Reklam
Bugun...


Rektörden ‘Beni kurtarın!’ Toplantısı..
Ardahan'lılarla kuramadığı diyalog, başında bulunduğu yönetim anlayışı dolayısıyla başta yabancı öğrenciler olmak üzere bir çok öğretim üyesinin üniversiteyi terk ettiği, kadrosunda bulunanların eşlerinin isimlerini üniversiteye bağlı yan kuruluşlara verdiği iddiaları gibi bir çok konuda eleştirilen ve son olarak da aynı üniversitede görevli bir profesörün hakkında öne sürdüğü iddialarla Ardahan kamuoyunda istenmeyen adam olarak değerlendirilen Ardahan Üniversitesi Rektöründen karşı atak.

Rektörden ‘Beni kurtarın!’ Toplantısı..

MERHABA Bu haberi ve Ardahan’daki diğer gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 
Göreve geldiği günden bu yana Ardahan kent merkeziyle, Ardahan'lılarla kuramadığı diyalog, başında bulunduğu yönetim anlayışı dolayısıyla başta yabancı öğrenciler olmak üzere bir çok öğretim üyesinin üniversiteyi terk ettiği, kadrosunda bulunanların eşlerinin isimlerini üniversiteye bağlı yan kuruluşlara verdiği iddiaları gibi bir çok konuda eleştirilen ve son olarak da aynı üniversitede görevli bir profesörün hakkında öne sürdüğü iddialarla Ardahan kamuoyunda istenmeyen adam olarak değerlendirilen Ardahan Üniversitesi Rektöründen karşı atak.
İl Başkanı ve Bazı Kişiler Toplantıyı Erken Terk Etti!
Ardahan Üniversitesi Sekreterinin rektöre yakın kişiler oldukları düşünülen kişileri üniversitenin telefonuyla tek tek arayıp, ‘Rektör bey sizinle bir kahvaltı yapmak istiyor’ricalı davet üzerine Ardahan Üniversitesine giden davetlilerin toplantının içeriğini ve amacını orada öğrendikten sonra birçoğunun ‘benim işim var’ deyip, toplantıyı erkenden terk ettikleri de alınan bilgiler arasında oldu.
Bu toplantıda eekenden ayrılan AK Parti İl Başkanı olduğu öğrenilirken aynı toplantıya giden MHP İl Başkanınında Ardahanlıların yakındığı bir çok konuyu rektörün yüzüne deyip, kamuoyunda hakkında öne sürülen bir çok konuda kendilerininde rahatsız olduğunu belirttiğide öğrenildi.
**RESİM BİLE PAYLAŞMAKTAN ÇEKİNDİLER..
Bir kişinin 'İl dışına gideceğim, uçağa yetişmem gerek' diyerek erkenden ayrıldığı toplantıda kalanlarında rektörün yanlış ve eksikleri yüzüne söyledikleri ve Ardahanlıların kendisine yönelik eleştirilerinin birçoğunun haklı olduğunu konuşlarından ima ettikleri ve rektörün yüzüne direk eleştirilerini yöneterek, rektörle yapılan görüşmede bir fotoğraf çektirmeden toplantıdan ayırıldıkları alınan bilgiler arasında.
D7SP (Devlete 7 Sülale Partisi)

Mevcut hükümetle yani iktidar ile Adalet, Hak, Hukuk ve diğer insani sorunlar konusunda mücadele edeceğini ileri süren muhalefet yakasına geçip, yeni partiler kuran ve kurma çalışmalarının sürdüğü şu günlerde CHP Genel Başkan Yardımcısı iken partiden ihraç edilen ve 'Hepimiz Buradayız' sloganı ile 85 inci partiyi kurma çalışmalarının sona geldiğini öğrendiğimiz Ardahan Bağımsız Milletvekili Öztürk Yılmaz'ın partisinin adı ne olur bilmem ama ben yeni bir partinin daha farkına vardım..

Ki bu partinin cumhuriyet yani bu ülke kurulduğundan bugüne kadar var olduğunu ve gelen giden iktidarlara rağmen bunların hiç iktidardan düşmediğinide fark ettim.
Evet, sizde biliyor veya farkında mısınız bilmem ama bu partinin kısaltılmış adının D7SP, açılımının da 'Devlete 7 Sülale Partisi' olduğunu da anladım...
Gelelim şimdi bu partinin kuruluş yıl dönümüne ve liderlerinin kimler olduklarına..
Osmanlıdan beri süre gelen bir ülkenin yeniden kuruluşundan bu yana var olan bu partinin oy alıp, iktidar olmaktansa siyasi babalarından, dayılarıdan hatta analarından onay alıp, hüküm ettikleri asıl iktidarın kendilerinde olduğunu da 'Demokrasi' denen oyunun adıyla yapılan ve fakir/fukaradan alınan oylar ile gelip geçen iktidarlara hisettirirler.
Ve ola ki bu yeni iktidar bunları dinlemezse de kızılca kıyametler koparılır ve adına da yine demokrasinin olmazsa olmazı dedikleri muhalefet denilen kanadına geçerler.
Evet, kısa adı D7SP olan açılımı da "Devlete 7 Sülale Partisi'' olan bu ülkenin iktidarından hiç düşmeyen gerçek ve vazgeçilemez partisidir..


Aileleri yani babaları, dayıları siyaset adıyla sahne aldıkları demokrasi pazarında çoluk, çocuklarını işe koydurup, emekli olduklarında ise yerlerine yine kendilerinden olanı asıl iktidar olan bürokrasiye yerleştirirler...
İnanmıyorsanız bu yazımı okuyup, ne anlatmak istediğimi anladığınızda şöyle bir düşünün derim ve beni anlayıp, baktığınız etrafınızda ya bir bilemediniz iki, üç ailenin fertleri dışında resmi kurum denen bürokrasinin yönetiminde kaç kişinin hep aynı aileden, aynı sülaleden olduğunu hele bir sayın..
Falan efendinin oğlu, filan ailenin çocuğu, şu sülalenin kızı, oğlu kaç kişiler ve gidenlerin yerine kimlerin geldiğini bir düşünün?..


Son olarak gelip, kent, köy ve yayla yolları gibi yolları olmayan Ardahan'daki HES'lerin açılışına katılan Albayrak soy isimli bakan yardımcısından, başkanın ekonomiden sorumlu damadına kadar uzanan şu iktidara bir bakın.
Ve, 'damat niye bakan oldu, enişte, kaynata tarafı niye bakan yardımcısı oldu?' diye boşuna adamlara ve başkana kızmayın.
Çünkü yukarıdakilerin aşağıya bir yansıması olduğunu eğilip, bakacağınız karanlık ama ay ışığıyla da olsa dibi görünen kuyuda görebilirisiniz...
Ki o kuyuya bakmadan önce senin etrafında, yakınında, akrabanda, ailende kaç kişi, dayısı, babası, anası, halası, hatta yengesi siyasette olanların kaçının benim bulduğum partide yani D7SP'de yani 'Devlete 7 Sülale Partisi' nde olduğunu bir görün..
Çünkü gerçek iktidar olanların onlar olduğunu ve gelen, giden geçici iktidarlardan ziyade 7 sülalesi devlet kadrolarında olan ailelerin bu ülkede gerçek iktidar olduğunu anlayacaksınız.
Ha unutmadan eğer siz de iktidar olmak istiyorsanız önce oy vermektense oy alan siyaset yapın, İl Başkanı, İlçe Başkanı, hatta Kadın/Gençlik Kolları sonra da milletvekili, belediye başkanı, bakan ve başkan olmanız gerekmektedir.. 
Veya  MHP gibi her dönemin siyasi iktidarına 'Vatan-Millet-Sakarya' edebiyatı ile destek vermeniz yeterlidir.. Sonrasında gerçek iktidar, 
D7SP (Devlete 7 Sülale Partisi) kendiliğiden gelir..
Ardından da soylu, sülaleli, siyasetçi adının yanında sermayenin gelmesini bekleyin..
Çünkü bu ülkede bazı şanslı ve aynı ailelerin bir değil, üçü dördü hatta gelinleri devletin resmi kurumlarında ya kapıcı, kaloriferci, güvenlikçi, müdürse ve bir aileye 5 maaş birden geliyorsa asıl iktidar onlardır ve partilerinin adı da D7SP'dir..
Yani adını benim bulduğum ve sizin de anlatmak istediğimi anladığınızı sandığım bu sonuca baktığımıza bu ülkede hep iktidar olan parti, 'Devlete 7 Sülale Partisi'dir...

Eski haberlerimiz için TIK la http://arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com/ardahan.php

Rektör acil istifa etmelidir..
arşiv haber 28/10/2015 tarihli haberler
CHP’nin balon olduğunu ileri süren DSP Ardahan Milletvekili Adayı Nesim Pakır’dan Ardahan Üniversitesine yaylım ateşi

Ardahan’ın gelişmesinde rol oynaması gerekenlerin sadece siyasiler olmadığına dikkat çeken Demokratik Sol Parti Ardahan Milletvekili Adayı Nesim Pakır kentin gelişmesi için kurulan ve kentte ki sorunların tespitine, çözümüne yardımcı olması gerekenlerin başında gelen Ardahan Üniversitesinin alakasız işlerle uğraştığını ileri sürerek, ‘kentin sorunları ile uzaktan, yakından ilgilenmesi gereken Ardahanlı rektörün görevini yapamadığını ve bu görevi acilen, hemen bırakması gereklidir.’ dedi.

Seçim çalışmaları çerçevesinde gazetemize bir ziyarette bulunan DSP 1. Sıra Milletvekili Adayı Nesim Pakır ‘Ardahan’ın gelişmesinde rol oynaması gereken üniversitenin bölge ekonomisiyle alakasız işlerle uğraştığını, hayvancılık, sınır ticareti, arıcılık, tarım başta olmak üzere birçok önemli konuyla ilgilenmesi gereken üniversitenin güzel sanatlar, ilahiyat,  şiir günleri gibi işlerle uğraşmasının anlamsız bir durum olduğunu, bölge ekonomisyle ilgil eğitim vermeyen bu üniversitenin başında bulunan rektörün hemen, acilen ‘Ben bu işi yapamadım’ diyerek görevini bırakıp, örnek bir davranışta bulunması gerekir.’ dedi.

Ardahan’ın geri kalmasının altından yatan nedenlerin başında gelenin sadece siyasilerin olmadığını, asıl sorunun üniversite gibi siyasilere, hükümetlere, devlete yol göstermsi gereken kurumların işini gerçek anlamda yapmamasıdır diyen DSP Ardahan 1. Sıra adayı Nesim Pakır, DSP’nin Ardahan’da tarihinin en büyük oyunu alacağını da sözlerine eklerken, CHP’nin balon uçurduğunu ve seçimi kayı edeceğini de sözlerine ekledi.

**Ardahanlı Emniyet Müdüründen Şiirli İsyan..

Geçtiğimiz yıl Bingöl'de silahlı saldırıya uğrayan Ardahanlı Emniyet Müdürü Atalay Ürker kendisiyle birlikte saldırıya uğrayan güvenlik güçlerinin kısa sürede unutulduğunu yazdığı şiire ima ederek isyan etti.

Bingöl Emniyet Müdür Yardımcısı Atıf Şahin ile Komiser Hüseyin Hatipoğlu şehit olduğu, Ardahanlı Emniyet Müdürü Atalay Ürker ile polis memuru Uğur Atlı yaralandığı olay ardından merkeze çekilen Ürker http://www.edebiyatdefteri.com/siir/960406/ adlı sitede yayınlanan ve ‘Unutulan Kahramanlat’ başlıklı şiirinde vatan için vurulan, şehit olan, yarlanıp, gazi olanların kısa süred e unutulduğunu şu şiiri ile dile getirmiş.
UNUTULAN KAHRAMANLAR

Kahpece yapıldı Bingöl’de terör olayı,
Vurdular Uğur, Hüseyin, Atıf, Atalay’ı
O gün kahramandı vurulanların alayı,
Kahramanlar unutuldu her biri bir yerde.

İlk günler için gösterilmiş caka, fiyaka,
Yalanlar söylenmiş göz içine baka, baka,
Bazısı çabalamış olmak için yalaka,
Kahramanlar unutuldu her biri bir yerde.

Kanı kurumamış şehitler kabirlerinde,
Yaralılar inliyor hastane köşelerinde,
Bizim bey efendiler keyif, neşelerinde.
Kahramanlar unutuldu her biri bir yerde.

Aranan yetkili telefondan kaçar oldu,
Bazıları lütfen ve yahut geç açar oldu,
Bazıları da belki bizlerden naçar oldu
Kahramanlar unutuldu her biri bir yerde.

Gelirim deyip oyalayan gelmeyende var,
Şehitlik, gazilik te neymiş sevmeyende var,
Gerçek dost olup, üzülen, gülmeyende var,
Kahramanlar unutuldu her biri bir yerde.

Şehit, gazilik Türkiye gibi vatan için.
Vurulup yaralandıysak, şehit yatan için.
Beddualar kardeşliği yıkıp, yakan için,
Kahramanlar unutuldu her biri bir yerde.

Atalay’ım istemem asla mal çokluğunu,
Beklerim, arzularım hep gönül tokluğunu,
Mevlam aratmasın gerçek dostun yokluğunu.
Kahramanlar unutuldu her biri bir yerde.

Mart 2015 Atalay ÜRKER

**OLAY NASIL OLMUŞTU..

Bilindiği gibi geçtiğimiz yıl 9 Ekim de Emniyet Müdürü ve polislere yapılan suikast sonucu aralarında Ardahanlı Bingöl Emniyet Müdürü Atalay Ürker’inde bulunduğu 4 üst düzey polis silahlı saldırıya uğramış, olayda  2 şehit, 2 yaralanmıştı.
Bingöl'de silahlı saldırıya uğrayan Emniyet Müdür Yardımcısı Atıf Şahin ile Komiser Hüseyin Hatipoğlu şehit olmuş, Emniyet Müdürü Atalay Ürker ile polis memuru Uğur Atlı yaralanmıştı.
Emniyet Müdürü uzun süre tedavi gördüğü hastanede çkıp, göreine döndükten hemen sonra merkeze çekilmişti.
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 6471 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI