Reklam
Bugun...


OKULLAR ZİL ÇALARAK DEĞİL, İLAÇLANARAK AÇILDI!
ÖĞRETMENLER EĞİTİME BAŞLAMADAN ÖNCE PSİKOLOJİK DESTEK ALDILAR.. Tüm yurtta olduğu gibi Ardahan'da da kontrollü şekilde açılan okullar da yeniden yüz yüze eğitim başladı. Korona virüsü dolayısıyla aylardır ertelenen ve sanal ortam aracılığı ile süren okullar gecikmeli de olsa yeniden eğitime başlanan Ardahan'da eğitim-öğretim öncesi öğretmenlere psikolojik destek verildi.

OKULLAR ZİL ÇALARAK DEĞİL, İLAÇLANARAK AÇILDI!

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz Yeniden TV Programcılığına Başlıyor..

'Gazeteci Fakir Yılmaz Île Îş Dünyası' Yaşam TV'de Cumartesi Günü Saat: 17.00~19.00'da Yeniden Başlıyor..

İZLEMEK iÇİN Yaşam TV Türksat 4A Uydusu Frekans: 12034 MHz Symbol Rate: 27500 Polarizasyom: V (Dikey) Fec: 5/6

Fotolar: Şanlıbey Alabey/Göle

Ardahan İl Milli Eğitim Müdürü Erhan Bulut başkanlığında 2020-2021 Eğtim/Öğretim sezonuna yeniden başlayan yeni sezona zil çalmadan başlayan ve tüm okulların baştan aşağıya temizlenip, ilaçlandığı Ardahan'da Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Yürütme Komisyonu toplantısı da yapılarak öğretmenlere psikolojik destek verildi.

 

9'u Ana okul, 75'i ilk okul, 53'ü Ortaokul 25'i orta öğretim olmak üzere toplam 162 okulun , 1450 öğretmenin olduğu Ardahan'da 17.900 ün üzerinde öğrenci bulunmakta.

**LAB-TOP VE TABLET DESTEĞİNE İHTİYAÇ VAR!

Öğrenci yurtlarının da hizmete açıldığı, köy okullarının tümünün, şehir merkezlerindeki kalabalık sınıfların yerine sosyal mesafeli eğitim/öğretime başlayan Ardahanlı öğrencilerin lap-top ve tablet ihtiyacı olduğu da öğrenildi.

Başta Ardahanlı iş adamları olmak üzere eğitim destekçilerine ihtiyaç duyulduğu ve başta lap-top olmak üzere tablet ihtiyacının giderilmesi için gönüllü destekçilerin arandığı da alınan bilgiler arasında oldu.

2. UZAN OLAYI SEZGİN BARAN KORKMAZ!

Kendisini, annesinin de üyesi ve üst yönetiminde bulunduğu Türkiye Yardım Severler Derneğinde ve Ardahan Üniversitesinin kuruluşunun ilk yıllarında tanıdım.
Kars Digorlu olduğunu öğrendiğimde ve Ardahan Üniversitesine Kız Öğrenci Yurdu yaptıracağını belirttiğinde benim de aralarında olduğum birçok gazeteci bu yönde 'İş adamından kız üniversite öğrencilerine yurt' başlıkları ile haberler yapmış, kendisinin ismini o dönem ilk gündeme taşımıştık.
Daha sonra ismini sık sık basın ve medyada duyup, kendisine ulaşmakta bir hayli zorlandığımız günlerde aynı kişinin yıllar önce Ardahan Üniversitesine verdiği öğrenci yurdu sözünü de yerine getirmediğini öğreniyor, o dönemin Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz'ın yanı sıra zamanın valisi ve biz gazetecilerin kamuoyu önünde bir hayli zorda kaldığını zaman zaman ele aldığım yazı ve haberlerle gündeme getirmiştim.
Ve İstanbul'a geldiğimde aynı ismin yine bir Ardahanlı olan ve bana sorulduğun da mafya babası değil, iş adamı, bir yazar-çizerden daha bilgili, kendisini kendi imkanları ile yetiştirmiş olan kişiliği ve insanlığı ile başta bölge insanlarına olmak üzere herkese el atan karınca, kararınca yardım eden ve şu an hakkında öne sürülen suçlar konusunda daha hazırlanmayan iddianamesi dolayısıyla neden tutuklandığı ve niye hala hâkim karşısına çıkarılmadığını sorduğum Yakup Süt'ün adının yanında duymaya başladım.
Ve aynı ismin Darıca'da bir pazarda, vatandaşlara bedava meyve, sebze dağıttığını bu yetmez gibi benim başında bulunduğum stk'nın üniversite öğrencilerine yönelik düzenlediği burs gecesini sulandırma, bölme, engelleme operasyonu olarak algılayıp, not ettiğim sözde vakıf gecesinde ortaya çıkan ve yine aynı konuşmalarla kendisini alkışlattıran bu isim yani mal varlığına el konulduğu son dakika haberleri ile gündeme düşen Sezgin Baran Korkmaz'ın becerilerini sadece Türkiye'de, hemşerileri arasında, sıkıştığında yanına koştuğu Yakup Süt ile değil yurt dışında hem de okyanus ötesinde ortaya koyduğunu öğreniyoruz.
BU durumun ne kadar doğru olduğunu önümüzdeki günlerde daha net göreceğimizi beklerken Sezgin Baran Korkmaz olayının adeta 2. Cem Uzan vakası olduğunu da anlayabiliriz.
Çünkü Yakup Süt'ün tutuklanması ve Süt ile başlayan sürecin hızla dosyalara kaydığını ve bu dosyalarda uzan örneği bir davanın karşımıza çıktığını görüyor, olayın sadece iç bir sorun olmadığını, uluslararası hatta okyanus ötesi olaylar zinciri olduğunu savcılığın ve hâkimin aldığı mal varlığına el koyulması kararı ile daha iyi anlıyor ve izliyoruz.
Uzan'da öyle olmamış mıydı?!.

Ha bu arada Feto gibi adı unutulan Zarraf olayı, Papaz'ın iadesi, Hlk Bank Müdürünün olayını da Korkmaz'ın 2 inci mi, 3 ün mü, 4. Uzan olayı mı onu da siz düşünün..

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 
 

HANAKLI KÜVET VE İÇ KAPLAMADA MARKA!

 

Kaymakam Eğitime Başkanlık Etti..
arşiv haber 23/02/2019 tarihli haberler/yorum
İl Milli Eğtim Müdürü olmaksızın 2016-2017 Eğitim/Öğretim Sezonunu tamamlamak üzere olan Ardahan’da ki eğitim sorununa el atan ilçe kaymakamları eğitimde yaşanan sorunlara yeni çözümler üretmeye çalışmaktalar.

Çıldır İlçe Kaymakamı Bedirhan İmamoğlu İlçe Milli Eğitim camiası ile bir araya geldi. 
      Kaymakam İmamoğlu başkanlığında, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve okul müdürlerinin katılımıyla ilçenin genel eğitim durumu, okulların başlıca sorunları, çözüm önerileri, hazırlık kursları, TEOG ve üniversite sınav değerlendirme toplantısı yapıldı.
    Toplantıda ilçede ki eğitim kalitesi arttırmak ve sınavlarda daha başarılı sonuçlar almak için çalışma başlattıklarını ifade eden Kaymakam İmamoğlu ‘´amacımız Çıldır ilçemizde eğitim alanında başarılı sonuçlar almak. Bunun için de bir dizi çalışmalar başlatıyoruz. Okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrenci velileri ile birlikte çalışmalarımıza başlayacağız. Gördüğümüz eksikleri en kısa zamanda düzeltip başarıyı yakalamak için daha çok çaba sarf edeceğiz. Bu çalışmalar sonucunda İlçemizden eminim ki çok iyi yerleri kazanan öğrenciler çıkacak ve başarı sıralamamız üstlere doğru ilerleyecektir. Bizler bu konuya odaklanırken velilerimizden de destek bekliyoruz. Bu çocuklar hepimizin. Devletimiz her türlü fiziki altyapıyı tamamlamış gözüküyor. Bize düşen ise en iyi şekilde eğitim verip memlekete hayırlı bireyler yetiştirmektir.´´dedi.

CNN International,

Sosyal Medyadan Ardahan'ın Çıldır İlçesini Paylaştı

3 milyona yakın takipçisi olan CNN International, bu yıl dördüncüsü düzenlenen Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni'yle ilgili bir fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaştı.

Çıldır Gölü Sosyal Tesisleri önünde üzeri buzla kaplı Çıldır Gölü üzerinde yapılan dördüncüÇıldır Kristal Göl Kış Şöleni büyük bir katılımla gerçekleşti. Şölene üst düzey bürokratlar, kamu kurum amirleri,siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda şehir içi ve şehir dışından vatandaş katıldı.

ÇEKİŞMELİ MÜSABAKALARA SAHNE OLDU

Yerli ve yabancı basının büyük ilgi gösterdiğişölen, atlı kızak, rahvan at yarışı, dörtnal at yarışı, atlı okçuluk ve atlı cirit oyunları son derece çekişmeli müsabakalara sahne oldu.

CNN, ÇILDIR'I PAYLAŞTI

Öte yandan 3 milyona yakın takipçisi olan dünyaca ünlü haber kanalı CNN International daÇıldır Gölü'nde çekilmiş bir fotoğrafını takipçileri ile paylaşarak büyük bir sürprize imza attı. Fotoğraf çok sayıda beğeni alırken, bir çok sosyal medya kullanıcısı yaptıkları yorumlarlaÇıldır'ın neresi olduğunu sordu.

BÖLGE HALKININ SESİNİ KİMSE DUYMUYOR

Yatırım yapıldığı takdirde Çıldır'ın Türkiye'nin en önemli kış turizmi merkezlerinden biri olacağını savunan bölge halkı, her fırsatta ilgisizlikten ve siyasilerin boşvermişliğinden dert yanıyor.

Haber: Olgun Kızıltepe

**Turizimciler Çıldır Gölünü Gördü..

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı (BYK) Cevat Engin Şahin, yönetim kurulu üyeleriyle, Kars Valisi Rahmi Doğan'ı makamında ziyaret etti.
Vali Doğan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek Kars bölgesindeki değerleri turizmcilerin bilmesi gerektiğini söyledi.
Ani'nin 15 Temmuz'da Dünya Miras Listesi'ne girdikten sonra daha fazla ilgi göreceğini ifade eden Doğan, şöyle konuştu: 
"Ani çok önemli bir yer. İçinizde görenleriniz vardır. Tabi orada bir takım eksiklerimiz var. Altyapı da eksiklerimiz var. Biz çevre düzenlemesiyle ilgili ihaleyi yaptık ve kış biter bitmez, hemen müteahhit girip orada bir takım çalışmalar yapacak. Ani 15 Temmuz'dan sonra biraz daha fazla gündeme gelmeye başladı. Özellikle son günlerde Doğu Ekspresi ile bize gelen çok ziyaretçi var. Tren güzergahı daha farklı olduğu için daha fazla görülmeye değer yerlerde var. Özellikle öğrenciler, Ani'yi, Çıldır Gölü'nü ve Sarıkamış'ı ziyarete geldiler. "
TÜRSAB-BYK Başkanı Şahin, Ankara'dan Kars'a bir pazar hareketi başlatmayı amaçladıklarını belirtti.
İki gün kentte gezi ve incelemelerde bulunacaklarını anlatan Şahin, "Hem kış turizmi anlamında hem de yaz turizminde burada hareket olabilir." diye konuştu.

**Göl üzerinde çadır kurdular..

Ardahan'daki Çıldır Gölü'ne gelen bir grup turist, göl üzerinde kamp kurarak geceyi çadırlarda geçirdi.
Doğal güzellikleri ile doyumsuz manzaralar oluşturduğu için kışın da ziyaretçilerini etkileyen yüzeyi tamamen buzla kaplı Çıldır Gölü, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oluyor. Çıldır Gölü'ne gelen turistler eşsiz güzelliğin tadını çıkarıyor. Yaz aylarının yanında kışın da Çıldır Gölü'ne gelen bir grup turist, gölün üzerinde çadır kurdu.
"Ardahan'ın doğası, insanı ve her mevsimi ayrı bir güzel" diyen Engin Türk, "Ayrı duygular uyandırıyor insana. Üzerinde yazılacak çok şeyler var. Şiirler bile yazılabilir buranın üstünde. Şairleri, ressamları buraya davet ediyoruz" dedi.
Volkan Şenses isimli vatandaş ise "Muhteşem bir yer ve sonsuzluğun ortasında gibiyiz. Zirve Dağcılık Kulübü adına burada kamp yapıyoruz. Önümüzdeki sene Çıldır Gölü üzerinde boydan boya geçmek için bir trans yürüyüş faaliyeti yapacağız. Burada bir çadır kurarak gece hava şartlarına karşı mücadele etmeyi düşünüyoruz" ifadelerini kaydetti. 

**Çıldır’ın Dişi Ağırıyor..

*21/11/2016 Tarihli Haber

Sağlık konusunda devrim yaptıklarını belirtip, ilçelerde ki Adliye, PTT, Banka, Askeri Şubesi gibi bir çok iş istihdamını kapatan anlayış sağlık konusunda da tasarruf yapınca hastalar Ardahan merkeze mahküm oldu.

Ardahan’ın ürcistan ve Ermenistan’a komşu ilçesinde aylardır bir dişçinin olmadığından yakınan ve diş ağrısı çekenlerin Ardahan’a kilo metrelerce yolları aşıp, dişçiye gelmek zorunda kaldıklarını belirten Çıldırlılar bizi bir dişçiye mahküm edenler yolllarımızıda yapmadılar diyerek yaşanan bu duruma tepki göstedikleri görüldü.

**DSP İL BAŞKANI PARTİSİNDEN KAÇAN BAŞKAN’A SESLENDİ..

Konuyu kendisine ait sanal sayfada gündeme getiren Demokratik Sol Parti Ardahan İl Başkanı Mustafa Morkoç partisinden aday olup, belediye başkanı seçilen ama sonra ‘Hizmet gelmesi için AKP’ye geçmeliyim’ diyerek AKP’ye geçen K. Yakup Azizoğlu’na seslenerek ilçesinde ki izmet akaklıklarını çözmesi gerektiğini belirtti.

Morkoç’un konu hakkında ki mesajı şöyle; Sabah iş yerine giderken yaşlı bir abi bana eski hastahaneyi sordu
Yolu gösterdim biraz yürüdük abinin adı SÜLEYMAN çildir in urta köyünde olduğunu dişinin ağırlığını söyledi
Koskoca bir ilçede dişçi yok bizi yollarda perişan ediyorlar diyerek isyan ediyordu
Burda kemal yakup efendiye sesleniyor um 40 in cikmadan DSP yi biraktin AKP ye kaçtın hizmet etmeye gidiyorum diyerek
Yetkililere bildir bir dişçi ilçeye atasinlar.

**ÇILDIR GÖLÜ DONDU!..
Göçün devam ettiği, Posof ve Sahara tünellerinin açılmadığı, Derneklerinin 'Büyük Buluşma' sahtekarlığı ile kaz gecesi biletleri satmaya devam ettiği, Eğitimin dibe vurduğunu, son 5 yıldır adeta yayın yasağı getirilip, resmi kaynaklarca saklandığı, bölünmüş denilip, bir türlü bitmeyen yolların olduğu, Göle hastanesi yapılana kadar Ardahan'ın yeni hastanesinin çökmeye başladığını görmeyenler bugünlerde yaman haber yapıyorlar..
ARDAHAN DONDU, KURA BUZ TUTU, BIYIKLAR PUS OLDU..
İnternet sistemi bir türlü oturmayan Posof Türkgözü (Badele) Gümrük Kapısında olduğu gibi Çıldır Aktaş Gümrük kapısında geçişler saate bağlanırken, Hopa Sarpın 24 saat açık olup, geçişlerde her şeyin getirilebildiğini yazmayan, yazamayanlar bugünlerde yaman haber yapıyorlar..
KALE YANI BUZ SARKINTILARI İLE DOLDU, MEYDANA GELEN İNEK ÜŞÜDÜ!
Ardahan'ın olduğu gibi Hanak, Posof, Göle, Damal ve Çıldır'ın giriş yollarının çarşı merkezleri gibi hata hura olduğunu, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne olduğu gibi Üniversitesine aylardır Rektör atanmadığını, 22 Yıldır İl Kültür Müdürünün olmadığını diğer bir çok kurumun Milli Eğitim, Üniversite ve son olarak Müftülük gibi vekilin vekili ile idare edildiğini, Doğalgazın zor bela geldiği ama doğalgaz sistemine imza atacak bir kişinin beklendiğini yazamayanlar bugünlerde yaman haber yapıyorlar..
KUŞ UÇARKEN BUZ TUTTU, LEYLEK AYAKLARI ÜŞÜDÜĞÜ İÇİN UÇAMADI..
İki vekili, onca partisi olmasına karşın sorunları dile getiren gazetecileri öcü gösterilen, bu yönde çaba ortaya konan meclis dışında ki parti başkanlarını işi bozan sayanları, bir kayak evi bitirilemezken ikinci kayak evinin ölçüleri yapanları, vekilin kardaşının bile isyan ettiği belediye başkanlarını olduğunu, cep harçlıkları ile futbolu yaşatmaya çalışan gençlerin sentetik değil naylon çimde oynadığını ve bir çok bina gibi depreme dayanıklı olmadıkları rapor edilen şehir stadının ne zaman yapılacağını yazamayanlar bugünlerde yaman haberler yapıyorlar..
75 PLAKALI ARAÇ BULAMADIK 06 PLAKALI ARACA SU DÖKÜP DONDURDUK VE DE GÖRÜNTÜLEYİP, AJANSA YUTTURDUK ONLAR DA 'ARDAHAN DONUYOR' DEYİP, ARDAHAN'In YAŞANMAZ OLDUĞUNU TÜM DÜNYAYA BİR KEZ DAHA AKTARDI..
Evet bitmedi, sıra Çıldır Gölü Dondu haberlerinde..
Çünkü Serhat Spor'un paraya güvenip, tepe takla olduğunu, spor'un S'sinin olmadığını, 23 Şubat'tan alınıp, daha inşaat halinde olan binaya götürülen öğrencilerin lağım sitemi çalışmayan binada eğitim görüğünü, KAI ve KAISİAD'lara karşıyım deyip, gidip onların çadırında standa açıp, çorba dağıtanları yazmak işlerine gelmez ve bildik haberlerini yani 'Kar Yağdı, çöpler ve çukurla altında kaldı', 'Yağmur Yağarken her yer çamur oldu' deyip ağırmayan başlarını ağırtmaya ne gerek var?..
Haydi onca ibretlik haberin haber olamadığı Kafkaslara açılan gümrük kapıları olan ama ithalat, ihracatın yapılmadığı, BTC gibi Nabcconun da doğayı katletmeye başladığı, Kars-Tiflis-Bakü Demiryolu üzeirne ki Antrepolun Kars'a çekildiği, Havaalanı istemlerine kulak tıkatıldığı Ardahan'da 2. Haber Vizyonumuz perde açıyor..
Oda;
ÇILDIR GÖLÜ DONDU..

**İLÇELERDEN HABERLER

08/04/2015 Tarihli Haberler

**Damal Kaymakamlığı’nda Güvenlik Toplantısı..

Damal Kaymakamı Abdurrezzak CANPOLAT Başkanlığında Damal Belediye Başkanı Ergin ÖNAL, Kurum Müdürleri ve Muhtarların katılımıyla Yayla ve Meraların Kullanımı-Seçim Tedbirleri-İlçe Güvenlik Danışma Kurulu konulu toplantı Damal Kaymakamlığı binasında  Mahmut Hersanlıoğlu konferans salonunda yapıldı.

**Emniyetten Kaymakama Ziyaret..

Polis Teşkilatının 170. kuruluş yıldönümünü nedeniyle Damal İlçe Emniyet Amiri Hüseyin GÖRÜŞLÜ Damal Kaymakamı Abdurrezzak CANPOLAT'ı makamında ziyaret etti

**Hanak Kaymakamı Bilgisayar ve Teknoloji Sınıfı Açtı..

Hanak Kaymakamı Mehmet Balıkçılar, Koyunpınarı Köyünde bulunan Sadiye ve Abdullah Tan İlköğretim Okulu’nda açılan bilgisayar ve teknoloji sınıfını ziyaret etti.

Hanak Kaymakamı Mehmet Balıkçılar, “Bu çağda bilgisayarla tanışmamış öğrenci düşünülemez, bu eksikliği gidermek üzere de bazı girişimler sonucu bilgisayar sınıfının oluşturulmasını sağladık“ dedi.  Kaymakam Mehmet Balıkçılar, Koyunpınarı Köyünden sonra, Çiçeklidağ İlköğretim Okulu’nda öğrencilerle yemek yiyerek, bazı vatandaşlara ziyarette bulundu.

**DAMAL KAYMAKAMI EĞİTİMCİLERLE GÖRÜŞTÜ..

Damal Kaymakamı Abdurrezzak CANPOLAT Damal'da ki Okul Müdürleri ile toplantı düzenledi.Toplantı da öğrencilerin başarı durumları ve okullarımızın genel durumu hakkında bilgi aldı.

**Kaymakam ve Başkan Muhtarlarla Bir Araya Geldiler..

Damal Kaymakamı Abdurrezzak CANPOLAT başkanlığında Damal Belediye Başkanı Ergin ÖNAL, Kurum Müdürleri ve Muhtarların katılımıyla Yayla ve Meraların Kullanımı-Seçim Tedbirleri-İlçe Güvenlik Danışma Kurulu konulu toplantılar Kaymakam Mahmut Hersanlıoğlu konferans salonunda yapıldı.

**ARDAHAN BELEDİYE BAŞKANI DAMAL'DAYDI..

Ardahan Belediye Başkanı Faruk KÖKSOY, Damal Kaymakamı Abdurrezzak CANPOLAT'ı makamında ziyaret etti.

KÖPRÜLÜ BELEDİYESİNE VEKALETEN BAKAN GÖLE KAYMAKAMI ZAFER İLK MESAİSİNİ YAPTI!

Bir çok Hukuki mücadele sonucu yeniden Belde olma kimliğini kazanan Köprülü (Gorevenk) beldesi yeniden resmen açılmış oldu. kısa sürede yeniden seçim tarihi belirlenecek Belediye Başkanlık seçimlerine kadar vekaleten görevlendirilen Göle Kaymakamı Zafer Oktay beraberindeki heyet Nüfus Müdürü Süleymen Çeleng, Özel idare  Müdürü,Doğukan Ömeroğlu, İlçe Jandarma komutanı Serdar Termiğer ve bereberindeki heyetle Köprülü beldesine giderek ilk mesaisine başladı.
Halkın büyük coşkusuyla karşılanan Kaymakam Zafer Oktay; halkın yoğun ilgisi sonucu onlara konuk oldu ve onların sorunlarını da dinleyerek Beldemiz Köprülü için hayırlı olsun dileklerin de bulundu. İlk incelemelerde bulunan Kaymakam Oktay ve heyete halkın yoğun ilgi ve istemi üzerine belde halkıyla yemek yiyerek ön incelemelerden sonra gerekli olanı yapacaklarını söyleyerek beldeden ayrılmıştır.

**VEKİL SOHBETLER DE

Ensar Sohbetleri üst düzey bürokratları, siyasileri ve rektörleri ağırlamaya devam ediyor…
Ensar Vakfı Ankara Şubesinin düzenlediği kahvaltılı Ensar Sohbetleri şube merkezinde gerçekleştirildi. Ankara’da akademisyenler, bürokrat ve siyasilerin buluşma noktası haline gelen, üst düzey katılımlarla Türkiye’nin önemli gündem maddelerinin değerlendirildiği, ülkenin nabzının tutulduğu Ensar Sohbetleri, 2 Mayıs Çarşamba günü Ensar Vakfı Ankara şubesinde gerçekleştirildi.
Ensar Vakfı Ankara Şubesi’nde gerçekleştirilen kahvaltılı “Ensar Sohbetleri”ne, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan ERDEM, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Sn. Feyzullah KIYIKLIK, TBMM Sağlık Komisyonu Başkanı Necdet ÜNÜVAR, Ankara Milletvekili Emrullah İŞLER, Erzurum Milletvekili Muhyettin AKSAK, Hatay Milletvekili Hacı Bayram TÜRKOĞLU, Çankırı Milletvekili Hüseyin FİLİZ, Erzurum Milletvekili Cengiz YAVİLİOĞLU, Malatya Milletvekili Öznur ÇALIK, İstanbul Milletvekili Bülent TURAN, Ağrı Milletvekili Ekrem ÇELEBİ, Ardahan Milletvekili Orhan ATALAY, Düzce Milletvekili Osman ÇAKIR, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin DOĞAN, Çankaya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ziya Burhanettin GÜVENÇ, Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Mehmet ALTUNTAŞ, Milli Piyango Genel Müdürü Recep BİÇER, Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürü Murat KARAKAYA, İŞKUR Genel Müdürü Nusret YAZICI, Kamu İhale Kurumu Üyesi Mehmet AKSOY katıldı.
Kahvaltının ardından kahve ikramı yapıldı. Sohbette ülke gündeminin önemli başlıklarına değinildi. Değişen dünya ve Türkiye’nin önemli konularına dair fikirler ortaya konuldu.
1 Mayıs kutlamaları ve sonrasında yaşananların değerlendirildiği sohbette ülke gündemindeki önemli başlıklarla ilgili fikir alış verişinde bulunuldu.
Ülke gündemi üzerine değerlendirmelerin yanında, dünya gündemindeki ekonomik ve siyasi gelişmelerin konuşulduğu Ensar Sohbetlerinde, dünya gündemindeki ekonomik ve siyasi gelişmeler değerlendirildi.
Sohbet sırasında katılan konuklarımız Ensar Vakfı’nın çalışmalarını takdirle izlediklerini ve her fırsatta katılmak istediklerini belirttiler, Ensar Vakfı’nın Türkiye’nin en önemli STK’larından biri olduğunun vurgulandığı sohbette, Vakıf çalışmalarıyla ilgili tebrikler iletildi.

**VEKİLDEN SEÇİM VAADLERİ..

Ardahan Milletvekili Orhan Atalay'dan her hafta birden fazla sevindirici haber almaya devam ediyoruz. 
1- İl'den Sonra 3 İlçe'mize de Modern Hayvan Pazarları Kuruluyor 
Atalay, ilki Ardahan'da yapılan ve yakında açılacak olan modern hayvan pazarından sonra şimdi de Posof, Göle ve Çıldır ilçelerimizde de birer adet modern hayvan pazarı yapılacağı müjdesini verdi. Posof'a DAKAK, Göle ve Çıldır'a ise DAP (Doğu Anadolu Kalkınma Projesi) tarafından yapılacak pazarlar 2015 yatırım programına alınmış. Modern hayvan hayvan pazarlarının yapımına bu yıl başlanacağı bilgisini veren Atalay, temel kalkınma dinamiğimizi oluşturan hayvancılığın modernize edilmesi yolunda uygulanmakta olan projelerin yanı sıra modern hayvan pazarlarının da önemli bir yer tuttuğunu söyledi.
2- Artık Köylerimizin de Çöpleri Toplanacak
Atalay'ın ikinci müjdesi ise köylerimize konulacak olan çöp konteynleri ile onları toplayacak çöp kamyonlarıyla ilgilidir. Konuyla ilgili bilgi veren Ardahan Ak Parti Milletvekilimiz endüstri ve sanayi devrimlerinden bu yana hızla kirletilen ve tüketilen gezegenimizi bekleyen tehlike tüm dünyada çevreye ilişkin artan bir ilgi ve bilinç yaratmıştır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'mız bu kapsamda çöplerin sağlıklı şekilde toplanması ve ekonomiye geri kazandırılması yolunda önemli projeler uygulamaktadır. 2014 yılı içinde il ve ilçelerimize kazandırdığımız yeter sayıda çöp konteynleri ile çöp toplama aracından sonra şimdi de köylerimizin de çöplerini toplamak istiyoruz. Bunun için yarın Ankara'da yapılacak dağıtım töreniyle Ardahan Özel İdaresi emrine 3 adet çöp kamyoneti ile 150 adet çöp konteyneri verileceğini söyleyen Atalay, 'Hedefimiz köylerimizi de şehir kalitesinde yaşanır kılmaktır' dedi.    
  

**Hanak Kaymakamı Bilgisayar ve Teknoloji Sınıfı Açtı..

Hanak Kaymakamı Mehmet Balıkçılar, Koyunpınarı Köyünde bulunan Sadiye ve Abdullah Tan İlköğretim Okulu’nda açılan bilgisayar ve teknoloji sınıfını ziyaret etti.
 
Hanak Kaymakamı Mehmet Balıkçılar, “Bu çağda bilgisayarla tanışmamış öğrenci düşünülemez, bu eksikliği gidermek üzere de bazı girişimler sonucu bilgisayar sınıfının oluşturulmasını sağladık“ dedi.  Kaymakam Mehmet Balıkçılar, Koyunpınarı Köyünden sonra, Çiçeklidağ İlköğretim Okulu’nda öğrencilerle yemek yiyerek, bazı vatandaşlara ziyarette bulundu.

**Bataklık TOKİ’yi Yine Lağım Bastı..

Ardahan'ın Göle ilçesinde bataklık alana yapıldığı iddia edilen ve yapımı daha 3 yılı doldurmayan TOKİ konutlarının kazan dairesi ve birinci katı her yıl mart ayından ekim ayına kadar kanalizasyon taşkını altında kalıyor.
TOKİ sakinlerinin iddiasına göre, sözde fakirler için yapılan bu binaları her yıl mart ve ekim aylarında su basıyor ve pis kokudan kimse içerde duramıyor. Su seviyesinin 50 santimetreyi bulması nedeniyle binanın elektrik paneli sudan etkileniyor ve binada elektrikler kesiliyor. VT paneli yandığı için elektrik olduğu zaman da hiçbir dairede TV çalışmıyor. 
Fakir fukaranın dişinden tırnağından artırarak bir ev sahibi olma hayaliyle girdiği TOKİ konutlarının bu durumuna vatandaşlar isyan ediyor. Kime gittilerse bir çözüm bulamadıklarını ifade eden TOKİ sakinleri, en son gittikleri Göle Belediyesi'nden 'TOKİ konutları bizim alanımız dışındadır' diye cevap almış. TOKİ sakinleri, kendilerini dinleyecek ve sorunlarına çözüm bulacak bir yetkili makam arıyor.

**Ben Nasrettin Hoca, Siz Sahte Ardahan Sevdalıları..

Gazetecilik hayatım boyunca ağzımızda, yazılarımda, haberlerimde adını düşürmediği Ardahan'ın var olan sorunlarının çözümü yada en aza indirilmesi için ortaya koyduğum çabayı başında bulunduğum ARDA/FED Başkanlığım süresinde de karınca kararınca yapmaya çalıştığım şu sıralarda yaşadıklarımın arka perdesini de anlatmak istemekteyim
Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı olduktan sonra Ardahanlının güçlü bir lobi oluşumu içinde bir araya gelerek güçlenmesi için ortaya koyduğum çabayı ve en önemlisi gazetecilikten kalma kuyruk acılarını saklamak için ellerinden geleni artlarına koymayan sahte Ardahan sevdalıları ile mücadelem yaptığım çalışmaların on katı desem inanın..
Çünkü bu sahte Ardahan sevdalılarının benim bir gözümün olmaması için iki gözlerini kayıp etmeye razı olduklarını ben ve bizi takip eden gerçek Ardahan sevdalısı Ardahanlılar iyi bilmekteler..
Ve yazımı uzatmadan bir meseleyi anlatıp, gerek gazetecilikte, gerekse federasyon başkanı olmamdan bu yana her çalışmamı içlerine sindiremeyen ama çamur atmak içinde çakallaşan, çelme atan, paçama yapışan sahte Ardahan sevdalılarının başlarına kapak yaptığım durumu anlatan Nasrettin Hoca'nın hikayesine anlatayayım, 'Kızım sana diyorum, gelinim sen duy' yani daha önceki onca etkinliğim de ki gibi Ardahan'a baro istemek için gittiğim Türkiye Barolar Birliğinin Başkanını ziyaretimin arka perdesini anlatanı anlayın dercesine..

**Hoca ile Timur’un Hikayesi

Bir gün komşular gelirler “Aman hocam, ocağına düştük çare sende, bize rehber ol yardım et! Timur yine sebze bahçelerimize bir dişi fil salmış bütün meyvelerimiz ve avar zavarımız mahvoluyor. Bizi bu dertten sen kurtarırsın. Haydi hep beraber gidelim bu fili bu bahçelerimizden çıkartalım” derler. Hoca da “Hadi peşime düşün de bir çaresine bakalım gerçi ben yakın bir zaman önce dersimi aldım ama sizin zarar çekmenize gönlüm razı olmaz” der. Ve hep beraber Timur’un makamına gitmek için yola düşerler. Tam makama girecekleri sırada hoca arkasına döner bir bakar ki kimse kalmamış. Arkasındaki halkın hepsi dağılmış geriye de dönemez Timur “Ne o hoca yine niçin geldin?” der? Hoca da “Ulu hakan, Akşehirlilerin size bir dileğini iletmeye geldim, efendim sizin bir dişi filiniz varmış. Bahçelerde yayılırmış bu tek olunca avara zarar yapıyormuş. Onun için ‘Hakanımız bir de erkek fil getirsin ikisi beraber hem otlasın, hem de çoğalsın’ dediler. O da “Hay hay hoca” der. Ertesi gün bir fil daha gelir. Bahçelere salınıverir bunu gören Akşehirliler aman hocam ne oldu biz bir filden bıkmışken, fil iki oldu, ne yaptın sen?” demezler mi… Hoca da “Komşular benimle Timur’a gelseydiniz, dişi fili kaldırtacaktık gelmeyince fili çiftleştirdik, ikinci fili ben istedim ‘akıllı deliye söyletir lafı’ derler. Ben o kadar deli miyim yalnız başıma ne yapılırsa onu yaptım kusura bakmayın” der. Ve adamları dertleriyle baş başa bırakır ve başından savar.
Not: Bu hikayeyi okuyanlar, 'Aha başardık Fakir'i yıldırdık, yorduk, federasyonu bırakıyor' diye sevinmesinler sakın..
Çünkü ben siz sahte Ardahanluların gerçek yüzünü ortaya koymak için hala buradayım..

CUMARTESİ YAZISI..

Her sabah doğan güneşle birlikte yeniden yeşeren umutların verdiği enerji ile yol aldığımız hayatın içinde yaşanan her anın dolu dolu geçmesi için çabalarken önümüze çıkan ve moralimizi bozup enerjimizi alan tüm olumsuzlukları da aşmak zorundayız.
Güneş görevini tamamlayıp yerini bütün ihtişamıyla ufka yükselen aya bırakırken karanlığın içindeki yıldızların bile kendisine huzur verdiğini anlaması gerekir. Bu nedenle her gün geride bıraktığımız günlerin birer cumartesi olduğunu unutmadan yol almak gerekir. Yaşanması ve tat alınması gereken hayat denen bu yolda.


Bunun içinde bu hayatı tamamlayacak ruh verecek, enerji depolayacak materyallere, güzel bakış açısına ve arkadaşa ihtiyaç vardır. O ihtiyacı da karşılayacak dost, arkadaş, eş, aşk ve güzel bir cumartesi atmosferi içinde doğaya hayat veren, çiseleyerek yağan yağmur ya da bir damla göz yaşı olabilir.
Evet, bir cumartesi yazısını daha ele alırken yaşanan hayatımız boyunca her an yaşanan onca olumsuzluğu bir kenara bırakıp, hepimizi saran o sıkıcı atmosferden çıkıp, okyanusun ortasında bulunan ve 'ufukta geliyor' diye umut ettiğin geminin görünüp, sana ulaşmasını bekler gibi sabırlı olmak en güzeli..
Çünkü, 'bugün Pazartesi, yarın Salı.. Çarşamba'yı sel aldı, Perşembe gitti, hayırlısı Cuma, kesin dinleneceğim' diye umut ettiğin Pazar'ı beklemeden her günü cumartesiye çevirmek mümkünken başta özel sorun ve ilişki, düşünceler olmak üzere kendimize işkence ettiğimiz hızla gelen ve bir o kadar hızlı giden haftanın aslında bir daha geri gelmeyecek hayatımızı da götürdüğünü bilerek hareket etmekten başka çare olmadığını daha iyi anlıyor insan kendisinden kopan her günü ararken..

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 
 

HANAKLI KÜVET VE İÇ KAPLAMADA MARKA!

 
Kaynak: Haber ardahan

Editör: ARDAHAN ardahan

Bu haber 9886 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI