Reklam
Bugun...


Muhtardan Anlamlı Etkinlik..
YETİM ÇOCUKLAR İŞ ADAMLARIYLA BULUŞTU Kaptanpaşa Mahalle Muhtarı Efrail Yıldız ve heyeti, Ardahan Merkez ve köylerinde yaşayan yoksul ve yetim çocuklar için etkinlik düzenledi.

Muhtardan Anlamlı Etkinlik..

Sorunlara duyarlılığıyla tanınan ve başarılı çalışmalara imza atan Muhtar Efrail Yıldız, geçtiğimiz yıl başlattığı “Yetim Çocuklarla İş Adamlarını Buluşturma” etkinliğine bu yıl da devam kararı aldı.

Geçtiğimiz hafta Kuzey Yıldızı Butik Otel’de düzenlenen “Yetim Çocuklarla İş Adamlarını Buluşturma” etkinlik iftarına Ardahan Valisi İbrahim Özefe, Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Demirci, AK Parti Ardahan İl Başkanı Yunus Baydar, iş adamları, STK temsilcileri, esnaf ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Ardahan’da ikinci kez böyle bir programın düzenlendiğini belirten Yıldız, “oruç tutmak sadece aç kalmak değildir ve zengin sofrasını paylaşmakla değildir. Oruç tutmak, ara sıra garibanın yoksulun sofrasını da paylaşmaktır. Heyetimle birlikte böyle bir ortam sağlamaya çalıştık. Öyle yürekli mert ağabeylerim, ablalarım var ki ayakları taşa değmesin, bu etkinliğimize katılım sağlayan herkese teşekkürlerimi sunarım. Allah razı olsun her daim var olun. Bizi yalnız bırakmayan başta protokol üyeleri olmak üzere tüm hayırseverlere şükranlarımızı iletiyorum” dedi.

Her çocuğun gelecek günler için bir umut olduğu bilinciyle çıktığım bu yolda, yetim çocuklar için ellerinden geleni yaparak, onların geleceğe umutla bakmasını sağlamak olduğunu kaydeden Muhtar Efrail Yıldız, sözlerine şöyle devam etti: “Peygamber Efendimiz de bir yetimdi. Yetimlere sahip çıkanlar yüce dinimizde cennetle müjdelenmiştir. Toplum olarak yetim bir çocuğu sevindirmek geleneklerimizde vardır. Bu programımıza destek olan tüm işadamlarımıza, katılımcılara ve Kuzey Yıldızı oteli sahibi Kenan Yıldız beye katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.”

**VALİ CENAZE TÖRENİNE KATILIP, BAŞSAĞLIĞI VERDİ..

02/07/2015 Tarihli Haberler

MUHTAR TRAKTÖRÜN ALTINDA KALDI

POSOF SAVAŞIR (Cancak) KÖYÜN DE TRAFİK KAZASI.. 
Ardahan'ın sınır ilçesi Posof'a bağlı Savaşır koyu muhtarı Mansur Ergezen yayla yolunda traktörle trafik kazası geçirerek hayatini kaybetti. 

**Kullandığı traktörün altında kalarak hayata göz yuman muhtarın cenaze törenine katılan ve ailesine başsağlığı dileyen Ardahan Valisi  Ahmet Deniz Savaşır Köyünde Trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Muhtar Mansur Ergezer’in cenaze törenine katılmak ve köylere yönelik incelemelerde bulunmak üzere İlçe ziyaretinde bulundu.

Vali Deniz ilk olarak Savaşır Köyünde ki Cenaze törenine katılarak aileye taziye ziyaretinde bulundu. Daha sonra İncedere köyü, Yaylaaltı köyü ve Gönülaçan köylerinde’ki tarihi bina ve camileri ziyaret eden Vali Deniz ve beraberinde ki heyet, buradaki yapıların tarihsel anlamda önemli izlerinin olduğunu söyledi.

Vali Deniz, yaptığı konuşmada, Posof ve köylerinde önemli tarihi kalıntıların olduğunu, bunların değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.
Daha sonra Kumlukuz köyündeki şehit ailesini ve yaşlı aileleri ziyaret eden Vali Deniz, diğer köylere yönelikte ziyaretlerde bulundu.

**Dün Dündür Diyen DEMİREL ÖLDÜ.. 

Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın idam edilmesi için elinden geleni yapan ve aradan geçen zamandan sonra,kendini savunmak için pişkin bir şekilde :"TBMM bütün milleti temsil ediyor. Suç varsa halkındır'' diyen, 90'lı yıllarda JİTEM tarafından onlarca Kürt Gazetecisinin öldürülmesi sorulduğunda, ''Onlar Gazeteci kılığına girmiş Terörist'' diyen, Süleyman Demirel öldü.

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tedavi gördüğü Ankara Güven Hastanesi’nde birkaç dakika önce yaşamını yitirdi. Demirel 91 yaşındaydı.

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tedavi gördüğü Güven Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in hayatını kaybettiği Özel Ankara Güven Hastanesi yazılı açıklamada bulundu.
Özel Ankara Güven Hastanesi’nin yaptığı yazılı açıklama şöyle:
“Sayın 9.Cumhurbaşkanımız Süleyman DEMİREL, 13 Mayıs 2015 tarihinde böbrek yetmezliği , kalp yetmezliği ve akut solunum yolları enfeksiyonu sebebiyle hastanemize yatırılmıştır.
Takip eden günlerde sağlık durumu giderek ağırlaşmış ve tedavileri devam etmekte iken, 16/06/2015 tarihinde solunum ve kalp fonksiyonlarında ileri derece kötüleşme olmuştur. Yapılan tüm girişimlere rağmen cevap alınamamış, 17/06/2015 saat 02.05 ‘de hayatını kaybetmiştir.
Kendisine Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Türk Milletine baş sağlığı dileriz.”
ANKARA, (DHA)

Süleyman Demirel kimdir?

Isparta’nın Atabey ilçesine bağlı İslamköy’de doğdu. İlköğrenimini doğduğu köyde, ortaokul ve liseyi Isparta ve Afyon’da bitirdi. Şubat 1949′da İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl Elektrik İşleri Etüd İdaresi’ nde göreve başladı. Önce 1949-1950, daha sonra 1954-1955 yıllarında Amerika Birleşik Devletleri’nde barajlar, sulama ve elektrifikasyon konularında ihtisas yaptı. 1954 yılında Barajlar Dairesi Başkanı, 1955 yılında da Devlet Su İşleri Genel Müdürü oldu. 1962-1964 yılları arasında serbest müşavir-mühendis olarak çalıştı. Aynı yıllarda Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde su mühendisliği konusunda dersler verdi. Siyasî yaşamına, 1962 yılında, Adalet Partisi Genel İdare Kurulu üyeliği ile başladı. 28 Kasım 1964 tarihinde bu partiye genel başkan seçilmesinin ardından, kurulmasını sağladığı ve Şubat-Ekim 1965 tarihleri arasında görev yapan koalisyon hükûmetinde Başbakan Yardımcısı olarak görev aldı. 10 Ekim 1965′de yapılan genel seçimlerde başında bulunduğu AP, yüzde 53 oy alarak tek başına iktidar oldu. Bu seçimlerde Isparta Milletvekili olarak Parlamento’ya girdi ve Türkiye’nin 12. Başbakanı olarak hükûmeti kurdu. Bu hükûmet 4 yıl sürdü. 10 Ekim 1969 tarihindeki genel seçimlerde de Adalet Partisi yine tek başına iktidar oldu. Böylece, 31. T.C. Hükûmeti’ni kurdu. Daha sonra, parti içi bir kriz dolayısı ile, 32. T.C. Hükûmeti’ni kurmak durumunda kaldı. 12 Mart 1971 muhtırası üzerine, başbakanlık görevini bıraktı. 1971 ile 1980 arasında, 1975, 1977 ve 1979′da 3 defa daha hükûmet kurdu. 12 Eylül 1980 müdahalesi üzerine görevi bıraktı ve 7 sene yasaklı olarak siyaset dışı kaldı. 6 Eylül 1987′de yapılan halk oylaması ile yasaklar kaldırıldı ve 24 Eylül 1987 tarihinde, Doğru Yol Partisi Genel Başkanlığı’na seçildi. 29 Kasım 1987′de yapılan genel seçimlerde Isparta Milletvekili olarak tekrar TBMM’ne girdi. 20 Ekim 1991 tarihinde yapılan genel seçimler sonrasında, DYP ile Sosyaldemokrat Halkçı Parti’nin biraraya gelerek kurduğu 49. T.C. Hükûmeti’nde Başbakan olarak görev aldı. 30 yaşında genel müdür, 40 yaşında önce parti genel başkanı, sonra başbakan olmuş; 12 seneye yaklaşan başbakanlık görevinde, Türkiye’nin kalkınması ve gelişmesine büyük hizmetlerde bulunmuştur. Türkiye’nin en genç genel müdürü, en genç başbakanı ve İsmet İnönü’den sonra en uzun başbakanlık yapmış kişisidir. 6 dönem Isparta Milletvekilliği yapmış, 7 sene yasaklı kalmış, 6 defa hükûmetten gitmiş, 7 defa hükûmet kurmuştur. 16 Mayıs 1993 tarihinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Türkiye’nin 9. Cumhurbaşkanı olarak seçildi. Demirel bu görevi 16 Mayıs 2000 tarihine kadar sürdürdü.

Ardahan’da Hakim ve Savcılar Değişti…

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), yaz kararnamesini açıkladı. 

2 bin 664 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi.

HSYK 1. Dairesi'nin 2015 Ana Kararnamesi yayımlandı. Kararnameye göre 2 bin 401'i adli, 263'ü idari olmak üzere toplam 2 bin 664 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi.

Ardahan’da da 5 savcı ve hakimin yeri değişti.

HSYK Adli Yargı Kararnamesinde Ardahan’da giden ve gelen Hakim ve Savcıların listesi şöyle:
Volkan Özdemir Ardahan C.Savcısı Bandırma C.Savcılığına;

Mustafa Çakmak Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Müfettişi Ardahan C.Başsavcılığına getirildi;

Feridun Düğer Ulus Hakimi Ardahan Hakimliğine getirildi;

Zehra Hilal Bilgin Ardahan Hakimi Ankara Batı Hakimliğine atandı.

Recai Bilgin Ardahan C.Başsavcısı Ankara Batı C.Savcılığı gitti.

 

**Göle’de öğrencilere ağız ve diş sağlığı seti dağıtıldı..

Sağlık Bakanlığı’nın, topluma ağız ve diş sağlığı bilincini kazandırmak amacıyla hayata geçirdiği “Günde 2 kez, 2 dakika” projesi kapsamında Göle’de tüm ilkokul öğrencilerine ağız ve diş sağlığı seti dağıtıldı.
Enver Avcı İlkokulu’nda dağıtımı gerçekleştiren Göle Kaymakamı Zafer Oktay’a, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Özalp ve TSM Sorumlu Hekim Ogün Uçar ile Sağlık Personeli ve Okul Müdürü eşlik etti. 
Öğrencilere içerisinde diş fırçası ve macun bulunan setlerden dağıtan Kaymakam Oktay, öğrencilere ağız ve diş sağlığının önemini anlatarak, günde en az iki defa dişlerini fırçalamalarını istedi.
Kaynak: posof haber

Editör: Posof Haber

Bu haber 4020 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI