Reklam
Bugun...


KÖYLÜLER ŞEHER DE KAVGA ETTİ!.. Bir kişi bıçaklandı..
Ardahan Merkez de yaşanan kavgada bir kişi bıçaklanarak hastanelik oldu. Alınan bilgilere gere Ardahan'ın Göl ilçesine bağlı Damlasu (Sasadel) köylü ve akraba oldukları öğrenilen kişilerin Ardahan kent merkezinde aralarında bulunan bir sorunu tartışıp, kavga ettikler ve bu kavga ardından bir kişinin bıçaklanarak hastanelik edildiği öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı alınan diğer bilgiler arasında oldu.

KÖYLÜLER ŞEHER DE KAVGA ETTİ!.. Bir kişi bıçaklandı..

57 Yaşınd Ölmek, Ölmek midir? 

Hayatın yarısını uyuyarak geçiren bir insanın, 'yaşadım' diye bilmesi için yaşına baktığı zaman 'bir ömür' denen o yaşının yarısını yaşadığını anlamadan ölüme yaklaştığını düşündüğümüz şu dünyada bedenen ölüp, ama o kısa ömürleri boyunca yaptıkları ve fikirleri ile yaşaması yaşının önemini ortadan kaldırdığını anlamak için liderlere ve onların yaşamları boyunca yaptıklarına bakmak, anlamak yeter de artar bile..
Ve bu insanın lider olmasına, beynini, yüreğini kendi özel çıkarları için değil, düşünceleri ile yaptıkları ile erkenden yorduğu hayatını sunduğu insanlığa, hayata harcayarak geçirmesi onu yıllar boyu yaşatmasına, anılmasına vesile olmasını da düşünmeden Allah'ın, yaşamın kendisine biçtiği görevi en iyi şekilde yapması değil mi asıl yaşamı?
Ve o insanın yazın yeşeren bir ot gibi yetişip, kışın gelmesi ile önce kuruyup sonra solup, ortadan kaybolmadan bir kibrit çöpü gibi yanıp, etrafına yaydığı ışıkla yarattığı büyük alev ile olmaz denileni o kısa ömre sıkıştırması onun bu boş denen dünyada hep yaşamasına vesile değil mi?
Bilmem ama bugün küçük kıyamet denen ölüm ile aramızdan ayrılan onca yakın akraba, dost, arkadaşı bile unuttuğumuz şu dünyada bedenen ölmelerine karşı hala yaşayanların gerçek birer lider olduklarını da anlamak, algılamak için bir ömür bile yetmez..
Çünkü o,'öldü denen' insanların hala yaşadığını anlamayan, algılamayan insanların kendilerinin duyarsızlıklarının da verdiği rahatlıkla uzunca yaşamaya devam ettiği şu dünyada bir çok lider denen insanın bu boş dünyayı kısa ömürlerine karşın dolu dolu bir yaşamı geride bıraktığını da fark edemezler..
Ve bugün hala yaşayan, yaptıklarıyla, düşünceleriyle insanlığa yön veren ve anılan liderlerin yaşayanı değil mi, 57 yaşında ölüp, hala yaşayan Atatürk?!.
Kaynak: Ardaha Haberleri

Editör: Ardahan Haber

Bu haber 1937 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI