Reklam
Bugun...


MÜCEVHERLERLE GÖMÜLÜ BİNLERCE İSKELET BULUNDU!.
Geçtiğimiz gün ortaya çıkan ve kılıcı ile elmas madalyasının kayıp olduğu ileri sürülen ceset hala tartışılırken yeni bir ceset olayı daha ortaya çıktı.. Hemde mücevherlerle dolu tabutlarla.. Sanat tarihçisi Paul Koudounaris'in eski Katolik kiliselerinin mahzenlerinde ortaya çıkardığı mücevherler ile donatılmış iskeletler dünyayı hayrette bıraktı.

MÜCEVHERLERLE GÖMÜLÜ BİNLERCE İSKELET BULUNDU!.

Romalıların Katoliklere yaptığı katliamlarda öldürülen Katolik şehitlerine ait olduğuna inanılan iskeletler altın, gümüş, zümrüt gibi değerli taşlarla bezenmiş şekilde gömülü bulundu.

Mezar ve yeraltı labirentleri Hristiyan inancına olan sıkı bağlılıklarıyla aziz olarak adlandırılan erken dönem Hristiyan şehitlerinin çürüyen iskeletleri barındırıyor.

Her iskelet giydirilmiş ve pahalı kıyafetler, taçlar, silahlar ve hatta peruk gibi çeşitli çok değerli objeler ve taşlarla süslenmiş durumda bulunuyor.

**Rus Gazına Karşı SYDV Kömürü!

*27/11/2015 Tarihli Haber

Türk savaş uçaklarının Rus Savaş uçağını vurmasıyla başlayan tartışmaların başında gelen, ‘Rusya doğalazı kesecek’  iddiası ardından bu yönde alınacak olan önlemlerde masaya yatırımıyla başlandı.

Rusya Gazının yanı sıra Azerbaycan’dan getirilip, Ardahan’ın Posof ilçesinden geçerek, önce Ardahan’a ardından tüm Türkiye ve buradan da da dünya piyasalarına gönderilen Rus Doğalgazının kesilmesinin halinde ne gibi önlemler alınacağı konusunda önlemler tartışan hükumet ilk iş olarak Valilik ve Kaymakamlıklar emrinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları acarlığıyla ile kömür dağıtımına başlattı.
Başta Ardahan’da olmak üzere İstanbul’un Esenyurt İlçesinde de dağıtımı hızlandırılan SYDV Kömürleri kapı kapı dolaştırılarak önce ihtiyaç sahiplerine daha sonra gerekli yerlere depolanıyor.

**SARZEP DERNEĞİ KONGREYE GİDİYOR..

İstanbul’da bulunan en aktif köy derneklerinden olan Sulakyrt köyü derneği kongreye gidiyor.
Merkezi İstanbul’da bulunan Ardahan İli Sulakyurt (Sarzep) Köyü Derneği önümüzde ki ay genel kurula gidiyor.
Yener Bayrakçı’nın başkanlığını yaptığı  Ardahan İli Sulakyurt (Sarzep) Köyü Derneği Başkanı tarafından yapılan çağrıda tüm Sarzeplilerin önümüzde ki ayın 20’sinde pazar günü yapılacak olan kongreye katılmalarını istedi.
İki yıldır  Ardahan İli Sulakyurt (Sarzep) Köyü Derneği Başkanlığını yaptığını belirten Yener Bayrakçı göreve bulunduğum süre içinde başta Ardahan Dernekler Federasyonu içinde olmak üzere bir çok önemli çalışmaya imza atıklarını ve bu çalışmaların devamı ile sonlandırılması için yeniden  Ardahan İli Sulakyurt (Sarzep) Köyü Derneği Başkanlığına aday olacağını belirtti. 

**ARDA/FED’E DEVİR/TESLİM..

Merkezi İstanbul Şişli’de bulunan ve bir çok Ardahan Derneğinin çatısı altında bir araya geldiği Ardahan Dernekler Federasyonun da yaşanan değişim ardından devir/teslim töreni ve gerçekleşti. Gazeteci Fakir Yılmaz’ın başkanlığına getirildiği Ardahan Dernekler Federasyonun resmi evraklarının devir teslim/törenine eski başkan Yaşar Geler ve aynı zaman da ARDAFED’in Mali Müşavir’i olan ARDA/FED Başkan Yardımcısı Yusuf Kalkan katıldı.
Bugüne kadar 62 Bin 844. 11 TL’ye yakın gelir giderin olduğu federasyon hesabını 20 TL. ile Yılmaz’a devir eden Yaşar Geler ARDA/FED’e başarılar dileyerek federasyondan ayrıldı. 

**Benden değişim beklemeyin..

46 Yaşını aşmaya hazırlanan bir Ardahanlı olarak ömrünün yarısından çoğunu Ardahan’a veren bii olarak Ardahan’ın gelişmesi, büyümesi için gerek siyasetten, gerek ise bürokraside iyi yönetilmesi çabası içindeyim.
Ve bugün de Ardahan’ın bir çok derneğinin çatısı altında birleştiği Ardahan Federasyonu başkanlığı görevini aldım.
Bu ağır yükü alırken de birilerinin yada siyasi bir oluşumun desteğiyle , kendi istemem ve şu anki yönetici arkadaşların tercihi ile seçilerek aldım.
İşimin zor olduğunu bilen biri olarak bu görevi en iyi şekilde yaparak, gelecekte bu görevi alacak arkadaşlara güzel bir çalışma bırakmaya gayret etmeye çalışacağım.
Bunu yaparken de İstanbul metropolünde bu işi yani dernekçiliği diasporaya çeviren, dernekçilik üzerinden siyasi, hatta maddi rant sağlayanlara da izin vermeyeceğim.
Çünkü ben Fakir Yılmaz’ım benden değişim beklemeyin..
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 8695 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI