Reklam
Bugun...


'Maaş Alamıyor' Denilen Başkan 8 Bin Lira Maaş Alıyor, Maaş Ödüyormuş..
DSP'den Çıldır Belediye Başkanı seçildikten sonra AK Parti'ye geçen ve son seçimlerde yeniden Çıldır Belediye Başkanı seçilen Kemal Yakup Azizioğlu 3 aydır maaşını alamadığı yönündeki haberler bir açıklama yaparak bu yönde çıkan haberlerin kasıtlı olduğunu ve 8 Bin TL.'ye yakın maaş aldığı öğrenilen Azizoğlu bu iddiaların iş vermedikleri bir kişi tarafından çıkarıldığını ileri sürdü.

'Maaş Alamıyor' Denilen Başkan 8 Bin Lira Maaş Alıyor, Maaş Ödüyormuş..

Çıldır Belediye Başkanı Yakup Azizoğlu, Çıldır’a ait İstanbul’da yayın yapan bir sitede, ‘Başkan 3 aydır maaş alamıyor, Ankara’da eli boş döndü’ haberinin gerçeğini yansıtmadığını belirtti.

Başkan Yakup Azizoğlu, gazetemizde de yer alan haberin doğru olmadığını, yapılan yanlış haberle ilgili bilgi paylaşımda bulunarak, Çıldır Belediyesinin mali durumu ve çalışmalarıyla ilgili maaş bordosunun da yer aldığı dekontları paylaştı.

Azizioğlu, “Göreve geldiğimizden itibaren personelin 13 yıllık alacaklarını temizledik ve ödedik. Devlete ait bütün borçları yapılandırdık. Aşıkşenlik’in 46 yıllık, Çıldır’ın da 23 yıllık borcunu tıkır tıkır ödedik. Ben ve personelim her ay düzenli bir şekilde maaşımızı alıyoruz. Habere konu olan ‘Başkan maaş alamıyor, Ankara’dan eli boş dündü’ yönündeki haberin hiçbir geçerliliği yoktur. Belediyemizde eşinin adına iş alımı yapan bir kişinin, daha sonra aynı işi kendi adına çevirmesi neticesinde doğan sonuçları kabul etmemesinin ardından ortaya attığı asılsız iddialardır” dedi.

Doğu Anadolu Bölgesinin en başarılı Belediye Başkanları arasında gösterilen, İlçeye bir çok proje kazandıran Çıldır Belediye Başkanı K. Yakup Azizoğlu, 31 Mart’ta yapılan Mahalli İdareler seçimlerinde ikinci dönem Belediyeyi kazanmasının ardından Ankara’da bazı toplantılara da katıldı.

Ankara ziyaretiyle ilgili de değerlendirmede bulunan Başkan Azizoğlu,  yaptığı görüşmelerin olumlu geçtiğini, kabinenin tüm bakanlarıyla ilçedeki projeleri hakkında görüş alış verişinde bulunduğunu ve önümüzdeki aylarda pozitif sonuçlar alacaklarını sözlerine ekledi.

Vekilim 3 Aydır Maaş Alamıyorum..

**3 Aydır Maaş Alamıyorum..

BELEDİYELER DE SIKINTIDA! CHP'li Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir'den sonra AK Partili Çıldır Belediyesini de ziyaret eden ve 2. kez Çıldır Belediye Başkanını kutlayan AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay Ardahan Belediye Başkanından sonra partilisi Çıldır Belediye Başkanından da dert dinledi. Belediyenin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar dolaysıyla işçi parası ödememe ile karşı karşıya olduğunu belirten Çıldır Başkanı kendisininde 3 aydır maaş alamadığını söyledi.

**Göle Belediyesi de 20 Milyon Borçlu!

Ardahan Belediyesinin 70 Milyona yakın bir borcunun olduğu ve çalışanlarının maaşlarını ödemek için Banka da ek hesap açtırdığı öğrenilen şu günlerde iktidar partisi AK Partinin Göle Beleidyeside zorda.

31 Mart seçimlerinde Göle Belediye Başkanı seçilen AK Partili İlhan Gültekin, basın mensuplarına özel açıklamalarda bulunarak, seçim öncesi vaatlerini yerine getireceğini dile getirdi. 

Göle için projeleri en kısa zamanda hayata geçireceğini belirten Başkan Gültekin, belediye konağında, millet bahçesine, organize hayvancılık bölgesinden birçok projeyi hayata geçireceklerini ifade etti. 

Seçimlerde kendisine destek veren Göle halkına teşekkür eden Gültekin, “31 Mart seçimlerinde kıyasıya bir rekabet yaşadık ilçemizde. Neticede demokrasi şöleni içerisinde geçen seçimlerde zaferle ayrıldık. Bu bizim için önemli başarıydı. Bizlerden desteğini esirgemeyen Göle halkına şükranlarımı arz ediyorum. Bundan sonraki temel hedefimiz seçimlerde vaat ettiğimiz projeleri hayata geçirmektir. Bunu yerine getirmek için Belediye olarak çok çalışacağız” dedi. 

MÜFETTİŞ GELDİ, İSMAİLOĞLU DÖNEMİ ARAŞTIRILIYOR 

İlçeye kayak tesisinin yapılmasının ardından kapalı yüzme havuzunun da inşa edileceğini ifade eden Başkan Gültekin, “ Bunun yanında bu yıl kapalı hayvan pazarının açılışı yapacağız. Organize hayvancılık bölgesi oluşturacağız. Bununla ilgili planlarımız var. Göle’yi Gölelilerle yöneteceğiz. Geçmiş dönemde bir sorun olup olmadığına dair araştırma yapıyoruz. Müfettiş geldi, inceleme yapıyor. Bir sorun çıkarsa önceki dönem Başkanla ilgili gerekeni yapacağız. Şuan ilk etapta bunun çalışmasını yürütüyoruz” diye konuştu. 

HAK ETMEYENE PARA YOK!

Göle Belediyesinin borcuyla ilgili de konuşan Başkan Gültekin, “ 18 milyonu aşan bir borç var. Bazı alacaklılar da Belediyenin kapısını çalıyor. Bazılarını Belediyeden gönderiyorum. Olmadık yerlere borç edilmiş. Tabi biz de şu da bir esastır. Hak etmeyen kişinin parasını vermem. 

Hak eden bir ödeme varsa onu da belediye olarak tahsilini yaparız.  Gördüğüm kadarıyla Göle Belediyesinde daha fazla para harcanmış, kimin ne yaptığı belli değil. Herkes önüne geleni imzalamış. Ama ne olursa olsun beytülmalin hakkını kimseye yedirmem. Belediyeyi şeffaf bir şekilde yöneteceğim. Rantçılara kapımız kapalı olacaktır. Çift başlı sisteme izin vermeyeceğim” ifadelerine yer verdi. 

GARSON VE ASKER!

7 Haziran olmadı, 1 Kasım.. Olmadı 31 Mart.. Daha olmadı 23 Haziran seçimleri ve başkanlık dahil ekonomiye büyük hasar veren diğer bir çok seçim ile halen yüz göz olduğumuz bu süreçte iki adım ileriye gitmesi için uğrunda verilen onca ağır bedele karşın bir adım ileriye gidemeyen özlemi çekilen demokrasiyi tartışmaya devam ediyoruz.
İktidara geldiği günden beri askeri vesayet dahil bir çok antidemokratik uygulamayı ortadan kaldıracağını, resmi devlet lojmanları dahil milyonlar yutan makam araçları gibi devletin bütçesini hortumlayan onca işi engelleyeceğini ileri sürüp ilk yıllarda bu yönde ciddi adımlar atan ardından 28 Haziran seçimleri öncesi Kürt seçmenden oy almak uğruna buzluktan çıkarıldığı ileri sürülen barış süreci dahil bir çok demokratik adımlar atan dünkü iktidar halen bugün ki iktidardır.
Adı, Adalet ve Kalkınma olan mevcut iktidarın son olarak 31 Mart seçimleri ardından ortaya koyduğu tavırlarla Adaleti de, piyasaları ve toplumu her geçen gün daraltan ve de bunaltma noktasına getiren ekonomik politikalarıyla Kalkınmayı da yüzüne gözüne bulaştırmanın sıkıntısı içinde o ilk yıllarda ki demokratik adımlarından vazgeçen de aynı iktidardır.
Aynı iktidarın başı olan Başkan Erdoğan'ın son açıklamalarında demokrasinin beklentileri içinde olan ''hukuk mevzuatımızı gözden geçirilmesi gerekiyor'' derken bunları yapacak olanların 17 yıldır iktidar olan partisinin ve kendisinin olduğunu unutması da bu iktidarın işine geldiğinde Demokrasiyi, Adaleti, Hukuku hatırladığını ortaya koymaktadır.
Gelelim bugün ki yazımıza başlık olan Garson ve Asker meselesine..
Aslında ''Kürt Memet Nöbete'' olması gereken başlığımızda bu ülkenin meselesi Garson ve Asker meselesi demokrasinin ana meselesidir.
Yani son olarak CHP'li kadın milletvekili Nurhayat Altaca'nın 31 Mart seçimleri ardından mecliste yaptığı konuşmada yaşananların darbeye yol açtığını ima etmesi birilerinin kafasında halen askeri nöbetçi olarak gördüğünü ve zamanı geldiğinde nöbete çağrılacağını ima etmesidir.
Yani demokrasin önünü açacaklarını iddia edenler, iktidara geldikten sonra bu iddialarını unutanların askeri yönetimlerdeki gibi '' Ben Bilirim'' diyerek yönetim şekillerini kınarken bilinç altlarında hala askeri nöbete çağırdıkları da diğer bir gerçektir.
İşte burada mevcut iktidarın ve muhalefetin askeri cunta veya yönetim anlayışını tetikleyen, akıllara getiren ve de söyleten antidemokratik uygulamaları işlerine geldiğinde kullanmamaları değil asıl unutulmaması gerekenin demokrasinin olduğunu bilmeleri ve işi Garson Askere bırakmamaları gerekmektedir.
Çünkü adı üstünde, Garson!
Yani isteneni yapan Garson da, Asker de, Sivil de, Siyasetçi de olabilir..
Ve görevi yapacak olanın Garson, Asker değil ona işveren sivildir, halktır, halkın seçtiği siyasetçidir.
Görevi de yapması gereken asker değil, sivildir, siyasetçidir..
Bunun olması ve devam etmesi içinde Askeri vesayetlerden uzak, iktidarın gücünden faydalanıp antidemokratik uygulamaları demokrasiymiş diye yutturmamak, birilerinin yani solcu, aydın, demokrasi yanlısı parti olduğunu iddia eden ama kendi beceriksizliğini hep başkalarına becertmeye çalıştığı ileri sürülen CHP'li kadın vekilin işaret ettiği o anlayışı tetiklememek ve asıl 'biz biliriz, bildiğimizde sandıkta ortaya koyarız' diyen halkın demokrasi istemiyle başına gittiği sandığa saygı göstermektir..

HERKESÄ°N NEWROZ'U KENDÄ°SÄ°NE..

HERKESİN NEWROZ'U KENDİSİNE.. 

Üniversite'de  Nevruz etkinliği..

*20/03/2015 Tarihli Haber

Geçtiğimiz gün HDP'nin başını çektiği siyasi partiler ile stk'ların kutladığı Newroz etkinlikleri Ardahan'da devam ediyor..

**ARDAHAN ÜNİVERSİTESİ'NDE NEVRUZ BAYRAMI 
ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK..

Nevruz Bayramı kutlamaları Ardahan Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek çeşitli etkinlikler ile kutlanacak. Etkinlikler kapsamında 23 Mart Pazartesi günü saat 10.00’da İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi (İBEF) Korkut Ata Konferans Salonu’nda panel gerçekleştirilecek. Panelde ARÜ akademisyenler Prof. Dr. Suleyman Kayıpov, Prof. Dr. Şureddin Memmedli, Doç. Dr. Ranetta Gafarova, Yrd. Doç. Dr. Ahmet İçli tarafından Nevruz hakkında bilgi verilecek.

Panelin ardından Nevruz Bayramı kutlamaları İBEF önünde saat 12.00 itibariyle çeşitli ikramlar, halk oyunları ekibinin gösterileri ve gerçekleştirilecek etkinler ile devam edecek.

 

**KÜRT ÖĞRENCİLER AYRI ATEŞ YAKALACAK..

 

Öte yandan üniversitede okuuan Kürt kökenli öğrencilerin Rektörlük tarafından düzenlenen Nevruz'a altenatif olarak kampüsün bir başka alanında ateş yakarak kendi Newrozlarını kutlayacakları alınan diğer bilgiler arasında oldu.
Kaynak: Ardaha Haberleri

Editör: Kuzey Doğu Anadolu Gazetesi

Bu haber 4568 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI