Reklam
Bugun...


Kotoskarayı Kurtlar Bast, Kangal'ı Yediı!
Ardahan’da yiyecek bulmak için köye inen kurt sürüsü kangal köpeğini parçalayarak yedi...

Kotoskarayı Kurtlar Bast, Kangal'ı Yediı!

Akyaka köyünde aç kurtlar kangal köpeğini parçaladı

Aç kalan kurt sürüsü, Ardahan merkeze bağlı Akyaka (Kotoskara) köyüne indi ve bir çiftlik önünde bulunan iki kangal köpeğinden birisini parçaladı. Çiftliğin güvenlik kameralarına saniye saniye yansıyan görüntülerde, çiftlik önünde bulunan anne ve yavru kangal köpeklerin yanına önce bir kurt geliyor. Kangal köpekleri açık alana çıkınca kurt sürüsü köpeklere saldırıyor. Anne köpek kendini kurtarırken 7 aylık kangal, kurtların saldırısıyla yere düşürerek telef oluyor.

9 kurdun kangal köpeğini telef etmesi güvenlik kameraları tarafından görüntülendi.

https://www.facebook.com/ardahan.subatgazetesi/videos/1130387670431861/

Bu Ülke'ye Barış Nasıl Gelir?
  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com

Önce Irak, ardından 'Arap Baharı' adı altında kana bulanan Afrika ülkeleri Tunus, Mısır sonra Suriye şimdi de İran.
Ve korkulan ve dile getirilmek istenmeyen sırada ki..
Yetmedi muhalefeti sustur, seçilmişleri içeri at, tutukla, dışarıda kalanlara göz dağı ver, yetmedi ayaklarını kırma ile övün, tehdit et..
Korku imparatorluğu yarat..
Sonra da kendin getirdiğin %51 barajı aşmak için çare ara..
Peki bunları yapmakla bu ülkeye toplumsal barış gelir mi?
Bilmem ama bana sormaya gerek yok şöyle aklınızı estiği bir cadde veya sokağa çıkın ilk önünüze gelene sorun.
Bu yöntemle değil barış, kargaşa gelir derler..
Evet, hepimizin bildiği ama çokta dillendirmek istemediği o kötü günlerin çanlarının çaldığını açık açık gördüğümüz Afrika ve Ortadoğu'da ki ardında ülkemizde ki gelişmelere baktığımız da ülke olarak ve bu ülkeyi oluşturan renkler olarak acilen tedbir almamızın gerektiğini ve bu tedbirlerin iç işleri bakanının bir bakana yakışmayan dille dillendirdiğini ayak kırma ile değil kalp kazanmak olduğunu bilmemiz gerekir..
Ve başta buz dolabına kaldırılıp denilen, dağ taşı bombalamakla bitirdik edebiyatları ile kalpleri kırıldığı Kürt Sorunu olmak üzere var olan sorunlarımızı el ele, gönül gönülle vererek çözmemiz gerek..
Halkı iradesiyle seçilmiş olan Milletvekillerini, Belediye başkanlarını görevden alarak, sadece kendi düşüncelerini dayatmayla değil, iç barışı sağlayacak, barış sürecine yeni bir nefes verecek hatta genel bir af ilan ederek toplumsal rahatlığı sağlayacak adımları acilen atmalıyız..
Bunları söylerken uluslararası uzman olmaya gerek yok BOP denilen belaya ve onun arkasında ki art niyetlilere bakmak yeter hatta artar bile..
Yetmezse Afrika'ya, ardından Ortadoğu'ya sonra 'Biz Persleriz, kimse bize dokunmaya cesaret edemez' diyen Molla ve Saldatların baskılarından bıkan İran'a bakılmalı derim..
Önce 13 Milyon oyu alan partinin genel başkanlarını içeri atmakla milletvekillerine yıllarca hapis cezaları vermekle ama tüm baskılara karşın oy oranını %11'den aşağı düşüremeyen ardından 29 milyon oyu alan muhalefeti belediye başkanlarını görevden alıp, susturmakla, siyasileri içeri atmakla, özgür basını baskı altına almakla bu ülkeye barış gelemediği aksine adına dış mihraklar denenlerin ellerini ovmalarına sebep olduğunu görmek yetmez mi artık gelmesi gereken barışın, kardeşliğin çok ama çok özlendiği ülkemde..
Haydi o zaman barışı birlikte getirmek için yeniden ilk 5 yılda ki gibi küçük adımlarla işe başlayalım..
Başlayalım ki etrafı barut ve kan kokusu ile sarılmış çiçek bahçesi ülkemizi hep birlikte koruyalım..

**Ardahan’da gazetecilik bitmemeli..

Böyle giderse 2019 seçimleri sonrası mevcut hükümetin projesi olan, ‘Bütünşehir’ projesi kapsamında yeniden Kars’ a bağlanması ihtimali yüksek olan Ardahan’daki gözle görülür muhalefetsizlik ve sisteme uygun gazetecilik bu kentin geleceğini de köreltmektedir.

Göçün hızla devam ettiği beklenen alt ve üst yapının bir türlü gerçekleşemediği bu kentin feryadını gündemde tutacak bir gazetenin hatta iki gazetenin daha çıkması gerektiğine inanıyorum. Ve bu gazetelerin ‘al yapıştır, resmi ilanı al’ anlayışından uzak kentin ve ülkenin nabzını tutacak gazeteler olmalıdır. Bunu da yapacak olanların iktidarın istediği gibi gazetelerin değil, gerçek gazetecilerin çıkaracağı gazeteler olmalıdır.

Her geçen gün eriyen nüfusuna cesaret verecek umut dağılacak bir anlayışla gazetelerin çıkması, çıkarılması gerektiğine inandığım Ardahan’da bunu yapacak olanların yine biz gazeteciler olduğunu belirtmekte fayda var. Çünkü gazeteci olmayanların gazeteci olarak gezdiği bu memlekette internet tembelliğiyle gazetecilik yapılamayacağını yaşanan şirket gazeteleri ile görmekteyiz.

Bu nedenle 30 yılı aşkın gazetecilik yaparak, bu kentin bu ülkenin gerçek gündemini Ardahan ve sınırları ötesine taşıyan biri olarak yeniden elimizi, kolumuzu bu ağır işe yani gerçek gazeteciliğin altına sokup önümüzdeki günlerde yayınlanacak olan gazetemizin hazırlıklarına başlamış bulunmaktayız.

Ha unutmadan gazetecilik yapmadan, gerçek gazetecilerin haklarını bölen onların ekmeğine ortak olanlara da fırsat vermeyecek olan yeni gazetemizin eşi olmasını beklediğimiz diğer gazetemizin de çıkarılması umuduyla yeni yılın yeni gazetesinin, gazetelerinin bu kente yeniden gazeteciliği hatırlatacağını şimdiden garantilerim..

 

*KÖYDE KAVGA, KENTTE KÜRTÇEYLE KUTLANDI

*23/04/2015 Tarihli Haber

Ardahan'da kutlanmaya devam eden 23 Nisan etkinliklerinde karşı karşıya gelen iki köy büyükleri çocukların gözü önünde kavga ederlerken, kent merkezinde ki bir etkinlik Kürtçe müzikler eşliğinde yapıldı..

YANLIZÇAMLILAR, HASKÖYLÜ ÇOCUKLARI DÖVÜP, BÜYÜKLERİNE SALDIRDILAR..

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolaysıyla taşımalı eğitimim yapıldığı Yanlızçam okuluna giden komşu köy Y. Hasköylü çocuklar burdaki Yanlıçamlı çocuklar tarafından dövüldü.

Alınan bilgilere göre 23 Nisan etkinlikleri için gittikleri Yanlızçam'da bazı çocukların saldırısına uğrayıp, dayak yine Y. Hasköylü çocukları getiren Y. Hasköy Muhtarı Özkan Gültekin köylüsü çocukları toplayıp, köyüne götürmek için 23 etkinliklerinin yapıldığı alanda ayrılmak istediği bir sırada Yanlızçamlı büyüklerin saldırısına uğradı.

Aracı yumruklanan, sinkaf kelimelerle hakarete uğrayan Y. Hasköy Muhtarı Özkan Gültekin'in yaşananlar üzerine bölgedeki Jandaröa Karakoluna giderek şikayette bulundu.

Yarın çocukları Yanlızçam'a götürmeyeceklerini ve Ardahan'a getirip, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne çıkaracağını belirten Muhtar Gültekin bu durumun her zaman yaşandığını ve taşımalı eğitimden vazgeçilip, köylüsü çocuklarının köyünde eğitim almasını isteyeceklerini söyledi.

**KÜRTÇE 23 NİSAN..

Öte yandan Ardahan merkezde devam eden 23 Nisan etkinliklerinin yapıldığı okullar arasınd bulunan 23 Şubat İlköğretim Okulunda ki etkinlikler Kürtçe ve Türkçe müzikler eşliğinde gerçekleşti.
Kaynak: ardahan haber

Editör: ARDAHAN ardahan

Bu haber 3971 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI