Reklam
Bugun...


Kralına Pasta ve Pastahane Ürünleri AVM'si Açıldı..
Ardahanlı İşadamlarından Turgut Bozkurt'un başına bulunduğu Kralına Pasta ve Pastahane Malzemeleri yeni AVM'sine hizmete devam edecek.

Kralına Pasta ve Pastahane Ürünleri AVM'si Açıldı..

Ardahan Bağdeşen (Kinzodamal) köylü İşadamı Turgut Bozkurt'un İstanbul Ataşehir'de yaptırdı Kralına Pasta ve Pastahene Malemeleri AVM'si yapılan açılış ile hizmete girdi.

Başta Ardahanlı İşadamları olmak üzere bir çok işadamının katıldığı açılışta bir konuşma yapan Ardahanlı İşadamı Turgut Bokurt amaçlarının daha güzel bir alanda daha güzel hizmetler sunmak olduğunu belirtti.

**ARDAHANLI İŞ ADAMLARI BULUŞUYOR-2 

*25/12/2015 Tarihli Haber

tanbul'da ki Ardahan Derneklerini olduğu gibi İşadamlarını da bir araya getirme çalışmalarını aralıksız sürdüren Ardahan Dernekler Federasyonu Ardahanlı İşadamları ile 2. kez bir araya gelecek.
Geçtiğimiz günlerde düzenlenen 'Ardahanlı İşadamları Buluşuyor' adlı kahvaltılı toplantının yapıldığı Hotel'de 2. kez iş adamları ile bir araya gelecek olan Ardahan Federasyonu grup, grup düzenleyeceği öğrenilen bu tür birliktelik toplantılarını sık sık gerçekleştireceğ ide öğrenildi.

**BİRİKTE GÜÇ DOĞAR SÖZÜ SÖZDE KALMAMALI..

Merkezi istanbul Şişli'de bulunan ve başkanlığını Gazeteci Fakir Yılmaz'ın yaptığı Ardahan Dernekler Federasyonunun İstanbul Marriott Hotel'de düzenleyeceği 'Ardahanlı İşadamları Buluşuyor' adlı 2. toplantıya bir önceki toplantıya katılanlar dışında başka bir grup olacağı öğrenildi.

**ARDA/FED KAMUOYUNDA BÜYÜK DESETEK ALMAYA BAŞLADI..

Gazeteci Fakir Yılmaz'ın başkanlığına, Ardahanlı İşadamı Mahmut Şenel'in Başkan Vekilliğine, Yener Bayrakçı, Ramazan Tan, Bayram Bozkurt, Özkan Mavzer, Muhtesim Sarıkaya, Hafız Öztürk, Sıtkı Dursun, Yüksel Kılıç'ın, Emirhan Yıldırım, Yusuf Kalkan, Tuncer Çelik, Terlan Kaya, Ferihan Kaya'nın Başkan Yardımcılıkların gelmesi ardından hareketli günler yaşayan ARDA/FED Ayhan Aydemir, Kemal Şimşir ve Tuncer Dağ'lı yönetimle çalışmalarını hızla devam ediyor.

'BİRLİKTE GÜÇ DOĞAR' sözünün yerde kalmaması gerektiğine inandığını belirten Ardahan Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Gazeteci Fakir Yılmaz, Başkan yardımcılığı yaptığım sırada olduğu gibi RDA/FED'İN başkanı olduktan sonrada federasyon dışında bulunan 6 derneği ARDA/FED'e davet edip, daha da güçlenmesini sağladıklarını belirttiği açıklamasında, bir taraftan bu süreci devam ettirdiklerini diğer taraftan İstanbul'un 39 İlçesinde örgütlenmeye gittiklerini bunun ilk ürünü olarak, 'Ardahan Yöresi Sanatçıar Derneği'nin resmi kuruluşuna katkı sunmak, Sancaktepe ve 3 Bölge Ardahan İl Derneklerinin kurulma çalışmaları başlatmak, Küçük Sütlüce Köyü Derneğinin kurulma çalışmasına destek vermek gibi önemli adımlar attıklarını söyledi.

Bununla yetinmeyip, Ardahanlı İşadamlarını bir araya getirme çalışması başlatıp, kahaltılı bir toplantı düzenleyip, kahvaltı sonrası kamuoyuna bir sonuş bildirgesi yayınladıklarını ve bu ilk toplantıyı büyük bir katılımla gerçekleştirdiklerini, 2 incisi için kolları sıvayıp, hazırlıkları tamamladıklarını belirten ARDA/FED Başkanı Fakir Yılmaz Ardahanlıların yoğun şekilde yaşadıkları İstanbul'un önemli ilçelerinden olan Esenyurt'a çıkarma yaparak, siyasi partileri ziyaret ederek, Ardahan Dernekler Federasyonunun Ardahanlı stk'larınçatısı olduğunu ve Ardahan denilince asıl muhatabın ARDA/FED olduğunu parti yöneticilerine sundukları dosya ile kamuoyuna açıkladıklarını, bunların yanı sıra Ardahan adını kullanıp, Ardahan'a hiç bir faydası olaman KAI adında ki derme, çatma derneklere karşı bayrak açtıklarını ve bunların Ardahan ve Ardahanlıları temsil etmediklerini yine kamuoyu açıklamalarıyla kamuoyuyu bilgilendirdikleri belirtti.

**Çalışmalar Basında Geniş Yer Buldu..

İstanbul'da güçlü bir lobi oluşturma çalışmalrını hızla devam ettiren Ardahan Dernekler Federasyonunun göz dolduran çalışmaları basında geniş yer aldı.

Kültür Evi'nin Arka Kapıları Ardından Neler Döndü?
  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com

Geçtiğimiz hafta yapılan kongreye olağanüstü bir ilgi gösterenlerin başında sadece benim gibi saf Ardahanlılar olmadığını bilmenizi ve bu hafta bu konuyu hemde yüreklice tartışmaya var mısınız?

Bilmem ama ben bu hafta bu konuyu işleyeceğim ve Ardahan Kültür Evi'nin kongresi öncesi ve sonrası yaşananları kendi bildiklerimle birlikte kongreden sonra görüş alış/verişinde bulunduğum Ardahanlıların tahminlerini, iddialarını anlatmaya ve en önemlisi birilerinin vicdanlarının sesini de dinleyerek, ortaya çıkıp bildiklerini anlatmalarına yardımcı olacağım.
Evet, 16 Nisan'da yapılacak olan Anayasa Referandumu kadar tartışılan, iki ay boyunca konuşulup, başa baş, dişe diş bir tartışma ile sona eren ama hala 'Ne oldu, Nasıl kayıp edildi? diye tartışılmaya devam eden Ardahan Kültür Evi'nin kongresinin bu kadar ateşli geçmesine karşın adaylar arasında ki bu fark neden yaşandı?
Halbuki toplumun büyük kesimi değişimden yana kazanacak tarafın yeni taraf olacağından o kadar emindi ki..
Ve ne oldu da bu sonuç yaşandı?
Sorulan sorulara geçmeden önce tam bitmiş, tükenmiş ve diğer derneklerde olduğu gibi bu dernekte de elesine bir kongre yapılacağını tahmin edenlerin yanıldığını da gördük.
Çünkü başta benim olmak üzere Karatay'ın ekibin içinde bulunan Tarkan Kaya, Murat Abdullahoğlu, 3. Bölge Ardahanlılar Derneği, Senemoğlu ve Arpeşen Derneği başta olmak üzere Göle'nin köy dernekleri hatta Tuncer Dağ bu kongrenin gizli, saklı yapılmasının önüne geçmiş, siyasi bir grubun etkisinde olan Ardahan Kültür Evi'nin kongresini gündemde tutmayı başarmış, sanal ortamda ki Ardahanlılar da bu konuyu sürekli gündemde tutarak bir dernek seçimini adeta genel bir seçim havasına sokmayı başarmış olduklarını belirtmek gerek..
Ve en önemlisi işi torba da keklik görenler karşılarında olağanüstü bir ekibin olduğunu anlayıp, yaklaşık 50 gün rahat uyuyamamış ve işin ciddiyetini anlayınca da son 15 gün içinde sığındıkları belediye başkanı dahil Esenyurt Ardahan Diaspoarasıyla birlikte ekip halinde harekete geçmiş, delege zabıtalık dahil her şeyi vaat etmeye başlamıştırlar..
Hatta, Esenyurt dışından olan İmdat Tatar gibi isimleri dışarından değiştirmek istemedikleri listelerine eklemiş, panik içinde yıllardır arayıp, sormadıkları 780 delegeyi tek tek arayarak oy istemiştirler..
Tüm bunlara karşın yenilikçilerin seçimi kazanacağından emin olanlar 
Başa baş, dişe diş geçen kongre sürecinin son 10 gününe kadar umutlu olanlar ise bir anda bir şeyin farkına varmış,
Çünkü son 15 güne kadar benimde aralarında olduğu değişimden yana olanlar, önde olanlar bir anda birilerinin frene basıp, çalışmamaya başladığını anlasalar da bu durumu kamuoyuna his ettirmemeye gayret etmiş, 'belki de yanılıyoruz' diyerek kendilerini teselli etmiş ve kazanılıyor diye bilinen kongreyi hata yapıp kayıp etmemek istememiştirler..
Ancak cevap arayan sorulara kongre sonucunda cevap alan yenilikçiden yana olan ekip sanki satışa gelmiş ve kongre öncesi yani kongreye 10 gün kala his ettiklerinin çokta doğru olduğunu anlasalar da iş işten geçmiştir..
Neyse olan oldu ama güzel oldu diyerek yukarıda ki soruları, tahminleri, yaşanması muhtemel karanlık ilişkiler ve kapalı kapılar ardından oynandığı ileri sürülen oyunları Ardahan kamuoyunun vicdanına bırakıp, 'Arka kapılar ardından neler oldu?' sorusunu asıl sahiplerine, onların vicdanına bırakalım diyorum..

 
Kaynak: ARDAHAN FEDERASYONU

Editör: Ardahanlı İşadamları Haberi

Bu haber 5340 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI