Reklam
Bugun...


MİLYONLUK KONAĞIN YANINDA AHIR YAPTILAR!
Ardahan'ın Çıldır İlçesine milyonluk taş konak, otel, restoran, tarihi kültürel yapının yanı başına ahır yapıldı. Alınan bilgilere göre Ardahanlı ünlü Profesör, Doktor Yusuf Bayraktar'ın memleket özlemini giderme ve doğduğu topraklara vefa borcu ödemek için büyük paralar harcayarak yöre yapı kültürüne uygun şekilde büyük paralar harcanarak köyü Sazlısu (Gorvel) köyüne yaptırdığı Taş Konak bölge turizmine katkı sunacak bir konuma getirildi.

MİLYONLUK KONAĞIN YANINDA AHIR YAPTILAR!

MERHABA Bu haberi ve Ardahan’daki diğer gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 

https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw

Kendi köyünün yanı başına, Çıldır Gölüne 10 km. uzaklıkta ki taş konağı bitirilip, hizmete girdiği bir sırada ilginç bir durum yaşandı.

Turizme olduğu gibi sağlık sektörüne de hizmet vermesi için planlanan ve bu düşünceye uygun bir şekilde yaptırılan 3 katlı taş konağın yanı başına ahır yapılması için izin çıkınca profesörün tüm hedef ve hayalleri alt üst oldu.
Çünkü milyonluk tarihi taş binanın yanı başına çıkan ahır yapma izni ardından ahır yapılınca çevreye yayılan hayvan ve gübre kokusunda otelde oturulamaz olundu.
Yaşanan bu durum ardından köyüne yatırım yapmaktan vaz geçip, sade bir otel konumunda yakınlarına bırakıldığı görülürken bu durumun yaşanmasına yani milyonluk, tarihi kültürü yansıtan, sağlık ve konaklama turistik tesisin yanı başına izin verilen yetkililerin işgüzergahlığı ve ahırı yapan akraba şahsın köylü düşüncesiyle milyonluk yatırımı hayvan ve gübre gölgesinde bırakması tepkiyle karşılandı.
ÇILDIR GÖLÜ KONAĞI (BAYRAKTAR KONAK)
2010’lu yıllarda, Çıldır Gölü, namı giderek artmasına rağmen, hala misafirlerini ağırlayacak bir yapıdan mahzundu. Bu ihtiyaca binaen Prof. Dr. Yusuf Bayraktar, doğup yetiştiği Sazlısu Köyü’ne hizmet etme gayesiyle, Sazlısu Köyü ile Çıldır Gölü arasındaki dede yadigarı tarlasına, köy mimarisine uygun ‘butik otel’ tarzındaki, ekoturizm amaçlı ‘Çıldır Gölü Konağı’ nı yaptırdı. 2019 yılında açılan Konak, Çıldır Gölü ahalisini -doğayı koruyarak ve bütünleşerek- geliştirme ülküsüyle kurulmuştur.

AMAÇ 2. TWİTTER DARBESİDİR..

Daha 20 gün önce "siz arka kapılarda anayasa görüşmesi yapıyor ülkeyi bölmeye hazırlanıyorsunuz" diyenler bugün "yeni bir anayasa yapalım" diyorlar. Halbuki bunu diyenler yeni bir anayasa için bir araya geldiklerini iddia ettiklerini terörle iş birliği yapmakla suçlamamışlar mıydı?

 Bilemiyorum ama ülke siyasetinde "Dün dündür bugün bugündür" politikası hala devam ediyor gibi.
 Yani jet hızıyla değişen, değiştirilen gündemi geri götürüp 20-30 gün önceki düne götürmektense en iyisi ben de "bugün bu gündür" deyip Boğaziçi Üniversitesinin istenmeyen rektörü gibi Ardahan'daki istenmeyen rektör olayına benzer Boğaziçi üniversitesine ve okyanus ötesinden gelen dolu ağırlığındaki tweetlere bakayım.
Çünkü "Görünen köy kılavuz istemez" deyimi dün yazılsa da bugün geçerliliğini hala koruyor. Menderes'i astıran, solcu, sağcı demeden herkesi toplayıp zindanlara attıran bir o kadarını da ortadan kaybettiren zihniyet sanki yeniden hortlamış, tweet dolularıyla korkutuyor kendisinin ölmediğini hissettiriyor gibi. Çünkü okyanus ötesinden Boğaziçi'ne düşen tweetlere baktığınızda silinen tweetleri de görüyoruz.
Yani Trump'ın başına düşüp onu yıkan aynı tweetlerle onun attığı, silinen tweetler aynı gibi. Onca baskı, önlem, bekçi alımının ardından gelen pandemi önlemlerinin korkutup pısırıklaştırarak susturduğu toplumun pandemiden dolayı sosyal hayattan    sanal ortama esir ettiği umudunu kesenler şimdi twitter aracılığı ile darbe peşindeler. 


Aynı twitciler ulusalcıların çok güvendiği askerden de umudunu kestiği için okyanus ötesinden attıkları twitlerle doları da yükseltemeyince bu kez de twit silmekle birilerini sindirip, 1. twit darbesiyle giden Trump gibi sileceklerini umut eder gibiler. 
Evet, Amerika attıkları twitle sarayı bastırtanların yeni hedefi ülkedeki sarayı bastırmak olsa da 15 Temmuz'da ki gibi bu kez de halkın karşılarında olduğunu görüyor ve yeni yollar arıyorlarsa da şunu dip not olarak düşmek isterim..
Demokrasinin Adaletin, İnsan Haklarının ve Ekonominin tek adam, tek elden, 5 müteahhit ya da atanmış bakan, rektörle değil tüm halkların birlikte aldığı kararla güçlenmesi, güçlendirilmesi hainde hiç kimsenin bu ülkede yeni bir darbe yapmak için twittiri da ya da ayağında ki yırtık ayakkabılarına karşın hak, hukuk, adalet ve kendisinin de olduğunu, dinlenilmesini isteyen öğrenciyi kullanırım diyerek ülkede darbe yapacaklarını sanıyorlarsa yanılıyorlar..
Çünkü bu ülkedeki halkların ne Arap, ne Afrikalı olmadığını Avrupa'yı Asya'ya bağladığı gibi yeri geldiğinde Türk, Kürt, Alevi, Çerkez, Ahıskalı, Romen, Azeri demeden yetmişiki millet, tek millet olur ve dün dediği gibi bugünde bu ülke hepimizin der..
Diyor da..

Tek sorun bunu görenlerin şımarıkça davranmayıp, halkı başta olmak üzere insanları ötekileştirip, muhalefet edene 'terörist' diyerek başkalarının kucağına iten hal hareketlerde bulunmamasıdır ve atılan, silinen twitter darbelerine hep birlikte direnilmesini sağlamaktır..  
Yoksa "su uyur,düşman uyumaz" hesabı Okyanus hep dalgalanmaya devam eder ve bu dalgaların  çarptığı kayaları  ergeç yorup, yıkar...

https://www.parcabox.com

ALO PARÇA: 0 532 485 62 56 Firmamız, oto tamir servisinden elde ettiği deneyimlerle 2006 yılındaEsenyurtFatih Oto Sanayii’nde ilk şubesini açarak yedek parça sektörüne giriş yapmıştır. İhtiyaç duyulanRenault, Citroen, Peugeot, Fiat, Opel, Bmw, Audi, Volkswagen, Volvo, Mercedesmarka otomotiv yedek parça ürünlerini kısa zamanda müşterilerine sunarak, sektördeki yerini hızla almıştır. 256 Bit ödeme altyapısı ve %100 güvenli ve doğru parça sloganıyla müşteri odaklı hizmet veren firmalarımız, hizmetteki faydanın  her iki tarafın yararına olması gerektiğini prensip edinmiştir. Müşterisinin memnuniyetini ve yedek parça çeşitliliğini daha üst seviyeye çıkarmak için 2. Şubesini de 2016 tarihinde  açmıştır. 

Kurulduğu günden bu yana yenilikçiliğe, teknolojiye ve inovasyona önemli ölçüde yatırım yapan İlke Otomotiv, sürdürülebilir ve çevreci bir anlayışla işletmelerinde otomasyon sistemini kurarak koşulsuz müşteri memnuniyeti prensibiyle e-ticaretle de müşterisine yedek parça hizmeti sunmaya başlamıştır. Binek ve hafif ticari araç gruplarındaki oto yedek parça satış hizmetini Müşterisine en uygun fiyat ve kaliteli hizmetle sunmayı ilke edinmiştir. 

İlke otomotiv, ‘Müşteri şikâyete değil teşekküre gelmelidir!’ Sloganıyla sürdürülebilir ve sosyal sorumluluk anlayışıyla hareket ederek geleceğe kendini yenileyerek giren bir işletmedir. 

Vizyonumuz: Perakende oto yedek parça sektöründe teknolojik değişimlere ayak uydurarak müşteri değeri ve tatminini sağlamaktır.

Misyonumuz: İhtiyaç duyulan yedek parçayı sürekli çeşitlendirerek müşteriye en kısa zamanda en uygun fiyatta ve en iyi hizmetle sunmaktır. 

Eski haberlerimiz için TIK la http://arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com/ardahan.php

Eski Belediye Başkanı Cami İmamı Oldu!

arşiv haber 30/12/2016 tarihli habeler/yorum
Ardahan'ın Göle İlçesinin eski belediye başkanı içine düştüğü ekonomi sıkıntıyı ve sigorta primlerini yatırıp, emekli olmak için imam oldu.
Aynı zaman da AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay'ın ilçesi olan Göle'de bir dönem belediye başkanlığı yapan Mahmut Toprak cami imamı oldu.
Ardahan Merkez de bulunan bir camide göreve başlayıp, namaz kıldırmaya başlayan Mahmut Toprak'ın daha önce Göle'de gıda işi ve kuyumculuk yaptığı biliniyordu.
İmam olmak için resmi bir eğitim almadığı da bilinen ve bir sürede Erbakan'ın Genel Başkanlığını yaptığı Refah Partisinin Ardahan İl Başkanlığını da yapan Göle eski Belediye Başkanı Mahmut Toprak'ın içine girdiği ekonomik sıkıntıyı aşmak ve emekli olmak için çıkarılan bir yasadan faydalanıp, cami imamlığına döndüğü alınan bilgiler arasında oldu.

**30 EYLÜL KIZLARIMIZDA ŞAMPİYON..!

*27/12/2016 TARİHLİ HABER

ArdalaN okullar arası Yıldız kızlar Voleybol birinciliğİ Göleli Altın Kızların oldu.

 Canip Atalay'ın Müdüğünde ki Göle 30 Eylül Orta okulunun büyük başarısı Göle'de sevinçle karşılandı.

Ardahan 23 Şubat Ortaokulu takımıyla final oynayan Göleli kızlarımız 23 takımını 3-0 yenerek Şampiyonluk ipini göğüsledi.

Ardahan ilimizi temsilen Rize' de oynanacak ülke şampiyonluğuna katılacak olan kızlarımızı yürekten kutluyoruz.

**GÖLE HEM'DEN KADINLARA DİKSİYON DERSİ..

Göle Halk Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği ''Diksiyon Kursu''na başta Göle'de görev yapan yabancı kamu görevililer ve de eşleri olamk üzere kadınlardan büyük ilgi var.

Belediye Toplantı Salında üç haftadır devam eden Halk Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği Demet Kaya Kabil hocanın sunduğu Diksiyon Kursuna katılan kadınlar soğuk havaların etkisini sürdürdüğü ilçede sıcak ve samimi saatler geçirdikleride görülmekte.

Çoğunluğu Göle'de görev yapan yabancı kamu görevlisi bayanların katıldığı kurs'a katılımın en üst seviede olduğu dikkatlerden kaçmadı.

HEM daha önce de Girişimcilik, Ateşçilik ve KOSKEB ve SERKA gibi kursları vermişti.

**KAR ALTINDA PİAYANGO UMUDU..

Tüm yurtta olduğu gibi Ardahan ve İlçelerinde de satışa sunulan Milli Piyango Biletleri umut olmaya devam ediyor.

Kar altında umut diyerek bilet almaya çalışan Gölelilerin büyük ilgi gösterdiği bilet satışlarının devam ettiği görüldü.

**KÖYLÜNÜN FİĞ DESTEĞİ ÇÖZÜME DOĞRU..!

Köy muhtarlarının ve köylülerin yoğun tepki gösterdiği fiğ desteğine Göle STK'larıda destek vererek sorunun çözümü için bir komisiyon kurarak yetkilerle görüştü.

Ziraat Odasında bir araya gelen heyet, Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay'ı arayarak köylülerin mağduriyetini aktardılar. Atalay, konu hakkında bilgisi olduğunu ve ilçe tarım müdürüyle gerekli görüşmeyi yaptığını belirterek köylümüzün mağduriyeti bizim mağduriyetimizdir.Bu sorunun makul bir şekilde çözüleceğinin bilgisini verdi.

Daha sonra Ak Parti ilçe Başkanı İlhan Gültekin'nde katıldığı heyet ilçe Kaymakamı Zafer Oktay ile ve peşin sıra İlçe Tarım Müdürü Ertan Doğan ile görüşerek sorun ve sıkıntılar üzerinde tartışıldıktan sonra vatandaşın mağduriyetinin giderilmesi için itiraz süresinden sonra muhtarlarla ziraatçilerin toplanıp bir değerlendirme yapılmasına yanlışlıkların düzeltilmesine ve eksiklerin giderilmesine karar verildi. Foto/Haberler: Şanlıbey Alabay/Göle

**Göleli Öğrenciler Yurt Dışında Okuyacak..

Sağlık Meslek Lisesinde Sağlıklı Bireyler Yetişiyor Göle Nurettin Yılmaz Sağlık Meslek Lisesi Erasmus kapsamında öğrencilerini yurt dışında staj yaptıracak.

Gölenin yetişdirdiği değerlerden olan göçün kaçınılmaz sonucu olarak gurbet ellere gidip iş adamı konseptine uygun yatırım ve çalışmaları olan iş adamımız Nurettin Yılmaz tarafından eğitime katkı kapsamında inşaa edilen Nurettin Yılmaz Sağlık Meslek Lisesinden Erasmus kapsamında hazırlanan Diyabet Hemşireliği projesi ile yurdışına 30 öğrenci gönderilecek olması maksadı ile okulumuzu ziyaret edip yapılan çalışmalar hakkında sağlıklı bilgi aldık.
Nurettin Yılmaz’ın her karışında emek sarf ettiği eğitim binası yanısıra öğrencileri ile de sürekli ilgilendiğini ve destek sunduğunu öğrendik.
Görüştüğümüz okul müdürü Yüksel Yeni hocamızdan okulun fiziki şartları ve eğitim durumu hakkında bilgi aldık. Müdürümüzün Göleli olması çevreyi, yöreyi ve kültürümüzü bilmesi eğitimin kalitesinede ayrı bir kalite katması açısından da önemli bir olgu olarak öne çıkmaktadır.
Yeni yaptığı açıklamada;Okulumuz 193 öğrenciyle eğitime başlamış olup öğrencilerimizin çoğu çevre illerden gelen öğrenciler olup yatılı pansiyonumuzda kalmaktadır.Okulumuz 15 öğretmen 4 idareci ile eğitim vermektedir.Okulumuz bünyesinde 300 öğrencilik kız pansiyonumuz bulunmaktadır.Pansiyonumuzda 260 öğrenci kalmakta olup öğrencilerimize sabah kahvaltısı,öğle ve akşam yemeği yanısıra her akşam ara öğün verilmekte olup okulumuz ve pansiyonumuz 24 saat kamera ile izlenmektedir.Okulumuzda aynı zamanda hafta sonları kurslar verilerek öğrencilerimiz ygs lys ve kpss gibi sınavlara hazırlanmaktadırlar.
Okulumuzda Acil tıp teknisyenliği(ATT),hemşirelik,Sağlık hizmetleri kapsamında ebe yardımcılığı,hemşire yardımcılığı,sağlık bakım teknisyenliği olmak üzere toplam 5 bölüm bulunmaktadır.
Öğrencilerimizde 11ve 12 sınıf öğrencileri (ATTve Hemşirelik bölümleri)58 öğrencimiz teorik ve uygulamalı öğrendikleri bilgileri pratikde de tecrübe etmek ve hastane ortamına ayak uydurup sağlık hizmetlerine adepte olma sürecini öğrendikleri bilgilerle pekişdirmek için Göle devlet hastanesinde staj görmektediler. Aynıı zamanda hastanemizin ara elaman sıkıntısı da bu şekilde ortedan kalmaktadır.Geleceğin sağlıklı bireyleri sağlık eğitimiyle donanımlı bireylerini yetiştirmekde ayrı bir güzellik.
Öğrencilerimi sosyal hayata hazırlamak amacıyla da il de ve ilçemizde düzenlenen çeşitli spor,şiir,kompozisyon,tiyetro vb etkinliklere aktif olarak katılarak derecelere girip çeşitli ödüllerde almaktadırlar.
Erasmus kapsamında hazırlamış olduğumuz Diyabet Hemşireliği projesiyle öğrencilerimiz yurt dışana giderk sıtaj göreceklerdir.70.000 avro bedelli projemizle 11.ve 12. sınıflardaki toplam 30 öğrencimiz diyabet hemşireliği kapsamında danışman öğretmenlerimizle yurdışında staj göreceklerdir.Bu kapsamda 10 öğrenci Ocak 2016 da Portekize,10 öğrenci Şubat 2016 da İspanyaya,10 öğrenci Mart 2016 da Almanya ya gidecektir. Okulumuzda herhangi bir sıkıntımız yoktur eğitim ve öğretimimiz aksamadan devam etmektedir.
Okulumuzu ziyeret edip okulu ve pansiyonu dolaşarak izlenimlerde bulunduk. Okulun gerek pansiyonunda gerekse eğitim binasında sağlıklı çalışmaların olduğu temizlik ve hijyene dikkat edildiğini yemeklerin kaliteli olduğunu her şeyden önemlisi sağlık meslek lisesi olması açısından eğitime ayrı bir önem verildiğini gözlemledik. 
Ömer Turan Göle-Karataymedya

YENİ BİR SENARYO GEREK..
  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com
Sizlerin de dikkatini çekiyor mu bilmem ama bitmesine bir kaç gün kalan şu 2016 yılında ortaya konulan senaryolar Amerika'nın filim üreten fabrikası Hollywood'da bile gerçekleşmemiş ve filime çevrilmemiştir..
Çünkü 2016 yılı içinde ortaya konulan onca senaryo ve filim hepimizi bir hayli yorup, tedirgin etse de sonuçta filim ve senaryo olduğunu görüp, bir oh çekerek 2017 yılına yeni umutlar ile adım atıyor gibiyiz..
Evet 1 Ocak 2016 yılından itibaren şöyle bir yılı değerlendirmeye gidecek olursak gerçekten senaryo ve onca filmlerin oynandığı ve en önemlisi mevcut hükumet ve de onun anlayışının iyiden iyiye yerini sağlamlaştırdığını görmek mümkün..
Çünkü orata konulan senaryo ve filimler ile önünde ki engelleri tek tek kaldırıp, işi Atatürk'ün heykellerini kaldırmaya kadar getiren yönetim anlayışının tek engeli kaldı oda; HDP'lileri hapis gönderilmesine izin veren CHP'nin boş anayasa çırpınışlarını da aşıp, getirmeyi hedeflediği başkanlık sistemidir..
Bana göre olağanüstü bir durum yaşanmazsa ve bugünlerde ortada olmayan ama dünyaya hüküm eden, dünya politikasına yön veren ABD'nin gelecekteki planları konusunda Pentangon'dan ders alan Trump dokunmazsa yada sol denilen kesimin el birliği yaparak, bir araya gelip, güçlü bir muhalefet çıkarmazsa en az bir 15 yıl daha iktidar da kalacağa benzeyen şu anki yönetim anlayışının getireceği başkanlık sitemi ile ömrünü uzatıp, 2023 hedefine ulaşacağı da diğer bir gerçektir..
Çünkü ortaya konulan senaryo ve filmlerin havuz medyasının da katkısıyla toplumu olağanüstü bir değişime doğru götürdüğü ve bu değişimin sonucu birilerinin önü her geçen gün açılmaya, temizlenmeye devam etmekte..
Kısacası vizyona girecek olan yeni senaryo ve oynanmaya devam edecek olan filmlerle 'durmak yok yola devam' denilmeye devam edecek gibi..

HANAKLI KÜVET VE İÇ KAPLAMADA MARKA!

 

 Kaynak: ARDAHAN HABER

Editör: Ardahan Haberleri

Bu haber 8820 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI