Reklam
Bugun...


Merkez CHP'den Gazetecilere Bayram Hediyesi..
Hafta sonu kutlanacak olan ve 4 gün boyunca sokağa çıkma yasağının uygulanacağı Ramazan Bayramı öncesi Ardahanlı gazetecilere bayram hediyesi veren Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan Merkez İlçe Başkanı ve Yönetimi, Coronavirüs belasının bir çok sorunu ötelediği şu günlerde kutlanacak olan Ramazan Bayramının barış ve kardeşliğin simgesi olarak değerlendirilerek, yaşanan durum dolaysıyla uzaklaştığımız sosyal yaşantının geri gelip, eski günler gibi kucaklaşıldığı bir gün olmasını dilediler.

Merkez CHP'den Gazetecilere Bayram Hediyesi..

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw
CHP Merkez İlçe Başkanı Sinan onay ve yönetici arkadaşlarının kentte bulunan gazetecileri ziyaret ederek, aracılıklarıyla tüm Ardahanlıların bayramını kutlayıp, bayram hediyesi verdikleri gazetecilere bundan sonra kentin sorunlarını gündeme taşıyan güzel haber hediyeleri ile geleceklerini belirterek tüm gazetecilere başarılar dilediler.
CHP Merkez İlçe Başkanı ve yöneticilerine bu nazik davranışlarından dolayı teşekküre den Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Fakir Yılmaz CHP ve diğer tüm partilerin kentin sorunlarına duyarlı olması ve biz gazetecilere bu yönde yaptıracakları haberlerin hem gazetecilere hem de tüm Ardahanlılara verilecek en güzel hediye olacağını belirtirken CHP'lilerin yanında tün Ardahanlıların ve İslam aleminin bayramını kendilerinin de kutladığını belirtti.


Göle'de yetim ve öksüzlere bayramlık

Ardahan Göle Kaymakamlığı himayesinde, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından "Bayramlıklar Bizden Evde Kalmak Sizden" sloganı ile ilçede bulunan yetim ve öksüz çocuklarla ihtiyaç sahibi yaşlılara, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde 162 takım bayramlık kıyafetler hediye edildi.

Ardahan Göle Kaymakamlığı himayesinde, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından "Bayramlıklar Bizden Evde Kalmak Sizden" sloganı ile ilçede bulunan yetim ve öksüz çocuklarla ihtiyaç sahibi yaşlılara, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde 162 takım bayramlık kıyafetler hediye edildi.

Devletimizin her daim görüp gözettiği öksüz ve yetim çocuklarla, dezavantajlı vatandaşlarımıza fırsat eşitliği tanımak ve onların bayramda mutlu olmalarını sağlamak için bu faaliyeti gerçekleştirdiklerini belirten Kaymakam Cevat Gün, "Ülkemizde Korona virüs (Covid-19) salgını tedbirleri kapsamında çocuklarımızın ve 65 yaş üstü vatandaşlarımızın sokağa çıkma yasakları devam etmektedir. Bu günlerde bu vatandaşlarımızı bir nebze mutlu etmek bizlerin görevidir. Devletimiz, her daim yetim ve öksüz çocuklarımız ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacına cevap vermektedir. Bu mübarek günlerde bizlerde devletimizin çocuklarımızın gönüllerine dokunmasına vesile olmak ve onların yüzlerini güldürmek için 'Bayramlıklar bizden evde kalmak sizden' sloganı ile Ramazan Bayramında bayramlık kıyafetler hediye ediyoruz. Bayramlık hediyelerimizi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız ve Vefa Sosyal Destek Gruplarımız aracılığı ile ulaştırıyoruz. Böylece çocuklarımız sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu bu günlerde bayrama çocuk mutluluğunda, bayram sevincinde girecekler. Bu duygu ve düşüncelerle, Ramazan Bayramının tüm insanlık için barışa, sevgiye ve kardeşliğe vesile olması temennisiyle, yetim ve öksüz çocuklarımızın, ailelerinin, yaşlılarımızın, kamu kuruluşlarında ve özel kuruluşlarda çalışan mesai arkadaşlarımın ve değerli Göleli hemşehrilerimizin Ramazan Bayramını tüm içtenliğimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum" dedi.

Kaymakam Mete, Al Köyünde sebze fidesi dikimine katıldı

Ardahan Posof Kaymakamlığı bünyesinde İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü ile Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü tarafından sebze fidesi dağıtımı yapıldı.

Ardahan Posof Kaymakamlığı bünyesinde İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü ile Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü tarafından sebze fidesi dağıtımı yapıldı.

Al köyünde yapılan fide dikiminde Kaymakam Murat Mete'ye, İlçe Tarım ve Orman Müdür V. Güneş Tekin eşlik etti.

İlçe ki vatandaşların hane gelirine katkı sağlamak ve ilçede sebzeciliğin teşvik edilmesi amacıyla İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü'nce ilçe merkezi ve köylerde ikamet eden, sebze yetiştirmek için uygun mekana ve bilgiye sahip 20 ayrı aileye salatalık, domates ve biber fidesi desteği verildi.

Posof Bayrama virüssüz giriyor

Ardahan'ın Posof ilçesi Ramazan Bayramına virüssüz giriyor.

Aylardır ülkemizi de etkisi altına alan Korona virüs Posof'ta barınamadı. Vatandaşlar kurallara uydukları için caddeler boş kaldı, alınan tedbirler etkili oldu.

Yaşanan bir vak'ada Kol köyünden Bursa'ya düğüne giden kişilerin Posof'a döndüklerinde testlerinin pozitif çıkması üzerine köy karantinaya alındı ve hastalar Ardahan'da tedavi edilerek ölümden ve hastalığın yayılmasından kurtarıldılar.

Alınan bilgilere göre Ardahan'da tedavi altında olan sadece üç hasta bulunduğu belirtilerek diğer ilçelerde de herhangi bir pozitif vak'anın bulunmadığı belirtildi. 

Sevgili miyiz, Muhabbet Kuşu mu?
'Dağ dağa kavuşmaz ama İnsan insana kavuşur' atasözleri ile kendisini teselli etmekle ünlü biz insan oğlunun canı sıkıldığında dertleşmek için baktığı çevresinde gördüğü ve güvenip, inandığı kendisi gibi bir insana zaman içinde ya aşık olur, ya sevgili ya da diğer adı ile akraba, arkadaş, dost olur..
Diğer bir canlı olan muhabbet kuşu ise kendisi gibi can yoldaşı olduğuna karar verir..
Bu ilişki yani dağların kavuşamayıp, insanın insana kavuştuğu öne sürülen bu dünyada bu ilişkiler bazen evlilik denen kutsal ama sona kadar zor bela götürülebilen bir sonuçla biter, bazen de ölene kadar okulda, askerde yaşanan birlikteliğin bitmesine rağmen can arkadaş, yoldaş gibi devam eder..
Ve hiç bir zaman bu soruları kendimize sormayıp, her yaşanana ya 'kader' der ya da 'gitsin gittiği yere kadar der veya 'su akar yatağını bulur' diyerek kendimizi teselli ederiz, 'yanlış kayaya mı çarptım yoksa rüyada mıyım?' demeden..
Bilmem ama ömür denen ve dün hiç yokmuş, yeni ortaya çıkmış gibi ölüm adını alan Corona korkusu ile değerini hissedip, muhabbet kuşları gibi birileri tarafından kafese ,pardon evlere kapanarak sarıldığımız hayat denen süreçte karşılaştıklarımızın kiminin sevgili, eş, arkadaş, kiminin de sırdaş olduğu bir gerçek.. 
Ve bu gerçeğin aslında kendisi ile baş başa kalıp, kendisiyle sorgulanmamak için hep aranan birer muhabbet kuşuyuz her birimiz..
Muhabbet kuşu, öğrendiği bir kaç kelimeyi sürekli tekrarlayan papağan türleri içerisinde yer alan, biz insanlar gibi evcil bir canlı türü.. 
Ülkemden çok ama çok uzaklarda olan Avustralya kıtasına özgü Melopsittacus cinsinin içinde yer alan tek türü olan küçük, uzun kuyruklu bu kuşlar yabani ortamda genel olarak yeşil, mavi, beyaz veya sarı tüy rengine ve kanatlarında siyah taralı çizgilere sahip kuş familyasında olan canlılardır..
Onlar da biz insanlar gibi göz alıcı renklerle göze çok hoş görünseler de onlarda bizler gibi çok kapalı olan iç dünyalarında yaşadıkları karanlıkta hep arayışta olurlar..  Bunu da, bugün burada yarın dünyanın öbür ucunda çırpınan kanatlarıyla yine biz insanlar gibi hep arayıştadırlar..
Çünkü muhabbet kuşları da ilişkiye girdikleriyle sevgili mi, dost mu, arkadaş mı, sırdaş mı olduğunu hep düşünürler..
Ve biz insanlar da bazen aynı bu muhabbet kuşları gibi boş laklakayla zamanı öldürüp, konuştukça, öttükçe, sevgili, arkadaş sandıklarımızla yaşadığımızı sanırız..
Evet şimdi soruyorum...
Biz sabır eden sevgili miyiz, yoksa tesbih çeker gibi tık, tok yapan muhabbet kuşları mıyız?!..
CHP'nin Başına İP limi geliyor?!
CHP'nin Başına İP limi geliyor?!
arşiv haber 23/03/2015 tarhli haber
Onca adam içinde il başkanı bulamıyorlar!
CHP Ardahan'da devam eden İl Başkanı krizine bir yenisi daha ekleniyor. Bir ara MHP'li de olan İşçi Partili CHP'nin başına mı getiriliyor?

İki ay içinde iki il başkanı değişen Cumhuriyet Partisi Ardahan İl Örgütüne başkan ve yönetim arayan CHP'liler kendi içlerinde bir İl Başkanı bulamazlarken, akrabası İşçi Partili olan bir kişinin adı CHP İl Başkanlığı için geçmesi dikkat çekti.

CHP Kulislerin de sızan bilgilere göre şimdiki adıyla Vatan Partisi olan  İşçi Parti Ardahan İl Başkanı Erdal Uygur'un akarabası Fevzi Uygur'un adının CHP Ardahan İl Başkanlığı için geçtiği ileri sürülürken, bir dönem MHP'ye de kayıt olan Büyük Sütlüce (Harziyan) köylü Fevzi Uygur'un bu görevi üstlenip, üstlenmeyeceği merakla bekleniyor.

CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt ve CHP'li Milletvekili Aday Adaylarının iki gündür toplantılar yaparak, 'CHP'nin yeni il başkanı kim olsun?' sorusuna cevap arayıp,  tartıştıkları alınan diğer bilgiler arasında oldu.

Konu hakkında görüşlerin başvurduğumuz CHP rdahan Milletvekili Ensar Öğüt solcu bir arkadaş olan Fevzi Uygur'un adı üzerinde bir matabakat sağlandığı, Uygur'unn adının önümüzde ki günlerde CHP MYK'sına sunulabileceğini belirtmesi, akrabası Vatan Partisi (İşçi Partisi) Ardahan İl Başkanı olan Fevzi Uygur'a CHP'nin yeni il başkanı denilebileceği izlenimi doğdu.
Kaynak: Kdag

Editör: Kuzey Doğu Anadolu Gazetesi

Bu haber 4032 defa okunmuştur.

YORUMLAR

ayhan uygur
30-03-2015 11:54:00

fakir yilmaz fezi uygur ardahanda sıyaset yaptığı zaman sen şortla dolaşıyordun fezi uyguru ardahanda tanımıyan yok aklınca küçültmeye çalışıyorsun bir dönem mhp üyesi imiş sen ardahanda kimin borazanlığını yapıyan batıya geldiğin zaman chp li ardahanlıların peşinden ayrılmıyon ardahana döndünmü 90 derece dönüyon fezi uygurun mhp üyesi olduğuna dayır elindeki belgeyi bilgiyi açıklamasan adam değilsin açıklada her kes görsün

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI