Reklam
Bugun...


ONARILIP, ASFALTLANAMAYAN YOLLARA SU!
Ardahan kent merkezindeki ana caddelere gerekli olan malzeme sağlanamayınca yaşanan tozlanma su serpilerek giderilmeye çalışılırken Ardahan Belediyesinin ihtiyaç duyduğu yama ve asfalt sorunu yaşadığı öğrenildi.

ONARILIP, ASFALTLANAMAYAN YOLLARA SU!

MERHABA Bu haberi ve Ardahan’daki diğer gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 
Biri, AKPartili olmak üzere iki milletvekilinin olduğu ancak CHP'den seçildikten sonra partiden ayrılan muhalefet milletvekilinin, 'parti kuracağım' diyerek, Ardahan'lılardan aldığı oyları unutup, kenara çekildiği, bu milletvekillerinin yanında 2'si İstanbul'da, biri İzmirde olmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisinde olmak üzere toplam 5 Ardahan'lı Milletvekilinin olduğu ama Ardahan'ın adının meclise taşınmadığı şu günlerde kent merkezinde bozulan yol ve kaldırımların onarımı için gerekli asfalt malzemesi olmadığından yol ve kaldırımların tozdan kurtulamadığı Ardahan'da her sabah itfaiye ile sulama yapılarak tozun önüne geçilmeye çalışılmakta.

İktidar Vekili Ardahan'ı Görmedi..

Malzeme yetersizliği dolayısıyla sıkıntılı günler yaşayan ve kent merkezinde yaşanan tozlanmayı itfaiye ile su serperek gidermeye çalışılan Ardahan'a gerekli olan malzeme konusunda imkân aranırken Ardahan'ın iktidar Milletvekili Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından sağladığı yol inşaatları, yol bakımı ve yalıtım malzemelerinden Ardahan'ı ayırdı.

Alınan bilgilere göre AKParti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, Ardahan'a toplamda 600 ton ham petrolden elde edilen ve inşaat sektöründe özellikle yol inşaatları, yol bakımı ve yalıtım malzemesi olarak geniş yelpazelerde kullanılan yüksek viskoziteye sahip bir hidrokarbon atığı olan Termal direnç ve doğal yapıştırıcılık özelliği taşıyan Bitüm'ün Enerji Bakanlığınca hibe olarak sağlandığı belirtilirken Ardahan Belediyesinin aralarında olmadığı bu malzemenin Ardahan Özel İdaresi’ne 300, Posof Belediyesi’ne 100,Köprülü Belediyesi’ne 200 ton olmak üzere Ardahan ilimize 600 ton Bitüm hibesinin onaylandığını sosyal medya hesabından duyurdu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'e ve çalışma arkadaşlarına Şahsi ve Ardahan adına teşekkür eden Atalay şu açıklamayı yaptı. ''Müjde!
Enerji Bakanlığımız tarafından
Ardahan Özel İdaresi’ne 300,
Posof Belediyesi’ne 100,
Köprülü Belediyesi’ne 200 ton olmak üzere ilimize 600 ton bütüm hibesi onaylandı.

Anlaşılmamak, Anlatamamak..

Yeni bir kitap yazdığını ve baskıya verdiğini duyduğum Rodi Baz abimin haber ve yorumlarımı sıkça paylaşmam karşısında duyduğum hazzı, bu enerjiyi nasıl sağladığımı, nereden aldığımı sorarken bir büyüğüm olarak takdir edişi de güzel bir şeydi.. 

Mesleğimi yani işimi en iyi şekilde yapmaya çalıştığımı ve bu işin benim işim olduğu bilinciyle gazetecilik yaptığımı anlattığım Rodi Baz'ın nereden aldığımı sorduğu ve bu soruyla zaten asıl enerjiyi kendisi gibi benden haber bekleyenlerin verdiği moralden aldığımı da anlatmaya çalışırken aynı anda gelen yazılı bir mesajla bu morali, enerjiyi bozan, aşağıya çeken olaylarla da karşılaşmıyor değildim.. 
Ki Rodi Baz'ın da sıkça yaşadığını gördüğüm, bildiğim bu durumun diğer bir adı da sizin yazdığınızı, söylediğinizi hatta haykırışınızı, çırpınışlarınızı anlamadan, yani kavramadan saldırıya geçilmesinin de anlaşılamamak, anlatamamak olduğu diğer bir gerçektir.. Çünkü sizin anlatmak istediğinizi anlamayıp, ön yargı ile size saldıranların diğer bir amacının da enerjinizi alıp, sıfırlatmak ve anlaşılmak için verdiğiniz mücadelenizi kırmaktan öte bir şey değildir.. 
Bunun en son örneklerinden biri de Demirtaş'ın eşine yapılanın aynısının Albayrak ailesine yapılan alçakça saldırının aynısıdır.. 
Evet, konumuzu fazla bölmeden ve kendisinin öğrencilerle birlikte yaptığı görüşmeden aldığı tepkileri görmezden geldiği bir süreçte hala ve neden olduğu bilinmeyen bir nedenle tutuklu olan Demirtaş'ın eşine yapılan alçak sanal saldırı ardından damadına yönelik atılan alçakça bir mesaj ardından baro yasasına benzer bir acelecilikle sosyal medya platformlarının da kontrol altına alınacağını söyleyen Başkan Erdoğan'ın devrimci olduğu yönündeki yazıma gelmek istiyorum.. 
Evet, 'En Büyük Devrimci Erdoğan!' başlıklı yazım ardından 'Erdoğan devrimci midir?' başlıklı bir çok mesaj ve tartışma yaşadığım gün boyu anlaşılamadığımı, analatamadığımı anlasamda Rodi Baz'ın hayran kaldığı enerjimide bir hayli düşürdüğünü de hissetmedim değil.. 
Ve devrimciliğin ne olduğuna ve benim neyi anlatmak istediğimi bir kez daha anlatmak için gün boyu uğraştım.. 
Ve 'devrimci ne demek?' diyerek yaptığım araştırmamada devrimcilikle ilgili birçok görüş olduğunu gördüm...

İşte onlardan birkaç tanesi.. 
'Devrimci, devrime etkin biçimde katılan ya da onu destekleyen kişidir. Ön ad olarak kullanıldığında ise, toplum ya da insan davranışı üzerinde derin etkiler bırakan olguları belirtir. Vikipedi', 
'Devrimci;  kısa tanımla kendi dünya görüşü ve idealleri doğrultusunda toplumda  ''kökten'' değişim isteyen ve değiştiren  kişidir. Engin Erkiner'  
Evet bu iki örneğe baktığımda Erdoğan'ın devrimciliğini anlamayanların büyük bölümünün aslında 'Devrimci Erdoğan değil biziz' diyenler olduğunu da anlamış oldum.. Çünkü, benim o yazımda anlatmak istediğim de bu sahtekarların gerçek yüzüdür  ve Devrimcilik  gerçekten zorlu, meşakkatli bir yoldur. Devrimciliğin özünü kavrayamamış insanlar, eski düzen içi alışkanlıklarını sürdürmekte ısrarcı davranırlar. Devrimleşme sürecini yaşamak yerine, kısa süreli olarak devrimciymiş gibi davranırlar. Sonunda ise alışkanlıklarına dönerler, dostlar alışverişte görsün diye yapılan ufak tefek işler ise günü kurtarmaya yöneliktir. Oysaki devrim gerçeğin ta kendisidir. Bir gün mutlaka yüzleşilecektir bu nedenle devrimci bir tarzda ısrar etmek gerekir. Bencillikten uzak durmalı ve kendi çıkarlarımızı Devrimci hareketin gerisinde tutmalıyız.' diye tarifi süren devrimciliğe baktığımızda bu tarife uyanların büyük bölümünün Erdoğan'ın yanında değil, devrimci birer sahtekâr olduğunu anlatmaya çalıştığım bir yazı yazdığımı anlayıp, anlaşılana kadar da tüm devrimci ruhumla bunlara direnmem gerektiğini de anlamış oldum..

Eski haberlerimiz için TIK la http://arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com/ardahan.php

TAŞKIN AKTAŞ İDDİASINI SÜRDÜRÜYOR..
**ARDAHAN SİYASETİNDE EN SON HABERLER..

**ATALAY YER ALTINDAKİLERE HİZMET EDİYOR!

arşiv haber 24/05/2015 tarhli haberler

**ARDAHAN SİYASETİNDE EN SON HABERLER..

Yaklaşan Genel Seçimler öncesi çalışmalarına aralıksız devam eden partiler ve milletvekili adayları kent merkezlerinden ziyade ilçe ve köylerde ki seçmene ulaşmaya çalıştıkları görülüyor.
Çalışmalarını sanal ortamda kamuoyuna aktaran milletvekili adaylarından Ardahan bağımsız Milletvekili Saffet Kaya'nın bir parti adayından daha çok çalıştığı dikkatlerden kaçmadığı görülen seçilme yarışında CHP'nin Adayı, Ardahan'ın eski Milletvekili Ensar Öğüt'ün partisinde ki ilk günlerde ki dağınıklığı toparlamaya başladığı ve başta Ardahan merkezde olmak üzere Posof, Hanak, Damal'da yeni bir çıkış yakaladığı görülmekte.

**HDP Adayı İddialı..

Saffet Kaya ve Ensar Öğüt'ün 4. kez milletvekili olma çabalarının ortaya koydukları olağanüstü çalışma temposuyla ortaya koydukları görülen şu günlerde kendileri ile yarışan HDP'nin Doktor Adayı Taşkın Aktaş'ın da iddiasını sürdürdüğü görülmektedir.
Aktaş'ın Göle, Ardahan Merkez ve Hoçvan'da alacağı oylara Hanak ve Damal'dan almayı düşündüğü oylar ile Kaya ve Öğüt kadar oy alacağının konuşulduğu Ardahan'da HDP'nin ülke genelinde olduğu gibi Ardahan'da da alacağı oylarla AK Partinin önünü kestiği söylemlerinin desteğiyle de oyunu bir hayli arttırdığı da konuşulmaktadır.

**AK PARTİ PANİKTE!..

4 Yıl boyunca seçmenle ve partisinin tabanından yoksun bir siyaset yürüttüğü e bu nedenle bir hayli zorlandığı ileri sürülen AK Parti'nin profesör milletvekili adayı Orhan Atalay'ın, Saffet Kaya, HDP ve Saddet Partisinin kendisinden aldığı oyları tutmaya çalıştığı görülen şu günlerde  en zorda olan aday olduğu dikkatlerden kaçmıyor.

Seçim çalışmaları sırasın da yaptığı konuşmalarda yer yüzünde kilerinden daha çok bu atan için hayatlarını kayıp edenler için çalıştığını belirten AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay'ın Göle'de başka bir dilde, Posof'ta bir başka dilde konuşması ise seçmenin dikkatlerinden kaçmazken, Kaya, Öğüt, Aktaş ve Atalay ile yarışan DSP Adayı Mali Müşavir Ömer Türkoğlu'nun da yarışı bırakmadığı görülmektedir.

**MHP NEREDE?..

MHP ve Milletvekili Adaylarının Saadet Partisi ile Vatan Partisi Adayları gibi ortalıkta görülmedikleri de dikkat çeken Ardahan'da seçimi zorladıkları ileri sürülen milletvekili adaylarının başında gelen adayların başında gelen son günlerde yükselişte olduğu gözle görülen Ardahan Bağımsız Milletvekili Saffet Kaya, partisinde ki dağınıklığı toparlamaya başladığı dikkat çeken Ensar Öğüt, %10 Barajı geçeceği her geçen gün biraz daha netleşen HDP'nin Ardahan Adayı Dr. Taşkın Aktaş olduğu görülürken, ülke genelinde olduğu gibi Ardahan genelinde de oy kaybı yaşayacağı belirtilen AK Parti'nin adayı Prof. Dr. Orhan Atalay'ın panik içinde milletvekili olduğu süre içinde en çok yatırım yaptırdığı ileri sürülen ilçesi Göle'de dışarı çıkmadığı dikkatlerden kaçmıyor.

**KURA YEŞİLLENDRİLMEYE DEVAM EDİYOR..

Belediye Başkanı Faruk Köksoy, her yıl olduğu gibi bu Yılda Belediye personeli ile fidan dikti.
Ardahan Belediyesinin tüm personelinin katıldığı fidan dikim etkinliği, Belediyemizin şehrimize kazandırmış olduğu Kür Kale Parkında gerçekleşti. Bugün saat 08.30’da başlayan fidan dikim çalışması Saat14.00’a kadar devam etti. Çalışmaları gören duyarlı vatandaşlarımız da çalışmalara katılarak fidan dikimine katıldılar.
Başkan Köksoy, Etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada. Personellerimizle Şehir içinde oluşturduğumuz yeşil alan ve parklara, her Mayıs ayında yaptığımız gibi fidan dikim faaliyetine devam ediyoruz. Burada temel amacımız dikilen fidanların önce Belediyenin tüm personeliyle parkları sahiplenmesi.
Aynı zamanda bir fidan dikmenin maddi manevi faydasını herkes biliyor Hadisi-i Şerifte ’de geçiyor kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz.
Bütün bu büyük sözlerin ve toprağın yeşil alanların ihtiyacı çerçevesinde Belediye personellerimizle Mayıs ayında oluşturduğumuz yeşil alanlara fidan dikimine devam ediyoruz Halkımızda iştirak ediyor, diyen Başkan Köksoy, Çocuklarımız, gençlerimiz her yaştan insanlarımız fidan dikimine yardım ediyor. Bir fidan diken asla hiçbir şeyi tahrip etmez ve hiçbir insana yan gözle bakmaz, yanlış bir yaklaşım içerisinde olmaz.  Fidanı dikip yetiştirmek ve korumak gerekir.  Bütün bu olumlu faaliyetleri gerçekleştirmek çocuklara ve gelecek nesillere  çok büyük kazanım ve  iyi bir miras bıraktığı açıktır. Bu faaliyetimize gelip destek veren Belediye Meclis üyelerimiz, personelimiz, müdürlerimiz, vatandaşlarımız herkese çok teşekkür ediyorum her sene devam edecek. Şehrimize hayırlı olsun,dedi.  
Kaynak: ardahan haberi

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 6602 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI