Reklam
Bugun...


POSOF'TA DAMADI KAYINPEDERİNİ ÖLDÜRDÜ!.. GÖLELİLER ÖLÜMDEN DÖDÜ!
Ardahan'ın Posof ilçesinde kahvehane otururken damadı tarafından göğsünden bıçaklanan adam kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

POSOF'TA DAMADI KAYINPEDERİNİ ÖLDÜRDÜ!.. GÖLELİLER ÖLÜMDEN DÖDÜ!

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz-Özlem Şeyma Yılmaz  Her Cumartesi Günlweri ve Hafta İçi Özel Programlarla Saat:17.15-19.15'te TEMPO TV'de 

Her Cumartesi günleri saat:17.15-19.15'te ekranlarınızda..

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..

https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw

Alınan bilgilere göre olay Posof ilçe merkezinde meydana geldi.

Dursun Güler kahvehane de oturduğu sırada damadı Ü.Ö. ile karşılaştı. Kayınpederinin yanına giden Ü.Ö. cebinde taşıdığı bıçakla kayınpederi Dursun Güler'i göğsünden bıçakladı.

zanlı olay yerinden kaçarken, çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine 112 ekibi geldi. Göğsünden ağır yaralanan Güler, Ardahan Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralı şahıs yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Damadı tarafından bıçaklanan Dursun Güler bugün öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Yukarı Günlüce köyünde defnedildi. Kaçan zanlı ise ekipler tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Gözaltına alınan zanlı adli işlemlerin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

GÖLELİ AİLE ÖLÜMDEN DÖNDÜ..

Tatil için çıktıkları yolda bir anda ölümle burun buruna geldiler. Göle- Artvin güzergahında meydana gelen kazada şans eseri can kaybı yaşanmadı.
Ardahan'ın Göle ilçesinde esnaflık yapan Deniz Kılıç, ailesiyle birlikte tatil yapmak üzere dün Hopa'ya doğru seyir halindeydi. Her şey yolunda giderken Kılıç ailesini kısa süre sonra kötü bir sürpriz bekliyordu.
Sürücü koltuğunda Deniz Kılıç'ın bulunduğu otomobil, Artvin Borçka'da yer alan Borçka tüneli çıkışında karşı yönden gelen tıra çarpmamak için yoldan çıktı. Kılıç'ın kız kardeşinin kaburgalarının kırıldığı olayda otomobil hurdaya döndü. Hafif sıyrıklarla kazayı atlatan Deniz Kılıç ve ailesi ambulanslarla Artvin Devlet Hastanesine kaldırıldı.

MAAŞLAR 5'E, 11'E AKARKEN, KISIRIN
SUYU BOŞA AKIP DURUKEN HOÇVAN VE
BÖLGE YİNE SUSUZ!
arşiv haber 20/06/2021 tarihli haber
TARIMDAN VE ÜLKE YÖNETİMİNDEN SORUMLU KİŞİLERİN BİR YERDEN DEĞİL 11 YERDEN MAAAŞLAR ALDIĞININ ÖNE SÜRÜLDÜĞÜ ŞU GÜNLERDE TEK GEÇİM KAYNAKLARI OLAN ARDAHAN'DA Kİ İNSANLAR HALA İÇME SUYU SORUNU YAŞARKEN, İNSANLAR GİBİ YAYLALARDA BULUNAN HAYVANLARI DA BİR DAMLA SU ARAR DURUMDA..

Son olarak eski AK Parti Milletvekili olan ve şu an Tarım ve Kredi Kooperatifleri Birliği Genel Müdürlüğü görevini yürüten Fahrettin Poyraz, 11 maaş aldığı iddialarının gündeme taşındığı şu günlerde, ekili alanlarının yağmayan yağmurlar, akmayan sular dolaysıyla kurak geçtiği belirtilen Ardahan'da, başta Ardahan'ın en yüksek dağı olan ve bir tarafında Çıldır gölünün ana suynu oluşturan, diğer tarafında boşa akan su ile bilinen Kısır Dağının eteğinde bulunan Hoçvan Hasköy olmak üzere, birçok köy ve yaylanın hala su sorunu yaşadığı görülmekte.


22, 23 ve 24'üncü dönem AK Parti Bilecik Milletvekili olan ve 24'üncü dönemde Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Başkanlığı görevini de yürüten Poyraz'ın maaş aldığı yerler, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürü, GÜBRETAŞ Yönetim Kurulu Başkanı, Tarım Kredi Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı (TAREKSAV) Yönetim Kurulu Başkanı, Tarım Kredi Holding Yönetim Kurulu Başkanı, Bereket Tekaful Yönetim Kurulu Başkanı, Bereket Emeklilik Yönetim Kurulu Başkanı, Bereket Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı, GÜBRETAŞ Maden A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Tarım Kredi Sera A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Tarım Kredi ve Kooperatifleri ve Birlikleri Sosyal Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve AK Parti eski milletvekili olarak emeklilik olarak 11 yerden maaşı aldığının öne sürüldüğü şu günlerde, tarımla uğraşan çifçilerin yaşadığı su sorunu devam ede dursun, Kısır'dan başlayıp, Kura nehrine kadar uzanan su boşa akarken, Hoçvan Hasköy ve birçok köyün su sorunu çözüm bekliyor.

Elektrikli motorlarla su ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan Hoçvan Hasköylüler, su için ödedikleri elektrik faturaları yetmezmiş gibi, 250 bin tl. verip yeniden onarttıkları motorla su ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıkları Ardahan'da, bu köy gibi birçok köy ve yaylada da su sorununun yaşanmaya devam ettiği bilinmekte.

Boşa akan ve insanlık hizmetine sunulması beklenen 3 Bin 197 metre rakımlı Ardahan'ın en yüksek dağı olan Kısır dağının sularını evlere, tarım alanlarına taşıyacak olan Sütlüceler Su Projesinin yıllardır tozlu raflardan indirilemediği Ardahan'da, 22 pare köyün bulunduğu Hoçvan bölgesinde ki gibi,  birçok köyde ve yaylada yaşanan su sorunun en büyük nedeni var olan kaynaklardan yaranılmaması ve yapıldı denen su şebekelerinin göç dolaysıyla zaten boşalan köylerde ki hayvanlar ve tarım alanlarının hesapta katılmadan hazırlanan su projeleri olduğu da bilinirken, aynı durum Kura nehrinin ana su kaynağını sağlayan Allahüekber dağının eteğinde bulunan Ardahan'ın Göle ilçesinde de yaşanmaya devam ediyor.

Ardahan ve diğer illerde bu gibi sorunların çözüm beklediği bir zaman da pandem dolaysıyla önemi bir kez daha öne çıkan tarım alanlarının ve insanların su ihtiyacını giderecek çalışmaları yapması gereken kuruluşların başında gelen tarımla ilgili kuruluşların başında bulunan Tarım ve Kredi Kooperatifleri Birliği Genel Müdürlüğü görevini yürüten Fahrettin Poyraz 11 maaş aldığı iddialarının yanında AK Parti Bilecik eski Gençlik Kolları Başkanı Davut Arpa'nın da, 5 maaş aldığı ileri sürüldü.

Alınan bilgilere göre CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Meclis gündemine taşıdığı iddiaya göre 2012-2017 yılları arasında TBMM'de 24, 25 ve 26. dönemlerde milletvekili danışmanı olarak görev yaptığı, 2017 yılında Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği'nde Genel Müdür Danışmanlığı görevini yürüttüğü öğrenilirken aynu kişinide bir çok bürokrat gibi önce 2018 yılında İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı görevine getirildiği, 2018-2020 yılları arasında İnsan Kaynakları Daire Başkanı olarak görev yaptığı ve ardındanTürkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu'nun 23.02.2021 tarihli kararı ile Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdür Yardımcısı olarak atandığı da öğrenilirken aynı kişinin de; Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdür Yardımcısı, Tarım Kredi Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı (TAREKSAV) Yönetim Kurulu Üyesi, Tarım Kredi Holding Yönetim Kurulu Üyesi, Tarım Kredi Kooperatifleri ve Birlikleri Sosyal Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Tarım Kredi Birlik Yönetim Kurulu Başkanı olarak 5 yerden maaş aldığı da öne sürüldü.

25/03/2021 TARİHLİ HABERİMİZ ADETA ÜSTTEKİ HABERİMİZ ÖZETİDİR..
Alınan bilgilere göre Ardahan'ın Göle ilçesine bağlı Fevzi Çakmak mahallesinde bazı evleri su bastı. Yeni Tokilerde kar suları ve çekmeyen kanalizasyondan dolayı bazı binaların alt katları lağım suyu doldu. Sığınak ve kazan dairesi su dolan binanın elektriği kesildi, kaloriferleri saatlerce yanmadı.
Gece boyunca soğukta ve karanlıkta kalan vatandaşlar Göle belediyesine tepki gösterdiler. Yeni Toki'de oturan Engin Turan yaptığı açıklamada, 'AK Partili Belediye başkanını defalarca uyardık, çocuğu olan hastası olan engeli olan komşularımız var. Hepsi mağdur durumdalar. Bu binalar da her sene aynı olayla karşılaşıyoruz, kanalizasyon suyu taşımıyor, geri tepiyor, kimse bu halkın sesine kulak vermiyor.' dedi. 
Öte yandan mahallede evlerini su basan İshak Keleş ve İsmail Keleşte Göle belediyesine tepki göstererek belediyenin konuyla ilgilenmediğini ve çalışmadığını evlerini su bastığını mağdur olduklarını alt yapının yetersiz olduğunu söyleyerek tepkilerini dile getirdiler.

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Son iki haberimiz için TIKla abone ol, izle.. 

Coronaya Teşekkür…

Bugünü anlatmak için yasakları delmeyi seven biri olarak, yasaklı bir günde çıktığım yolun beni nereye götürdüğünü inanmadığım coronaya, yani pandemi dönemine teşekkür etme geldi içimden…
Buna neden ise daha 6 ay önceden yapılması gereken, ama ne hikmetse bir anda jet hızı ile yapılmaya başlanan aşılama ile bitiyor denen coronanın sadece gribal bir olay olduğu ve havaların iyiden iyiye ısınması ile bittiğini kabul eder gibiydi dünyam…
Çünkü onca yol, köprü, tünel, tren yaptık dense de, hala iğne atsan gidilemeyen bir halde olan İstanbul'un tıkalı yollarında corona ile başlayan yasakların, gitmek istediğime açtığı yolu izlerken ve onu düşünürken önüme çıkan bir duvar reklamı gözüme çarpıyordu, acaba o mu diye düşündürürken “her yerde sen” diye seslendirilen şarkıya götüren beni…
Gerçi saçları daha benim sakallarım ve saçlarım kadar beyazlanmamış olduğunu bilsem de gözlerini, yüzünü gizleyen reklamın ardındakinin ona benzediğini bana düşündürenin yine onun olduğuydu…
Evet, artık vazgeçilmez olan onun gibi telefonların birinin reklamını görüp, boş olan yolun verdiği rahatlıkla karşımda ki duvarda bulunan reklamı fotoğraflarken, Avrupa'nın en büyük kulesi ve tüm yansıtıcıları bir araya toplayıp, başta radyasyon yaydığı söylenen alıcı/vericiler olmak üzere, tüm yansıtıcıların merkezi denen ve benimde onun öyle olmadığını anlatan başka fotoğraflar çekip, hala arşivimde bekletip, haberleştirmediğim kuleyi ve yanında ki aynı söylemlerle dikilen bayrak direğini ve bir türlü doldurulamayan camiyi de görüyordum.
Arabamda ki Kur'an kanalı eşliğinde indiğim ve resim çekmeye hazırlandığım sırada kulağıma gelen ezan sesi ile kendime gelip yeniden bindiğim arabamla konuşuyorum, yaklaştık mı geldiğimiz yere diye sorarken, ezanın yeni bir güzelliğin başlaması için sonlandığını da hissediyordum, gittiğim yere geldim derken…
Ve bitmek üzere denen coronaya teşekkür ettiren süreçte, mutlu eden bir sürecin devamına aldığım kararla birlikte emin adımlar atmaya hazırlanırken, bu kez karşıma çıkan ve kokusuyla beni sarhoş eden kırmızı güllere gözüm takılıyor, onları koparmak değil, okşamak için ellerim uzanıyordu, geride bırakmaya hazırlandıklarımla yeni bir güne belki yaşama merhaba derken…

arşiv haber 23/03/2015 tarihli haber
**KİMLERE NE MESAJI VERMEK İSTEDİ?
HDP’ye Başvurdu, CHP’yi Paylaştı!
Aynı zaman da merkezi İstanbul'da bulunan KAISİAD Yönetim Kurulu Üyesi olan Hakan Çapan'ın Ardahan HDP'de Milletvekili Adayı olmadan önce CHP Genel Başkanı ile görüştüğü ortaya çıktı.

Geçtiğimiz günlerde önce Ankara’da, ardından Ardahan’da HDP’ye giderek, partiye resmen üye olan ve resmi başvurusunu yaparak HDP’den Ardahan Milletvekili Aday Adayı olan Hakan Çapan HDP’den Milletvekili Aday Adayı olduktan bir gün sonra Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmenin fotoğrafını internette paylaştı.

**KİMLERE NE MESAJI VERMEK İSTEDİ..

Ardahan HDP’yi ziyaret edip, yıllardır parti yöneticiliği yapanlardan daha etkili, daha partili gibi güzel bir konuşma yaptıktan sonra HDP’den Milletekili Aday Adaylığı başvurusunu yapan Ardahan Göleli İşadamı Hakan Çapan’ın HDP’ye başvuru yaptığının haber olarak kamuoyuna duyurulmasında kısa bir süre kendi facbook sayfasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmenin fotoğraflarını yayınlaması dikkatlerden kaçmadı.
Çapan’ın HDP’li olduğu günün hemen ardından CHP Genel Başkanı ile çekilmiş olan fotoğrafını neden yayınladığı anlaşılmazken, bu davranışı mesaj olarak algılayanlar da oldu.
Çapan’ın HDP Genel Merkezine giderken ve HDP Ardahan’da Milletvekilliği başvurusunu  yaparken hiç bir fotoğraf yayınlamaması ise dikkatlerden kaçmadı.

REKLAMLARINIZ BİZDE SİTEMİZ DE, TEMPO TV DE, GAZETE/DERGİLERİMİZ

VE SANAL ORTAMLARIMIZ DA YAYINLANIR..

ki...
Kaynak: Kdag

Editör: Fakir Yılmaz

Bu haber 5506 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI