Reklam
Bugun...


KONGRE BİNASINDA GERGİN TOPLANTI!..
Uzun süredir bir araya gelmeyen ama geçtiğimiz gün Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun sanal ortam aracılığı ile bir karede buluşturduğu Ardahan Valisi ile Ardahan Milletvekili bu kez Ardahan merkezde bulunan Kongre Binasın da bir araya geldiler.

KONGRE BİNASINDA GERGİN TOPLANTI!..

AK Parti Ardahan İl Başkanı, AK Partili Belediye Başkanları ve AK Partili İl Genel Meclis Üyelerinin de katıldığı toplantıya Ardahan Valisi Mustafa Masatlı ev sahipliği yaptı.
Baharın gelmesi ve inşaat sezonun açılması ile birlikte yaşanan Covit-19 dolaysıyla yaşanan gündemin değerlendirildiği toplantıda Vali ile Vekilin arasında sorun haline gelen Ardahan İl Genel Sekreteri sonunda gündeme geldiği ve her iki tarafın aynı yerde durup, kendilerinin haklı olduklarından ısrarlı oldukları yönünde ısrarlarını sürdürdükleri ve toplantıda zaman zaman gergin anların yaşandığı öğrenildi.

Bakan kanalıyla sanalda bir araya gelmiştiler..

Ardahan İl Genel Sekreteri Anıl Aksel hakkında başlatılan ve devam eden soruşturmadan bu yana bir araya gelemeyen Ardahan Valisi Mustafa Masatlı ve Milletvekili Orhan Atalay, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun başkanlığında geçtiğimiz gün yapılan telekonferans toplantısıyla aynı karede bir araya gelme imkanı bulmuştular.

Bilgen ve İmamoğlu Kayyumu Beklememeli..

Bir çok siyasetçisinin hapiste olduğu ülkede ne yapılıyorsa önüne geçilemeyen ve her geçen gün oy oranını arttıran ve son anketlerde oy oranının %13'leri bulduğu belirtilen partinin yani alına alına bitirilemeyen belediye başkanlarının ve ülkedeki diğer tüm belediye başkanlarının sayısını merak edip, baktığımda inanmayanlara, 'Amma da Ne kadar HDP'li Başkan Varmış?' dedirten bir sonuçla karşılaştığım bu sabah birilerinin derdinin Corona, morona olmadığı ve demokrasi oyunu içinde oyunlar oynamaya devam ettiğini bir kez daha görüyor, üzülsem de yazmaktan öte bir şey yapamamanın ezikliğini yaşıyordum.
Çünkü, son yerel seçimler de hem CHP'nin başını çektiği başkanlara, hemde kendi partililerine demokrasi adı altında oy verenlerin hür denen iradelerine kayyumların atanmaya devam ettiği ülkede belediye ve başkan sayısının kaç olduğuna baktığımda bunların %25'ine yakınının HDP'li belediye ve başkanlar olduğuna rastlıyordum..
Ve bunların bir çoğunun halkın, seçmenin, hür iradesinin yani sözüm ona demokrasinin gereği oyları ile seçilmelerine karşın çoğunun çoktan görevden el çektirilip, yerlerine kayyumlar atandığını biliyor ve yazımı yazdığım Ardahan'a komşu olan Kars ve Iğdır Belediye Başkanlarının yerlerinde kaldığını sanıyordum.
Ama sabah işime gelip, bilgisayarımın başına geçtiğimde gelen ilk 'son dakika' başlıklı haberde, 5 HDP'li belediye başkanının daha görevden alınıp, aralarında bir dönem Ardahan'da Vali Yardımcılığı da yapan ve şu an Siirt'te vali olan Ali Fuat Atik'in de bulunduğu vali ve kaymakamların kayyum olarak yerlerine atandıklarını öğreniyordum.
Yani, 'Siirt Belediye Başkanı HDP'li Berivan Helen Işık ile Baykan Belediye Başkanı HDP'li Ramazan Sarsılmaz, Kurtalan Belediye Başkanı HDP'li Baran Akgül, Iğdır Belediye Başkanı Yaşar Akkuş ve Muş Altınova Belediye Başkanı İçişleri Bakanlığınca görevlerinden alındı. Siirt'e Vali Ali Fuat Atik, ilçelerde ise kaymakamlar, Belediye Başkanı olarak görevlendirildi.' haberini okuyunca Iğdır'dan sonra sıranın Kars'a geldiğini anlatır gibiydi günün ilk haberi.. 
Bu haberi okuduğumda, sıranın Kars'a geldiğini ve birilerinin işini yaptığını düşünürken rahmetli babamın, 'Adamın işi Artistlik, başka ne beklersiniz ondan?' dediği Sırrı Süreya Önder’in bir süredir çözüm süreci benzeri yeni bir sürece sıcak bakan ve aralarında bazı mevcut milletvekillerinin de bulunduğu AK Partili isimlerle bir araya geldiği ve ikinci çözüm süreci için nabız yokladığı öğrenildi" iddialarına rastlıyordum..
Ve bu iddialar ardından son olarak yerlerine kayyum atanan 5 belediye başkanı haberi ile Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanıyken yerine kayyum atanan Ahmet Türk'ün, "Sırrı Süreyya Önder’in açıklamasını hayretle karşıladım. Siyasette saklı kalması gereken bazı şeyler vardır. Şahsen bu dönemlerde yerelde politika yaptığım için böyle bir ilişkinin olup olmadığı konusunda bir şey söyleyemem. Buna şahit olmadım" açıklamasına rastlıyor ve bu kafa karıştıran gelişmelerin arka perdesinde neler olduğunu da çözmeye çalışıyordum.
Yani, başta HDP'li Kars Belediye Başkanı ve HDP'lilerin desteği ile İmamoğlu gibi seçilen CHP'li belediye başkanlarının bu gelişmeler karşısında nasıl bir tavır alacaklarını da merak etmiyor değildim.
Ve HDP'lilerin oyları ile seçilir, seçilmez barış süreci içinde bir çoğu AK Partili olan eski Belediye Başkanları tarafından indirilen T.C'leri geri asan CHP'lilerden olmaz deyip, bu yaşanan demokrasi oyununa tepki olarak HDP'li Kars Belediye Başkanı ile İBB Başkanı İmamoğlu'nun kayyumu beklemeden görevi bırakması gerektiğini düşünüyordum.
Ve her an kapısına kayyum bekleyen HDP'li Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen'in, Kılıçdaroğlu'nun Coronayı fırsat bilip, kapandığı evinde Çiftçilerin borçlarının ertelenmesi gerektiğini söyleyip, hükümete akıl vermeye devam ettiği bir süreçte mecliste bulunan HDP'li vekillere ve İmamoğlu'nun da içinde olduğu HDP'lilerin desteği ile seçilen CHP'li Belediye Başkanlarına örnek olacak bir davranışta bulunur mu bekleyip, görelim derim..
Ardahan Federasyonu Kongreye Gidiyor,Ardahan Federasyonu Kongreye Gidiyor..
arşiv haber 16/06/2015 tarihli haberler
Emekliler Seçimini Yaptı..
Merkezi İstanbul Şişli'de bulunan Ardahan Federasyonu Olağanüstü Kongreye Gitmek İçin Başkanlar Kurulunu Toplama Kararı Aldı..

Ardahan Federasyonun olağanüstü kongre kararı almak istmesine tepki geldi..
Merkezi İstanbul Şişli'de bulunan Ardahan Federasyonu Olağanüstü Kongreye Gitmek İçin Başkanlar Kurulunu Toplama Kararı Aldı..
Yaşar Geler'in başkanlığını yaptığı İstanbul Ardahan Federasyonu Cumartesi günü yapacağı iftarlı toplantıda olağanüstü kongreye gidip, gitmemeyi tartışacak.,

İstanbul'da bulunan bir çok derneğin çatısı altında birleştiği ARDA/FED'in bu kararı alıp almayacağı merakla beklenirken, yönetim kurulunda bulunan bir grup Ardahan Federasyonun kongreye değil, önceki kongre de alınan 'Dönüşümlü Başkanlık' sürecinin hayata geçirilip, bu karar ile mevcut başkanın değişmesi ve normal kongre sürecine kadar götütrülmesinden yana olduğu gözlendi.

**Ardahan Derneği Başkanı Ahmet Demirbaş: Kongreye değil, Başkan Vekiline görev bırakılmalı..

Önümüzde ki hafa sonu bir araya gelecek olan Ardahan Federasyonunun kongreye değil, önceki kongre de aldığı karara yönelik adım atmasını isteyen Ardahan İli Derneği Başkanı Ahmet Demirbaş Yaşar Geler’in bırakmak istediği başkanlık göreini eş başkana yani Arda/Fed’ın Başkan Vekili olan Mahmut Şenel’e görevini bırakmalı’ dedi.
Federasyonun kongreye gitmei için derneklerin çoğunda yetki almak gerektiğine dikkat çeken İstanbul Ardahan İli Derneği Ahmet Demirbaş yaptığı açıklamada şunları söyledi.
‘Bakıyoruz atılan mesajda olağanüstü kongreye gidilmesi kararı alınmak isteniyor. Ama bu formülün şu an zor olduğunu ama en kolayının federasyonun yönetim kurulunun bir araya gelerek, başkan değişimin gitmesidir. Bunun için de zaten anlaşma var. Yani dönüşümlü başkanlık, yani eş başkanlık sistemi hayata geçirilmeli.’ dedi.

**Mahmut Şenel Görevi Almaya Hazırım..

Merkezi İstanbul’da bulunan Ardahan Federasyonun olağanüstü kongre kararı alacağı haberleri ardından gazetemize bir açıklama yapan Ardahanlı İşadamı ve Ardahan Federasyonu Başkan Yardımcısı Mahmut Şenel görevi devir almaya hazır olduğunu açıkladı.
Yaşar Geler’in seçilmesi için birleştirilen listeler sırasında zaten böyle bir karar olduğunu belirten Arda/Fed Başkan Vekili Mahmut Şenel ‘görevi almaya hazırım, kongreye gerek yok’ dedi.

**Çoban Emeklilere Başkanlık Edecek..

Öte yandan merkezi Ardahan'da bulunan Ardahan Tüm Emekliler Derneği kongreye gitti.

Mevcut kurucu başkanın yeniden seçildiği emeklile derneği başkanlığına aday olacağı ileri sürülen Celal Avşar'ın son anda adaylıktan vaz geçtiği bilgisi alındı.

**Ardahan'da su kesintileri bıktırdı..

Ardahan Belediyesi tarafından yürütülen bir proje ile Ardahan merkezinede bulunan Demir Köprünün üzerinde ki içme suyu hattınına ait boruların değiştirilip, köprünün altına alınması Ardahan'ı susuz bıraktı.

Günlerdir su alamayan Ardahanlılar belediyeye tepki gösterirlerken, arada bir gelen suya lağım ve yağmur sularının katıldığı da görüldü.

Konu hakkında bir açıklama yapan beleidye içme su şebekesinin değiştirilmesi esnasında meydana gelen arıza ve yağmurlar dolaysıyla aksaklıkların yaşandığı ve bu aksaklığın giderilmeye çalışıldığı bildirildi.

Belediyenin konu hakkında yaptığı açıklama şöye;

Sahara dağındaki aşırı dolu ve akabinde oluşan sel tahribi nedeniyle,  Şehrimizin su deposunu besleyen bir boruda kırılma nedeniyle, sel suyu karışımına neden olmuş olup. Arıza sabahın erken saatlerinde tespit edilerek giderilmiştir. Bir müddet suların acık bırakılması halkımıza önemle  duyurulur. Saygılarımızla Ardahan Belediyesi

 

  Doğunun Güçlü, Tarafsız,Tek Sesi

 

Haber - Sunday, November 02, 2003

Dev Damal Bebegi büyük ilgi görüyor

Ardahan’in Damal Ilçesinin giyim kültürünü üzerinde barindiran ve 1992 yilinda Japonya’da düzenlenen “El Sanatlari” yarismasinda Dünya 1 ncisi olan Damal Bebegi’nin dev maketi büyük ilgi topluyor.

2 metre boyunda ki Damal Bebegi 'nin, Ankara’da düzenlenen ve 81 Vilayetin Içisleri Bakanliginin bahçesin de stand lar açtigi “Içisleri Bakanligi Iller Sergisi”ne götürüldü. Sergi de büyük ilgi toplayan el sanatlari arasinda en dikkat çekici dev Damal bebegi, basta standlari gezen Basbakan'i olmak üzere, bir çok ziyaretçiyi kendisine hayran birakti.

(Devamını Göster)

 

Son Dakika - Saturday, November 01, 2003

Selim ve Temel Balci trafik kazasi geçirdiler

Ardahanli esnaflardan Konfeksiyoncu ve Hayvan Tüccari Selim Balci ve Sükran Restorant'in Sahiblerinden Temel Balci Çildir'dan Ardahan'a gelirlerken trafik kazasi geçirdiler.

(Devamını Göster)

 

Günün Haberi - Saturday, November 01, 2003

Alin size yurt, alin size fakülte!

Ardahan’in birinci gündem konusu olan Meslek Yüksek Okulu’nun yurt ve fakülte sorununu kökünden çözecek olan bina kent merkezinde yillardir bom bos bekliyor... Ardahan Valiligi tarafindan yaptirilan, ancak ne kiraya ve rilebilen, nede satilabilen Özel Idare binasinin tam bir Üniversite görünümünde oldugunu belirten Ardahanlilar, yurt sorununun çözülmesi halinde ögrenci sayisinin 800’ü bulacagi belirtilen MYO’nun ve Ardahan’a bir fakülte gelmesine vesile olacak olan tek yerin bu binanin oldugunu belirterek, yillardir bos bekletilen binanin Ögreanci Yüksek Kurumuna veya Kars Kafkas Üniversitesine verilmesini öneriyorlar. Neden Olmasin?

(Devamını Göster)

 

Haber - Friday, October 31, 2003

Camilerde ayakkabı hırsızlığı arttı

Ramazan’ın gelmesiyle dolup taşan camilere ayakabı hırsızları dadandı.

Özelikle Teravih namazına gelen bir çok vatandaşın ayakkabıları hırsızlar tarafından çalınıyor. Ardahan Yeni Mahalle Camisi'ne teravih namazı sırasında gelen hırsızlar 5 kişinin ayakkabılarını alarak kayıplara karıştılar.

Son günlerde özellikle teravih namazları sırasında cami cemaatinin ayakkabılarının çalınması vatandaşları çileden çıkardı.

(Devamını Göster)

 

Haber - Friday, October 31, 2003
Polisten evlere pasaport servisi Toplum destekli polislik ve halkla iliskilerin gelistirilmesi baglaminda çalismalarina hiz veren Ardahan Emniyet Müdürlügü hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Müdürlük vatandaslarin pasaportlarini evlerinde teslim ediyor. Yapilan bu yeni uygulama ile, pasaport müracaati için müdürlügü gelemeyecek derecede özürlü olanlar ile saglik durumu ve yasi nedeniyle pasaportunu teslim almadan zorluk yasayan vatandaslarin pasaportlari bundan böyle adi geçen kisilerin adreslerine veya yattiklari kurum ve kuruluslara emniyet yetkililerince teslim edilecek. Yapilan bu yeni uygulamanin vatandaslar tarafindan memnuniyetle karsilandigini söyleyen Emniyet Müdürü Ismet Tashan, devlet kurumlarinin verdigi hizmetlerde bürokrasiyi azaltici kolayliklarin saglanmasi gerektigini söyledi. (Devamını Göster)

 

Gazetemize Mektuplar Gelmis - Thursday, October 30, 2003

Okurlarimizdan Mesajlar

Gazetemizin internet üzerinde günlük Ardahan Haberleri yayinlamasi üzerinde çok kisa sürede geçmesine karsin, 7 binin üzerinde okura ulasmayi basardi.

Günlük yüzlerce okurumuzun ziyaret ettigi sitemize gelen mesajlari siz sevgili okurlarimizla paylasmayi istedik.

Okurlarimizdan gelen mesajlari sizinle paylasirken, sizinde duygu ve düsüncelerinizi bekliyoruz...

kuzeyanadolugazetesi@mynet.com

fakiryilmaz@mynet.com

www.kuzeyanadolugazetesi.com/mewebmail

(Devamını Göster)

 

Cumhuriyetin 80. Yili Kutlu Olsun! - Thursday, October 30, 2003
80 nci yilda Cumhurun manzarasidir!!! Kar ve soguk altinda ramazan çadirinda bir kaçik yemek için saatlerce bekleyen insanlar Cumhuriyetin kurulusunun 80 nci yilinda Cumhuriyetin barindirdigi insan manzaralarini ortaya koydu adeta. (Devamını Göster)

 

Cumhuriyet Kutlamalari - Wednesday, October 29, 2003

Cumhuriyet kutlamalari Kar’a takildi

Cumhuriyetin 80. Yil dönümü dolaysiyla sehir stadyumunda, açik havada düzenlenmesi düsünülen törenler gece yagan asiri kar nedeniyle ertelendi.

 

(Devamını Göster)

 

Kar geldi, elektirikler gitti - Wednesday, October 29, 2003

Kar yagdi, TEDAS söndü!

Yilin ilk kar yagisi berberinde aksakliklari da getirdi. TEDAS'in ilk kar yagisinda çuvalladigi Ardahan ilk kar yagisinda uzun süre elektiriksiz kaldi.

TEDAS'in hazirliksiz oldugu yilin ilk kar yagisi, önümüzdeki kisin hen doga, hemde tedbirsizlik yüzünden zor geçeceginin ilk isareti oldu.

(Devamını Göster)
  Doğunun Güçlü, Tarafsız,Tek Sesi

 

Haber - Sunday, November 02, 2003

Dev Damal Bebegi büyük ilgi görüyor

Ardahan’in Damal Ilçesinin giyim kültürünü üzerinde barindiran ve 1992 yilinda Japonya’da düzenlenen “El Sanatlari” yarismasinda Dünya 1 ncisi olan Damal Bebegi’nin dev maketi büyük ilgi topluyor.

2 metre boyunda ki Damal Bebegi 'nin, Ankara’da düzenlenen ve 81 Vilayetin Içisleri Bakanliginin bahçesin de stand lar açtigi “Içisleri Bakanligi Iller Sergisi”ne götürüldü. Sergi de büyük ilgi toplayan el sanatlari arasinda en dikkat çekici dev Damal bebegi, basta standlari gezen Basbakan'i olmak üzere, bir çok ziyaretçiyi kendisine hayran birakti.

(Devamını Göster)

 

Son Dakika - Saturday, November 01, 2003

Selim ve Temel Balci trafik kazasi geçirdiler

Ardahanli esnaflardan Konfeksiyoncu ve Hayvan Tüccari Selim Balci ve Sükran Restorant'in Sahiblerinden Temel Balci Çildir'dan Ardahan'a gelirlerken trafik kazasi geçirdiler.

(Devamını Göster)

 

Günün Haberi - Saturday, November 01, 2003

Alin size yurt, alin size fakülte!

Ardahan’in birinci gündem konusu olan Meslek Yüksek Okulu’nun yurt ve fakülte sorununu kökünden çözecek olan bina kent merkezinde yillardir bom bos bekliyor... Ardahan Valiligi tarafindan yaptirilan, ancak ne kiraya ve rilebilen, nede satilabilen Özel Idare binasinin tam bir Üniversite görünümünde oldugunu belirten Ardahanlilar, yurt sorununun çözülmesi halinde ögrenci sayisinin 800’ü bulacagi belirtilen MYO’nun ve Ardahan’a bir fakülte gelmesine vesile olacak olan tek yerin bu binanin oldugunu belirterek, yillardir bos bekletilen binanin Ögreanci Yüksek Kurumuna veya Kars Kafkas Üniversitesine verilmesini öneriyorlar. Neden Olmasin?

(Devamını Göster)

 

Haber - Friday, October 31, 2003

Camilerde ayakkabı hırsızlığı arttı

Ramazan’ın gelmesiyle dolup taşan camilere ayakabı hırsızları dadandı.

Özelikle Teravih namazına gelen bir çok vatandaşın ayakkabıları hırsızlar tarafından çalınıyor. Ardahan Yeni Mahalle Camisi'ne teravih namazı sırasında gelen hırsızlar 5 kişinin ayakkabılarını alarak kayıplara karıştılar.

Son günlerde özellikle teravih namazları sırasında cami cemaatinin ayakkabılarının çalınması vatandaşları çileden çıkardı.

(Devamını Göster)

 

Haber - Friday, October 31, 2003
Polisten evlere pasaport servisi Toplum destekli polislik ve halkla iliskilerin gelistirilmesi baglaminda çalismalarina hiz veren Ardahan Emniyet Müdürlügü hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Müdürlük vatandaslarin pasaportlarini evlerinde teslim ediyor. Yapilan bu yeni uygulama ile, pasaport müracaati için müdürlügü gelemeyecek derecede özürlü olanlar ile saglik durumu ve yasi nedeniyle pasaportunu teslim almadan zorluk yasayan vatandaslarin pasaportlari bundan böyle adi geçen kisilerin adreslerine veya yattiklari kurum ve kuruluslara emniyet yetkililerince teslim edilecek. Yapilan bu yeni uygulamanin vatandaslar tarafindan memnuniyetle karsilandigini söyleyen Emniyet Müdürü Ismet Tashan, devlet kurumlarinin verdigi hizmetlerde bürokrasiyi azaltici kolayliklarin saglanmasi gerektigini söyledi. (Devamını Göster)

 

Gazetemize Mektuplar Gelmis - Thursday, October 30, 2003

Okurlarimizdan Mesajlar

Gazetemizin internet üzerinde günlük Ardahan Haberleri yayinlamasi üzerinde çok kisa sürede geçmesine karsin, 7 binin üzerinde okura ulasmayi basardi.

Günlük yüzlerce okurumuzun ziyaret ettigi sitemize gelen mesajlari siz sevgili okurlarimizla paylasmayi istedik.

Okurlarimizdan gelen mesajlari sizinle paylasirken, sizinde duygu ve düsüncelerinizi bekliyoruz...

kuzeyanadolugazetesi@mynet.com

fakiryilmaz@mynet.com

www.kuzeyanadolugazetesi.com/mewebmail

(Devamını Göster)

 

Cumhuriyetin 80. Yili Kutlu Olsun! - Thursday, October 30, 2003
80 nci yilda Cumhurun manzarasidir!!! Kar ve soguk altinda ramazan çadirinda bir kaçik yemek için saatlerce bekleyen insanlar Cumhuriyetin kurulusunun 80 nci yilinda Cumhuriyetin barindirdigi insan manzaralarini ortaya koydu adeta. (Devamını Göster)

 

Cumhuriyet Kutlamalari - Wednesday, October 29, 2003

Cumhuriyet kutlamalari Kar’a takildi

Cumhuriyetin 80. Yil dönümü dolaysiyla sehir stadyumunda, açik havada düzenlenmesi düsünülen törenler gece yagan asiri kar nedeniyle ertelendi.

 

(Devamını Göster)

 

Kar geldi, elektirikler gitti - Wednesday, October 29, 2003

Kar yagdi, TEDAS söndü!

Yilin ilk kar yagisi berberinde aksakliklari da getirdi. TEDAS'in ilk kar yagisinda çuvalladigi Ardahan ilk kar yagisinda uzun süre elektiriksiz kaldi.

TEDAS'in hazirliksiz oldugu yilin ilk kar yagisi, önümüzdeki kisin hen doga, hemde tedbirsizlik yüzünden zor geçeceginin ilk isareti oldu.

(Devamını Göster)
  Doğunun Güçlü, Tarafsız,Tek Sesi

 

Haber - Sunday, November 02, 2003

Dev Damal Bebegi büyük ilgi görüyor

Ardahan’in Damal Ilçesinin giyim kültürünü üzerinde barindiran ve 1992 yilinda Japonya’da düzenlenen “El Sanatlari” yarismasinda Dünya 1 ncisi olan Damal Bebegi’nin dev maketi büyük ilgi topluyor.

2 metre boyunda ki Damal Bebegi 'nin, Ankara’da düzenlenen ve 81 Vilayetin Içisleri Bakanliginin bahçesin de stand lar açtigi “Içisleri Bakanligi Iller Sergisi”ne götürüldü. Sergi de büyük ilgi toplayan el sanatlari arasinda en dikkat çekici dev Damal bebegi, basta standlari gezen Basbakan'i olmak üzere, bir çok ziyaretçiyi kendisine hayran birakti.

(Devamını Göster)

 

Son Dakika - Saturday, November 01, 2003

Selim ve Temel Balci trafik kazasi geçirdiler

Ardahanli esnaflardan Konfeksiyoncu ve Hayvan Tüccari Selim Balci ve Sükran Restorant'in Sahiblerinden Temel Balci Çildir'dan Ardahan'a gelirlerken trafik kazasi geçirdiler.

(Devamını Göster)

 

Günün Haberi - Saturday, November 01, 2003

Alin size yurt, alin size fakülte!

Ardahan’in birinci gündem konusu olan Meslek Yüksek Okulu’nun yurt ve fakülte sorununu kökünden çözecek olan bina kent merkezinde yillardir bom bos bekliyor... Ardahan Valiligi tarafindan yaptirilan, ancak ne kiraya ve rilebilen, nede satilabilen Özel Idare binasinin tam bir Üniversite görünümünde oldugunu belirten Ardahanlilar, yurt sorununun çözülmesi halinde ögrenci sayisinin 800’ü bulacagi belirtilen MYO’nun ve Ardahan’a bir fakülte gelmesine vesile olacak olan tek yerin bu binanin oldugunu belirterek, yillardir bos bekletilen binanin Ögreanci Yüksek Kurumuna veya Kars Kafkas Üniversitesine verilmesini öneriyorlar. Neden Olmasin?

(Devamını Göster)

 

Haber - Friday, October 31, 2003

Camilerde ayakkabı hırsızlığı arttı

Ramazan’ın gelmesiyle dolup taşan camilere ayakabı hırsızları dadandı.

Özelikle Teravih namazına gelen bir çok vatandaşın ayakkabıları hırsızlar tarafından çalınıyor. Ardahan Yeni Mahalle Camisi'ne teravih namazı sırasında gelen hırsızlar 5 kişinin ayakkabılarını alarak kayıplara karıştılar.

Son günlerde özellikle teravih namazları sırasında cami cemaatinin ayakkabılarının çalınması vatandaşları çileden çıkardı.

(Devamını Göster)

 

Haber - Friday, October 31, 2003
Polisten evlere pasaport servisi Toplum destekli polislik ve halkla iliskilerin gelistirilmesi baglaminda çalismalarina hiz veren Ardahan Emniyet Müdürlügü hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Müdürlük vatandaslarin pasaportlarini evlerinde teslim ediyor. Yapilan bu yeni uygulama ile, pasaport müracaati için müdürlügü gelemeyecek derecede özürlü olanlar ile saglik durumu ve yasi nedeniyle pasaportunu teslim almadan zorluk yasayan vatandaslarin pasaportlari bundan böyle adi geçen kisilerin adreslerine veya yattiklari kurum ve kuruluslara emniyet yetkililerince teslim edilecek. Yapilan bu yeni uygulamanin vatandaslar tarafindan memnuniyetle karsilandigini söyleyen Emniyet Müdürü Ismet Tashan, devlet kurumlarinin verdigi hizmetlerde bürokrasiyi azaltici kolayliklarin saglanmasi gerektigini söyledi. (Devamını Göster)

 

Gazetemize Mektuplar Gelmis - Thursday, October 30, 2003

Okurlarimizdan Mesajlar

Gazetemizin internet üzerinde günlük Ardahan Haberleri yayinlamasi üzerinde çok kisa sürede geçmesine karsin, 7 binin üzerinde okura ulasmayi basardi.

Günlük yüzlerce okurumuzun ziyaret ettigi sitemize gelen mesajlari siz sevgili okurlarimizla paylasmayi istedik.

Okurlarimizdan gelen mesajlari sizinle paylasirken, sizinde duygu ve düsüncelerinizi bekliyoruz...

kuzeyanadolugazetesi@mynet.com

fakiryilmaz@mynet.com

www.kuzeyanadolugazetesi.com/mewebmail

(Devamını Göster)

 

Cumhuriyetin 80. Yili Kutlu Olsun! - Thursday, October 30, 2003
80 nci yilda Cumhurun manzarasidir!!! Kar ve soguk altinda ramazan çadirinda bir kaçik yemek için saatlerce bekleyen insanlar Cumhuriyetin kurulusunun 80 nci yilinda Cumhuriyetin barindirdigi insan manzaralarini ortaya koydu adeta. (Devamını Göster)

 

Cumhuriyet Kutlamalari - Wednesday, October 29, 2003

Cumhuriyet kutlamalari Kar’a takildi

Cumhuriyetin 80. Yil dönümü dolaysiyla sehir stadyumunda, açik havada düzenlenmesi düsünülen törenler gece yagan asiri kar nedeniyle ertelendi.

 

(Devamını Göster)

 

Kar geldi, elektirikler gitti - Wednesday, October 29, 2003

Kar yagdi, TEDAS söndü!

Yilin ilk kar yagisi berberinde aksakliklari da getirdi. TEDAS'in ilk kar yagisinda çuvalladigi Ardahan ilk kar yagisinda uzun süre elektiriksiz kaldi.

TEDAS'in hazirliksiz oldugu yilin ilk kar yagisi, önümüzdeki kisin hen doga, hemde tedbirsizlik yüzünden zor geçeceginin ilk isareti oldu.

(Devamını Göster)Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 2604 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI