Reklam
Bugun...


NAMA: HALKIN EKMEĞİ, HALKIN ALIN TERİDİR..
16 Milyona yaklaşan nüfusuyla İstanbul'da günlük yaklaşık iki buçuk milyon ekmek üreten İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı İBB Halk Ekmek Yönetim Kurulu Başkanı Özgen Nama, “Büyük emek harcayarak, alın teri dökerek evine ekmek götürmek için gecesini gündüzüne katan halka en sağlıklı ve en uygun ekmeği üretmek için bizler de yani İBB olarak bin kişiye yakın bir ekiple gece gündüz demeden çalışıyoruz” dedi.

NAMA: HALKIN EKMEĞİ, HALKIN ALIN TERİDİR..

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz ile Gazeteci Özlem Şeyma Yılmazîn Birlikte Hazırlayıp/Sundukları ve Pazar Günleri ve Hafta İçi Özel Programlarla TEMPO TV'de 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..

MERHABA Bu haberi ve Ardahan’daki diğer gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 
Ekonomik krizin had safhada olduğu, ekmeğin aslanın ağzında değil midesinde olduğu  dönemi yaşayan halkın sabah uyandığında bütcesine uygun  fiyatla kaliteli ve en önemlisi sağlıklı bir ekmek alması için halkımızın hizmetinde olan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ekibi olarak 'Halkın ekmeği. Halkın alın teridir..' şiarıyla çalışmaktayız.' dedi.

Üç merkezden üretilen halk ekmeği sıcaklığı ve mis kokusu gitmeden İstanbul'un her köşesine, her gün hızla ulaştırdıklarını da belirten Halk Ekmek Yönetim Kurulu Başkanı Özgen Nama, Halk Ekmek Üretim Fabrikaları (fırınları) ve ekmek dağıtım ekibi olarak İstanbul halkına uygun fiyatla, sağlıklı, kaliteli, tam gramajlı ekmek ürettiklerini de sözlerine ekledi.

%51 NASIL?!. 

AK Partiden ayrıldıktan sonra parti kuran ama yine AK Parti'den ayrılan arkadaşı Babacan'dan da ayrılan Davutoğlu kısa bir süre içinde ülke genelinde teşkilatlandırdığı partisinin İstanbul İl Başkanlığında biz gazetecilerle yaptığı toplantıya katılıp, Gazeteci Özlem Şeyma Yılmaz'ın ülke gündemine damga vuran soruyu kendisine yönlendirdiğinde bu önemli soruya verdiği cevapta ortaya koyduğu rahat ve güven veren tavrı bakanlık ve başbakanlık döneminden kalma gibiydi..

Yüz elliye yakın gazetecinin katıldığı, Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanlığının düzenlediği toplantıda kendisine yönelen sorulara cevap verirken Kürt Sorunu başta olmak üzere her sorunun çözümünün kendilerinde olduğunu emin bir ses tonu ile cevaplayan Davutoğlu ve ona uzaktan yakından sorular soran gazeteci meslektaşlarımı izlerken Davutoğlu ve diğerlerinin nasıl olup, mevcut iktidarı yani %51 duvarını nasıl aşacaklarını da merak etmedim değil.

Gerçi aynı merağı Davutoğlu ve diğer liderlerinde çektiğini bildiğim ülke siyasetinde "Ben başbakan olacağım" diyenlere de bön bön bakmıyor değilim...
Çünkü, AK Parti ve MHP'nin çoğunluğu elinde tuttuğu başkanlık sisteminin değişmesi için ve birilerinin iktidar ve başbakan olması için %51 gerekiyordu.
Bu yüksek duvarın ne Berlin duvarına ne de Ay'dan bile görünen Çin seddine benzemediğini ve referandum sularıyla donatılmış olan bu yüksek duvarı ne Davutoğlu ne de çoğu gündemle alakasız sorular sorup, boşa zaman harcayan gazeteciler anlamıyordu.
Çünkü en yakın arkadaşı Erdoğan'dan olduğu gibi Babacan'dan da ayrılıp, ayrı parti kuran Davutoğlu ne HDP'ye ne CHP'ye ne de İYİ Partiye yaklaşmıyordu diğer partiler gibi...
Bu da olmayınca birilerinin ne iktidar, nede başbakan olamayacağı bir gerçektir..
Birde buna Ardahan'daki Belediye Başkanları, siyasilerin hatta derneklerinin bir kare fotoğraf veremedikleri gibi 'Arkadaşlar' denilerek kandırılmaya pardon ikna çalışılan %50'nin ortasında ki HDP ile aynı karede resim vermekten kaçanları ekleyin..

Eski haberlerimiz için TIK la http://arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com/ardahan.php

Arşib Haberler 04/12/2019 Haberler/Yorum/Reklamlar

ÖZGEN NAMA: HER BURS OLANAĞI
YENİ BİR FİDAN YETİŞTİRİR..
Ardahan Dernekler Federasyonun başlattığı ve bugüne kadar 43 Üniversiteli öğrenciye burs dağıtımı yaparak bölgenin diğer dernek, vakıf ve stk'larına örnek olan çalışmasının bir benzerini ortaya koyan Karslı hemşehrimize Damal Bebeğinin Japonya da düzenlenen bir yarışmaya katılmasını ve birinci olmasına katkı sunan ÇYDD tarafından teşekkür ziyareti yapıldı.
İstanbul Halk Ekmek A.Ş. Başkan Vekili olarak tayin edilen Karslı hemşehrimiz Özgen Nama ilk iş olarak huzur hakkını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışladığını duyurması  üzerine Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Nama’yı makamında ziyaret etti.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği tarafından teşekkür plaketiyle onurlandırılan Özgen Nama, heyeti makamında ağırladı. 
ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, “yaptığınız bağışla, laik ve demokratik Cumhuriyetimizin yaşatılması, Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığında çağdaş bir topluma ulaşılması için yaptığımız çalışmalara katkıda bulundunuz” sözleriyle teşekkürlerini sundu.
 
NAMA DAYANIŞMAYA DAVET ETTİ

Özgen Nama ise Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne özellikle eğitime yaptığı katkılardan dolayı teşekkür etti. Dayanışma vurgusu yapan Nama, “ÇYDD gibi Türkiye'nin aydınlık geleceğini yetiştirme çabası içerisinde olan tüm kuruluşları, kol kola girerek hep birlikte güçlendirmeliyiz. Bu tür kuruluşların güçlenmesi, okuma olanağı olmayan gençler için burs imkanı sağlanması Türkiye'nin aydınlık yarınlarına katkı anlamına gelmektedir” dedi.

ARDAFED'DEN 3. BURS DESTEĞİ!..
Hedef 75 Öğrenciye Burs Katkısı..
ARDAFED HESAP NO; Vakıf Bank Şişli Şubesi
TR950001500158007297404844
*Arşiv Haber 15/10/2019 tarihi Haber
'Güçlü Bir Ardahan Lobisi' çalışmalarına devam eden Ardahan dernekçiliğinin en üst çatı örgütü konumunda ki Ardahan Dernekler Federasyonu, ARDAFED Ardahanlı Üniversite öğrencilerine 3. kez burs desteği verdi.
Birilerinin, 'Bizde burs verdik, veriyoruz' derken bu yönde bir makbuz ya da girişimde bulunmadığı bir süreçte verdiği sözleri çaba ve çalışmaları sonrası belgeleri ile yerine getirmeye devam eden ARDAFED yeni burs desteğini daha gerçekleştirsek bu yöndeki çabasını yayınladığı belgelerle kamuoyuna bir kez daha duyurdu.
 
**ARDAFED'in Burs Kampanyası Devam Ediyor..
Son olarak ARDAFED Kadın Kollarının öncülüğünü yaptığı iki önemli etkinlikle gündemi adeta sallayan ve ülkenin olduğu gibi Avrupa'nın en yüksek gökdeleninde düzenlediği, 'Ardahanlılar Zirvede' adlı gecede başlatılan 'Ardahanlı Üniversite Öğrencilerine Burs Kampanyası' çalışmasına ara vermeden devam eden Ardahan Dernekler Federasyonu, İstanbul'un her tarafına bir kez daha Ardahan ismini yazdırdığı son Ardahan'ı Tanıtma Günleri ile Ardahan adına yakışır etkinliklerle bir kez daha kendisini hissettirmenin onurunu yaşadı.
Geçtiğimiz yıllarda yaptığı ilk Ardahan'ı Tanıtma Günlerinde olduğu gibi son etkinlik öncesi ve sonrası da Ardahanlı Üniversite Öğrencilerine burs vermeyi sürdüren ARDAFED'in bu yönde başlattığı ve ARDAFED Kadın Kollarının yürüttüğü, 'Ardahanlı Üniversite Öğrencilerine Burs Desteği' kampanyasında 22 öğrenciden sonra 18 öğrenciye daha burs desteği verilmesi ile devam ediyor.
ARDAFED daha önce ki yıllarda da 20 Öğrenciye burs vermişti.

Çağdaş Kadınlara Ardahanlının desteği..

*ARŞİV HABER 10/02/2017 TARİHLİ HABERLER VE YORUM
Atatürk ilke ve devrimlerini korumak, geliştirmek, çağdaş eğitim yoluyla çağdaş insan ve çağdaş topluma ulaşmak amacını güden Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, ülkenin “çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkması” ülküsü için bilgi, beceri ve deneyim birikimiyle, gönüllü çalışan bir sivil toplum örgütü olan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğine Ardahanlı kadınlardan tam destek..

Ülke genelinde önemli projelere imza atan ve kurucusu Porf. Dr. Türkan Saylan'ın gösterdiği hedefle başta kız çocukları ol mak üzere okumak isteyen çocuklara büyük katkılar sunan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği şubeleriyle de önemli işlere imza atmaya devam ederken, Ardahanlı kadınlardan da tam destek görüyor.

Emekli olduktan sonra kenara çekilip, eve kapanmayı ret eden ve yaşamları gereği çağdaşlaşmaya önemli katkılar sunan Ardahanlı kadınlarında büyük destek verdiği Çağdaş yaşamı Destekleme Derneğinin Pendik Şubesine üye olan ve kısa sürede Ardahanlı olmanın farkını gösteren Name Yılmaz Fidan ÇYDD'de başarı ve teşekkür belgesi aldı.
**Reçel yapıyorlar, burs veriyorlar..
Ülkenin aydınlık geleceğini kendilerine hedef edinen ve çoğunluğu ev hanımı olmak üzere kadınlardan oluşan ÇYDD'ye üye olup, ülkenin geleceği olan çocuklarımızın eğitimine ve diğer sorunlarına karınca kararınca katkı sunan Ardahan/Hanaklı Name Yılmaz Fidan amacının bu güzel ama karanlığa itilmek istenen ülkenin aydınlık geleceğine bir ışık olmak, umut olmaktır. Bu nedenle maliyeden emekli olduktan sonra ne yapabilirim diye düşünürken ÇYDD'yi tanıdım ve üye oldum. Bugün çok mutluyum. Çünkü burada üye olanların ev reçeli dahil elleriyle, alın terleriyle ürettikleri bir çok ürünü ülkenin aydınlık geleceği olan kız çocuklarımıza burs, destek olarak satmaya çalışmasına hayran oldum. Ve bende burada olmalıyım dedim. Ve bugünde burada, ÇYDD olmaktan mutlu ve gururluyum. Tüm Ardahanlı kadınlarında ÇYDD'ye üye olmaya davet ediyorum' dedi.

**ARDA/FED YURT DIŞINA AÇILDI..

**26/2016 Tarihli Haberler

Yurt genelinde güçlü bir Ardahan lobisi projesine ara vermeden devam eden Ardahan Dernekler Federasyonu yurt dışında şube çalışmalarını son aşamasına getirdi.
Başta İstanbul'da olmak üzere Ardahan ve diğer kentlerde bulunan Ardahanlıların güçlü bir lobi çatısı altında bir araya gelmesi için çalışmalarına ara vermeden devam eden ARDA/FED Almanya Temsilciliğinin resmi başvuruları tamamlanırken, ARDA/FED Almanya'da burada ki Ardahanlıları bir çatı altında toplayacak.
**HANAK VE YALANIZÇAM ŞEHİT TEPESİNDEYDİLER..

Ülkede yaşanan olaylar karşısında duyarsız kalamayan bölge dernekleri geçtiğimiz günlerde İstanbul Beşiktaş'ta yaşanan ve bir çok polis ve vatandaşın yaşamlarını yitirdiği alana giderek terörü kınadılar.
Başta, İstanbul Hanaklılar Derneği olmak üzere Yalanızçam Köyü derneği ile bir çok derneğim 'Terörü Kınıyoruz' başlıklı pankartlar açıp, karanfiller bıraktığı Şehitler Tepesinde dualar okunarak bu acıların bir daha yaşanmaması için dilekte bulunuldu.
**BURSA FEDERASYONU KONGREYE GİTTİ..
Bir traftan ard arda düzenledikleri geceler ile diğere taraftan ortaya koydukları çalışmalar ile adlarından bahsettirmeye devam eden derneklerin Bursa kanadının bir araya geldiği Bursa Ardahan Dernekler Federasyonu kongreye gitti.
Mevcut yönetimin büyük bir değişime gitmeden yeniden seçildiği BUrsa ARDA/FED kongresinde daha iyi çalışmalara imza atmak gerekliliğine dikkat çekildi.
**ANKARA ARDA/FED GENÇLERİ BİR ARAYA GETİRDİ..
İstanbul Ardahan Dernekler Fedwerasyonun 23 Şubat gecesine ve kongresine hazırlandığı bir süreçte kısa bir süre önce kurulan ve ilk kongresini yaparak yol almaya başlayan Ankara Ardahan Dernekler Federasyonu gençlik kollarını da oluşturdu.
Ankara'da bir araya gelen Ankara'da ki Ardahnalı gençlerin oluşturduğu komisyonun Ankara ARDA/FED'e büyük destek sunacağı belirtildi.
**Köy Dernekleri Kaza Devam..
Öte yandan yıl boyu oratadan görülmeyen, sosyal ve kültürel olayların yanı sıra ülkede ve dünyada yaşananlar karşısında ortalıkta gözükmeyen köy derneklerinin her kış aylarında düzenlediği kaz geceleri de hızla devam ediyor.
Almanya şübesinide açan
ARDAHAN DERNEKLER FEDERASYONU'NA
KATILIMLAR DEVAM EDİYOR..
 
Gazeteci Fakir Yılmaz'ın İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonun başına gelmesiyle iyiden iyiye hareketlen Ardahan Dernekleri yılın ilk gece ve etkinliklerini yapmanın yanı sıra federasyona katılmaya da devam ediyorlar.
20 Şubat'ta İstanbul'da bir gece düzenleyip, ardından 50 Ardahanlı iş adamı ile Ardahan'a Kurtuluş törenlerine katılmak için hazırlıklarını devam ettiren ve Esenyurt ile Beykoz'dan sonra bu kezde Sarıyer AK Parti, CHP, HDP ve MHP İlçe Teşkilatlarını ziyaret edecek olan Ardahan Dernekler Federasyonu ve diğer Derneklerden En Son Haberler..
 
**ARDA/FED BÜYÜYOR..
 
Merkezi İstanbul Şişli'de bulunan ve her geçen yeni katılımlar ile bölgenin en hızlı büyüyen stk'ların başını çeken Ardahan Dernekler Federasyonuna bir dernek daha katıldı.
Bugüne kadar bir çok Ardahan Derneğinin çatısı altında bir araya geldiği ARDA/FED'e katılma kararı alan Kocaeli Bağdeşen (Kinzodamal) Bübülan Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği bundan sonra federasyonda da temsil edilip, Ardahan Derneklerinin çatısı altında bir araya geldiği federasyonda söz sahibi olacak.
Ardahan Dernekler Genel Başkanı Gazeteci Fakir Yılmaz, ADA/ED Başkan Vekili Mahmut Şenel ve İstanbul Bağdeşen Derneği'nin Kurucu başkanı Şemsettin şenel'in birlikte ziyaret edip, federasyona katılma çağrısı yaptıkları Kocaeli Darıca 'Ardahan İli Bübülan Yaylası Bağdeşen Köyü Sosyal Yardımlaşma, Eğitim ve Kültür Derneği' yönetimi Başkan İsmet Bozkurt, Yönetim Kurulu Üyeleri Abuzer Şenel, İsa Çoban, Tamer Bozkurt ve Vahip Gören ile bir çok Bağdeşenli hemşehrimiz federasyona katılmayı onayladılar.
 
**TURNUVA İÇİN BİR ARAYA GELDİLER..
 
Bir taraftan Ardahanlı İş Adamları ile bir araya gelen, diğer yandan İstanbul'un ilçelerinde yeni Ardahan İl dernekleri kurduran, kurulu bulunan dernekleri federasyona katan ve bu ilçelerde bulunan siyasi parti ziyaretleri gerçekleştiren Ardahan Dernekler Federasyonu tarafından düzenlenen, '23 Şubat Futbol Turnuvası için 2. kez bir araya gelindi.
Bir çok derneğin katılmak için başvuruda bulunduğu Ardahan Dernekler Federasyonu Futbol Turnuvasının programını belirlemek için ARDA/FED'in merkezinde bir araya gelen derneklerin spor temsilcileri 1 Şubat'ta sona erecek olan başvurular öncesi istenen şartlar üzerinde kritik yaptılar.
 
**KÜÇÜK SÜTLÜCE'YE BÜYÜK KATILIM..
 
ARDA/FED'in teklifi üzerine kurulmaya karar kılınan Ardahan Merkez Küçük Sütlüce Köyü Derneği resmi başvurusunu yapmadan önce köylüleri ile bir araya geldi.
Aynı zaman da Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı Gazeteci Fakir Yılmaz'ın köy olan Küçük Sütlüce (Harziyan/Şişka) Köyü Derneği Başkan ve Yöneticileri derneğin kuruluş dilekçesini vermeden önce yaklaşık 100 köylüsü ile bir araya geldi.
Ardahan dernekler Federasyonunda bir araya gelen ve geçtiğimiz günlerde de Esenyrt'ta toplanan ve son olarakta İstanbul Kavacık'ta bir restoran da sabah kahvaltısında bir araya gelen Ardahan Merkez Küçük Sütlüce Köyü Derneği Başkanı Turgay Kafkaslı ile yöneticileri köylülerinden tam destek aldılar.
İstanbul Kurtköy Sanayi Mahallesi Muhtarı Cemil Kafkaslı, Kahraman Korkmaz, Mutlu Kaçar, Mustafa Sarıyel, Yücel Çadırcı, Yücel Kaya, Akın Demir, Ahmet Korkmaz, Mevlüt Doğruyol, Nürettin Doğruyol, Orhan Yılmaz, Cengiz Yıldız, Erbay Yılmaz, Kemal Korkmaz, Mehmet Korkmaz, Gürhan Korkmaz, Tarık Korkmaz, Şener Korkmaz, Kenan Korkmaz, Hüseyin Korkmaz, Esengül Yılmaz, Hasan Çoban, İrfan Yılmaz, İhsan Yılmaz, Nusret Yılmaz, Ayvaz Korkmaz, Gökhan Korkmaz, Taner Yılmaz, Cemil Kafkaslı, Çetin Yılmaz, Erol Yılmaz, Reis Yılmaz, Hüseyin Kuşatman, Halis Korkmaz, Bülent Korkmaz, İlhami Kafkaslı, Erkan Kaya, Murat Kaya, Mürsel Yılmaz, Ersin Yılmaz, Abdurrahman Korkmaz ve Fakir Yılmaz'ın katıldığı toplantı da birlik berberliğin daha da büyütülmesi için yapılacak çalışma dilekleri ile son buldu.
 
**3. Bölge Ardahan İl Derneği Resmileşti..
 
Aynı zaman da Damal federasyonun kurucu derneklerinden olan Damal Merkez Derneği ve Çıldır Sazlısu (Goravel) Köyü Derneklerinin ardından Meşedibi (Morfka) Köy Derneği ile Bağdeşen Bülbülan Derneğini çatısı altına alan Ardahan Dernekler Federasyonu tarafından kurdurulan Ardahanlı Sanatçılar Derneği ile kuruluş dilekçesini erme aşamasına gelen Küçük Sütlüce Derneği sonrası bir çok Ardahanlının yaşadığı İstanbul'un 3. Bölgesine hitap etmeyi hedefleyen İstanbul 3. Bölge Ardahanlılar Derneği'de kuruluş çalışmalarını tamamlayarak resmileşme yolunda sonuca geldi.
Levhasını da hazırlayan İstanbul 3. Bölge Ardahanlılar Derneği önümüzde ki günlerde Esenyurt'ta düzenleyeceği bir toplantı ile basın e kamuoyunun önüne çıkacağı öğrenildi.
 
**Bağcılar, Güngören, Sancaktepe'den sonra
İstanbul Tepesu ve Kocaeli Gebze'de de Ardahan..
 
Gazeteci Fakir Yılmaz'ın Genel Başkanlığına gelmesi ardından hareketli günler yaşayan Ardahan Dernekler Federasyonu 3 İstanbul'un 39 İlçesinde 39 tane Ardahan İl Derneği projesinin yanı sıra İstanbul'a komşu İllerde de Ardahan Derneği kurdurma çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
İstanbul Bağcılar, Güngören ve Sancaktepe'de Ardahan İl Derneği kuruluşlarını devam ettiren Ardahan Dernekler Federasyonunun girişimleri sonucu Ardahanlıların yoğun bir şekilde yaşadığı Kocaeli'nin Gebze ilçesinde de Ardahan Derneği girişimi başlattı.
Bu hafta bir grup Ardahanlı ile bir araya gelecek olan ARDA/FED Genel Başkanı Fakir Yılmaz Gebze'de de bir Ardahan Derneği kurulması için arkadaşlar çalışma başlattı dedi.
 
**GUNZUT YÖNETİMİ ARDA/FED'DEYDİ..
 
Yoğun bir haftayı gerde bırakan Ardahan Dernekler Federasyonu bir taraftan da ziyaretleri kabul ediyor.
ARDA/FED'in kurucu derneklerinden olan Çatalpınar (GUnzur) Derneği Yöneticilerinin ziyaret edip, Ardahan Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Gazeteci Fakir Yılmaz ile görüş alış verişinde bulunulduğu haftasonu ARDA/FED'in bundan sonraki çalışmaları üzerine tartışıldı.
Guzut Derneği Başkanı Musa Aydın ve başkan yardımcıları Günay Morkoç ile Kenan Ulutaş'ın ziyaret ettiği ARDA/FED'in çalışmalarına gerekli desteğin verileceği belrtildi.
 
**BÜYÜK BULUŞMA GECESİ YAPILDI..
 
Ardahan Dernekler Federasyonuna üye olan Kartal Ardahan İl Derneğinin düzenlediği, 'Büyük Buluşma Gecesi' gerçekleşti.
Bir çok Ardahanlının katıldığı geceye ARDA/FED'in 4 Genel Başkan Yardımcısı katılarak destek verdi.
 
**KAISİAD KAI'Lİ HAKİM VE SAVCILAR İLE BİR ARAYA GELDİ..
 
Geçtiğimiz günlerde gazeteciler ile bir araya gelen Kars-Ardahan-Iğdır Sanayiciler ve İş Adamları Derneği bu kez İstanbul'un çeşitli adliyelerinde göre yapan Karslı, Ardahanlı, Iğdırlı Hakim ve Savcılar ile bir araya geldi.
Kısa adı KAISİAD olan e Başkanlığını Ardahanlı İş Adamı Orhan Gökçe'nin yaptığı KAISİAD tarafından organize edilen yemekli toplantıya bir çok hakim ve sacının yanı sıra akademisyenler, iş adamları da katıldılar.
Yemekli toplantıda bir konuşma yapan KAISİAD Başkanı Ardahanlı İş Adamı Orhan Gökçe amaçlarının hemşehrileri ile birlikte geniş çaplı bir lobi çalışması yapmak ve bu çerçevede çalışmalarının devam edeceğini söyledi.

**Ben Nasrettin Hoca, Siz Sahte Ardahan Sevdalıları..

Gazetecilik hayatım boyunca ağzımızda, yazılarımda, haberlerimde adını düşürmediği Ardahan'ın var olan sorunlarının çözümü yada en aza indirilmesi için ortaya koyduğum çabayı başında bulunduğum ARDA/FED Başkanlığım süresinde de karınca kararınca yapmaya çalıştığım şu sıralarda yaşadıklarımın arka perdesini de anlatmak istemekteyim
Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı olduktan sonra Ardahanlının güçlü bir lobi oluşumu içinde bir araya gelerek güçlenmesi için ortaya koyduğum çabayı ve en önemlisi gazetecilikten kalma kuyruk acılarını saklamak için ellerinden geleni artlarına koymayan sahte Ardahan sevdalıları ile mücadelem yaptığım çalışmaların on katı desem inanın..
Çünkü bu sahte Ardahan sevdalılarının benim bir gözümün olmaması için iki gözlerini kayıp etmeye razı olduklarını ben ve bizi takip eden gerçek Ardahan sevdalısı Ardahanlılar iyi bilmekteler..
Ve yazımı uzatmadan bir meseleyi anlatıp, gerek gazetecilikte, gerekse federasyon başkanı olmamdan bu yana her çalışmamı içlerine sindiremeyen ama çamur atmak içinde çakallaşan, çelme atan, paçama yapışan sahte Ardahan sevdalılarının başlarına kapak yaptığım durumu anlatan Nasrettin Hoca'nın hikayesine anlatayayım, 'Kızım sana diyorum, gelinim sen duy' yani daha önceki onca etkinliğim de ki gibi Ardahan'a baro istemek için gittiğim Türkiye Barolar Birliğinin Başkanını ziyaretimin arka perdesini anlatanı anlayın dercesine..

**Hoca ile Timur’un Hikayesi

Bir gün komşular gelirler “Aman hocam, ocağına düştük çare sende, bize rehber ol yardım et! Timur yine sebze bahçelerimize bir dişi fil salmış bütün meyvelerimiz ve avar zavarımız mahvoluyor. Bizi bu dertten sen kurtarırsın. Haydi hep beraber gidelim bu fili bu bahçelerimizden çıkartalım” derler. Hoca da “Hadi peşime düşün de bir çaresine bakalım gerçi ben yakın bir zaman önce dersimi aldım ama sizin zarar çekmenize gönlüm razı olmaz” der. Ve hep beraber Timur’un makamına gitmek için yola düşerler. Tam makama girecekleri sırada hoca arkasına döner bir bakar ki kimse kalmamış. Arkasındaki halkın hepsi dağılmış geriye de dönemez Timur “Ne o hoca yine niçin geldin?” der? Hoca da “Ulu hakan, Akşehirlilerin size bir dileğini iletmeye geldim, efendim sizin bir dişi filiniz varmış. Bahçelerde yayılırmış bu tek olunca avara zarar yapıyormuş. Onun için ‘Hakanımız bir de erkek fil getirsin ikisi beraber hem otlasın, hem de çoğalsın’ dediler. O da “Hay hay hoca” der. Ertesi gün bir fil daha gelir. Bahçelere salınıverir bunu gören Akşehirliler aman hocam ne oldu biz bir filden bıkmışken, fil iki oldu, ne yaptın sen?” demezler mi… Hoca da “Komşular benimle Timur’a gelseydiniz, dişi fili kaldırtacaktık gelmeyince fili çiftleştirdik, ikinci fili ben istedim ‘akıllı deliye söyletir lafı’ derler. Ben o kadar deli miyim yalnız başıma ne yapılırsa onu yaptım kusura bakmayın” der. Ve adamları dertleriyle baş başa bırakır ve başından savar.
Not: Bu hikayeyi okuyanlar, 'Aha başardık Fakir'i yıldırdık, yorduk, federasyonu bırakıyor' diye sevinmesinler sakın..
Çünkü ben siz sahte Ardahanluların gerçek yüzünü ortaya koymak için hala buradayım..

REKLAMLARINIZ BİZDE SİTEMİZ DE, TEMPO TV DE, GAZETE/DERGİLERİMİZ

VE SANAL ORTAMLARIMIZ DA YAYINLANIR..

ki...

 
Kaynak: ARDAHAN DERNEKLERİNDEN HABERLER

Editör: ARDAHAN DERNEKLERİ

Bu haber 7744 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI