Reklam
Bugun...


KORONALI KÖYDE KAÇTILAR!
Covit-19 önlemleri kapsamında Ardahan'da karantinaya alınan köyler arasında bulunan Göle Balçeşme (Lelevarginis) köyünde devam eden karantina kararının duyulması ardından köye gelen gurbetçilerin birçoğunun köye giriş, çıkış yasağı gelmeden önce gece yarısından itibaren köyden ayrıldıkları öğrenildi.

KORONALI KÖYDE KAÇTILAR!

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Son iki haberimiz için TIKla aboneol, izle.. 
İki Covit-19 şüphelisinin Kars Havaalanından  geri çevrilerek köye getirilmesinin ardından aynı köylü iş adamları tarafından köylerine katkı ve yardım anlamında 8 bin maske, 350 dezenfektan gönderildiği bilgisi de alındı.
Balçeşme köylü İş adamlarından Güven Kotan Niyazi Kotan ve Barış Kotan'ın iş birliğinde gönderilen Maske ve Dezenfektan malzemeleri köy muhtarına teslim edildi.
BİLYA VE BİSİKLET SEVDASI KORONAYI TAKMIYOR!
Baharın gelmesi, havaların ısınması ile iyiden iyiye açan doğanın güzelliğinden uzak kalmak isteyen toplum çeşitli yollar bulup, kendisini dışarı attığı şu günlerde Ardahanlı çocuklarda Bilya ve Bisiklet sevdası dolaysıyla evlerde kaçmanın yollarını buluyorlar.
Okulların kapalı olması, büyüklerin dışarı çıkmaması, oynayacakları park alanlarının olmamasına karşın mahalle aralarında arkadaşları ile buluşup, camdan yapılan renkli bilyelerle oyunlar oynadıkları görülen Ardahanlı çocukların diğer bir bölümünde atladıkları bisikletleri ile mahalle aralarında, evleri önünde tur atarak enerjilerini boşaltmaya çalıştıkları dikkatlerden kaçmıyor.
Arada Gümbürtüye Gidenler..
Mehmet Metiner ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında yaşanan tartışma sıcaklığını korurken, kurt gibi uluması ile gündeme gelen ve atanmış tarım bakanına çıkışı ile gündemden düşeceğe benzer MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un geçtiğimiz günlerde yeni parti kuran Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz gibi partisi tarafından ihraç edilmek üzere disipline sevk edildiğini öğrendiğimizde, etme bulma dünyası atasözü aklıma geldi.
Ve son günlerdeki yazılarıma konu olan bu ata sözlerinin hiç ama hiç önemlerini ve anlamlarını yitirmediği de..
Tabi bu arada başta havuz medyası olmak üzere ''biz havuzda değiliz'' deyip kendilerine merkez basın adını veren ulusal basın ve medyanın oralı olmadığı birçok şey daha gündeme taşındı..
Birincisi hala neden hapiste olduğu bir türlü anlaşılamayan HDP eski eş başkanı Selahattin Demirtaş'ın CHP ve İYİ Parti başta olmak üzere HDP'nin büyük desteğini alanların üzeri kapalı demeçlerle HDP'yi dizayn etme çabalarına karşı sert çıkışıdır. İkincisi ise “evli” eski sevgili tarafından önce dövülüp, ardından öldürülerek, yakıldıktan sonra beton dolu bir kovaya konulan cesedi ile gündeme gelen  Muğlalı 27 yaşındaki üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in öldürülmesi ile yeniden gündeme gelen kadın cinayetleridir. 
Ve de yeni barolara yol açan, sanal ortama da sansür getirmeye çalışan iktidarın, ‘'Toplumsal Cinsiyet’' kavramının tanımını yapan ilk uluslararası sözleşmeden çekilmek istemesi oldu.
Tabi bu arada sanatçıların ''Korkmayacağız'' başlığı ile Fransada ki “sarı yelekliler” eylemine benzer çıkışını da unutmayalım.
Ülkenin yanı sıra ağzına taktığı maske ile “benden milliyetçi yoktur” twitter mesajını atarak seçmenine seslenen Trump’ın ve Avrupanın yani hristiyan aleminin, cuma günü namaz kılacağımız Ayasofya adımımıza karşı, nasıl bir hamle yapacakları da diğer ve asıl bir konu olarak “şimdilik” bir kenarda durmakta. 
Gelelim başlığımıza 10 yıl önce Ayasofya da değil Suriye de namaz kılacağını belirten başkan Erdoğan’ın oturma sancıları çeken, başkanlığını yaptığı başkanlık sisteminin geride kalan iki yılını anlattığı programında gideceği söylenen Esad’ın pardon Esed’in seçim yaptığını bizzat kendisi açıklarken, bu seçimin demokrasi ile alakası olmadığını ve "Ben yaptım oldu" demek olduğunu da söylerken kendisinin “atı alan üsküdarı geçti” sözlerini de hatırlatıyor gibiydi.
Yani bunca yoğun gündem arasında iktidardan düşeceği söylenen Esad’ın seçim yaptığı da gümbürtüye gitmişti.
Aynı başkan Erdoğan, Libya’da da işlerin her an gümbürtüye gideceğini de anlatıyor gibiydi. 
Kısacası uluyan Enginyurt gibi Soylu’dan fırça yiyip “ardından biz kardeşiz” diyerek adeta tükürdüğünü yalayan Mehmet Metiner gibi birçok kişinin gümbürtüye gittiğini de görmekteyiz.
Bu arada unutmadan Demirtaş’ın dikkat çektiği muhalefetin yani İyi Partinin ve CHP’nin de HDP’ye üstü kapalı parmak sallaması da HDP’nin yani yaşananları izleyen Kürt seçmeninin “bunlarla bu iş yürümez” diyerek ya kendi başına seçimlere gitmesi ya da Ak Parti ile yeniden kurulacak sıcak temasla tüm muhalefeti gümbürtüye götüreceği görülüyor gibi.
Kısacası bu dünyanın etme bulma dünyası olduğunu herkes bilmeli ve görmelidir.
3 Bin 500 Çocuk Kur’an Kursuna Gitti
arşiv haber 18/08/2015 tarhli haber
Camiler Çocuklarla Doldu..
Ardahan İl Müftlüğünün İlçe Müftülükleri ile birlikte organize ettiği “Haydi Gençler Kur’an Ayında Kur’an’la Buluşalım, Gel Bu Yaz Kur’ kurslarına 3 bin 500 çocuğun katıldığı bildirildi.

Konu hakkında yazılı bir açıklama yapan Ardahan İl Müftüsü Aytekin Yılmaz kurs boyunca camilerin çocuklar ile dolup, taştığını söyledi.
22 Haziran 2015 Pazartesi günü açılışı yapılan ve iki ay boyunca Merkez ve ilçeler de yaklaşık 3500 yavrumuza Eğitim Öğretim imkânı sunan Yaz Kur’an Kursların da görev yapan Kur’an Kursu Öğreticilerimiz ve Öğrencileri, İl Müftülüğünün organizesiyle Halk Eğitim Merkezinde Yaz K. Kursları Final programı düzenlendi.
Yoğun bir katılımın olduğu programda saygı duruşu, istiklal marşı ve Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından İl Müftüsü Aytekin YILMAZ yapmış olduğu selamlama ve açılış konuşmasında “Diyanet İşleri Başkanlığının, “Haydi Gençler Kur’an Ayında Kur’an’la Buluşalım, Gel Bu Yaz Kur’an’ı Gönlüne Yaz” sloganıyla yaklaşık iki ay önce büyük bir heyecanla başlattığımız Yaz Kur’an Kurslarımızda camilerimiz doldu taştı. Gözümüzün nuru kalbimizin süruru çocuklarımızı camilerimizle tanıştırarak, Dinimizi, Kitabımızı ve Peygamberimizin hayatını öğrettiğimiz Yaz Kur’an Kurslarımızda, hafta içi her gün, her yaştan öğrencinin katılabileceği programlar yaptık. Kurslarımızda kullanılan kitap ve materyalleri çocuklarımıza ücretsiz dağıtarak, Kur’an-ı Kerimler hediye ettik. Amacımız çocuklarımıza temel dini bilgi ve değerlerimizi öğretmekti ve onu da bugün görmüş olduğum bu manzara karşısında hep birlikte başardığımıza inanıyorum. Ayrıca Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığımızın yapmış olduğu protokol çerçevesinde, çocuklarımız zaman zaman da sportif etkinliklerinden faydalandırılmış oldular. Ben bu hizmete katkı sunan herkese gönülden teşekkür ediyorum ve çocuklarımızın gözlerinden öpüyorum” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından Rehber öğreticileri ile birlikte sahneye çıkan Kur’an Kursu öğrencilerimiz söze gerek bırakmayan bir performans sergilediler. Kur’an-ı Kerimden sureler, Ezbere Hadis-i Şerif okuma, Ezan ve Duası, İlahi, Şiir ve Tiyatro gösterileriyle izleyicileri mest eden çocuklarımız, salonda bulunanlar tarafından ayakta alkışlandılar. Program minik yavrularımızın yapmış olduğu dua ile son bulmuş oldu. Program sonunda çocuklarımıza çeşitli ikramlarda bulunuldu.

 

  Doğunun Güçlü, Tarafsız,Tek Sesi

 

SON DAKIKA!!! - Wednesday, October 29, 2003

Ardahan'da kar yagiyor

Her yil 29 Ekim de yagan kar bu yil da ayni tarihte yagarak sasirtmadi. Gün boyu yagan asiri yagmurun ardindan gelen kar yagisi ile kis aylarinin dondurucu soguklari da yasanmaya baslandi.

(Devamını Göster)

 

Haber - Tuesday, October 28, 2003

Basbakan Kars'a geliyor

"Kars Acil Içmesuyu Isahale Hatti Projesi"nin açilis törenine katilmak için 30 Ekim Persembe günü Kars'a gelecek olan Basbakan Recep Tayyip Erdogan ayni gün Kars'in kurtulus törenlerine de katlacak.

(Devamını Göster)

 

Haber - Tuesday, October 28, 2003

Çelenkler yagmur altinda koyuldu

Cumhuriyetin 80. Yil Dönümü dolaysiyla baslayan kutlamalar yagmura ragmen devam etti. Bir dizi çalismanin ardinda bugün de Belediye Parkin da bulunan Atatürk Büstüne çelenkler koyuldu. Siddetli yagmur altinda düzenlenen çelenk koyma törenine Ardahan Valisi, 25 nci Tugay Komutani, Belediye Baskani ve bir çok resmi ve sivil toplum temsilcileri katildilar.

(Devamını Göster)

 

Haber - Tuesday, October 28, 2003
Türkiye'nin en fakir belediyesine zengin kamyonu! Ardahan'in Damal Ilçesi halkina hizmet etmesi için istanbul Kadiköy Belediyesi bir çöp kamyonu hediye etti. Türkiyede bulunan belediyeler arsinda en fakir ve en az kisi çalisan belediyesi olan ve Alevi tolumunun agirlikta bulundugu Damal' bir çöp kamyonu hediye eden Istanbul Kadiköy Belediye Baskanligi kamyonu Damal'a kendi söforü ile gönderdi. (Devamını Göster)

 

Günün Haberi - Monday, October 27, 2003

Ardahanlilar Hisarcikliogluna seslenip, diyor ki!

“TOBB bu cenazeyi kaldirmalidir;Aksine biz TOBB’un levhasini söküp atacagiz!”

Kars Kafkas Üniversitesi’ne bagli, Ardahan Meslek Yüksek Okulu ögrencilerinin kalabilmesi için Türkiye Odalar ve Borsalar Birligi tarafindan yaptirilan ve Ardahan-Göle yolu üzerinde bulunan 200 kisilik yurdun yarim kalmasina Ardahanlilardan büyük tepki var. 2001 Arazisi Kredi Yurtlar Kurumunca tahsis edilen ve TOBB tarafindan yaptirilip, bitirilme sözü verilen ögrenci yurdunun bitirilmemesi dolaysiyla bu yil 800 ögrencinin kaydini yaptirdigi Ardahan Meslek Yüksek Okulu’na bir çok ögrenci kaydini ya yaptirmadi, yada dondurdu.

(Devamını Göster)

 

Günün Haberinin Devamı - Monday, October 27, 2003

Göleliler Vehpi Koç’un levhasını söküp attılar!

TOBB’un bir türlü bitiremediği yurt gibi, Göle TİGEM’i alıp, bölgeye yatırım yapacağını belirten Koç-Ata Grubu bu sözünü bugüne kadar tutmayınca, Göle’nin bir caddesine ismi verilen Koç Topluluğu kurucusu Vehpi Koç’un levhası yerinden sökülüp, kaldırıldı.
TOBB’un da bu duruma düşmemesini umuyoruz...

(Devamını Göster)

 

Günün Yorumu - Monday, October 27, 2003

Yaziyorsam Sebebi Var

Sayin Hisarciklioglu..

Hatirlarsaniz, Ardahan’a geldiginiz de sizinle Ardahan Valisini ziyaretinizin ardindan ayak üstü bir sohpette bulunmustum ve Ardahanlilarin sizin eseriniz oldugunu bildigi Meslek Yüksek Okulu’nun bitirilmesi için desteginizin devaminin geregini söylediklerini anlatmistim.

(Devamını Göster)

 

Haber - Sunday, October 26, 2003

Ardahan Valisi iftarlari muhtarlarin evinde yapacak

Ardahan Valisi Mustafa Yigit, Ramazan ayi boyunca iftarlari muhtarlarin evlerinde yapacagini söyledi. Valinin bu karari muhtarlar arasinda sevinçle karsilandi. Ramazan ayi boyunca iftarlarin degerlendirilmesi için Ardahan Valisi Mustafa Yigit farkli bir uygulama yapacak.

(Devamını Göster)

 

Günün Haberi - Sunday, October 26, 2003

Akilsiz basin çektigi...

Bir parça yiyecek bulmak için çöpleri gezen köpek içine atesli çöp atilmis olan plastik çöp bidonunun delinmis tarafindan yiyecek almak isteyince az daha ölüyordu. Ardahan’in Göle ilçesinde ana cadde üzerinde bulunan yanmis çöp bidonunun içindeki yiyecekleri almak için bidonun üzerine çikip devirmektense, delik tarafindan yararlanmak isteyen sokak köpegi bu uyanikligini az daha bogularak ödeyecekti.

(Devamını Göster)Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 5903 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI