Reklam
Bugun...


MECLİS BAŞKANININ EŞİ VEFAT ETTİ!
Ardahanlı İş adamlarından Turgay Akpınar'ın acı günü Alınan bilgilere göre Ardahan Bağdeşen (Kinzodamal) köylü olan İşadamı hemşerimiz, İstanbul Sancaktepe Belediyesi bir önceki dönem Belediye Meclis Başkan Vekili Turgay Akpnar'ın eşi hayata göz yumdu.

MECLİS BAŞKANININ EŞİ VEFAT ETTİ!

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz'ın Hazırlayıp Sunduğu 'Fakir Yılmaz İle İş Dünyası' adlı programımı izlemek için YouTube ArdahanTV kanalımıza abone olun..

https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw

'Gazeteci Fakir Yılmaz Île Îş Dünyası' Yaşam TV'de Her Cumartesi Günü Saat: 17.00~19.00'da Yaşam TV'de

İZLEMEK İÇİN Yaşam TV Türksat 4A Uydusu Frekans: 12034 MHz Symbol Rate: 27500 Polarizasyom: V (Dikey) Fec: 5/
Son birkaç aydır rahatsız olduğu öğrenilen 2 çocuk annesi Hülya Akpınar'ın uzun süredir kanser tedavisi gördüğü ve tedavi gördüğü hastanede hayata göz yumduğu öğrenildi.
Hacı Halis Akpınar'ın oğlu, Ardahanlı iş adamı/siyasetçi Turgay Akpınar'ın esi Hülya Akpınar'ın Cenazesi yarın İstanbul'da öğlen namazına Müteakip Sancaktepe Yeni Doğan Merkez Camisinde kılındıktan sonra Yeni Doğan Mezarlığında defnedileceği öğrenildi.
Başsağlığı için: Turgay Akpınar: 05322931236
TOPRAĞA VERİLDİLER..
Öte yandan geçtiğimiz gün kalp krizi geçirerek hayata göz yuman Ardahanlı iş adamlarından olan eski Karadeniz Restoranın sahiplerinden Erol Işık'ta toprağa verildi.
Salih Işık'ın babası, Gazeteci Meslektaşımız Bülent Kılıç'ın kayınpederi olan Erol Işık Halilefendi Mezarlığında düzenlenen cenaze merasim, ardından toprağa verildi.
MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw

ABD SEÇİMLERİNİ BASIN VE MEDYA KAZANMIŞTIR..

Damat Ekonomi Bakanının istifasını 24 saattir vermeyen merkez, pardon havuz medya, kendi kendisinin kurduğu sansürlü basın ve medya ile birlikte, ölüm yıl dönümünde bir kez daha anacağımız Atatürk'ün 'Basın, milletin müşterek sesidir.' sözünün ne kadar anlamının kaldığını merak ediyor, mensubu olduğum basın ve medyaya, bir gazeteci olarak soruyor, sorguluyordum.
Ve 'Basın demokrasinin temelidir' denen basının bu ülkede mevcut iktidar veya geçmiş iktidarların üzerinde hep baskı kurduğunu iddiasının da çokta doğru olmadığını bir kez daha anlıyordum.
Çünkü, birilerinin yani gerçek anlamda gazeteci olmayanların ama kaza ile ya da öyle, böyle gazeteci olmuşların 'Basına sansür, gazeteciye baskı' laflarını söylerken yalan ettiğini ve aslında kendilerinin kendilerine yaptığı 'Yalakalık sansürü' ne perde aradığını hem de bir gazeteci olarak bir kez daha anlıyorum.
Evet bir ülkenin en önemli kurumlarından olan ekonominin başında ki bir bakan istifa etmiş ama merkez basın, havuz medya denen sözde gazeteciler hala ama hala bu konuda olumlu ya da olumsuz bir haber, bir satır, bir kelime etmiyor..


Yani, basın ve medya diye geçinen ama 82 milyonluk ülke de 4 milyon gazetenin neden satıldığını sorgulamayanlar iktidara bakıp, beklemeye geçmiş aman ha bir şey yazmayayım, demeyeyim işim, kredim, reklamım bozulur diyerek kendi kendisine sansür yapmış durumda.
Evet, bu durum bizim ülkede yaşanırken dün Cemaatin çok değerli hocası, bugünün terörist olan Fetönün alınamadığı, unutulduğu Okyanus ötesinde gelen haberlerin daha önemli olduğunu da görüyor, anlıyoruz.
Çünkü ülkemizin de aralarında olduğu bu dünyanın cenderesinin yani jandarması olarak tabir ettiğim yeni başçavuşu pardon başkanı kimin olduğu ekonomisi yerlerde sürünen, doların 9, Euro'nun 10 TL.'yi bulduğu ülkenin ekonomiden sorumlu bakanının istifası çok önemli değil, asıl önemli olan okyanus ötesinde bulunan ama tüm dünyada olan Amerika seçimleri daha önemliydi.
Ve kimin kazandığını kazananın Başkan Erdoğan'la kanka olduğu belirtilen Trump'mı yoksa rakibi Biden'mi merak eden ama kendi ülkesinde ki basın ve medyanın bakanın istifası gibi daha nice şeyleri sakladığını sorgulamayan bizlerin görmediği başka bir önemli durum daha var oda; Bu ülkede ki basın ve medyanın yalakalığını, iktidarın basın üzerinde kurduğu baskının ne kadar çok olduğudur.
Çünkü demokrasi, hukuk, basın özgürlüğü, insan hakları gibi birçok konu gibi sıkıntı içinde olduğunu belirtilen ülkede ekonominin başında ki bakanın istifa edip, etmediğini öğrenemeyen insanlarımız Amerika'da seçimleri kazananın Trump ya da Biden diye bakarken görmediği bir en önemli şeyin özgür, gerçek basının bu seçimi kazandığıydı.
Evet, birçokları gibi 'Başkan benim, dediğim dedik, çaldığım düdük' diyen Trump'ın 4 yıllık iktidarı boyunca okurunun, seyircisinin, reklam verenin desteği ile ayak üzerine ayak atan ABD basın ve medyasıdır..
Çünkü ölümünün 82. Yıl dönümü anacağımız, bu ülkenin kurucusu Atatürk'ün 'Basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir.' sözü bu ülkede önemini kayıp etse de, ABD ve diğer birçok medeni ülkede gerçek anlamda her zaman geçerlidir.
Ve bu nedenle iddiam o ki; Trump'ı gönderende yaşananları gerçek sansürden dolayı değil, güçlü olana yalakalık sansürü için saklamayıp, gözü, kulağı, ağzı olduğu halktan aldığı destekle hep ayakta olan, güçlü basın ve medyadır..

HANAKLI KÜVET VE İÇ KAPLAMADA MARKA!

 

Turgay Akpınar: Evet demek en hayırlısı..
arşiv haber 30/03/2017 tarihi haberler/yorumlar
Önümüzde ki günler de Ardahan ve serhat illerinin İstanbul'da ki dernekleri ile bir araya geleceklerini belirten İstanbul Sancaktepe Belediyesinin Meclis Başkanı Turgay Akpınar 16 Nisan'da evet demenin en hayırlısı dedi. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı bir tören ile Sancaktepe Belediyesinin yeni binasının resmi açılışını gerçekleştiren Turgay Akpınar 16 Nisan'ın ülke için bir milad olduğunu belirterek ülkesini seven herkesin herkesin evet demeye davet etti.

Ardahanlı siyasetçi, aynı zaman da AK Yapı İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı olan İnşaat Mühendisi Sancaktepe Belediyesi Meclis Başkanı Turgay Akpınar gazetemize yaptığı açıklamada başta Ardahanlı hemşehrileri olmak üzere tüm serhat illerinin ülkenin geleceği için 16 Nisan'da evet diyeceğine canı gönülden inandığını belirtti.

**Serhat ve Sancaktepe evet diyor..

16 Nisan'a yapılacak olan Anayasa referandumu için çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini belirten İstanbul Sancaktepe Belediyesinin Meclis Başkanı Turgay Akpınar önümüzde ki günlerde Ardahan'ın da içinde bulunduğu serhat illerinin İstanbul Anadolu yakasında ki dernekleri ile bir araya gelme hazırlıkları içinde olduklarını belirttiği açıklamasın da bir Ardahanlı olarak serhatın ve bir çok Ardahanlı, Karslı, Iğdırlı, Ağrılının yaşadığı Sancaktepenin ülkenin güzel geleceği için 16 Nisan'da başına gideceği referandum sandığında evet diyeceğine inandığını belirtti.

**ARDAHANLI İSTANBUL'UN BÜTÇESİNİ BAĞLADI..

*18/11/2016 Tarihli Haber

Resmi rakamlara göre 280, gayri resmi olarak ise 600 bine yakın Ardahanlının yaşadığı belirtilen dünya kenti İstanbul’da var olma mücadelesi veren 20 milyonluk kentte kendilerin hisettirmeye devam ediyorlar.

Ardahanlılar ticarette olduğu gibi sitasette de her geçen gün ağırlığını koyduğu İstanbul’un Esenyurt İlçesi Belediye Meclis Üyesi Togay Çoban İstanbul Büyükşehir Belediyesinin ütçesini hazırlayanlar arasında yer aldı.

Aynı zaman da İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisinde yer alan Togay Çoban ve bir grup meclis üyesinin hazırladığı bütçeye göre bir çok Ardahanlınında içinde bulunduğu İstanbul’un 2017 Yılı Mali Yıl Bütçesi 18.500.000.000 Tl. olarak belielendi.

**Başkan Bütçe Ekibini Kutladı..

Ardahanlı Mali Müşavir Togay Çoban’ın da aralarında bulunduğu 6 kişilik İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Bütçe Plan ekibini ziyaret eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Toptaş bütçeyi hazırlayıp, meclise sunan ekibe teşekkür etti.

**TOGAY ÇOBAN: SAĞLIKLI KAFALAR VE KENTLER OLUŞTURMALIYIZ..

**14/11/2015 Tarihli Haber

Ardahan Hanaklı İstanbul Esenyurt Belediye Meclis Üyesi Togay Çoban yaptığı açıklamada ülkenin daha güzel bir geleceğe kavuşması için sağlıklı kafalar ve kentler oluşturmalıyız.' dedi.

Aynı zaman da nüfusunun büyük bir bölümünün Ardahanlı olan İstanbul Esenyurt İlçesinde bulunan Hanaklılar Dernek Başkanlığı yapan, Esenyurt Belediye Meclis Üyesi Togay Çoban Üyesi olduğu İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi adına temsil ettiği, Sağlıklı Kentler Birliği'nin toplantısına katıldı.

Osmaniye İli Kadirli İlçesinin ev sahipliği yaptığı Sağlıklı Kentler Birliğinin toplantısında 'Kent ve Göç'  konulu panele katılan İstanbul Esenyurt Belediye Meclis Üyesi ve Esenyurt Belediyesi İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Togay Çoban burada yaptığı açıklamada, 'Türkiye'nin en çok göç alan bölgsi Doğu Anadolu'n sınır kenti Ardahan'ın hanak ilçesinde doğup, büyüyen bir olarak sağlıklı kent demenin ne olduğunu en iyi bilenlerdenim. Başta bizim bölgede olmak üzer tüm ülkede sağlıklı kafalar için eğitime gerekli desteğin verilmesi, bunun getireceği güzelliklede zaten sağlıklı yaşanır kentler ortaya çıkacaktır. Bu nedenle öneceliğimiz sağlıklı kafalar ve kentler oluşturmak için çalışmalı, bu yönede yatırımlar yapmalıyız.' dedi.

**ARDAFED MEVCUT YÖNETİM İLE DEVAM ETMELİ..

Üç günlük toplantılara katılmak için Osmaniye'e bulunan Togay Çoban başında bulunduğu Hanak Derneğinin de üyesi olduğu Ardahan Federasyonunda yaşanan gelişmeleri de yakından takip ettiğini belirttiği açıklamasında ARDAFED'in istifa eden başkanı Yaşar Geler'e bugüne kadar yaptığı güzel çalışmalar dolaysıyla teşekkür ederken, federasyonun kongreye kadar mevcut yönetm ile görevine devam etmelidir.' dedi.

**HDP’nin Hatasının Bedeli..

Son olarak iki önemli belediyesine de el konulan HDP’lilerin ‘Nerede hata yaptık?’ diyeceklerine yeniden meclise dönüp, dönmeyeceklerini tartışmaya açıp, bu durumu halka soracaklarını açıklamaları, HDP’lilerin ne kadar halktan kopuk olduğunu da bir kez daha ortaya koymakta.
Çünkü ortaya koydukları politikasızlık dolaysıyla bugün yaşananların suçlusu HDP’ye oy verenlerin değil, HDP’yi yönetenler olduğunu bir türlü anlamış değiller.. 
Evet Mardin ve Siirt Belediyelerine de kayyum atanması ile devam eden operasyonlar ile darbe üzerine darbe alan HDP’nin nerede hata yaptığını tartışacağını ve bu hataları nasıl olup gidereceklerini düşünmesi gerekirken meclise dönüp, dönmeyeceklerini tartışmaya açacaklarını belirten HDP’lilerin eş başkanlarının da tutuklanması ardından aldıkları meclis çalışmalarına katılmama kararına karşın grup toplantılarını hala mecliste yapmaları da kararsızlığın diğer bir açık örneğidir..
Aynı HDP’nin BDP’yi HDP yaparken hatalara başlayıp, BDP, HDP, DTP ve diğer bir çok başlılıkla siyaset yapıp, ne yaptığını karman çorman ettiği bir süreçte bugün yaşadıkları ile karşı karşıya kalmıştır..
Ve diğer bir hata da cumhuriyetçi, laikçi, solcuların askere güvenme hatası gibi HDP’liler de tarih boyunca Kürtleri öcü gösterip, Türkleri sıkıştırma politikası yapan ABD ve AB’ye güvenme inanma hatasını hep yapmasıdır..
Bu nedenledir yaşadıkları..

**Bir daha sorayım..

Son olarak İzmir’de yapılan ve halada devam eden Feto operasyonlarını ilk duyuran haber ajansı hangi ajans?
Peki bunca kuruma, şirkete, insana yönelik yapılan operasyon bu ajansa hiç yapıldımı?
Ben çokta duymadım, tek, tük daha önce çalışmış, ayrılmış olan bir kaçının dışında..
Peki bu ajansın çalışanlarının %77’sinin hangi okullarda, hangi gazetede, hangi abi ve ablanın yanında yetiştiğinide mi kimse bilmez?
Bilemiyorum ama bu Ajans’a yönelik çokta ciddi bir şey yapıldığına ben şahit değilim..
İddia etmiyorum, mesleğim ve alanım gereği bunların bulunduğu alanları ve nerede kimlerle ilişkide olduklarını iyi bilirim..
İşte bu nedenle bir kez daha soruyorum Bylog denen gizli görüşmelere de gerek olmaksızın bunların Ardahan’da, Kars’ta da olduğunu iyi bilirim..
Ama benden önce bizden çok bunlara inanan idareciler, onlara ilk haberi veren güvenlik güçleri de biliyorlar kimin ne olduğunu.. 
Öyleki bunlar valilik, kaymakamlık ve diğer resmi kurumlarda baş tacı edilir, hatta sır denen ‘GİZLİ’ başlıklı dosyaları bile bilenler değiller mi?
Bilmem ama haksızca gözaltına alınıp, tutuklananlarında içinde bulunduğu FETO başlıklı haberleri yapanlarında gözden geçirilmesini ve bunların ne kadar temiz olduklarına bakmak gerekir diye düşünür, önerir ve bir kez daha sorarım..
Kısacası; Bu haberleri yapan, yaptırılanların da şöyle bir gözden geçirilmesi gerekir derim..

**Haber var , Haber yok..

Sanırım sizlerinde dikkatini çekmiştir Ardahan’ın en çok tıklanıp, okunan haber sitemizin iki gündür güncellenmediğini..
Kiminin bizleri bizzat arayarak, ‘ne oldu?’ diye sorup, bu durumu merak ettiği, kiminin ise Ardahan küçük bir yer haber mi çıkar?’ diye önemsemediği  bu durumun habersizlikten değil, sitemize yapılan onca saldırının bir yenisinin siteye girişimizi geciktirmesinden meydana geldiğini emen belirtip, okurlarımızdan özür diliyoruz..
Evet ben dahil internet sevdalılarının günde en az iki üç kez tıklayıp, günlük, güncel haberler okuduğu www.kuzeyanadolugazetesi.com adlı sitemizin yapılan saldırılar dolaysıyla iki gündür haber verememesi bize yeni bir şeyi hatırlattı..
Oda onca gazetenin, sitenin ve ajans muhabirlerinin bulunduğu Ardahan’da biz olmayınca ne kadar haber olduğunun görülmesidir..
Yani haber üretme merkezi konumun da olan haber merkezimizde haber çıkmayınca Ardahanlı olup, Ardahan ve Ardahan dışında olanların Ardahan’da haber almaları çok zor görünüyor gibi..
Çünkü haber merkezimizin emektarları, bugünkü gazetecileri olan Barış ve Özkan bu eksikliği gidermeye çalıştığı Ardahan’da onca gazeteci, muhabir olmasına karşın ‘Kar yağdı, kazlar kesildi, falan bürokrat filan dedi’ başlıklı haberler dışında haber alamazsınız Ardahan’da..
Halbuki küçük denen Ardahan’da haber olduğunu ama başta gazeteci geçinip haber alamayanlarla dolu olduğunu bilirim..
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 8261 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI