Reklam
Bugun...


Posof'ta Feci Kaza!
Minibüs sürücüsü kızını ezdi Ardahan’da 36 yaşındaki T.K, kendisine ait minibüsle 2.5 yaşındaki kızı H.K’yı fark edemeyip ezerek ölümüne neden oldu.

Posof'ta Feci Kaza!

 

Ardahan’ın Posof ilçesinde gerçekleşen olayda evli ve 2 çocuk babası T.K., kendisine ait minibüsle kapının önünde dönüş yapmak istedi. Bu sırada evden çıkarak babasının arkasından gelen küçük kızı H., aracın tekerlekleri altında ezildi.

Kızını ezdiği fark eden baba T.K. ile köy muhtarı olan eşi S. K. sinir krizleri geçirdi. Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı

Erzurumlu İçişleri Bakanı’na ilk Ziyaret Posoflulardan..

*25/11/2015 Tarihli Haberler

Yeni hükümette yeniden İçişleri Bakanı olan Erzurumlu İçişleri Bakanı Efkan Ala’yı makamında ziyaret eden Posoflu SINAV OKULLARI Sahibi Metin Özer ve kardeşi Orhan Özer Ardahan’a komşu olan Erzurumlu hemşehrimizi yeni görevinden dolayı başarılar dilediler.

24 Kasım Öğretmenler günü düzenlenen törenlerle kutlandı..


Posof Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan törene İlçe Kaymakamımız Ufuk Özen Alibeyoğlu, Belediye Başkanı Cahit Ulgar,Garnizon Komutanı Abdullah Ülger, Emniyet Amiri Cevdet Altun, Milli Eğitim Müdür v.Esra Ezgi Gündoğdu İlçe Protokolü, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı.
Program çelenk sunumunun ardından Halitpaşa İlköğretim Okulu konferans salonunda devam etti. Yapılan konuşmaların ardından göreve yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreni gerçekleşti. Daha sonrasında öğrencilerin hazırlamış olduğu gösterilerle devam eden program düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından sona erdi.

**

Kaymakam Ufuk Özen Alibeyoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Kaymakam Alibeyoğlu’nun mesajı;


Hızla gelişen ve değişen çağımızda, sağlıklı ve sağlam bir toplum yapısının inşasında, çocuklarımızın ve gençlerimizin her yönüyle en iyi şekilde eğitilmesi büyük önem taşımaktadır.

Çocuklarımızı yarınlara hazırlayan nesli yetiştiren ve geleceği şekillendiren öğretmenlerimizin üstlendikleri bu tarihsel sorumluluğun önemi günümüzde bir kez daha öne çıkmaktadır. Gelecek nesilleri emanet ettiği öğretmenlerimizin bu sorumluluk duygusu içerisinde hareket ettiklerine olan inancım tamdır.

Bu vesile ile Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün belirttiği gibi “toplumumuzun en öz verili ve saygı değer kesimi olan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutluyor sevgilerimi sunuyorum."

 

**İçeride ki kardeşler yetmedi, dışarıdakilerde kardeş

Posof Kaymakamlığı Avrupa Birliği Proje ofisi tarafından hazırlanan proje kapsamında Posof Anaokulu, Avrupa Birliği Hayat Boyu Öğrenme Programları kapsamında E twinning portalı aracılığıyla Centrul Şcolar De Educaıe Incluzıva Scholl (ROMANYA), Colegate Community Primary School (BÜYÜK BİRİTANYA) ile ‘kardeş okul’ oldu. 
Proje kapsamında Posof Anaokulu Kelebekler Sınıfı öğrencileri ile Centrul Şcolar De Educaıe Incluzıva Scholl (ROMANYA) ve Colegate Community Primary School (BÜYÜK BİRİTANYA) öğrencileri arasında e twinning portalı aracılığıyla iletişim kurularak, etkinlik ve bilgi paylaşımında bulunuldu. Bu kapsamda öğrenciler okullarında yapmış olduğu yemek yapma etkinlikleri fotoğraflarını portalda paylaşarak iletişime geçtiler.

 

**KHGB POSOF TOPLANDI..

Posof Köylere Hizmet Götürme Birliği Olağan Genel Kurul Toplantısı 16/11/2015 Pazartesi günü saat 10.00’de Posof İlkokulu Konferans Salonunda aşağıda belirtilen gündem maddeleri doğrultusunda yapıldı.

G Ü N D E M :
1- Açılış ve yoklama
2- Saygı duruşu ve İstiklal Marşı
3- 2016 yılı Tahmini Gelir ve Gider Bütçesi
4- Köy katlı payının görüşülerek borcu olan köylerin köy borçlarını birliğimize yatırılması.
5- 2016 yılı KÖY-DES çalışma programının görüşülmesi
6- Köy sorunları 
7- Dilek ve temenniler
8- Kapanış

Genel Kurul Toplantısı Kaymakam ALİBEYOĞLU’nun başkanlığında toplandı. Toplantıya 49 köy Muhtarı katıldı.

 

18 Maddeyi Okumayan Bir Toplum..
  Selmi Yılmaz Kadınca
selminazo@hotmai.com

Ben dahil milyonların başını kaldırmadığı ve her an parmağımızın altında tuttuğu interenetten, partilerin, kurumların bastırıp, dağıttığı broşürlerden Anayasa Referandumu değişikliğini anlatan 18 Maddeyi okuyanınız var mı?
16 Nisan’da sandık başına gitmeye hazırlandığımız şu günlerde topu topu 18 Maddenin satır satır okunup, anlaşılmak istenmediği  bir ülkede değil 18 madde daha önce hazırlanılan rafa kaldırılan 60 maddenin nasıl olup, okunup, kabul edileceğini de merak ettim.
Ve bu ülkede yaşayanlar yine okumadan %90 onayladığı 12 Eylül Cuntasının hazırlattığı Anayasaya da evet dediğini de hatırlıyorum..

**Evet çıkar mı?

18 Maddenin 8’inin bile okunmadığı bir süreci yaşayan ülkemin hızla gittiği 16 Nisan’da sonucun ne olacağını ben dahil bir çoğumuz merak eder, tartışır..
Benim gördüğüm şu ana kadar yani bu yazıyı yazdığım ana kadar hayırların evetlerden önde olduğu ülkede ‘evet çıkar mı?’ sorusu da hala cevap bulmuş değil..
Çünkü evetçilerin bile neye evet dediğini anlamadığını da görmüyor değilim..
Ama evetçiler gibi hayırcılarında bu tartışmayı, hala anlamadığını da belirtmekte fayda var..
Çünkü başta siyasiler olmak üzere toplumu yönlendiren biz gazeteciler, aydınlar da 18 Maddenin ne olduğunu iyice okuyup, yorumlamadığını da görüp, izlemekteyiz.
TV’lerin Cumhurbaşkanından başlayıp, başbakan, bakanlar, bakan yardımcıları hatta Emine hanımı haber yapmaktan 18 maddeyi anlatma gereği duymadığı bir süreçteyiz..

Orada 8 Bin Hayır Oyu Vardı..
  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com

İki gündür geldiğim Ardahan'da ki ilk gözlemlerimi ele alıp, haber ve yorumlarımla okurlarımla paylaşınca uzun süredir Ardahan'da beni göremeyen bir çok okurum bizzat yanıma gelerek bana sitem ettiler.

Çünkü benim Ardahan'da çok uzak kaldığımı ve Ardahan'da yaşananların, yazılması gerekenlerin eskisi gibi yazılmadığını ve şu iki günde yazılanların yeniden gazeteciliği his ettirdiğini sitem edip, benim Ardahan'da kalıp, asıl işim gazetecilikle daha çok ilgilenmemi istiyordular.
Ben ise şaka karışık 'He he verin gazı, sonra da yazdıklarım yüzünden başıma gelen belalarda beni yalanız bırakın' diyerek gülümseyerek karşı sitemde bulunduğum okurlarımla sohbet ettiği sırada kardeşim Cihat kapıyı açıp, 'Haydi Sinan Oğan geliyor, bir gidelim bak gör orayı bakalım ne yazacaksın?' diyerek MHP'li Sinan Oğan'ın geldiği Dursun Akçam Kültür Merkezine götürdü.
Dursun Akçam'a doğru giderken yol boyu selamlaşıp, özlem giderdiğim Ardahanlıların ben bir şey sormadan kararlı bakışlarıyla, 'Gazeteci Ardahan Hayır diyor haberin var mı?' demeleri ise dikkati çeken diğer bir durumdu.
Oğan'ın geldiği alana gidince geldiğimden bu yana edindiğim izlenimlerimin 16 Nisan'da aynen sandığa yansıyacağını biraz daha netleştirirken, beni şaşırtan önemli bir tabloyla da karşılaşıyordum.
Buna neden ise 7 Haziran seçimlerinde olduğu gibi 16 Nisan öncesi de bir çok ayrı görüşlü Ardahanlının bir araya geldiği ve bir o kadar da kararlıydılar.
Çünkü Dursun Akçam'ın etrafını saran onca polis ve kameraya karşın bir çoğu bir birine muhalif isim oradaydı ve hepside ısrarla hayır diyeceklerini alenen ve çekinmeden belirtmekteydiler.
Oğan'ın gelmesiyle ve iki kurbanın kesilmesiyle birlikte iyide iyiye coştuklarına bakınca bugün Dursun Akçam'da gördüklerimle orada en az 8 bin hayır oyu vardı?
Nereden anladım derseniz;
Vallahi orada MHP'nin Ardahan kadrosunun %89'u oradaydı, 
yetmedi CHP oradaydı,
AKP'ye oy verenler oradaydı,
Hatta Göle'den gelen HDP'lilerle oradaydı,
Damal'lı, Bakırköyü arkasına alıp, milletvekili olma hesapları yapan Mutlu Kerimoğlu oradaydı,
AKP eski İlçe Başkanı oradaydı,
CHP'nin mevcut İl Başkanı Yalçın Taştan, eski İl başkanları Yunus Dündar, Orhan Balcı oradaydı..
DSP İl Başkanı oradaydı..
MHPnin Çıldır İl Genel ve Göle İlçe Başkanı, Posoflu, Hanaklı MHP'liler oradaydı..
MHP eski Ardahan İl Başkanı Oktay Aktaş gibi MHP İstanbul İl Başkan Yardımcılarından Kurtuluş Bozkır'ın babası ve adını hatırlayamadığı bir çok siyasi önder oradaydı..
Kısacası; AK Partililerin ortada olmadığı bir Ardahan'da son iki günde gördüğüm 55 bin oyun % 60'ı sanki Başkanı üzecek gibi..
Ha unutmadan AK Partililerin ortada olmamasını çalışmıyorlar anlamında değerlendirmeyin..
Çünkü suyun hala donup, uyuduğu bir sırada başta AK Kadınlar olmak üzere sesiz ve ev ev çalıştıklarını da gözden kaçırmamak gerek.
Çünkü AKP'lilerin çarşıda gezen erkeklerden umut kesip, yine kadın seçmene ve AKP'li vekilin kamp kurduğu Göle'ye yöneldiğini de haber alıyorum..

 Kaynak: Posof Haber

Editör: posof haberleri

Bu haber 30130 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI