Reklam
Bugun...


POSOF'TA BİR KÖY KARANTİNAYA ALINDI..
Ardahan'ın Posof ilçesinde bir köy, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı. Valilikten yapılan açıklamada, Kovid-19 salgınının yayılmasının engellenmesi, sosyal izolasyonun sağlanarak vatandaşların sağlığının korunması amacıyla Posof ilçesine bağlı Günbatan köyünde karantina kararı alındığı belirtildi. Açıklamada, 14 günlük karantina kararına istinaden köye giriş ve çıkışların durdurulduğu kaydedildi.

POSOF'TA BİR KÖY KARANTİNAYA ALINDI..

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz-Özlem Şeyma Yılmaz Her Hafta Yeni Konuklarla 

Her Her Hafta Ekranlarınızda..

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..

https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Son iki haberimiz için TIKla abone ol, izle.. 

Sanayicilere aşı çadırı..

Ardahan'da Sanayi esnaf ve çalışanlarının Covid-19 aşısı olabilmeleri için Sağlık Müdürlüğü tarafından aşı çadırı kuruldu. Aşı hizmetinin ayaklarına getirilmesinden memnuniyet duyan esnaf aşı çadırına yoğun ilgi gösterdi.

Ardahan'da vaka artışı dolayısıyla, İl Sağlık Müdürlüğünce, Ardahan Valisi Hüseyin Öner'in talimatıyla yoğunluğun yaşandığı noktalara aşı çadırı kuruldu. Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Selahattin Yılmaz, yaptığı açıklamada, bir süre önce Vali Hüseyin Öner'in kendilerini ziyaret ettiğinde, ziyarette talepler doğrultusunda aşı çadırının kurulduğunu söyledi.

"Sayın valimiz sağ olsun, çadırı buraya getirdiler" diyen Yılmaz, "Esnafımız dükkanını kapatıp aşıya gitme zamanı yoktu. Böyle bir uygulama bizim için çok iyi oldu. Çocuklarımız okula gidecek, herkesin aşı olmasını istiyoruz. Sanayi esnafımızdan yoğun bir ilgi var. Herkes aşı olmaya çalışıyor. Bizde aşı olunması için esnafımıza yardımcı oluyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz, sağ olsunlar var olsunlar." şeklinde konuştu.

Sanayi Esnafından Ömer Ali ise yapılan hizmetten dolayı ilgililere teşekkür ederek, "Zamanımız ve imkanımız yoktu aşı olmaya. Ayağımıza kadar geldiler, sağ olsunlar var olsunlar. Çok iyi hizmet emeği geçenlere teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.

 

YILIN ENLERİ ÖDÜLÜNÜ ALAN ADAM
YAKALANIP, TUTUKLANDI!
arşiv haber 18/06/2021 tarihi haber
YILIN EN!İ Nİ ALMIŞTI!.. Gazeteci Fakir Yılmaz'ın ele aldığı bir yazısında 2. Uzan Olayı olarak değerlendirdiği Karslı Sezgin Baran Korkmaz, ABD'nin talebi üzerine tutuklandı! Suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddialarıyla gündeme gelen Sezgin Baran Korkmaz, ABD’nin talebi üzerine Avusturya’da tutuklandı. Korkmaz'ın avukatı, yargılama sürecinin Avusturya'da devam edeceğini belirtti.

2019 YILINDA İnsanlık Dergisi isimli bir dergi  tarafından düzenlenen ‘İnsanlık Ödülleri’ etkinliğinde 'Yılın EnN'i' olan ama kara para aklama suçlamasıyla ABD tarafından arandığı iddia edilen Sezgin Baran Korkmaz, Avusturya'da ABD'nin talebi doğrultusunda tutuklandı.

 

ABC Gazetesi'nin ‘son dakika’ anonsuyla duyurduğu Ali Isıyel ve Serkut Bozkurt imzalı haberine göre, suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddialarıyla gündeme gelen Sezgin Baran Korkmaz, Avusturya'da ABD'nin talebi üzerine tutuklandı.

Sözcü’den İsmail Saymaz’a konuşan Sezgin Baran Korkmaz’ın avukatı Mehmet Demir de ABD’nin talebi üzerine, Korkmaz’ın Avusturya’da tutuklandığını doğruladı.

Yargılama sürecinin Avusturya’da devam edeceğini kaydeden Demir, Türkiye’nin de iade talebi olduğunu söyledi.

BÜYÜKELÇİ CEYHUN: TAKİP EDİYORUZ

Türkiye’nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun da Korkmaz'ın bu ülkede gözaltına alındığını doğrulayarak, konuyu takip ettiklerini belirtti.

Büyükelçi Ceyhun, AA muhabirinin Korkmaz’a ilişkin sorusuna, “Doğru. Bilgimiz var. Takip ediyoruz” cevabını verdi.

NE OLMUŞTU?

Suç örgütü lideri Sedat Peker, Habertürk TV program sunucusu Veyis Ateş'in yurtdışına giden SBK Holding Yönetim Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz’a ait otelde ücretsiz kaldığını ve kara para aklamakla suçlanan Korkmaz için arabuluculuk yaptığını ileri sürmüştü.

Ateş’in, Korkmaz’dan ‘yardım etmek için’ 10 milyon avro istediği iddia edilmişti. Bu iddiaları yalanlayan Ateş, yine de savunma yapmayarak Habertürk'ten istifa etmişti.

OPERASYONDAN ÖNCE YURT DIŞINA ÇIKMIŞTI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz ile 13 kişinin ve bütün şirketlerinin mal varlığına 30 Eylül 2020 tarihinde el konulmuştu.

Soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu, 6 Ekim 2020 tarihinde şüpheli 14 kişi ve şirketlerin banka hesapları üzerindeki tedbirlerin kaldırılmasına resen karar verdi. Savcılık Türkiye Bankalar Birliğine yazı yazarak banka hesaplarında bulunan bloke ve tedbirlerin ivedi kaldırılması talimatını verdi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında, SBK Holding ve holdinge bağlı altı şirketin hesaplarından 132 milyon dolar kara para aklandığının belirlenmesi üzerine Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nce geçen yıl 29 Aralık'ta operasyon düzenlemişti.

Holdingin sahibi Sezgin Baran Korkmaz, operasyondan bir hafta önce yurtdışına çıkmış ve Ocak ayında Türkiye'ye döneceğini söylemişti. Hakkında Interpol'ün kırmızı bültenle arama kararı bulunan Korkmaz'ın 5 Aralık 2020'de yurt dışına çıktığı İstanbul Havalimanı'nın güvenlik kamerası kayıtlarından tespit edilmişti.

Sedat Peker, Sezgin Baran Korkmaz'ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun uyarısıyla yurt dışına gittiğini ileri sürmüştü.

ABD'de Utah Federal Savcılığı, mahkemeye başvurarak iş insanı Sezgin Baran Korkmaz’ın Türkiye’deki varlıklarının ABD tarafından geri alınmasını talep etmişti.

‘Kingston Kardeşler'in ABD Hazinesini dolandırarak elde ettiği yarım milyar dolar civarındaki teşviklerin en az 132 milyon dolarının Türkiye’ye gönderildiği görülmüş, iki kardeş de mahkeme süresince haftalarca şahitlik yaparak suçlarını itiraf etmiş ve mahkûm olmuşlardı.

2. UZAN OLAYI SEZGİN BARAN KORKMAZ!

Kendisini, annesinin de üyesi ve üst yönetiminde bulunduğu Türkiye Yardım Severler Derneğinde ve Ardahan Üniversitesinin kuruluşunun ilk yıllarında tanıdım.
Kars Digorlu olduğunu öğrendiğimde ve Ardahan Üniversitesine Kız Öğrenci Yurdu yaptıracağını belirttiğinde benim de aralarında olduğum birçok gazeteci bu yönde 'İş adamından kız üniversite öğrencilerine yurt' başlıkları ile haberler yapmış, kendisinin ismini o dönem ilk gündeme taşımıştık.
Daha sonra ismini sık sık basın ve medyada duyup, kendisine ulaşmakta bir hayli zorlandığımız günlerde aynı kişinin yıllar önce Ardahan Üniversitesine verdiği öğrenci yurdu sözünü de yerine getirmediğini öğreniyor, o dönemin Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz'ın yanı sıra zamanın valisi ve biz gazetecilerin kamuoyu önünde bir hayli zorda kaldığını zaman zaman ele aldığım yazı ve haberlerle gündeme getirmiştim.
Ve İstanbul'a geldiğimde aynı ismin yine bir Ardahanlı olan ve bana sorulduğun da mafya babası değil, iş adamı, bir yazar-çizerden daha bilgili, kendisini kendi imkanları ile yetiştirmiş olan kişiliği ve insanlığı ile başta bölge insanlarına olmak üzere herkese el atan karınca, kararınca yardım eden ve şu an hakkında öne sürülen suçlar konusunda daha hazırlanmayan iddianamesi dolayısıyla neden tutuklandığı ve niye hala hâkim karşısına çıkarılmadığını sorduğum Yakup Süt'ün adının yanında duymaya başladım.
Ve aynı ismin Darıca'da bir pazarda, vatandaşlara bedava meyve, sebze dağıttığını bu yetmez gibi benim başında bulunduğum stk'nın üniversite öğrencilerine yönelik düzenlediği burs gecesini sulandırma, bölme, engelleme operasyonu olarak algılayıp, not ettiğim sözde vakıf gecesinde ortaya çıkan ve yine aynı konuşmalarla kendisini alkışlattıran bu isim yani mal varlığına el konulduğu son dakika haberleri ile gündeme düşen Sezgin Baran Korkmaz'ın becerilerini sadece Türkiye'de, hemşerileri arasında, sıkıştığında yanına koştuğu Yakup Süt ile değil yurt dışında hem de okyanus ötesinde ortaya koyduğunu öğreniyoruz.
BU durumun ne kadar doğru olduğunu önümüzdeki günlerde daha net göreceğimizi beklerken Sezgin Baran Korkmaz olayının adeta 2. Cem Uzan vakası olduğunu da anlayabiliriz.
Çünkü Yakup Süt'ün tutuklanması ve Süt ile başlayan sürecin hızla dosyalara kaydığını ve bu dosyalarda uzan örneği bir davanın karşımıza çıktığını görüyor, olayın sadece iç bir sorun olmadığını, uluslararası hatta okyanus ötesi olaylar zinciri olduğunu savcılığın ve hâkimin aldığı mal varlığına el koyulması kararı ile daha iyi anlıyor ve izliyoruz.
Uzan'da öyle olmamış mıydı?!.
Ha bu arada Feto gibi adı unutulan Zarraf olayı, Papaz'ın iadesi, Hlk Bank Müdürünün olayını da Korkmaz'ın 2 inci mi, 3 ün mü, 4. Uzan olayı mı onu da siz düşünün..
Gazetecilerin konuğu İBB Başkanı olacak..
Vali: Devlet vatandaşına zarar vermez..
HDP'den İzmir Açıklaması..
Gazeteci Fakir Yılmaz ile Gazeteci Özlem Şeyma Yılmaz'ın bugünkü konuğu İBB eski Başkanı Nurettin Sözen TEMPO TV'de konuk olacak.

Gazetecilerin Konuğu

eski İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı

Nurettin Sözen Olacak!

Her hafta Cumartesi günü saat 17.15’te Tempo TV’de canlı olarak yayınlanan, Gazeteci Fakir Yılmaz ve Gazeteci kızı Özlem Şeyma Yılmaz’ın sunduğu Gazetecilerle Gündem programı önemli isimleri ağırlamaya devam ediyor!
Gazetecilerin sunduğu Gazetecilerle Gündem programı geçen haftalarda eski HDP Eş Genel Başkanı ve şimdi ki İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay, eski Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin, Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, İş İnsanı İlhan Koçulu, Attilah Çeliktürk, Caner Kaya, Volkan Coşkun, Veyel Karatay, Tuncer Dağ, Bayram Çağlayan ve İş İnsanı Ali Rıza Nasıroğlu gibi önemli konukları ağırlamıştı. 


Bu haftada gazeteciler Eski İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Profesör Doktor Nurettin Sözen’i konuk edecekler.
Başkanlığını Recep Tayip Erdoğan’a bırakmış eski Belediye Başkanına, Türkiye’nin gündemi, Kanal İstanbul başta olmak üzere İstanbul’un ondan sonra ki belediyecilikleri konuşulacak.

Vali: Devlet vatandaşına zarar vermez..

ARDAHAN'da Covid-19 salgını nedeniyle randevu alan ve aşı önceliği bulunan kişilerin aşılanması için Toplum Sağlığı Merkezi bahçesine çadır kuruldu. Çadırı gezen ve yetkililerden bilgi alan Vali Hüseyin Öner sırası gelenleri aşı olmaya davet ederek, "Devlet vatandaşına zarar vermez lütfen herkes aşısını olsun" dedi.

Koronavirüs Covid-19 hastalığı ile mücadele çalışmalarının dört bir koldan devam ettiğini söyleyen Vali Hüseyin Öner, "Aşılama çalışmaları anlamında sağlık çalışanlarımız sürecin başından beri fedakarca, çeşitli risklere tehlikelere göğüs germek ve katlanmak suretiyle elinden gelen gayreti gösteriyorlar.

Ardahan ilinde Covid-19 ile mücadele çerçevesinde çok önemli bir noktaya gelmiş durumdayız. Bugüne kadar ilimizde en az bir doz aşı olan vatandaş sayımız 28 bin 530. Bugün itibariyle ilimizdeki 45 uygulama noktasında aşı yapılıyor. Bugün 1500, dün 1470 kişi aşı oldu. Bu çok iyi bir rakam. Nüfusumuz 96 bin. 96 bin nüfuslu bir şehirde il genelinde bir günde 1500 aşı yapmak alkışlanacak bir iş. Ben de başta İl Sağlık Müdürümüz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızı alkışlıyorum, ellerine sağlık, sağ olsunlar, çok teşekkür ediyorum.

Aşı yapılan hedef kitle de genişliyor.

Vatandaşlarımızın da icabet etmesi gerekiyor. Yani aşı tanımlaması yapılan hedef kitle genişliyor, değişik meslek gruplarına ve daha genç yaş gruplarına yönelik randevu tanımlaması söz konusu oluyor ama zaman zaman maalesef vatandaşlarımız bir takım dedikodulara, şehir efsanesi olarak adledebileceğimiz sözlere, söylemlere inanıyor ve aşı olmaktan imtina ediyor. Bunlar doğru değil. Dolayısıyla ben de vali olarak bu sözlerin altını çiziyorum. Devlet vatandaşına zarar vermez, vatandaşının güvenliğini, sağlığını, geleceğini düşünür. Çünkü devletin en büyük varlığı vatandaşıdır. Biz vatandaşımızı özen göstermeye davet ediyoruz" diye konuştu.İl Sağlık Müdürü Erkan Özdemir ise, "Vatandaşların gelip aşılarını yaptırması gerekir. Özellikle son zamanlarda Biontech aşısı var. Vatandaşımız güvenle gelip sağlığını ve huzurunu bulsun" dedi.Vali Hüseyin Öner, aşı çadırında incelemelerde bulunduktan sonra sağlık personelleri ve aşı yaptırmaya gelen vatandaşlarla sohbet etti.

HDP İzmir İl Başkanlığına

yapılan kanlı saldırıyı lanetledi..

Bir kişinin ölümüyle sonuçlanan HDP İzmir İl Başkanlığı'na düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili çok sayıda tepki açıklaması yapıldı. 
Ardahan HDP İl Başkanlığı da bu açıklamalardan birini yaptı.

HDP’nin İzmir İl Örgütü’ne giren Onur Gencer isimli faşist saldırgan parti çalışanı bir kişiyi katletmesi Ardahan HDP İl ve İlçe Yöneticilerince kınandı. CHP Ardahan İl Yönetiminin ziyaret edip, başsağlığı dilediği HDP Ardahan'ın basın açıklamasının yanında bir çok kişi ve kurumada saldırıyı kınadı.

HDP Ardahan İl Başkanı Yaşar Kaya “Türkiye tarihinin karanlık ve alçak saldırılarından biri daha gerçekleşti. İzmir İl binamıza karşı yapılan katliam girişiminde parti üyemiz, yoldaşımız Deniz Poyraz’ı kaybettik. İzmir il binamıza yapılan planlı ve sistematik katliam girişimi kaostan beslenen bazı odakların yarattığı siyasi iklimin sonuçlarından biridir. İktidar odaklarının partimizi hedef haline getirmesinin ardından saldırıların gerçekleşmesi bir tesadüf değildir. Siyasi iradenin zeminin sağdık planının saldırılara işaret etmektedir. Hafızamız çok yenidir. 2015 7 Haziran seçimlerinde HDP’nin yükselişi Türkiye’de ki modası geçmiş tüm siyasi denklemleri alt üst etti. Bu nedenle 7 haziran ve kasım seçimleri arasında yapılan provakasyonlar bu dönemde yapılmaya çalışılıyor.

Temel mesele HDP üzerinden demokrasi blokunu zayıflatmak, Türkiye de ki halkları birbirine düşmanlaştırmaktır. Yapılan bu saldırılar HDP’yi ve bileşenlerini yıldırmayacaktır. Bu bir ilk değil, sonda olmayacaktır.” Dedi.
Kaya “ Özellikle kamuoyuna duyurmak istiyoruz ki bugün katledilen Deniz Poyraz yoldaşımızın kendi yazdığı metni sizinle paylaşmak isteriz;
“Erinleşmiş, yaşlanmış siyasilerin dünyasında bir tek şey değişmez! Güç, iktidar, rant! Bu kirli dünyada bir tek diyalekten beslenirler. Yarattıkları kurbanlar ve katiller bu yüzden mevcut siyasilerin toplam ederi bir barış etmez. Savaş çıkarırlar, kadınları ölür, gençler ölür, çocuklar ölür.”
“Yoldaşımızı saygıyla selamlıyoruz” diyerek açıklamasını bitirdi.

Dicle, Fırat, Kura…

Kardeşime de adını veren Dicle Nehri ve onun komşusu Fırat Nehrinin kura ile anılmasının nasıl olacağını sormadan önce, son olarak HDP’ye yapılan saldırıyı düşünmek ve cevaplamak lazım.
Çünkü, yine ama bu kez kız kardeşime adını veren Kıbrıs’a bakıldığı gibi bu işlerin öyle vatan, millet, Sakarya edebiyatı ile ,parti basıp insan öldürmekle, dağ taşı bombalayıp “imha ettik, bitirdik” diyerek olmayacağını da anlamak gerekir.
Üzerine yapılan HES barajları ile ağzı kenetlenen uluslar arası bir su olan Kura Nehrinin şah damarını yeni bir baraj koyarak kesmeye çalışılmasının basit bir iş olmadığı gibi gelecekte uluslararası soruna ve Suriye, Irak, İran gibi sınırda yaşanan çatışmalara neden olacağı da bilinmelidir.
Çünkü Suriye, Irak'a da hayat veren Fırat ile komşu olan Dicle Nehrinin yani bu iki nehrin önüne kurulan barajların enerji sağlarken asıl alerjiye yani komşularla çatışmaya orta doğuda yaşananların altında yatan ana sebeplerinin başında gelir.
Yani Dicle Nehrini yemlerken başlayan sorunların altında bugün paramparça olan Suriye’nin yasa dışı olarak ilan edilen örgütleri destekleyip bombalaması İran ve Irak’ın da hatta Dicle'nin buluştuğu bütün orta doğunun da buna destek verip asıl savaşın, çatışmaların bugün yaşananların altında yatanın, petrolden çok su olduğu da bilinmeli ve gözden kaçırılmamalı.
Evet hala su sorununu çözemeyen Ardahan’ın Göle ilçesi sınırları içinde bulunan Allahuekber Dağlarından doğup Göle ve Ardahan ovasına hayat verdikten sonra, sınırları aşıp Gürcistan’a oradan Azerbaycan'a kadar uzanan kura nehrinin Beşikkaya HES barajı ile önü kapatılıp Karadeniz'e akıtılma hesaplarının yarın başımıza bir çok bela getireceğini de bilmek gerekir.
Bunun da en açık örneği Dicle Nehri dahil, kara petrol ve diğer irili ufaklı sorunlarla karıştırıp, Ortadoğu’yu kana bulayanlar, yarın hatta bugünden itibaren saldırmak için göz koydukları Ardahan’ın sınır olduğu Kafkasya’da yaşanan gerginliklere baş faktörüdür.
Yani yarın Kura Nehri bahane edilip, ettirilip “uluslararası olan suyumuzu kesemezsin” diyeceklere, Irak’ta, Suriye’de yapıldığı gibi gaz verenlerin çıkacağını ve bizi Kafkasya'da da zora sokacağını hesaba katmak lazım, tarihi doğal bir çok yapının olduğu Beşikkaya'ya kazma vurmayı düşünenler..
Bu nedenledir ki; Dicle, Fırat, Kura’yı birbirine bağlamamız…
arşiv haber 07/06/2021 tarihli haberler/yorum
Gazetecilerin Konukları
Ardahanlı Milletvekilleri Olacak!
Gazetecilerin Konukları Ardahanlı Milletvekilleri Olacak! Gazeteci Fakir Yılmaz ile Özlem Şeyma Yılmaz'ın birlikte hazırlayıp, her hafta Cuma günü saat 20.00’da Tempo TV’de canlı olarak yayınladıkları, 'Gazetecilerle Gündem' programının bu hafta ki konukları Ardahanlı milletvekilleri Ensar Öğüt ve Serpil Kemalbay olacak.

Gazeteci Fakir Yılmaz ve Gazeteci kızı Özlem Şeyma Yılmaz’ın hazırlayıp sunduğu Gazetecilerle Gündem programı, her hafta önemli konukları ağırlamaya devam ediyor. Bu hafta Gazetecilerle Gündem programının konukları, HDP eski Eş Genel Başkanı, şu anki İzmir Milletvekili Ardahan Sulakyurt (Sarzep) köylü Serpil Kemalbay ve 22., 23. ve 24. Dönem Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan Milletvekili, Ardahan Çıldırlı Ensar Öğüt olacaklar. Sizde Cuma günü Tempo TV ekranlarına konuk olmaya davet eden baba/kız gazeteciler gelecek haftada İstanbul eski Büyükşehir Belediye Başkanı Nurettin Sözen ile Digicom Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Yiğit'i konuk edecekler.

TUĞLAYI ÇEKMEK…

MHP'lilerin her geçen gün istifa edip çekildiği, İYİ Parti ve CHP'ye yöneldiği bir gerginlik içinde olduğunu düşündüğüm ve Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa ilçesine bağlı Güney beldesinde BBP'nin bile kendisinden daha çok oy aldığı yapılacak ilk seçimde baraj altında kalacağını düşündüğüm Devlet Bahçeli'nin kapatılmasını istediği Halkların Demokratik Partisi (HDP), Parti Meclisinin organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in açıklamalarına isim vermeden “Çürümüş, bir depremde sarsıldığında dökülecek duvarın çökmesi adına, tuğlayı çekmek için HDP'ye destek verilmeli” diyordu.
HDP'nin üstü kapalı bu göndermesine ve TİP Milletvekili Ahmet Şık'ın "Bu devlet katil, bu devleti yıkmamız gerekiyor, evet Türkiye Cumhuriyeti devleti bir katil devlettir" dediği için yine aynı Bahçeli tarafından dokunulmazlığının kaldırılması ve tutuklanması gerektiğini söylediğine baktığımız bir sırada "Yıllar önce devleti yönetenlerin kirli elleri, hukuk dışı gayri meşru işlerini ve cinayetlerini arkasına saklamak için ördükleri kanlı duvardan bir tuğla çekilirse, bu duvarın çökeceğini ve altında kalacaklarını söylemişlerdi. Tuğlayı halkların ortak iradesi ve mücadelesi, en geniş demokrasi ittifakında bir araya gelen ezilenler, emekçiler, kadınlar, gençler çekebilir. O nedenle çağrımız vicdan sahibi herkesedir: Gelin güçlerimizi birleştirelim ve hep birlikte o tuğlayı çekelim ve bu karanlık düzeni değiştirelim,” diyen HDP'nin kendisiyle kapı arkalarında görüşüp, açık alanda yan yana görünmekten kaçan, korkan muhalefete yönelik satırlarını da görüyordum.
Evet, HDP'nin, MHP Liderinin, Afyon'da ki seçim sonuçlarını değerlendirmesini yaptığım zamanda dikkatimi çeken şey bu ülkede yapılacak olan bir seçimde yenilip, iktidarın değişeceği söylendiği bir sırada
Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa ilçesine bağlı Güney beldesinde 7 yıl aradan sonra yapılan belediye başkanlığını MHP destekli AK Parti'nin adayının kazandığını görüyordum.
HDP hariç, CHP, İYİ Parti ve diğerlerinin tüm ekipleri ile orada olduğu seçimini resmi olmayan kesin seçim sonuçlarına AK Parti’nin adayı Erol Karabacak kazanırken, Resmi olmayan seçim sonuçlarına göre AK Parti 63,9 ile birinci parti çıkarken CHP adayı Furkan Özkan yüzde 1,81'de kaldı. Sandıktan çıkan ikinci parti ise Büyük Birlik Partisi 31,53 ile çıkmış.
Yani AK Parti’nin adayı Erol Karabacak'ın 504 oy (yüzde 31,53) alırken, AK Parti, MHP hükümetini kapalı kapılar ardından değil alenen, açıkça destekleyen BBP’nin adayı Süleyman Çağlar ise seçimi ikinci sırada tamamlamış


Cumhuriyet Halk Partisi adayı Furkan Özkan ise 29 (yüzde 1,81) oy ile üçüncü sırada yer aldı. İYİ Parti 23 (1,43), Saadet Partisi 5 (0,31), Gelecek Partisinin ise 16 oy (Yüzde 1) alabildiğini gördüğüm bu küçük ama bir kez daha yenilen muhalefet tarafından belki de önemsiz denecek seçim sonuçlarına baktığımızda bahsedilen tuğlanın tüm muhalefetçe çekilmemesi halinde Erdoğan’lı AK Parti'nin yanına alacağı yeni parti ve stk'larla bir 5 yıl daha iktidar olacağını görmemek için ya kör, ya sağır ya da ulusalcı CHP’nin başını çektiği CHP olunmalı…
Çünkü “Tuğlayı halkların ortak iradesi ve mücadelesi; en geniş demokrasi ittifakında bir araya gelen ezilenler, emekçiler, kadınlar, gençler çekebilir. O nedenle çağrımız vicdan sahibi herkesedir: Gelin güçlerimizi birleştirelim ve hep birlikte o tuğlayı çekelim ve bu karanlık düzeni değiştirelim. Tuğlayı çekelim, hakikati ortaya çıkaralım; barış ve demokrasi yolunu açalım; iş, aş, ekmek ve özgürlük yolunu genişletelim; doğa talanına, kadın kıyımına son verelim.” diyen ve kapatılması için yeniden dava açılan HDP'yi haklı bulup, sözde açıklamalar, tweetlerle yanında olduğunu gösterir gibi yapmak ama onunla alenen, açıkça değil, kapalı kapılar arkasında dans etmekle Afyon'daki seçimin tüm ülkeye örnek olarak görmek yeter, artar bile…
Bunu görmek için de HDP'nin ve HDP'lilerin desteği ile yerelde iktidar olan belediye başkanlarının “HDP'li onca belediye başkanı gibi yerimize kayyum atanır… Ranttan oluruz” korkusuyla belediyelerdeki rantlar karşısında sus-pus olmalarıdır...

ki...

ARDAHAN'DA İKİ SEÇİM VAR!

ISRAR VE DİRENİŞ BELEDİYEYİ AÇTI..

arşiv haber 03/04/2015 tarihli haber

Başta Gazetelerimiz ve Sitelerimiz olmak üzere bir çok kişinin ısrarlı direnişi kapatılan belde belediyesini yeniden açtırıp, belediye başkanı da atattı..

**KÖPRÜLÜLERİN AZMİ VE DİRENİŞİ ÇİÇEK AÇTI!

KÖPRÜLÜ BELEDİYESİNE VEKALETEN BAKAN GÖLE KAYMAKAMI ZAFER OKTAY İLK MESAİSİNİ YAPTI!

Bir çok Hukuki mücadele sonucu yeniden Belde olma kimliğini kazanan Köprülü (Gorevenk) beldesi yeniden resmen açılmış oldu. kısa sürede yeniden seçim tarihi belirlenecek Belediye Başkanlık seçimlerine kadar vekaleten görevlendirilen Göle Kaymakamı Zafer Oktay beraberindeki heyet Nüfus Müdürü Süleymen Çeleng, Özel idare Müdürü,Doğukan Ömeroğlu, İlçe Jandarma komutanı Serdar Termiğer ve bereberindeki heyetle Köprülü beldesine giderek ilk mesaisine başladı.


Halkın büyük coşkusuyla karşılanan Kaymakam Zafer Oktay; halkın yoğun ilgisi sonucu onlara konuk oldu ve onların sorunlarını da dinleyerek Beldemiz Köprülü için hayırlı olsun dileklerin de bulundu. İlk incelemelerde bulunan Kaymakam Oktay ve heyete halkın yoğun ilgi ve istemi üzerine belde halkıyla yemek yiyerek ön incelemelerden sonra gerekli olanı yapacaklarını söyleyerek beldeden ayrılmıştır.

Haber: Şanlıbey Alabay
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 8088 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI