma çalışmalarına dernek kurarak destek veren Ardahanlı Sanatçıların kurduğu dernek resmileşerek ilk toplantısını da yine ARDA/FED'de yaptı.

*AMAÇ BİR OLMAK, DİRİ OLMAK..

ARSAD'In Kurucu Başkanı Mehmet Yılmaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri Yusufi Yıldırm, Özgen Akçı, Yahya Bilican, Murat Zorba, Özcan Burcalı, Murat Yılmaz ve Burhan Yıldırım'ın oluşturduğu Ardahan ve Yöresi Sanatçılar Derneği il toplantısınıda merkezi İstanbul Şişli'de bulunan Ardahan Dernekler federasyonunda gerçekleştirdi.

ARDA/FED'in Nöbetçi Başkanı Hafız Kaya'nın birlikte olduğu toplantıda alınan ilk karar ARSAD'In tüm Ardahan e yöeris çatısı altında toplanması için genş çaplı bir toplantı yapmak ve derneğin amacını sanatçı arkadaşlarına anlatıp, derneğe üye olmalarını sağlamak olduğu öğrenildi.

Vali Deniz, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nda “Destekleme ve Yetiştirme Kursları”nı denetledi

Vali Deniz, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nda “Destekleme ve Yetiştirme Kursları”nı denetledi

Vali Ahmet Deniz, Milli Eğitim Bakanlığı’nın başlattığı “Destekleme ve Yetiştirme Kursları” projesi kapsamında Ardahan’da kursları devam eden Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nu ziyaret etti.

 
Öğrencilere verilen kursları denetleyen Vali Deniz, “Öğrencilerimize verilen bu takviye kurslar, onların başarısına doğrudan etki etmektedir. Bu kurslar sayesinde öğrencilerimiz hem okulda gündüz öğrendiği bilgileri tekrar etmiş olacak, hem de sınavlarda daha fazla başarı elde etmesini sağlayacak”

Ardahan'da Yaşama Yol Ver...

Ardahan'da Yaşama Yol Ver...

 

Ardahan İl Sağlık Müdürlüğü, 112 Acil Çağrı Merkezi'nin gereksiz yere meşgul edilmemesi adına "Yaşama Yol Ver Kampanyası" başlattı.

Milli Egemenlik Parkı'nda, kampanyayı tanıtan İl Sağlık Müdürü Dr. Ulaş Şentürk, vatandaşlardan çağrı merkezinin boş yere aranmaması konusunda duyarlılık beklediklerini söyledi.

Bu çağrı merkezinin hayati konularda aranması gerektiğini ifade eden Şentürk, şöyle konuştu:

"Bu nedenle bu kampanyayı insanımız için yürütüyoruz. Ayrıca kentte araçlar park edilirken, 112 servislerinin de düşünülmesini istiyoruz. Çünkü bizim için zaman önemli. Vakalara geç kalamamak için ilk beş dakika bizim için çok önemli. Ardahan'da şu ana kadar bu nedenle kimsenin hayatına sebep olunmadı. Ancak, buna rağmen yine de tedbirli olmamız lazım. En ücra noktaya kesintisiz hizmet vermeye çalışıyoruz. Bu nedenle bu hizmetlerin daha iyi olması için vatandaşımızın bize destek olmasını istiyoruz." 

Şentürk, çağrı merkezine günlük ortalama 500 çağrı geldiğini ve bunlardan ortalama sadece 30'nun vaka olduğunu sözlerine ekledi.

Kurs veren öğretmenlerle de görüşen Vali Deniz, “Öğrencilerimizin sınavlarda başarılı olmasında en büyük görev şüphesiz öğretmenlerimize düşmektedir. Her başarının arkasında muhakkak sevgi, özveri ve mücadele vardır. Dolayısıyla öğretmenlerimizin bu kursları özverili bir şekilde devam ettirmesi ilimizin eğitim kalitesine de etki edecek ve eğitimde ki başarısını arttıracaktır” diye konuştu.

“Hayallerini Söndürme”

“Hayallerini Söndürme”

Vali Ahmet Deniz, eşi Olcay Deniz ile birlikte Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulanan “Hayallerini söndürme” projesi kapsamında Merkeze bağlı Meşedibi köyünde yapılan aile toplantılarına katıldı.
 
Erken yaşta yapılan evlilikleri önlemek amacıyla Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulanan “Hayallerini söndürme” projesi kapsamında merkeze bağlı Meşedibi köyü ortaokulunda ailelerin katılımıyla toplantı yapıldı.
 
Eşi Olcay Deniz, Milli Eğitim Müdürü tevfik Fikret Eteker ve diğer yetkililerle birlikte Rehber öğretmenlerin hazırladığı toplantıya katılan Vali Deniz, burada yaptığı konuşmada, hayata geçirdikleri bu projeye çok fazla önem verdiklerini, proje sayesinde toplumun bütün kesimlerinde farkındalık oluşturarak, erken yaşta yapılan evliliklerin ortaya çıkardığı olumsuz sonuçları ortadan kaldırmayı amaçladıklarını söyledi.
 
Ailelere yönelik konuşmasını sürdüren Vali Deniz, “Çocuklarımız bizim her şeyimizdir. Onların eğitimi ve gelecekleri için aileler olarak elimizden geleni yapmak zorundayız. Çocuklarımızın erken yaşta yapacakları evlilikler, onların geleceğine, dolayısıyla ülkemizin geleceğine de zarar verebilir. Bu nedenle çocuklarımızı sadece ve sadece eğitime yönlendirmeliyiz ve okuyup kendi hayatlarını kurmaları için çaba göstermeliyiz. Bunun yanında çocuklarımızın geleceğinin doğru şekillendirilmesi de önemlidir. Çocuklarımızın küçük yaşta edinecekleri bilgi ve özgüven, onları hayatta başarılı yapacak ve çocuklarımız ülkemiz için faydalı birer birey olacaktır. Bu nedenle anne babalarımıza çok görevler düşmektedir” dedi.
 
 
Toplantıların ardından girdiği dersliklerde bir arada toplanan ana sınıfı ve ilkokul öğrencilerine hediye dağıtan Vali Deniz, daha sonra SYDV tarafından “Benim de bir evim var” projesi kapsamında bir vatandaş için yaptırılan evi ziyaret etti. Eşi Olcay Deniz ile birlikte ziyaret ettiği evde aile fertleriyle sohbet eden Vali Deniz, aileye yeni evlerinin hayırlı olması dileklerinde bulundu.
ARDAHAN’DA BASKETBOL HEYECANI BAŞLADI
ARDAHAN’DA BASKETBOL  HEYECANI BAŞLADI
 
 
 

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Üniversitelerarası 2. Lig Basketbol Turnuvası, Ardahan Üniversitesi (ARÜ) ev sahipliğinde 8 Aralık 2015 Salı günü oynanan maç ile başladı. 


Çekilen kurular neticesinde ilk maçta Ardahan Üniversitesi ile Artvin Çoruh Üniversitesi eşleşti. Turnuvaya Ardahan Üniversitesi, Artvin Çoruh Üniversitesi, Bayburt Üniversitesi ve Erzurum Teknik Üniversitesi erkek basketbol takımları katıldı. Turnuvaya Rektörümüz Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, ARÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gürkan Doğan, ARÜ Genel Sekreteri Ercan Gültürk, akademisyenler ile çok sayıda sporsever katıldı. Turnuva, 11 Aralık 2015 Cuma günü oynanacak son maçın ardından düzenlenecek kupa töreniyle birlikte sona erecek. 

 

Ardahan Üniversitesi Spor Salonu’nda gerçekleştirilen turnuva saat 10.30’da yapılan açış konuşmaları ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu adına ARÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Müdürü Doç. Dr. Alper Karadağ bir konuşma yaptı. Doç. Dr. Karadağ, “Bu önemli organizasyona ev sahipliği yapan Ardahan Üniversitesi’nin yeni spor komplekslerinin tamamlanmasının ardından daha önemli etkinliklere imza atacağını belirtmek istiyorum. Bizlere her konuda desteklerini esirgemeyen Sayın Rektör Prof. Dr. Ramazan Korkmaz’a sizlerin huzurunda teşekkür etmek istiyorum. Bu organizasyonda emeği geçen bütün herkese de minnettarız.” dedi. 

 

Rektör Prof. Dr. Korkmaz: “Amacımız Sadece Kazanmak Değil, Böyle Bir Atmosferde Birlikte Olmaktır.”

 

Turnuvaya ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Korkmaz, “Biz, Türkiye’nin son noktasında olan bir üniversiteyiz. Kardeş komşu iller ile birlikte büyüdüğümüzde daha da mutlu olacağız. Değerli konuklarımızın üniversitemizi ve Ardahan’ı bilmeleri bizim için çok önemlidir. Kazanmak değil, böyle bir atmosferde birlikte olmak en büyük amacımızdır. O bakımdan özellikle Doğu Anadolu’da spora bir ibadet gözüyle bakılması gerekir. Toplum ve ruh sağlığı temelde biraz da spora bağlıdır. Genellikle sporcuların çok iyi bir disiplinleri olur. O bakımdan yaşam boyu sağlık için sporun yapılması şarttır.” değerlendirmelerinde bulundu. Ayrıca Rektör Prof. Dr. Korkmaz, ARÜ’nün yepyeni olanaklarıyla birlikte her geçen gün büyüyen ve gelişen bir üniversite olduğuna dikkat çekti. Rektör Prof. Dr. Korkmaz, “Kardeş üniversitelerden gelen sporculara tekrardan hoş geldin diyorum.” diyerek sözlerini tamamladı. 


Rektör Prof. Dr. Korkmaz, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy’u konuşmasını yapmak üzere davet etti. 


Turnuvaya katılan takımlara ve izlemeye gelen sporseverlere teşekkür eden Başkan Köksoy, ARÜ’nün daha önce çok sayıda ulusal ve uluslararası organizasyona ev sahipliği yaptığını hatırlatarak, “Bu organizasyonlarda Ardahan adının geçmesi bizi ayrıca mutlu kılıyor. Bugün de üniversite sporları federasyonunun basketbol turnuvasıyla birlikteyiz. Ben bu organizasyonlara katılan rekabet edecek değerli öğrencilerimize ve gençlerimize başarılar diliyorum.” dedi. 


İlk Maçı Rektör Prof. Dr. Korkmaz ile Başkan Köksoy Yaptı

 

Konuşmaların tamamlanmasının ardından ilk maçı Rektör Prof. Dr. Korkmaz ile Başkan Köksoy yaptı. Rektör Prof. Dr. Korkmaz ilk atışında yaptığı basket ile seyircilerden büyük alkış aldı. 

Turnuvanın ilk maçı Ardahan Üniversitesi ile Artvin Çoruh Üniversitesi arasında yapıldı. Turnuva 11 Aralık 2015 tarihi Cuma günü oynanacak olan son maç ile tamamlanacak. Son maçın oynanmasının ardından kupa töreni gerçekleştirilecek.

**ÜNLÜ MİMAR AKSÜT, TECRÜBELERİNİ ÖĞRENCİLER İLE PAYLAŞTI

ÜNLÜ MİMAR AKSÜT, TECRÜBELERİNİ ÖĞRENCİLER İLE PAYLAŞTI

 
 
 

Yurt içinde ve yurt dışında birçok başarılara imza atan Yüksek Mimar Mühendis Levent Aksüt’ün konuşmacısı olduğu, ‘Hayat ve İnsan’ isimli bir söyleşi gerçekleştirildi. ARÜ Yenisey Sosyal Gençlik Kulübü tarafından organize edilen programda Aksüt, ARÜ Yenisey Yerleşkesi’nin kuruluş hikayesini, tecrübelerini ve başarı hikayelerini öğrenciler ile paylaştı. Aksüt ayrıca katılımcılara sürpriz yaparak eşsiz bir keman resitali verdi.

 

ARÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Konferans Salonu’nda 9 Aralık 2015 tarihi Çarşamba günü gerçekleştirilen söyleşi saat 15.00’dan itibaren başladı. Söyleşiye ARÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gürkan Doğan, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Alper Karadağ, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şeref Kılıç, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı. Program, Yüksek Mimar Mühendis Levent Aksüt’ün biyografisinin okunması ile başladı. Program, ARÜ Yenisey Sosyal Gençlik Kulübü öğrencileri tarafından hazırlanan, Aksüt’ün Meis Adası’ndan Kaş’a kadar yüzme macerasını anlattığı videonun izletilmesi ile devam etti. 

 

Programın açış konuşması Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gürkan Doğan tarafından yapıldı. Aksüt’ün ARÜ Yenisey Yerleşkesi’nin kurulmasında önemli katkıları bulunduğunu belirten Prof. Dr. Doğan, şöyle konuştu, “Kendisini ağırlamaktan, ev sahipliği yapmaktan, kendi evinde ağırlamaktan büyük gurur duyuyoruz. Kendisini davet etmeden önce size çok kısa duygularımı paylaşmak istiyorum. Sizi bilmiyorum ama ben Ardahan’a görev yapmaya geldiğimde tam 5 yıl önce, kampüste küçük dağ çilekleri ile dağ kekikleri vardı. Can dostum Rektörümüz Sayın Ramazan Korkmaz Ankara’ya davetli olmasaydı bu konuşmayı o yapacaktı, o bu tepeyi gösterip ‘işte benim aşkım bu’ demişti. ‘Öğrencilerimiz, memurlarımız, meslektaşlarımız için Türkiye’de parmakla gösterilecek bir yerleşke yapma, kurma hayalim var’ demişti hocam. ‘Bu rüyama gelir misin hocam?’ dedi cümlesini bitirmeden birbirimize sarılmıştık.”

 

Bir İşi Herkes Yapar Ama İki Çeşit İnsan Vardır; Aşk İle Yapanlar, Laf Olsun Diye Yapanlar

 

Aksüt’ün ARÜ Yenisey Yerleşkesi’nin kurulması için büyük bir özveri ile çalıştığını belirten Prof. Dr. Doğan, “Bir işi herkes yapar ama iki çeşit insan vardır; aşk ile yapanlar, laf olsun diye yapanlar. Aşk ile yapanların gözünde o aşkı görürsünüz onlarda hile, yalan, dolan, silsile olmaz. Alınları açıktır.” dedi. Prof. Dr. Doğan’ın açış konuşmasının ardından sözü Yüksek Mimar Mühendis Levent Aksüt aldı. İstanbul Teknik Üniversitesi’nin 1773’te kurulduğunu ancak yüzme havuzuna 10 sene önce kavuştuğunu belirten Aksüt, ARÜ öğrencilerinin 1 sene sonra kapalı yüzme havuzuna kavuşacakları için çok şanslı olduklarını ifade etti. Aksüt, “Ardahan’da güzel bir hava var. Siz hepiniz o havanın içindesiniz. Bu hava ne? Bakın fizikte diyapazon vardır. Bu diyapazona saniyede 875 titreşimle vurursanız bunun sesini alan diğer diyapazonlar da titremeye başlar.” dedi. ARÜ’ nün kendine has bir havası ve sevgisi olduğunu vurgulayan Aksüt sözlerine şöyle devam etti, “Hepsinden birden aynı ses geliyor bir sevgi var. Bu sevgiyi her yerde bulamazsınız. Beni de bu sevgi yumağı çekiyor buraya. Ben buraya ilk geldiğim zaman Kars’tan buraya doğru düzgün yol yoktu. Karda kışta kalktık geldik buraya. Ramazan Hocayla tanıştık. O bir ışık bana göre. Bulunmaz bir insan.”

 

Aksüt, “Bu Üniversitede Bütün Canlılara Sevgi Var”

 

Aksüt, Ardahan’da yaşayanların çok şanslı olduğunu belirterek, “Sizler çok şanslısınız. Çünkü Ardahan’ın havası temiz, insanı temiz çok güzel bir yer. Bir gün uçağımı beklerken biri geldi, ‘Siz buraya gelip gidiyorsunuz ne yapıyorsunuz burada?’ dedi. ‘Üniversite yapıyorum’ deyince ‘ Allah razı olsun’ dedi. Bu çok büyük bir mükâfattır. Ben ne öğrendiysem vermeye çalıştım. Ramazan Hoca ‘ Levent’ciğim sen 100 liraya yapılacak işi 1 liraya yaptın neden?’ dedi. Cevabım şuydu; ‘Bana bu memleketi emanet edenler bugün toprak altında. Bugün onlara karşı borcumu ödüyorum.’ İnsana değer Allah’a değerdir. Allah’a saygıdır. Çünkü biz yaratılmışı severiz yaratandan ötürü. Bu üniversitede bütün canlılara sevgi var.” dedi.

Aksüt, konuşmasını tamamladıktan sonra katılımcılara bir sürpriz yaparak keman resitali sundu. Kemanı ile farklı sanatçılara ait eserleri çalan Aksüt, son olarak kendi bestesini çalarak katılımcılara eşsiz bir müzik ziyafeti sundu. Program sonunda Prof. Dr. Doğan tarafından Aksüt’e çiçek ve teşekkür belgesi takdim edildi. Hatıra fotoğraflarının çekilmesinin ardından program tamamlandı. 

 
Rektör Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü...
Rektör Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr.Yekta Saraç ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerindeki üniversite rektörleriniCumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul etti.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinin kanaat önderleri, STK yöneticilerini önceki haftalarda kabul eden ve bölgede yaşananlara ilişkin kendileri ile istişare edenCumhurbaşkanı Erdoğan, bu kabulünde bölgelerde hizmet veren üniversitelerin rektörlerini misafir etti.

Kabulde Cumhurbaşkanı Erdoğan, rektörlerin bölgedeki gelişmelere ilişkin değerlendirmelerini ve önerilerini dinledi. Kabule, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ile birlikte; Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan KorkmazAdıyaman ÜniversitesiRektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GönüllüBatman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdüsselam Uluçam, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut DoğruErzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas ÇapoğluFırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin DemirdağHakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ebubekir CeylanIğdır ÜniversitesiRektörü Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan,Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet AğırakçaSiirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat ErmanTunceli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İrfan Aslan, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Hikmet KoçakBingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gıyaseddin Baydaş, Dicle ÜniversitesiRektörü Ayşegül Jale SaraçErzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muammer YaylalıGaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Yavuz CoşkunHarran ÜniversitesiRektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, Kilis Yedi Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail GüvençMuş Alparslan ÜniversitesiRektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Nuri NasYüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal katıldı.
Kaynak: ardahan haberi

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 5372 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI