Reklam
Bugun...


Muharrem İnce Ardahandaydı..
Partisi CHP'yi sık sık eleştirmekle tanınan ve istifa etmeden yurt gezilerine çıkan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce Ardahan'daydı. Ardahan ziyaretinde vatandaşlarla görüşmek ve dertlerini dinlemek için 'Ardahan'dayız. Ardahan bir hayvancılık merkezi olmak için gereken potansiyele sahip ama maalesef bu potansiyeli kullanamıyoruz. Memleket Hareketi besiciliği ithal yem, ithal ilaç, ithal et ve canlı hayvan cenderesinden kurtaracak.' diyen İnce daha sonra kentten ayrıldı.

Muharrem İnce Ardahandaydı..

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz Yeniden TV Programcılığına Başlıyor..

'Gazeteci Fakir Yılmaz Île Îş Dünyası' Yaşam TV'de Cumartesi Günü Saat: 17.00~19.00'da Yeniden Başlıyor..

İZLEMEK iÇİN Yaşam TV Türksat 4A Uydusu Frekans: 12034 MHz Symbol Rate: 27500 Polarizasyom: V (Dikey) Fec: 5/6

CHP Milletvekili Muharrem İnce, Ardahan'da esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Sivas'tan başlattığı "Bin Günde Memleket Hareketi" programı kapsamında Ardahan'a gelen İnce, Ardahan'a gelmeden önce yol üzerinde yaptığı açıklamada Türkiyenin kırmızı et ihtiyacının %90'nın büyükbaş hayvanlarından karşılandığını, %10' nunun küçükbaş hayvanlardan karşılandığını, %75'in %25 yapılmadıkca sorunların devam edeceğini belirtti. Başta şap olmak üzere et salgın hastalıklar dolayısıyla Ardahan'ın bölgenin tampon bölgesi olması gerekirken Trakya'nın tampon bölge ilan edildiği ve bunun yanlış olduğunu belirtti.  Kongre Caddesi'ndeki esnafla bir araya gelen İnce, programının ardından kentten ayrıldı.

DÜKKANI KAPATTIK...

İş yeri ve evlere asılan "kiralık, satılık" ilanlarının sıkça görülmeye başlandığı şu günlerde gün geçtikçe biraz daha daraldığı bariz bir şekilde belli olan ekonominin duraklayan inşaat sektöründen kaçıp silah sektörüne bel bağlandığını bununla birlikte orta doğudan sonra Kafkasya'da yaşanan çatışmaları da izliyoruz.
İçerde ekonomi, dışarda savaş denmeyecek çatışmaların gölgesinde yeniden gündeme gelen erken seçim konuşulurken iç politikaya müdahale edemeyen, dış politikada uzak bir siyaset izleyen muhalefetin yereldeki beklentileri verememe telaşı içinde erken seçimi yeniden gündeme taşıma telaşıyla hareket ettiğini görmüyor değiliz.
Zira başta İstanbul olmak üzere birçok kentte yerelde yıllar sonra da olsa iktidarı alan muhalefetin önce "hükümet bırakmıyor ki çalışalım" bahanesiyle 1 yılı geride bıraktıktan sonra bu kez de birçok alanda hükümetin de işine gelen pandemi saçmalığına sarıldı. Bununla birlikte yaklaşık iki buçuk yılı da çeşitli bahanelerle boşa geçirdiğini farkedince dükkânı kapatmamak için yeniden seçim gündemine sarıldı.
Ama son 10 yıldır dükkânı kapattığını çaktırmayan ve bunu saklamak için Arap baharı, Suriye, Libya, Karadeniz, Ayasofya, Akdeniz, Egeden sonra Kafkasya gündemine sarılan hükümetin pandemiyle birlikte kapattığı dükkânı göremeyip bu durumun üzerinden siyaset üretemeyen ve 2 yıl içinde kendi dükkanını kapattığını fak edemeyen muhalefet iktidardan avantajlıymış gibi erken seçim istemesi asıl dükkânı kapatanın kendisi olduğunun farkında değil.
Çünkü her arayana "dükkânı kapattık" tavırları içinde olan muhalefetin ta kendisidir. Bunun en belirgin örneği de kendisini oraya taşımakta büyük emeği olan STK'ların yaptığı tanıtım günlerine boş sahaları yani etkinlik alanlarını verememesinden belli oluyor...
MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 
 

HANAKLI KÜVET VE İÇ KAPLAMADA MARKA!

 

AĞABABALARI GİDİNCE, DAĞILDIRLAR..

arşiv haber 07/05/2015 tarihli haberler

**Tepkiler Çığ Gibi..

Ardahan’ın iki günlük gazetesini çıkaran, bir çok kişiye iş imkanı sağlayan bölgenin tek bayan gazetecisi Selmi Yılmaz Akredite ve diğer tüm engellemelere karşın doğruları yazmaya devam edeceğiz’ dedi.
Geçtiğimiz gün Ardahan’a gelen Başbakan’ı izlemelerine izin verilmeyen Gazetemiz Sahibi Selmi Yılmaz ve Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Fakir Yılmaz’a uygulanan Akradite uygulamasına tepkiler sürüyor.
Gazetecilere karşı ortaya konulan bu uygulamanın cunta döneminde bile yaşanmadığına dikkat çeken Ardahan Gazeteciler Cemiyeti konunun aydınlatılması için Başbakanlığa, Basın Konseyine birer mektup yazarak olayı kınarken, gazetemizi arayan bir çok siyasi, stk temsilcisi ve bürokrat yapılanın bir faşist devlette bile yaşanmadığına dikkat çektiler. Türk-İş Sendikası Ardahan Şubesi Temsilcisi Sırrı Atalay Cantürk, Ardahan Bağımsız Milletvekili Adayı Saffet Kaya, AK Parti Milletvekili Aday Adaylarından Abdulah Topçu başta olmak üzere bir çok siyasi ve Stk yetkilisinin yanı sıra Ardahan’da görev yapan üst düzey bürokrat yaşananı kınayarak, üzüntülerini dile getirdiler.

**Ağababaları Gitti, Çil Yavrusu Gibi Dağıldılar!

7 Hazran’da yapılacak olan Genel Seçimlerin de ‘Ardahan’da milletvekili çıkaramaz’ denilen AK Partililer panik içinde.
13 yıllık iktidarının sonuna gelindiği ileri sürülen AK Partinin Ardahan’da yaşadığı kan kaybını önlemek için başbakanın Ardahan’a getirilmesi dahil bir çok çıkışının sonuç vermediğini belirten Ardahanlılar, 4 yıl boyunca vatandaşın telefonlarına çıkmayan, Ardahan’ın sorunlarına eğilmeyen, kendi yakınlarına iş bulmaktan öteye gitmeyen Ardahanlı AK Partinin darma dağın olduğunu belirtiyorlar.
Ardahanlılar, ‘Toparlanmak için Ağababaları olan Başbakanı büyük güvenlik önlemleri arasında Ardahan’a getiren AK Partililer Başbakan’ın gitmesi ardından yeniden dağıldığını ve panik içinde olduklarını belirterek, 7 Haziran’da AK Parti’ye oy yok’ diyerek tepkilerini ortaya koydukları dikkat çekti.

**VALİ AKTAŞ GÜMRÜK KAPISINDAYDI..

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Çıldır Kaymakamı Tamer Kılıç ve ATSO Başkanı Çetin Demirci ile birlikte Aktaş Sınır Kapısı’na giden Vali Deniz, sınır kapısında ki bina ve tesisleri gezerek, gümrük yetkilileri ve inşaatı yapan yüklenici firma sorumlularından bilgi aldı.
Sınır kapısında ki inşaat çalışmalarının tamamlanma aşamasına geldiğini ve akabinde en kısa sürede açılacağını söyleyen Vali Deniz, “Aktaş Sınır Kapısı ilimiz ve ülkemiz açısından son derece önemlidir. Bu kapı sayesinde Kafkasya ve Orta Asya’ya çok daha hızlı ulaşılacak bir karayolu koridoru açılmış olacaktır. Ülkemizin büyüklüğüne yaraşır, modern bir kapının açılmasında emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Vali Deniz, Aktaş Sınır Kapısı’nda ki incelemelerinin ardından Milletvekili Orhan Atalay ve Belediye Başkanı Faruk Köksoy ile birlikte Ardahan Belediyesi’nin DAP projesi kapsamında Atatürk Mahallesi’nde yaptırdığı entegre hayvan pazarı inşaatını gezdi. 33 bin metrekare alan üzerinde inşa edilen, elektronik hayvan borsası, kapalı ve açık ahırlara sahip modern hayvan pazarının inşaat çalışmalarında sona gelindiği ve Mayıs ayı içerisinde açılacağı belirtildi.

**Üniversitede kendin çal, kendin oyna konferansları devam ediyor..

Ardahan Üniversitesi (ARÜ), Ardahanlılardan kopuk etkinliklerine devam ediyor.
ARÜ ve Genç Gelecek Kulübü’nün işbirliği ile İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Hayrettin Usul ile Doç. Dr. Akif Tabak’ın konuşmacı olarak yer aldığı “Türk Ticaret Kanunu’nda Muhasebe Denetimi” isimli bir konferans düzenlendi. 
4 Mayıs 2015 Pazartesi günü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Konferans Salonu’nda düzenlenen konferansa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gürkan Doğan, İİBF Dekanı Prof. Dr. Hakkı Büyükbaş, İİBF Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. İhsan Kurtbaş, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katılırken, bu etkinliğe de Ardahanlıların davet edilmediği ve hiç bir Ardahanlının katılmadığı dikkat çekti. 

**ÜNİVERSİTEDE RUSÇA..

Ardahan Üniversitesi İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Dekanlığı tarafından bir etkinlik daha düzenlendi.
Ünlü beş Rus şairin hayatlarına ve eserlerine dair bilgilerin verildiği programda ayrıca öğrenciler tarafından Rusça olarak şiirler seslendirildi. 29 Nisan 2015 Çarşamba günü İBEF Kırmızı Salon’da gerçekleştirilen programda Doç. Dr. Olena Karpenlo ile Doç. Dr. Ranetta Gafarova konuşmacı olarak yer aldı. 14.00’dan itibaren başlayan programa İBEF Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mitat Durmuş, Doç. Dr. Ahmet Ali Arslan, Doç. Dr. Mustafa Karabıyıkoğlu, Doç. Dr. Tamılla Aliyeva, Yrd. Doç. Dr. Ahmet İçli, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı. 

**İL ÖZEL İDARE SEZONU SARZEPTE AÇIYOR..

Ardahan merkezin olduğu gibi ilçe ve köylerinin olağanüstü bozuk yollarından sorumlu diğer bir kurum olan Ardahan İl Özel İdare Sekreterliği bugün düzenlenecek olan bir törenle 'Yaz Sezonunu' açıyor.
Ardahan Merkeze bağlı Sulakyurt (Sarzep) köyünde düzenlenecek olan törene Ardahan Valisi ve Özel İdare Genel Sekreterinin de katılacağı öğrenildi.

**Cumhurbaşkanı ve eşi için fidan dikilecek..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Gönül Elçileri Projesi kapsamında başlatılan orman kampanyası çerçevesinde bugün Ardahan'da bir fidan dikim töreni düzenlenecek.
Ardahan-Kars yolu, Ardahan Üniversitesi karşısında ki fidanlık alanda düzenlenecek olan fidan dikimi için bir tören düzenlenecek. 
Törene telekonferans ile katılması beklenen Erdoğan ve eşi adına dikilecek olan fidan dikimi ile bölgede yeni bir orman alanı oluşturulacak.

**FOX GELİŞİNİ ERTELENDİ..

İsmail Küçükkaya'nın FOX TV'de her sabah yayınladığı 'Çalar Saat' programının Ardahan versiyonu ertelendi.
Alınan bilgilere göre yarın Ardahan'da olması beklenen FOX TV'nin Çalar Saat adlı ekibin Ardahan programını önümüzde ki günlere ertelediği öğrenilirken, Ardahan'da yapılacak olan programa Göleli siyasetçi CHP Genel başkanı Gürsel Tekin'in de katılması da bekleniyor.
Bu haber 3386 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI