Reklam
Bugun...


KÜSİ ARDEM’İ ZİYARET ETTİ..
Ardahan'da yaşananlar..

 KÜSİ ARDEM’İ ZİYARET ETTİ..

**Yıldırım Düşmesi Sonucu 12 Hayvan Telef Oldu..

Ardahan'ın Çıldır ilçesinde yıldırım düşmesi sonucu 12 küçükbaş hayvan telef oldu.
Edinilen bilgiye göre, Çıldır ilçesine bağlı Gölebakan Mahallesinde hayvanların otladığı sırada aniden bastıran sağanak yağışın ardından araziye yıldırım isabet etti. Yıldırım düşmesi sonucu 12 küçükbaş hayvan telef oldu.
Olay yerine gelen ilçe tarım müdürlüğü ekipleri gerekli incelemeyi yaptı. 

**Hoçvan'da da Yıldırm Bir Çocuğu Yaraladı..

Öte yendan Ardahan Merkeze bağlı Kurtoğlu köyünde de yıldırım düşmesi sonucu bir çocuk yaralanırken, çocuğun bulunduğu evin önünde ki dana telef oldu.

Aynı zaman da Kurtoğlu köyünün muhtarının oğlu olan ve Ardahan Devlet Hastanesine kaldırılan Berkant çocuk tedavi edildikten sonra taburcu edildi.

Ardahan Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) KURULU BİLGİLENDİRME ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

KÜSİ Ardahan İl temsilcisi ve Ardahan Üniversitesi öğretim üyesi Prof.Dr.Şeref KILIÇ başkanlığında, Ardahan Tic. ve San. Odası Başkanı Çetin DEMİRCİ, SERKA Ardahan İl Koordinatörü Nurullah KARACA, Bil. San. Tek. Bak Ardahan İl Md. Vekili Erhan KAYA, KOSGEB İl müdürü Ramazan SİVRİ ve TKDK İl Koordnatörü Yusuf GÜDER’den oluşan KÜSİ Kurulu Ardahan merkezde faaliyet gösteren “Ardem Tavukçuluk” firmasına ziyaret gerçekleştirdi.

Gerçekleştirilen ziyarette KÜSİ il temsilcisi Prof.Dr.Şeref KILIÇ, ziyaretlerinin amacının devlet destek ve teşvikleri hakkında bilgilendirme yapmak ve Ardahan Ünversitesinin özel sektörle işbirliğini geliştirmek olduğunu belirtti.

Görüşmede Ardem Tavukçuluk şirketi yetkilisi Özmen DEMİR’den firmalarının yapısı ve karşılaştığı sorunlar hakkında bilgi alınarak ihtiyaç duydukları alet ekipman ile yapmayı planladıkları yeni yatırımlarda hangi devlet destek ve teşviklerinden yararlanabilecekleri hakkında detaylı bilgilendirme yapıldı.

TKDK İl Koordnatörü Yusuf GÜDER ise, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu 2014-2020 IPARD Programı (IPARD II Dönemi) 2. Başvuru çağrısının ilana çıktığını ve başvuruların 6-26 Eylül 2017 tarihleri arasında alınacağını belirterek, bu çağrı döneminde desteklenecek sektörler hakkında bilgi verdi. Firma yetkilisi Özmen DEMİR hem mevcut tesislerindeki bazı eksiklerin giderilmesine yönelik ve hem de planladıkları yeni yatırımlar için bu desteklerden yararlanmayı düşündüklerini ifade etti.

Ayrıca, KÜSİ İl temsilcisi Prof.Dr.Şeref KILIÇ ve SERKA Ardahan İl Koordinatörü Nurullah KARACA, Kalkınma Bakanlığı tarafından uygulanan ilimizin de dahil olduğu “Cazibe Merkezleri Programı”’nın tanıtımını yaparak programın amaç ve kapsamını açıkladı.

**YÖRESEL ÜRÜNLERDE KADIN ELİ PROJESİ


  •  

 

 
 

18/11/2015 Tarihli Haber

Ardahan Belediyesinin SODES kapsamında alınan destekle açılacak olan yöresel ürünlerde Kadın Eli Projesi kapsamında, Ardahan Belediyesi yalnızçam salonunda yapılan kura çekimi Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Belediye Meclis üyeleri Kamile Göktaş ve İbrahim Bozkurt’un katılımlarıyla yapıldı.
Ardahan Belediyesinin SODES kapsamında alınan destekle açılacak olan yöresel ürünlerde Kadın Eli Projesi kapsamında, halı dokumacılığı ve makinede geleneksel Türk işlemeleri kursları için 52 kişi müracaat etti. Alınacak kursiyer sayısı 36’ya ulaşamayınca, Belediye Başkanı Faruk Köksoy; tarafından katılımcıların tamamı kurs öğrencisi olarak alındı.
Projeyle Ardahan Belediyesi bünyesinde 2010 yılında kurulan ve bütün altyapısı Belediye tarafından tamamlanan "Kadın eğitim Merkezi" nin devam eden faaliyetlerini güçlendirmek ve faaliyetlere yeni kalemler ekleyerek merkezin devam etmesini sağlamak amacıyla söz konusu projenin hazırlandığını anlatan Başkan Köksoy, “2012.2013.2014 yıllarında SODES kapsamında alınan destekle ve Belediyemizin kendi eş finansman desteğiyle faaliyetlerini devam ettiren merkezimiz Ardahanlı kadınlarımız için umut merkezi olmuştur. Ardahan İlinde yaşayan eğitim düzeyi düşük ve ekonomik açıdan yetersiz koşullara sahip kadınların merkezimizde yaptıkları yöresel motiflerle halı dokumacılığı ve yöresel simgeleri barındıran el örmesi işlemelere ek olarak, yöresel motifleri yansıtan ve Tiftik kullanılarak yapılan; yün çorap, yöresel motifli danteller, yöresel motifli patik, eldiven, bere, yine yöresel simgeleri barındıran ve yörenin gelir kaynaklarından biri olan kaz tüyünden yastık, yorgan yapımı, koyun ve keçi tüyünden yöresel keçe ve kilim dokumacılığı gibi mesleki eğitim kurslarına yönlendirilerek hem ilimizde kaybolmaya yüz tutmuş yöresel ürünlerin yaşatılması sağlanacak hem de kadınlarımıza mesleki eğitim becerileri kazandırılarak istihdam edilebilirliklerine katkı sağlanacaktır. Bunun yanı sıra Belediyemizin çok amaçlı kültür merkezinde kadınlara yönelik konferanslar, seminerler, sinemave tiyatro günleri, kadın hakları konulu paneller gibi sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlenecek olup, kadınlarımızın öğrenirken bilinçlendirilmesi, sosyalleşmesi ve topluma kazandırılması sağlanacaktır. Böylece sosyo ekonomik gelir düzeyi düşük kadınlarımızın kendi yaşamlarından başlayarak ailenin ve toplumun yaşamlarını etkilemeleri sağlanacak ve yerel düzeydeki işletmelerinde ihtiyaç duydukları nitelikli insan kaynağının yetiştirilmesine katkı sağlanacaktır.” Dedi.

"Erzurum, Kars ve Ardahan İlleri Toplumsal Kalkınma Girişimi" Projesi

"Erzurum, Kars ve Ardahan İlleri Toplumsal Kalkınma Girişimi" Projesi kapsamında Aziziye ilçesinde açılan "Kadın Ceket Dikimi" kursu sona erdi.

Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) Ham Petrol Boru Hattı Şirketi tarafından desteklenen, Atatürk Üniversitesi, Kafkas Üniversitesi ve Ardahan Üniversitesi işbirliğiyle yürütülen ve yaklakış 2 ay süren eğitimlere, 12 kadın kursiyer katıldı.

Aziziye Belediyesi Konferans Salonunda düzenlenen sertifika töreninde, kursu başarıyla tamamlayan kadın kursiyere sertifikaları verildi.

Sertifika töreninde konuşan İlçe Kaymakamı Zafer Öz, "Elimizi taşın altına birlikte koyuyoruz. Hocalarımızla beraber memlekete hizmet etmek istiyoruz. Taşın altına elini sokak isteyenlerin bir araya gelmesiyle bu manzara ortaya çıktı" dedi.

Bu tür etkinliğe ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirten İlçe Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan ise  bu tür çalışmaların birlik beraberlik içinde nesilden nesile aktarılması temennisinde bulundu.

Proje Koordinatörü Mükerrem Kaya'da, Bakü-Tiflis-Ceyhan Petrol Boru Hattı güzergahında, toplumsal ve kırsal kalkınmaya yönelik projelerin halkın refah seviyesini artırması ve işsizlik sorununu azaltması için meslek edindirme kurslarına yönelik desteklerinin devam edeceğini bildirdi.

ARDAHAN’DA ASKER UĞURLAMA COŞKUSU

  •  
  •  

  •  

 

Arkadaşlarını askere uğurlamak için ilde konvoy oluşturan gençler, bayraklarla donattıkları araçlarla kent merkezinde dakikalarca tur attılar.
Vatani görevini yapmak için askere gidecek olan Fırat Koç için arkadaşları konvoy oluşturdu. Türk bayrağıyla süsledikleri araçları ile şehir turu atan gençler, her yıl olduğu gibi, kutsal göreve gidecek olmanın heyecanı ile konvoylar oluşturarak zaman zaman trafiğe de zor anlar yaşatıyorlar.
Asker uğurlamaları nedeniyle oluşturulan konvoy trafiği olumsuz etkilerken, araçları durduran gençler, "En büyük asker bizim asker" sloganları 

Çıldır Aşıkşenlik te Kanalizasyon Çalışmasında Sona Gelindi
 

 
 
Aşıkşenlik, Suhara ve Yakınsu mahallerindeki kanalizasyon çalışmalarında sona gelinde.
 
         

Çıldır Aşıkşenlik te Kanalizasyon Çalışmasında Sona Gelindi
 
 

Çılldır Belediyesi tarafından projelendirilerek üç mahallenin kanalizasyon sorununu çözüme ulaşacağı projede sona gelindi.
 

 Kot çalışmlarını yerinde inceleyen Ak Parti Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu yaptığı açıklama” Aşıkşenlik, Suhara ve Yakınsu mahallemizi kapsayacak şekilde yürütmüş olduğumuz kanalizasyon çalışmalarını kot ölçümlerinde sona yaklaşık.
   

Kot çalışmalarının tamamlanmasının ardından hatlar döşenmeyecek başlayacak ve bu mahallelerimizinde kanalizasyon sorunu kalmayacak. Çıldır Belediyesi olarak ilçe bütünlüğünün yanıu sıra mahalle mahalle sokak sokak sorunların tespit edilerek çözüme kavuşturuyoruz. Bölgemizde inşaat sezonun kısıtlı olması nedeniyle sezonda yetiştirebildiğimiz ölçüte çalışmalar yürütüyoruz. Bu mahhelerimizde daha önce hiç kanalizasyon olmaması işlerimizin biraz uzamasına sebebiyet versede en etkin ve hızlı bir şekilde sonuç odaklı olarak projelerimizi hayata geçiriliyor.
   

Projelerimizin ilgili bakanlık tarafından uygun görülüp ihale aşamasına getirlmesi ile birlikte gece gündüz demeden çalışmalarımız devam etmektedir. 2015 yılını ilçemiz açısından verimli bir şekilde değerlendirdiğimiz kanısındayım ümit ediyorum ki Çıldır Halkıda bizimle aynı görüştedir. Projelerimizin hayata geçmesinde canla başla çalışan ekip arkadaşlarımızada sizlerin huzunda teşekkür ediyorum” dedi.

 

POSOF’TA KAYBOLAN GELENEKLER ARAŞTIRILIYOR

 

  •  

 

 
 

Teknolojinin yok ettiği kültür ve yöresel gelenekler Ardahan İl Kültür Müdürlüğü tarafından incelenmeye başlandı.
Posof ilçesine gelen Ardahan İl Kültür Müdür vekili Efsal Alantaş ve beraberinde ki heyet Posof Halk Eğitimi binasında toplantı yaptılar. Posof geleneklerinde ki yöresel yemekler, hanımların el işleri, erkeklerin sanat ve el işleriyle beraber âşıklık gelenekleri de işlenen konular arasında oldu. Tamamen değiştirilen halk oyunları ve davul, zurna havalarından örnekler alındıktan sonra Âşıklık geleneği en geniş şekilde anlatıldı.
Posof geçmiş tarihinden beri âşıklar diyarı olmasına rağmen şimdi ise tamamen yok olmuş durumda. Posof’un yetiştirdiği ünlü âşıklardan Posoflu Âşık sabit Müdami Ataman’ın oğulları emekli öğretmen Zeynel Abit Ataman, Hikmet arif Ataman ve küçük oğlu Halil İbrahim Ataman, aşıklık geleneğinin önemini ve şimdiki durumunu anlatarak bilgiler verdiler. Yine Aşıklık geleneği ile ilgili çalışmaları olan Hükümdar Ricaloğlu da Posof ta yetişmiş aşıkları anlattı.
Ardahan’dan gelen ekip tüm konuşmaları ve gösterileri kayda alarak bu geleneklerin yok olmaması için gerekenlerin yapılacağını belirttiler.

Vali Deniz, "Ardahan'ı kalkındırmak için gece gündüz çalışacığız"

Ardahan Valisi Ahmet Deniz,İl Genel Meclisinin 2016 yılı bütçe görüşmeleri toplantısında yaptığı konuşmada, ’’Ardahan’ı kalkındırmak için gece gündüz demeden çalışacağız’’ dedi.


  •  

Ardahan Valisi Ahmet Deniz,İl Genel Meclisinin 2016 yılı bütçe görüşmeleri toplantısında yaptığı konuşmada, ’’Ardahan’ı kalkındırmak için gece gündüz demeden çalışacağız’’ dedi.
İl Özel İdaresinin 2016 yılı bütçe görüşmeleri, İl Genel Meclis Toplantı Salonunda başladı. İl Genel Meclisi başkan ve üyelerin katılımıyla başlayan ve bir ay boyunca devam edecek olan bütçe görüşmeleri toplantısına katılan Vali Deniz, 2015 yılı çalışmaları ve 2016 yılı çalışma planı hakkında değerlendirmelerde bulundu.
2016 yılında merkez ve ilçelere bağlı köylerde yapılacak olan çalışmaların şekillendirileceği toplantıda konuşan Vali Deniz, “İl Özel İdaremiz ve İl Genel Meclis başkan ve üyelerimizle birlikte gece gündüz demeden çalışacağız. 2015 yılında gerek kendi bütçesi gerekse ek bütçeler sayesinde Özel İdaremizin çalışmaları iyi bir seviye yakalamıştır. Bu olumlu havayla birlikte 2016 yılında çalışma grafiğimizi daha üst seviyelere çıkarmayı hedeflemekteyiz. Bizler burada geçiciyiz, halk ise kalıcıdır. O nedenle elimizdeki imkanları iyi kullanacağız ve halkımıza en iyi şekilde hizmet ulaştıracağız” dedi.
2015 yılında yapılan çalışmaları değerlendiren Vali Deniz, “Bu yıl içerisinde 378 kilometre stabilize yol ve bakım onarımı, 200 kilometre asfalt bakım onarımı, 6 kilometre birinci kat ve 50 kilometre ikinci kat asfalt çalışmaları yaptık. Köylerimizde ayrıca, köprü onarımları ve yayla yolu çalışmalarımız la birlikte, içme suyu çalışmalarımız da devam etmektedir. Çıldır ilçemizde planladığımız bungalov restoran projemizin de kısa süre içerisinde ihalesini yapacağız ve baharla birlikte çalışmaları başlayacak” diye konuştu.

ARDAHAN’DA ASKER UĞURLAMA COŞKUSU

  •  
  •  

  •  
 
VALİ DENİZ,ALTYAPI ÇOK ÖNEMLİ
VALİ DENİZ,ALTYAPI ÇOK ÖNEMLİ
Ardahan Valisi Ahmet Deniz, ilde faaliyet gösteren amatör spor kulüplerinin yöneticileriyle toplantıda bir araya geldi. 
Amatör Kulüplerin genel durumlarının değerlendirildiği toplantıda konuşan Vali Deniz, "Ardahan'da spor faaliyetlerini geliştirmekten söz ederken, amatör kulüplerimiz nasıl daha etkili olur, öncelikle onu ortaya koymamız lazım. Amatör spor kulüpleri bizim için önemlidir. Bu nedenle amatör spor kulüplerimizin antrenman ve karşılaşmalarını daha rahat yapabilmeleri için nakdi ve malzeme desteğinde bulunacağız" dedi.
Sporcu altyapısının önemine değinen Vali Deniz, "Altyapıdan sporcuların yetiştirilmesi ve bu sporcuların değerlendirilmesi, Ardahan'ın spor faaliyetlerinde kendinden söz ettirmesi için önem taşımaktadır. Bu nedenle geçen yıl başlattığımız U-13 ligini U-14 olarak bu yıl da devam ettireceğiz. Ayrıca inşaatı devam eden spor lisemizin faaliyete başlamasıyla da ilimizde daha profesyonel sporcular yetiştirmiş olacağız" diye konuştu.
Ardahan'da küfürsüz maç konusuna da değinen Vali Deniz, "Geçen yıl başlattığımız 'küfürsüz maç' kampanyası sayesinde futbol karşılaşmalarımız çok sakin ve seviyeli geçmektedir. Böyle olunca maçlara vatandaşlarımız, ailesiyle, eşiyle, çocuklarıyla birlikte geliyor ve huzurlu bir ortamda maç seyrediyor. Bu ortamı bu yıl da devam ettirmek zorundayız. Bunun için özellikle kulüp yöneticilerimizin duyarlı olmaları gerekmektedir" şeklinde konuştu.
Ardahan da Muhittin dedenin kazma kürekli yol çalışması
 
Ardahan şehir merkezine 12 kilometre mesafedeki arazisine ev yaptıran 73 yaşındaki Muhittin Altun, ana yolla evi arasındaki bin 300 metrelik mesafeye kendi imkanlarıyla yol haline getirmeye başladı-
 
         

Ardahan da Muhittin dedenin kazma kürekli yol çalışması
 
 

 Ardahan şehir merkezine 12 kilometre mesafedeki arazisine ev yaptıran 73 yaşındaki Muhittin Altun, ana yolla evi arasındaki bin 300 metrelik mesafeye kendi imkanlarıyla yol haline getirmeye başladı-

 

Kazma kürekle yol yapımına girişen Altun: - "Resmi kurumlara yazılı talebim olmadı, sadece sözlü talepte bulundum.

 

Resmi olmayınca da bir işlem olmadı. Ben de gücümün yettiği kadar uğraş vereyim dedim" Ardahan'da şehir merkezine 12 kilometre mesafedeki arazisine ev inşa ettiren 73 yaşındaki Muhittin Altun, ana yolla evi arasındaki bin 300 metrelik mesafeye kazma kürekle yol yapmaya çalışıyor.Şehir merkezine 12 kilometre mesafedeki arazisine yaklaşık 5 yıl önce ev yaptıran ve burada yaşamaya başlayan Altun, Artvin-Ardahan karayolu ile evi arasındaki bin 300 metrelik kesimde kazma kürekle çalışarak yol yapmaya başladı.

 

Zaman zaman yakınlarından da yardım alan Altun, düzleştirdiği yol güzergahına taş döşeyerek yaptığı yolu kışa kadar bitirmeyi hedefliyor. Altun, evinin şehirden uzak olduğunu ve ana yola bağlantısının bulunmadığını belirtti. İlk dönemlerde açık arazi üzerinden sağladığı ulaşımın, zamanla arazideki çökmeler ve su birikintileri nedeniyle güçleştiğini anlatan Altun, bunun üzerine yol yapmaya karar verdiğini ifade etti.

 

Muhittin dede, yol ihtiyacının karşılanması için belediyeye ya da başka kuruma resmi bir başvurusunun olmadığını, bunu kendisinin yaptığını dile getirerek, şunları söyledi: "Resmi kurumlara yazılı talebim olmadı. Sadece sözlü talepte bulundum. Resmi olmayınca da bir işlem olmadı. Ben de gücümün yettiği kadar uğraş vereyim dedim. Evimin asfalt yolla bağlantısı bin 300 metrelik bir mesafe. Ben ve yakınlarım bu alanda kazma kürekle yol yapmaya çalışıyoruz.

 

İnşallah kısa sürede güzel bir yola kavuşacağım. Bu alana çok taş taşıdım."Altun, yol yapımında yaşı itibarıyla zorlandığını ancak aciliyet gerektiren bir durum olmadığı sürece resmi kurumlardan talepte bulunmayı düşünmediğini belirtti.- "Talep olursa katkı veririz" Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy da konuya ilişkin kendilerine bu konuda yapılmış bir başvuru olmadığını kaydetti. Söz konusu bölgenin İl Özel İdaresi sorumluluk sahasında olduğunu ancak talep olması halinde yine de bunu değerlendirebileceklerini ifade eden Köksoy, "Özel idare sınırlarında olan bu alana gücümüz nispetinde katkı yapılır" dedi.

Ardahan Kura Gençlik Spor Kulübü Başkan Köksoyu Ziyaret etti
 
Ardahan Belediyesinin katkılarıyla Kura Gençlik Spor Kulübü Konya’da yapılan Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonasına katıldı. Kura Gençlik 150 takım arasında 40’cı sırada yer aldılar.
 
         

Ardahan Kura Gençlik Spor Kulübü Başkan Köksoyu Ziyaret etti
 
 

Ardahan Belediyesinin katkılarıyla Kura Gençlik Spor Kulübü Konya’da yapılan Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonasına katıldı. Kura Gençlik 150 takım arasında 40’cı sırada yer aldılar.
 

Şampiyona sonrası Kulüp Başkanı Ümit Sarıkaya, sporcuları ile birlikte Belediye Başkanı Faruk Köksoy’u makamında ziyaret ederek, kupa taktim ve teşekkür ziyaretinde bulundular. Ziyaretlerinde, Kura Gençlik Kulüp Başkanı Ümit Sarıkaya, yaptığı kısa açıklamada Belediye Başkanı Faruk Köksoy; Bize ve kulübümüze her zaman destek oldu farklı şehirlerde katıldığımız Satranç turnuvalarında ulaşım ve forma, giderlerimizi karşılayan ve her zaman bize desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanı Faruk Köksoy’a çok teşekkür ederiz dedi.
 

Ziyaretlerinden duyduğu memnuniyetini dile getiren Başkan Köksoy; yaptığı açıklamada. Bizler Sosyal Belediyecilik anlayışıyla hareket ederek,  Ardahan’ın tanıtımına katkı sağlayacak etkinlik ve projelere Belediye olarak her zaman destekledik desteklemeye devam edeceğiz. Konya’daki Türkiye Kulüpler Satranç şampiyonasında Ardahan’ımızı temsil eden, Kura Gençlik Kulübü 150 takım arasında 40’cı olarak güzel bir dereceye elde etmişlerdir. Kura Gençlik Satranç takımına başarılar diledi.

Damal Eski İl Genel Meclis Üyesi Sulan vefat etti
Damal Eski İl Genel Meclis Üyesi Sulan vefat etti
Bir dönemin etkin muhalefet isimlerinden olan Sulan, İl Genel Meclis Üyeliği yaptığı dönemde yaşanan haksızlıklara karşı dik duruşuyla tanınıyordu.

Sürekli mazlumların yanında yer alan Ardahan’ın Damal İlçesine bağlı Kalenderdere Mahallesinde üç dönem Muhtarlık yapan ve iki dönemde CHP’den İl Genel Meclis Üyeliğine seçilen 67 yaşındaki Seyit Ali Sulan, 10 Kasım 2015 tarihinde evinde bulunduğu sırada kalp krizi geçirdi. Buradan Damal sağlık Ocağına kaldırılan Sulan, daha sonra Sağlık personeli nezaretinde Ardahan Devlet Hastanesi’ne sevk edilirken yolda yaşamını yitirdi. 

Ardahan’ın etkin siyasetçilerinden biri olan Sulan, 11 Kasım 2015 Çarşamba günü CHP Ardahan İl ve İlçe Örgütlerinin yanı sıra, Damal ve Hanak Belediye Başkanlarının da katılımıyla Kalenderdere Mahallesinde toprağa verildi. Ardahan Valisi Ahmet Deniz ve Damal Kaymakamı Vedat Yılmaz’da vefat eden Seyit Ali Sunal’ın ailesine taziye ziyaretinde bulunarak başsağlığı dilediler
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 3652 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI