Reklam
Bugun...


KÖY BELDEYİ GERÇEK BELEDİYE YAPTI!
STK'lar ve Kamu Kurumlar Gorvengteydiyler.. “Göle Belediye Başkanı olsaydı daha iyi” denen Ardahan'ın tek beldesinin belediye başkanı ortaya koyduğu başarıları ile hem beldesinin hem de Gölelilerin gönlüne taht kurdu.

KÖY BELDEYİ GERÇEK BELEDİYE YAPTI!

MERHABA Bu haberi ve Ardahan’daki diğer gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 

https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw

Göle Belediye Başkanı Olur mu?

Sanal ortamda Ardahan'ın 7 Belediye Başkanının en aktifi olan Ardahan'ın tek Belde Başkanı Yücel Akkoç hem başında bulunduğu beldesini hem tanıtmada, hem de çalışmaları ile dikkat çekiyor.

Sürekli göç veren Ardahan'ın tek beldesi olma özelliğini tutma başarısını ortaya koyan Ardahan'ın Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç göreve geldiğinden bu yana ortaya koyduğu performansı ile neredeyse köy olacak olan beldesini adeta ilçe belediyesi konumuna getirmesi ile tanınıyor.
Göreve geldiğinden bu yana orataya koyduğu performansla adeta köy bakkalına dönenen belediyeyi kurumsallaştıran, başkanlık koltuğu dahil birçok malzemeyi baştan yemleyip dizen Akkoç, bir taraftan beldesinin nüfusunu 2 binin üzerinde tutma başarısını ortaya koydu, diğere taraftan belediyenin hizmet araçlarını yeniletip, yenilerini almayı başardı.
Son olarak; Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Kilit Parke Taşı ve Çöp Konteynırı desteği sözünü alan Köprülü (Goeveng) Beldesi Başkanı Yücel Akkoç Türkiye Belediyeler Birliğinden Vidanjör sözünü aldı.
Ayrıca, Çevre ve Şehircilik Bakanlığından 2017 model Renault binek araç hibe alan Başkan Akkoç, Spor Toto Daire Başkanlığından da beldesine Gençlik Merkezi sözünü aldı.

KÖPRÜLÜ BELEDİYESİNDE TOPLANTI

Köprülü Belediyesinin organize ettiği belediye başkanı Yücel Akkoç'un daveti üzerine katıldığımız toplantıya
KOSGEB müdürü Ramazan Sivri,
Kırsal Tarım Kalkınma Müdürü tedds Yusuf Güder,
İl Tarım Müdür Yardımcısı Soner Uymaz,
Ziraat Bankası müdürü Mürsel Candemir,
Göle İlçe Tarım müdürü Mümin Sönmez,
Kırsal tarım destekleme uzmanı Abbas Atalay,
Yeleçli köyü muhtarı, Bellitepe köyü muhtarı, Uğurtaşı köyü muhtarı, Samandöken köyü muhtarı, Serinçayır köyü muhtarı, Günorta köyü muhtarı, Durançam mahalle muhtarı, Köprülü Merkez Mahalle Muhtarı Dedeşen mahalle muhtarı, Dedekılıç köyü muhtarı'nın katıldıkları toplantıda tarım hayvancılık ve sanatsal teşvik ve hibe kredileri verileceği vurgulandı. Bölgenin kalkınması için önemli olduğunu anlatan birim müdürleri konuşmalarında "devletimiz herkese eşit yaklaşıyor, devletimiz hiç bir vatandaşına yanlış yapmaz" sözleri üzerine söz alan Acar Dağ 2008 yılında bölgemizde kadastro çalışmaları esnasında köylünün ata dedesinden kalan araziler köylüye verilmeyerek hazineye yazıldığını, köylünün tarla çayırları elinden alındığını hatırlatarak arazisi elinden alınan gurbetçilerin hibe veya verilen kredilere güvenip dönüş yapamadığını belirtti.
Bu soruya cevap veren il tarım müdür yardımcısı Soner Uymaz "Doğru bu konu çok insanımızı mağdur etmiştir. Yanlış yapılan kadastro çalışmaları doğrudur, kadastronun iptal edilip yeniden yapılması bizim gücümüzün dışındadır, ancak meclisten bu konuyla alakalı yeni yasal düzenleme çıkmazsa kadastro iptali için bizim yetkimiz yok" dedi.

u.

ANAYASAYI FESHEDİN, CHP'Yİ KAPATIN.. 

Kapatılmasıyla bu güne kadar akan kanı, yaşanan sorunları azaltmayı tam tersi kangrenleştiren parti kapatmalarının çözüm olmadığını bir türlü anlamayanların hala aynı yerde olduğu ülkede muhalefet istemeyen anlayışın aynı yerde kalması acı verici bir durumdur.
Sendikaları susturan baroyu bölen, Fransa ve Almanya'ya kızarken dernekleri daha da zapturapt altına alan kanunlar çıkaran insan hakları, sağlık camiasına yönelik stk'ları ve kendisinden olmayanları hain ilan eden anlayışın kapatılsın dediği HDP'den önce el koymayı planladığı İş Bankası hisseleriyle zayıflatacağını düşündüğü CHP'Yİ ve başta CHP'nin olmak üzere insan haklarının ihlal edildiğini düşünenlerin hak aradığı Anayasa mahkemesini de kapatma istemi ülke demokrasisi adına acı bir durumdur.
 Aynı durumla 2008 yılında karşılaşan ve aldığı tepkilerin etkisiyle seçimleri kazanıp 19 yıla yakındır iktidarda kalmayı, mağduriyet siyaseti ile devam eden AKPARTİ'nin ortağı MHP' nin başını çektiği ve bu saçmalığını 3 Y sloganı ile siyaset yapanların bu 3 Y'nin içinde olan "yasaksız" bir ülke iddiası gün geçtikçe zora girerken her operasyon ve olumsuzluklar ardından kapatılsın denen HDP' yi günah keçisi ilan ederken kapatılsa acaba 40 yıldan fazladır süre gelen ve adına kimilerinin kürt sorunu dediği kimilerinin ise terörizm olarak ilan ettiği sorun bitecek mi bilmem ama HDP'den önce kapatılan onca partiye baktığımızda sorunun çözümünün parti kapatmakla ovada siyaset yapanların yapanların, hapishaneleri doldurmakla değil Musul ve Nijerya'daki gibi kurulacak insani duygularla bitmese de en azına ineceğini bilmek varken.


 Sınır ötesinde yaşananlara Dışişleri değil de İçişleri Bakanının cevap vermesi bu sorununun dışta değil içte olduğunu da ortaya koyarken içerde savaşarak değil  barışarak sevişmenin çimleri ezmeyeceği gibi daha da yeşerteceği bilinmelidir.
 Ya da "Anayasayı feshedin CHP'Yİ kapatın " zaten çalışamaz hale getirilen HDP'yi de sınır ötesine atın tek başınıza ülke dediğiniz yerde "Tek Bayrak, Tek Millet, Tek Devletin" yanına tek Hükümet, tek anlayış, tek biz deyin gitsin.
Çünkü filler dövüşür çimler ezilir, filler sevişir gene çimler ezilir..

Eski haberlerimiz için TIK la http://arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com/ardahan.php

YENİDEN BELDE OLMA TURNUVASI!
arşiv haber 06/12/2015 tarihli haberler
Ardahan'ın Göle İlçesine bağlı Köprülü (Gorevng) Beldesi'nin yeniden belediye oluşu ardından İstanbul'da bulunan derneği bir turnuva düzenleme kararı aldı. Merkezi İstanbul Esenyurt'ta bulunan Köprülü Beldesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yöneticileri bir araya gelerek gençler arasında bir futbol turnuvası düzenleme kararı aldı. 20 Aralık 2015 Günü başlayacak olan turnuva tün Köprülü gençler davet edildi.

**KÖPRÜLÜ YENİDEN VE RESMEN BELDE OLDU!

Ardahan'ın Göle İlçesine bağlı Köprülü (Gorevng) Beldesi resmen yeniden beldelik unvanına kavuşu.

**SİYASİLE DEĞİL, HUKUK HAKKINI ALDI..

Ardahan'ın nüfus olaak en büyük ilçesi konumunda ki Köprülü (Goevng) Belediyesinin kapatılması işlemlerinin iptaline dair Erzurum 1. İdare Mahkemesince verilen ve Danıştay 8. Dairesince onan karara karşı İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan karar düzeltme başvurusu Danıştay tarafından red edildi. Alınan bilgilere göre Avukat Murat Toprakın verdiği bilgiye göre hukuki süreç sona erdi ve karar Köprülü lehine kesinleşmiş oldu.

Yeniden açılması ve belediye başkanının seçilmesi için yasal olarak tüm yargı süreci sona eren Köpülü 'Nüfusu 2 binin alına düşen ve bu nedenle belediyelei kapatılan beldele arasında yer almıştı.

Bilindiği gibi 1992 yılında yeniden İL olan Adahan'ın Hanak/Ortakent (Büyük Nakala) Beldesi Belediyesi ve Çıldı'ın Aşıkşenkil (Suğara) Belde Belediyeleri gibi Köprülü Beldesi de nüfusu 2 binin altına düşüğü için kapaılmış, köy olaak Göle ilçesine bağlanmış, ancak bu kapama geçekleşmeden önce komşu köy Köprülüye mahalle olarak bağlanmış, Köprülüler de bu avanajla mahkemeye gitmiş başta sitemiz ve yerel gazelerimizin yanı sıra Köprülü intenet haber siteleri nin bu yönde oluşıduğu kamuoyu desteğiyle adeta tek başlarına mücadele vermişlerdi.

**GÖLE BELEDİYESİ BÜTÇESİ 6 MİLYON 400 TL.

Ardahan Belediyesinden sonra Göle Belediyesinin bütçeside kabul edildi.

Göle Belediyesi Meclisi Üyeleri, Meclis Başkanı Nurbay Gürbulak başkanlığında Belediye Konferans solunda toplanarak 2016 yılı bütçesini görüşerek oy birliği ile onyladı.
Başkan Akın İsmailoğlu'nunda katıldığı bütçe görüşmelerine işlerinin yoğunlundan dolayı istifa eden CHP meclis üyesi Osman Özyurtun istifası ile yerine gelen Doğan Güler'ın ilk toplantısı olması ile Ak Parti üyeleri Ensar Akyıldırım, Deniz Demir, Filiz Topcu, Ruhşen Budak, Özkan Tekin ve İbrahim Cengiz'ın katıldığı toplantıda oy birliği ile onanarak karara bağlandı.
öle Beleidyesinin Tahmini bütçe 6.400 milyon olarak karara bağlandı. 

**KOTOSKARALILAR KÖYDE GECE YAPACAKLAR..

Merkezi Bursa'da bulunan Ardahan İli Merkez Akyaka (Kotoskara) Köyü Derneği Yönetim Kurulu ve Köylüleri ile yapmış olduğu toplantıda çok önemli kararlar aldı.

Dernek üyelerinin derneğe karşı sorumluluk ve görevlerini yerlerine getirmeleri İçin ev ziyaretleri yapacaklar.

Cenaze Fonu Oluşturulması ve Derneğie yer alma çalışmalarına başlancağı belirtilen toplantıda derneğin bu yıl kış gecesi etkinliği yapmaması kararı da alındı.

Yapılan toplantıda ayda bir veya iki kez dernekte aileli yemekli istişare toplantıları yapılarak, 2016 yazında Ramazan Bayramına mütakip.Ardahan İli Merkez Akyaka Köyünde güçlü bir etkinlik yapılmasına da karar kılındı.

Bu etkinlikte gurbetten köye gitmek isteyen köylülerin ulaşımı ve Ardahan'da 10 gün konaklaması ve Ardahan'da bütün ilçelerini ziyaretleri dernek tarafından organize edilceği belirtildi.

Konu hakkında bir açıklama yapan dernek yöneticileri şöyle dediler; 'Tüm Gurbette Yaşayan Hemşehrilerimize diyoruz ki 2016 Yıllık izinlerinizi Ramazan Bayramına 10 Günlük Ardahan için Ayarlayınız. Bu kararların Alınması için Yönetim kurulumuzla Birlikte Bu Güzel Toplantıya Katılan Tüm üyelerimize Sonsuz Teşekür ederiz.Dernek Yönetimi adına Başkan Güven Gökten'
Kaynak: Göle Haber

Editör: Ardahan ve İlçe Habeleri

Bu haber 6866 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI