Reklam
Bugun...


Nazar Hayata Tutunamadı!
Geçtiğimiz gün yaşanan olayda ağır yaralanan genç kız kurtarılamadı.

Nazar Hayata Tutunamadı!

Geçtiğimiz gün yaşanan olayda ağır yaralanan genç kız kurtarılamadı.

Alınan bilgilere göre Ardahan'ın Göle İlçesine bağlı Kalecik köz muhtarının kızı Nazar Uğurlu babasının silahıyla kendisini vurması ardından kaldırılığı hastanede hayata tutunamayarak, vefat etti.
Geçtiğimiz gün akşam saat 7 sularında meydana gelen olaydan sonra ağır yaralı olarak Ardahan Devlet Hastanesine kaldırılan Nazar Uğurlu'nun hayata göz yumduğu öğrenildi.
Kalecik köyünde toprağa verileceği öğrenilen Nazar'ın yaralanması ve ölümü arıdan açılan soruşturmanın devam ettiği de alınan bilgiler arasında oldu.

**İstanbul'da İntihar, Göle'de Kaza Kurşunu!..

*18/0/2018 tarihli Haber

İntihar vakıalarının en yoğun yaşandığı iller arasında ilk sıralarda bulunan Ardahanlılardan iki kişi daha intihar etti.
Alınan bilgilere göre ilk intiharın Ardahan Göleli olan İşadamlarından Nürettin Yılmaz'n kardeşi vakası girdiği bunalım sonucu hayatına son verdi.

Uzun süredir psikolojik rahatsızlık yaşadığı öğrenilen Yılmaz'ın kardeşinin İstanbul'da toprağa verildiği öğrenildi.

**Göle'de İntihara Teşebbüs..
Öte yandan yine Göleli olan bir genç kızında intihara kalkıştığı öğrenildi.
Alınan bilgilere göre aynı zaman da Kalecik Köyü Muhtarı Gürkan Uğurlu'nun kızı Nazar Uğurlu babasının silahıyla kaza sonucu kendisini vurdu.
Dün akşam saat 7 sularında meydana gelen olaydan sonra baba Gürkan Uğurlu tarafından Ardahan Devlet Hastanesine kaldırılan Nazar Uğurlu'nun sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

**Murkanlı İntihar Etti, Sazaralı Kalp Krizi Geçirdi!

*23/12/2017 Tarihli Haber

Ardahanlılar geçtiğimiz hafta sonunu yaşanan ölümlere üzüldüler.

Alınan bilgilere göre Ardahan Merkeze bağlı Binbaşar (Murkan) köylü olduğu öğrenilen bir kişi geçirdiği bunalım sonucu evinde bulunan silah ile intihar ederek hayatına son verdi.

İsmi öğrenilenemeyen Ardahanlının son yıllarda ekonomik sıkıntı içinde olduğu alınan bilgiler arasında oldu.
**Ardahan İntihar'da 2 nci!
**Sazaralı zabıta Kalp Krizi Soncu Hayatını Kayıp Etti..
Öte yandan yine Ardahan Merkeze bağlı Ortagçit (Sazara) köylü aynı zamanda Sazara köyü dernek başkanı da olan Darıca Belediyesi zabıta memuru Adnan Bilgin geçirdiği kalp krizi sonucu hayata göz yumdu.
Ardahanlı ve Gazeteci Olmazsam İnanacağım..
  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com
Büyük geceler düzenlemekte meşhur derneklerimizin saz ve kaz geceleri yarışı içinde olduğu şu günlerde bizim üzerinde ısrarla durduğumuz 'Güçlü Bir Ardahan Lobisi' çabalarına hak verip, ama işin içinde ben ve kaarlı bir ekip olduğunu bir türlü bizleri kabullenemeyip, 'işte, ah keşke' deyip, es geçenlerden ikisi olduğunu bildiği girdikleri seçimlerde kayıp ettiklerinde belkide kimsenin haberi yok..
Biri Beykoz'da, Diğer Gebze'de..
Yani iktidar partisi AK Parti'de olamadıkları gibi muhalefet partilerinde de adları olmayanların hala yıllardır bol aynalı, zilli avizeli masalı düğün salonlarında düzenlenen saz ve kaz gecelerinde bol, bol, boy, boy fotoğraflar paylaşa dursun Ardahanlıların başta İstanbul'da olmak üzere metropollerde ki siyasi gücünün olmadığını hala fark etmiş değiller..
Ve bunun en son örneği İstanbul'un 39 İlçesinde tek bir İlçe Başkanı olan Ardahanlılar kayıp etti..
Gebze'de de aynı durum kadın kollarında yaşandı..
Esenyurt'u anlatmaya gerek var mı?
Bilmem ama nereye el atarsan çürümüş bir durumda olduğu kesin..
Peki bu durum yaşanırken büyük geceler, bol sazlı, kazlı geceler düzenleyen stk, lobi dediğimiz derneklerimiz neredeler?
Onların derdi bilet satmakta, kendilerin dahil kimseye hayri olmayan geceler, gündüzler düzenlemekte..
Beyin fırtınası yapmak için bir an bile susmayan sazlar, masaları dolduran kazlar ve sesler içinde güçlü bir birliktelik oluşturduklarını sananların yaklaşan 2019 seçimleri öncesi başta mecliste bulunan partilerde olmak üzere hiç bir siyasi oluşumda önde olmaması ve en önemlisi iş adamıyla, eğitimcisiyle, aydını ile bir araya gelmeyi bırakın bu yönde ki çalışma ve çabalara direnmelerini izlerken bir başka haberler dikkatimi çekiyor..
Kıytırıktan dergi ve gazetelerin abonelik karşılığında, 'yılın başarılı başkanı, yılın büyük adamı' olarak seçip, aboneliklerinin garantilediklerini fark edemeyenlerin başında bulundukları yerel idarelerin yani başın oldukları belediyelerin içler acısı halini görmezden gelip, kendilerini yılın başarılısı görmeleri gerçekten gülünç bir durum..
Ardahanlı olmazsam, gazetecilik yapmazsam inanacağım bu durumu görünce, 'Bizden ne köy olur, ne kasaba' diyenlere de neredeyse inanacağım..
Yani Ardahan'ı İstanbul'a, ülkeye ve dünyaya tek başına tanıtan dev organizasyona gelmeyip, yok imkanlar için yaptığımız standa olmayan bir iki eserini, çalışmasını getiremeyenlerin İzmir'e gidip, dernekçiliğin, lobinin önemini anlatması kadar komik bir durum olan 'Yılın Başkanı, Yılın Adamı' yarışmasında en çok aboneyi veren birinci olduğu şu günlerde benim gördüğüm tek şey gerek başında bulunduğum kurumun, gerekse bir gazeteci ve en önemlisi bir Ardahanlı olarak bunlarla mücadeleye devam edip, 2019 genel seçimleri öncesi ve seçim iç,in yapılacak olan seçmeler başladığında bunların bu toplumun önünde çekilmeleri ve tarihe gömülmelerine katkı sunma devam etmektir..
Çünkü bunlardır bu toplumun bir araya gelmesine engel olanlar ve bunlardır kendilerini olduğu gibi tüm toplumu kandıranlar..
Ya onlara çanak tutanlar ne olacak?
O çanakları da anlatmaya ne hacet var siz zaten biliyorsunuz..
 
 

Ahır Çöktü Bir Kişi Öldü!

Köyde Ahır Bir Genci , Ardahan'da Elektrik At Öldürdü..

*22/03/2015 Tarihli Haber

Ardahan'da meydana gelen iki olayda 24 yaşında ki bir genç hayatını kayıp ederken, kent merkezinde elektrik çarpan bir at telef oldu..

Ardahan merkeze bağlı Dağcı (Tikkoş) köyünde meydana gelen olayda bir ahır çöktü. 

Alınan bilgilere göre sabah saatlerinde meydana gelen olayda bir ahır çöktü. Çöken ahırın altın da kalan 24 yaşında ki Selçuk Gökçe hayatını kayıp etti. Olayla ilgili soruşturma başlatırken, köye giden AFAD ekipleri Erdal Gökçe'nin cesedini toprak altında çıkararak otopsiye gönderdiği öğrenildi.

**Açık elektrik kablosuna çarpan at telef oldu..

Öte yandan Ardahan Merkez de Atatürk Mahallesi, Kars yolu üzerinde kopan elektrik kablosuna çarpan bir at telef oldu.

At arabacılığı yaparak geçimini sağlayan bir kişiye ait atın yoldan geçerken kopmuş olan enerji dolu kabloya bastığı ve olay yerinde telef olduğu bilgisi alındı.
Kaynak: Kdag

Editör: Kuzey Doğu Anadolu Gazetesi

Bu haber 7827 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI