Reklam
Bugun...


NECMETTİN ASLAN'IN MUTLU GÜNÜ
Ardahan Haberi Gazetesinin sahibi Necmettin Aslan´ın oğlu Onur Aslan dünya evine girdi.

NECMETTİN ASLAN'IN MUTLU GÜNÜ

Hurry In İstanbul Otelde gerçekleştirilen düğüne ailelerin hemşehrileri  eş, dost ve akrabaları katıldı. Yoğun katılımın olduğu düğün törenine Sanatçılar, siyasetçiler, işadamları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 *ASLAN TEŞEKKÜR ETTİ..

Yoğun katılım ve ilgiden  dolayı memnuniyetini dile getiren Damat babası Gazeteci Yazar Aslan; mutlu günlerinde kendilerini yalnız bırakmayan dost, akraba hemşehrilerini ve konuklarına teşekkür etti.

**MUTLU YILLAR..

*30/02/2015

Yeni yaşın dilediğin tüm güzellikleri, beklemediğin sürprizlerle getirsin. MUTLU YILLAR! 

En güzel yeni yıl mesajları..*Getirdiği mutluluğun tüm kötülükleri unutturacağı, başarıların tüm başarısızlıkları yok edeceği güzelliklerin hayatını dolduracağı bir yıl dileğiyle. İyi Yıllar.. 

Ardahan'ın Fakültesi Göle'ye Nasıl Gitti?
  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com
'Ben yaptım bitti, düt!' döneminin yaşanmaya başladığı ülkemde stadyumların adı, koskoca fakültelerin yeri ve yılların illerinin rütbesinin sökülüp, bir gecede değiştiğine de şahit olmaya başladık.
Bunun en son örneği 15 Temmuz'dan hemen sonra bir çok yerin adı gibi ülke genelinde bir çok stadyumların adlarının gece yarısı değişmesi helikopterin düştüğü Şırnak'ın vilayetliğinin ilçesine kaydırılması oldu..
Yani, 'Ben dedim, ben yaptım düt' döneminin resmen hayata geçmeye başladığını artık herkes iyi bilmeli ve yarın Ankara'nın İstanbul'a, Ardahan'ın da Kars'ya yeniden bağlanabileceğine kimse şaşırmasın.
Çünkü 'Ben yaptım bitti, düt!' dönemini yaşıyoruz..
Peki bu dönemin başladığı ülkemde Ardahan'da neler yaşanıyor diye merak edeniniz olursa çok şeyler olduğunu tek tek sıralayabilirim..
Ama uzun yazılar okumayı sevmeyen bir okur tipimiz olduğu için bugün birinden bahsedip, yazımı bitirecem..
Yani Göleli olan ve Ardahan'a yapılan yatırımların Aslan payını ilçesine götürmekle suçlanan iktidar partisinin Ardahan milletvekilinin ilçesine götürülen fakülteden bahsedeceğim..
Efendim Göle'ye fakülte açtık, gelecek yıldan itibaren 80 öğrenci alacağız hayırlı olsun.
Evet, hayırlı olsun..
Ardahan Merkez, Hanak, Damal, Posof ve Çıldır'ın hakkettiği, beklediği yatırımların aynısını Göle'de hak ediyor.
Ancak irili, ufaklı Göle'ye kaydırılan yatırımların bir yenisi hemde en büyüğünün Ardahan'dan alınıp, Göle'ye verilmesi ne kadar etiktir?
Bu soruma beni çok seven Göleliler de kızabilir..
Ancak 'Göle'ye fakülte açtım' deyip hava atanlara kızılması gerekir..
Çünkü Göle'ye yeni bir fakülte açılmadı, Ardahan'ın olan, Hanak, Posof, Çıldır, Damal'ın da bir şey demediği Ardahan'da ki fakültenin Göle'ye kaydırılmasına da bir Ardahanlı olarak ben kızıyorum..
Neden mi?
Çünkü Ardahan'da ki Tugay'ı Artvin'e taşıyanlara olduğu gibi, Kars-Tiflis-Bakü Demiryolunun üzerinde ki Anrepolü Kars sınırlarına çekenlere olduğu gibi, Ardahan'ın olan ama bir gecede denizin içine çekilen Rize Havaalanına olduğu gibi bir çok şeye kızdığım gibi bu duruma da kızmak biz Organize sanayi bitmeyen Ardahanlıların, göç dolaysıyla her geçen gün boşalan Posofluların, Ardahan'ın değil ülkenin en yoksul ilçesi olan Damallıların, içinde doğalgaz geçmesine karşın tezekle ısınan Hanaklıların, belde ve köyleri kendisine bağlayıp zoraki ilçe kalabilen Çıldırlıların en tabi hakkıdır yaşananlara kızması..
Ardahan merkezde ki fakültenin vekili iktidarda olan Göle'ye taşınmasına da ben şahsen de kızarım..
Tabi sadece benim kızmamla değil olanları görüp, sus-pus olan ama çeper diplerinde 'Vekil gelen yatırımları kendi ilçesine kaydırıyor' diyerek sözde muhalefet eden Ardahanlılar, Posoflular, Hanaklılar, Damallılar ve Çıldırlılar da kızmalı....
Çünkü, bir buçuk yıl sonra yapılacak olan genel seçimlerde bugün Göleli vekil olan Ardahan'ın yarında Posoflu, Damallı, Hanaklı, Çıldırlı hatta Hoçvanlı vekili olabilir..
Ve o vekil bu geleneği sürdürüp, bu kezde üniversitenin tümünü Harziyana yani benim köyüme taşıtma kararı alsa bu yatırım olur mu?
Etik mi?
Vicdani bir durum mu?
Hak yememek midir?
Bilmem ama 'Ben yaptım bitti, düt!' dönemindeyiz, her şey beklenebilir.
Kısacası Ardahan'ın olan ama Göle götürülen İlahiyat Fakültesi Gölelilere hayırlı olsun..
 
 Kaynak: YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN..

Editör: MUTLU YILLAR..

Bu haber 2806 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI