Bugun...


Prof Değil, Öğretmen Açıklama Yaptı!
Geçtiğimiz gün gazetemizde de yayınlanan ve Göle’de bir ailenin dramını gündeme getiren habere vekilden değil, amcasının oğlu olan Göle 30 Eylül İlköğretim Okulu Müdüründen cevap geldi. Haberin ilk olarak yayınlandığı www.gundem360.com adlı sitenin yöneticisi Zafer Tahiroğlu’na yönelik ağır ithamlarda bulunan Canip Atalay isimli öğretmenin Profesör olan Milletvekili akrabasının savunmak için kullandığı dile Tahiroğlu’ndan aynı ağırlıktan cevap geldi.

Prof Değil, Öğretmen Açıklama Yaptı!


İşte o haber ve 657’ye tabi öğretmenin cevabı; 

Bu adam Göle'de Devletin Okul Müdürümü yoksa, Gazetecilere..!
Geçtiğimiz gün Göle Dernek Başkanı Kurbani Demir'in Facebook sayfasında Göle Haber için yazdığı bir yazısı gözümüze çarpmıştı.Yazıda Göle de fakir ve yoksul bir annenin kendisine gelerek sıkıntılarını anlattığını ve bunu haberleştirip sayfasına koymuştu.Yazıyı okuduğumuzda canımız sıkılmış ve ''Göle'de dram var,Yoksul bir annenin feryadını kim duyacak'' diye bir haber yapmıştık ve haberin giriş kısmında Göleli Milletvekili Atalay,Göle Belediye Başkanı Akın ismailoğlunu uyarıcı ve eleştiren bir giriş yazısı yazmıştık ve o haberi okuyucuya duyurmuştuk.
Haberimiz golegundem sitesindede yayınlanmış ve Göle'de kim bu aile diye Milletvekili ve AK Parti ilçe başkanı harekete geçmiş ve ailenin adresini alarak Göle'nin koyunlu(Gundik) köyünden olduğu anlaşılan bu aileye ziyarette bulunmuşlar ve haberimize duyarlılık gösterdikleri için Milletvekili ve ilçe başknına teşekkür ediyoruz.Amacımızda bu konularda duyarlılıklarını göstermelerini sağlamaktı ve bunu başardığımıza eminiz.Bu konuda duyarlılık gösteren herkese teşekkür ederiz.
 
Konunun şimdiki kısmında anlatacağımız kısım hem Ardahan Valiliğini ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ilgilendiriyor.
 
Ardahan Milletvekili Orhan Atalay'ın Amcasının oğlu olan ve Göle 30 Eylül İlköğretim Müdürlüğü yapan Canip ATALAY İsimli solculuğuyla meşhur birisi var.Bu zat Milletvekili Atalay ile birlikte Habere konu olan ailenin yanına gitmiş,gördüğü manzarayı Faceebook sayfasında kendine göre abartılı ve doğru olmayan verilerle yazmış ve bizi ''Başkalarından 3-5 kuruş alarak iftira haberleri yapan alçak Gazeteciler'' olarak suçlayarak kendisine göre saydırmış-döktürmüş.
Biz haberimizi yoksul bir ailenin dramını gündeme taşımak için yaptık,iftira atmak veya birilerini karalamak amacı gütmeyen,tamamen eleştiri sınırları içerisinde bir haber yaptığımıza inanıyoruz.
Ama Konunun muhataplarından bu konuda bir açıklama yapılmazken, kendisi bir okul'un müdürlüğünü yapıp,asıl işleriyle uğraşması gereken bir kişinin,sırf akrabası vekili eleştirdik diye, Gazetecilere hakaret ederek,iftira atarak güya açıklama yazısı yazıp Faceebook sayfasında yayınlaması kabul edilebilir değil.
Gazeteci olarak biz haberimizi yaptık,konunun muhatapları belli iken bu konuda onların bir açıklama yapması beklenirken,kahraman olmak için kendini ortaya atan bu adam Devletin memurumu yoksa Amcasının oğlu Milletvekilinin basın sözcüsümü buna bir açıklama getirilmesini bekliyoruz.
Bizi başkalarının parasıyla yalan haber yaptığımızı iddia eden bu adamın hakkında Ardahan valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğünün gereğini yapmaya çağırıyoruz.Bu adam kamu görevi yapan bir Gazeteciye görev alanının dışına taşarak bizim haberini yaptığımız siyasi kişileri savunup Gazetecilere hakaret etmek ve iftira atmak gibi görevleridemi var.
Göle'de herkesçe kim olduğu bilinen ve Kendileri ve kardeşleri başkalarının paralarıyla okumuş birilerinin,bizleride o kategoride görmelerine bir anlam veremiyoruz.
Başkalarından para alıp haber yapanda şerefsizdir,iftira atmak için Gazetecilik yapanda alçaktır yoksa söylediğini ispatlamayanda namerttir diyoruz.
Bu tür Gazeteciler etraflarına yuvalandıkları için bizide onlardan sanıyor bu adamlar.
Ardahanlı okuyucularımızın Canip Atalay denilen ilkokul müdürü adamın Faccebook'taki yazdıklarını okumasını ve bu adamların gerçek yüzünü görmesini istediğimiz için yazdığı yazıyı paylaşıyoruz.
Göle'deki muhabirlerimizin verdiği bilgiye göre Canip Atalay'ın verdiği rakamlar doğru değil 
 
işte Facebook'ta canip atalayın yazıp yayınladığı o yazı o yazı
 
Orhan Atalay dan anlamlı ziyaret...
 
Göle dernek başkanı Kurbani DEMIR Göle haber de yoksul bir ailenin bir hayvaninin ölümünü ve bu ailedeki annenin göle kaymakamlık sosyal yardımlaşma ya vermiş oldugu dilekçeyi anlatmış ve bu yoksul aileye yardım edilmesini haber yapmıştır.
Fakat sözde gazeteci olarak geçinen bazı alçaklar bu haberi Orhan ATALAY in ilçesinde bir dram yaşanıyor başlığıyla haber yaparak ve Orhan ATALAY in bu aileye ilgisiz kalmakla suçlayıp bir iftiraya imza atmışlardır.Orhan ATALAY dün akşam aileyi ziyeret etmiş sorunu yerinde ve ilk ağızdan dinlemiştir .
Ailenin işsiz olan babasına ve annesine iş kur dan iş bulmuş ve sosyal yardımlaşmadan ölen inegin yerine yeni bir inek alınması icin girişimlerde bulunmuştur.Ha bu arada aile haber de ajite edildigi gibi bir yoksulluk dramı içinde değildi.Aile özürlü çocuğun maasi dışında 2014 yılını da sosyal yardımlaşma dan 6 bin tl nakdi yardım 2015 yılının ilk 3ayında ise 1500 tl nakdi yardım bunun yanında 300 tl şartlı nakit kapsamında çocuk parası ve iki yıllık kömür ile gıda yardımları almıştır.Yani aile her sıkıştığında sosyal devleti yanında görmüştür.Ailedeki tüm fertlerinin yeşil kartları mevcut olup okula giden tüm çocuklara giyim ve kirtasiye yardımında bulunulmuştur.kısaca bu aileye ülkemizde yoksul her aileye yapılan yardımlardan fazlası yapılmıştır.O
rhan ATALAY in bu ziyareti Göle de bir dram yaşanıyor haberini yaparak Orhan ATALAY ida bu haber ile ilişki lendiren sözde gazeteci 'yalancıların' yüzüne bir tokat gibi carpmistir.Ankara da oturup Kurbani Demir in tamamen iyi niyetle yazdığı bir yazıyı birilerinden aldığı bir kaç kuruşa karşılık Orhan hocayı karalamak icin kullanan bu alcaklara kurbani demir de gerekeni yapmalıdır.
 
EDİTÖRDEN:Bu yazıya cevap vermeyi kendimize yakıştırmıyoruz çünkü,bir eğitimcinin bu denli hezeyanlarını anlamadan,bilmeden dökmesi kabul edilebilir değil.
Kaynak: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Editör: Kuzey Doğu Anadolu Gazetesi

Bu haber 11118 defa okunmuştur.

YORUMLAR

ömer atalay
17-03-2015 13:20:00

Canip hocanın ağzına yüreğine sağlık. Çok doğru söylemiş...

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI