Reklam
Bugun...


KÖY MİNİBÜSLERİ KENT MİNİBÜSLERİNİ SOLLADI!
Kent garajının,yeterli olmadığı minibüs garajlarının bir arada olmaktansa şehrin her köşesin de olduğu Ardahan'da şehir içi dolmuşçularla köy dolmuşları karşı karşıya geliyor.

KÖY MİNİBÜSLERİ KENT MİNİBÜSLERİNİ SOLLADI!

Alınan bilgilere göre,köy minibüslerinin taşıdığı yolcuları başta hastaneye olmak üzere,köylülerin işlerinin olduğu kurumlara götürüp getirdiği bu durumun da şehir içi dolmuşçuluğu yapan minibüsçülerin tepkisine neden olduğu öğrenildi.
Köy minibüslerinin çarşı merkezin de bir yerde yolcu boşaltması gerekirken,getirdikleri yolcuları şehir merkezin de gidecekleri yerlere götürdükleri ve yine aynı yöntem ile köylerine geri taşıdıklarını belirten şehir içi dolmuşçular bu durumu kendilerine olduğu gibi çarşı içinde ki taksici ve esnafa da hiç bir yarar sağlamadığını belirterek belediye ve trafiğin bunun önüne geçmesini beklediğini belirtmekteler.
Trafik yasası gereği ve şehir içi trafik karmaşasının önüne geçilmesi için köy ve ilçelerden Ardahan merkeze gelen minibüslerin yolcularını belirlenen yerlere bırakması gerektiğini dikkat çeken şehir içi dolmuşçular kendilerini ve esnafı olumsuz yönde etkileyin bu durumun önüne geçilmesini istemekteler.

KÖYLERDEN VAZGEÇTİK, KENT İÇLERİ TEMİZLENMİYOR..

KÖYLERDEN VAZGEÇTİK,
KENT İÇLERİ TEMİZLENMİYOR..
*26/12/2016 Tarhli Haber ve Yorum
Ardahan'da etkili olmaya devam eden kar yağışının yarattığı olumsuz koşullar ile mücadele eden vatandaşlar köy yolları gibi kent içi yollarında karlardan temizlenmediğinden de şikayetçi.

**YAZIN TOZ, KIŞIN BUZ!

Kar yağışının hemen akabinde temizlenmeyen ve gelen geçen araçların zor bela açtığı yollardan gelip, geçmek zorunda kalan yayaların temizlenmeyen, tuzlanmayan ve bu nedenle buzlanan yollardan e v ve iş yerlerine gelip, gittiklerinden yakınan Ardahanlılar, 'Yazın tozdan, kışın buzdan yürüyemediğimiz yollarla kim ilgilenecek? diye yakındıkları görüldü.
**Şehirlerarası yollarda kapalı..
Kar yağışının aralıksız devam ettiği Ardahan'da temizlenmeyen yollar dolaysıyla onca köy yolunun kapalı olduğu Ardahan'da şehirlerarası yollarda da yeterli kar temizliği yapılmadığı dikkat çekerken, Çıldır-Kars yolunun da kardan kapalı olduğu alınan bilgiler arasında oldu.

**ARDAHAN BEYAZ.. ARDAHAN DA KAR YAĞIŞI

Baharı bekleyen Ardahan'da kar yağışı devam ediyor..
Kar yağışını devam ettiği Ardahan'ın ilçeleri de elektrik kesintisi nedeniyle karanlıkta kaldı..

Geçtiğimiz günlerde yaşanan enerji kesintisinin bir yenisinin daha daha yaşanması üzerine Ardahan, Kars, Erzurum gibi doğu iller saatlerdir karanlıkta.

Sabah saatlerinden itibaren Ardahan'ın ilçelerinde yaşanan enerji kesintisi akşam saatlerinde Ardahan ve komşu illerde de yaşanmaya başladı.

Kar yağışıyla birlikte yeniden beyaza bürünen Ardahan'da yaşanan enerji kesintisinin kent genelinde bulunan hatlardan değil, merkezden yaşadığı alınan diğer bilgiler arasın da oldu.

**ARDAHAN OVASI DENİZ OLDU..

Öte yandan bir taraftan yağan diğer yandan eriyen karlaın oluşturduğu surlar nehir ve dereleri taşırdı.

Ardahan kent merkezinde geçen Kura Nehri Havzasını dolduran sular bir deniz görünümü sağladı.

YENİ, BİR SENARYO GEREK..
  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com
Sizlerin de dikkatini çekiyor mu bilmem ama bitmesine bir kaç gün kalan şu 2016 yılında ortaya konulan senaryolar Amerika'nın filim üreten fabrikası Hollywood'da bile gerçekleşmemiş ve filime çevrilmemiştir..
Çünkü 2016 yılı içinde ortaya konulan onca senaryo ve filim hepimizi bir hayli yorup, tedirgin etse de sonuçta filim ve senaryo olduğunu görüp, bir oh çekerek 2017 yılına yeni umutlar ile adım atıyor gibiyiz..
Evet 1 Ocak 2016 yılından itibaren şöyle bir yılı değerlendirmeye gidecek olursak gerçekten senaryo ve onca filmlerin oynandığı ve en önemlisi mevcut hükumet ve de onun anlayışının iyiden iyiye yerini sağlamlaştırdığını görmek mümkün..
Çünkü orata konulan senaryo ve filimler ile önünde ki engelleri tek tek kaldırıp, işi Atatürk'ün heykellerini kaldırmaya kadar getiren yönetim anlayışının tek engeli kaldı oda; HDP'lileri hapis gönderilmesine izin veren CHP'nin boş anayasa çırpınışlarını da aşıp, getirmeyi hedeflediği başkanlık sistemidir..
Bana göre olağanüstü bir durum yaşanmazsa ve bugünlerde ortada olmayan ama dünyaya hüküm eden, dünya politikasına yön veren ABD'nin gelecekteki planları konusunda Pentangon'dan ders alan Trump dokunmazsa yada sol denilen kesimin el birliği yaparak, bir araya gelip, güçlü bir muhalefet çıkarmazsa en az bir 15 yıl daha iktidar da kalacağa benzeyen şu anki yönetim anlayışının getireceği başkanlık sitemi ile ömrünü uzatıp, 2023 hedefine ulaşacağı da diğer bir gerçektir..
Çünkü ortaya konulan senaryo ve filmlerin havuz medyasının da katkısıyla toplumu olağanüstü bir değişime doğru götürdüğü ve bu değişimin sonucu birilerinin önü her geçen gün açılmaya, temizlenmeye devam etmekte..
Kısacası vizyona girecek olan yeni senaryo ve oynanmaya devam edecek olan filmlerle 'durmak yok yola devam' denilmeye devam edecek gibi..
 Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 4817 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI