Reklam
Bugun...


Mezarlıkları ve Yolları Otlar Bastı!
Ardahan ekonomisinin bel kemiği konumunda ki Hayvan Meydanı başta olmak üzere kamu kurumlarının ve kenti diğer kent ve köylere bağlayan yolların yanında mezarlıkların yabani otların istilasına uğradığı görülmekte.

Mezarlıkları ve Yolları Otlar Bastı!

Yakında açılacak olan Okulların çevreleri ile Askeri bölgelerin dahil bir çok alanın yabani otların istilasına uğradığı ve biçilip, temizlenmediği dikkat çekerken başta belediye olmak üzere konuyla ilgili kurum ve kişilerin ilgisizliği ve duyarsızlığı yüzünden bazı yerlerin bu otlardan görünmez hale geldiği gibi kenti çirkinleştiren bu görüntüler rüzgarla birlikte sağa sola dağılan çöplerinde bu alanlara dolduğu da görülmekte. Ardahan’da 10 ambulans şoförü alınacak

Ardahan’da 10 ambulans şoförü alınacak..

*Arşiv Haber 20/03/2015Tarihli Haber

Deneyimli şoför aranıyor..

Sağlık Bakanlığı tarafından ülke genelinde yapılacak 3 bin ambulans şoförü kadrosu için Ardahan’a 10 kontenjan ayrıldığı belirtildi.

Sağlık Bakanlığı hizmet alımı yöntemi ile alım yapılacak 3 bin ambulans şoförünün detayları belli oldu. İhale sonucu yüklenici firma ile İl sağlık Müdürlüğü arasında yapılacak anlaşma neticesinde illerde taşeron ambulans şoförü alınacak. Ambulans şoförü için Acil tıp teknisyeni ve paramedik öncelik sebebi olacak. Bunlarda yoksa düz lise mezunlarının başvuruları kabul edilecek. Araç kullanımı konusunda en az 2 yıl deneyimin aranacağı alımlarda adayların B, C, D, E sınıfı sürücü belgelerinden birine sahip olmaları gerekecek. Ayrıca adaylarda son bir yıl içerisinde alınmış psikoteknik raporu istenmekte. Maaşları ise Asgari ücretin yüzde 50 üzerinde olacak.

Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan teknik şartname sonucu illerde taşeron ambulans şoförü alımına önümüzdeki günlerde başlanacak. Ardahan’ın komşuları olan Artvin Kars ve Erzurum’da 20 kişi istihdam edilecek. 

Sarayların Kapalı Kapıları..

Adaletin olmadığı, Ankara'dan kalkıp, İstanbul'a yaya yürüyerek hukukun aradığı ülkemde Şehir Hastaneleri ardından arda ada Adalet Saraylarının yapıldığını da görmekteyiz. 
Başkan Erdoğan'ın içinde bulunduğu Saray'ının yanısıra Malazgirt'te de yaptırmak istediği ama 'şimdilik' AYM kararı ile inşası durduruldu diye bilsekte memlekette bir saray sevdasının başını alıp gittiğini de görmekteyiz.
Köy Okullarının, Sağlık Ocaklarının, İlçelerde ki Askeri Şubelerinin yanı sıra bir çok şehrin beldeleri gibi ptt, cezaevi gibi kurumsal kimliklerinin kapatılıp, bir araya yani saray denen devasa binalara toplatıldığı ülkemde dikkatimi çeken bir konuyu uzun süredir yazıya döküp, siz sayın okurlarımla paylaşmak ve tartışmak istedim.
Ziyaretçilerinin gidip, görmek istediği ve Altın kaplama olduğu ileri sürülen giriş kapısını benim gibi göremediği ama hala bir müzesi olmayan memleketim Ardahan'da yer altında çıkarılıp ya kaçırılan yada başka müzelere götürülen onca eser gibi 1877–1878 yıllarındaki Rus işgalinden sonra, Ruslar tarafından sökülerek kıymetli eşyalarla birlikte Moskova'ya götürüldüğü iddia edilen kapısız Doğu Beyazıt Sarayı'na ve diğerlerine benzemese de, kapıları da altın olmazsa da muhteşem ana giriş kapıları ya hep kapalı yada özel birileri için olduğunu görmekteyiz.
Bu sarayların başını, önceden adı Adliye olan ama Atatürk Havalanı, Boğaz Köprüsünün olduğu gibi bir çok yerin isimin değiştirildiği gibi buraların adınında Adalet Sarayı olduğu ülkem de Adalet Sarayları gibi bir çok ana kapı vatandaşa kapalı durumda...
Adları Şehir Hastanesi olan hastanelerin dahil bir çok yeni saray tipli binaların ana girişlerinin neden vatandaşa kapalı olduğunu ve niye vatandaşım emrinde hizmetinde olanlara kırmızı yada mavi halılarla açık olduğunu merak ederken Başkan Erdoğan'ın şu an ikametgah ettiği sarayda da durumun aynı olup, olmadığını merak etmeye başladım.

Çünkü gerek iş için gerek ani ziyaretler için gittiğim tüm kentlerde adliye pardon yeni Adalet Saray'ı gibi yapılmış olduğunu gördüğüm bir çok sarayın yeni binanın ana giriş kapılarının ya kapalı, kapıları zincirlenmiş yada kırmızı, mavi halılarla milletim hizmetkarı olduklarını ileri süren kamu yada siyasilere açık olduğunu görmekteyim..
Kaynak: Ardaha Haberleri

Editör: Ardahan Haber

Bu haber 3814 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Ercan DEMİR
07-09-2016 14:02:00

POSOF Merkez,de oturmaktayım ve istenilen hertürlü belgeye sahibim degerlendirmenizi arz ederim.Saygılarımla.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI