Reklam
Bugun...


KIŞ YÜZÜNÜ ERKEN GÖSTERDİ!
Ardahan'a mevsimin ilk karı düştü Ardahan'da hava sıcaklığının mevsim normallerinin altına düşmesiyle birlikte yüksek kesimlere kar yağdı.

KIŞ YÜZÜNÜ ERKEN GÖSTERDİ!

Kentte gün içinde etkisini gösteren soğuk hava, akşam saatlerinde yüksek kesimlerde yerini kar yağışına bıraktı.

Ardahan-Artvin kara yolunun Sahara mevkisinde kar yağışı ile yoğun sis ve tipi, sürücülere zor anlar yaşattı.

Kar ve yoğun sisten dolayı sürücüler ilerlemekte güçlük çekerken, yetkililer ilerleyen saatlerde oluşabilecek buzlanmaya karşı sürücülerin tedbirli olmaları konusunda uyarıda bulundu.

ARDAFED TETÄ°KLEDÄ°, ARDAHANLI AVUKATLAR ARDAHAN BAROSUNU KURDU!

Bilinci kapalı fesatlar!...

Geçtiğimiz gün makamında ziyaret ettiğimiz İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun iddiasına göre son yerel seçimde destekledikleri ve şeffaf, dürüst yönetim anlayışı ile övdüğü Ekrem İmamoğlu 'nun başında bulunduğu İstanbul Büyük şehir Belediyesinin STK lara sunduğu imkanlar doğrultusunda, Maltepe etkinlik alanında 1-7 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan 5. Ardahan'ı Tanıtma Günleri etkinliğine yönelik çalışmalarımızın yoğun şekilde sürdüğü şu günlerde yazar Paul Auster'in "yoğun bakımda olmadığı halde, bilinci kapalı ne çok insan var" sözünü hatırlatan olumsuzluklarda yaşamıyor değiliz...
Bu olumsuzlukların başında gelen asılsız, mesnetsiz iddialar öne sürenler çekememizlikten, kıskançlıktan ve en önemlisi kendi başarısızlıklarını kapatma telaşı ile aslında kendisi yoğun bakımlık yaşında olanların başı çekmesi de ilginçtir..
Geçmişlerini dünya alemin bildiği, tanıdığı hastane fotoğrafçılarının ise bunları takip etmesidir.. 
Ve bu hasta bakıcıların bilincini gerçek anlamda kaybetmiş insanların miraslarına türlü daleverelerle el koyarak, sözde iş adamı olduklarını zanneden dolandırıcılar başta kendi köylüleri olmak üzere tüm toplumun iyi bildiği de diğer bir gerçek olarak karşımızda durur..
Paul Auster yoğun bakımda olmadığı halde "bilinci kapalı" ne çok insan var derken bir o kadarda yaşananlara, gerçeklere, ortaya konan mücadelelere içlerindeki bastıramadıkları kıskançlık duygularıyla kör gözlerine taktıkları at gözlüğüyle bakmaları asıl bilinç yitirmedir..
Peki ya bombalanan ve bir çok gazetecisinin ve yöneticilerinin hapishanelerde sadece düşüncelerini gazetecilik yoluyla ifade ettikleri için halen hapishanelerde olduğu bir ülkede o gazetenin abone paralarını çalanlara ne demek gerekir?
Bilinç kaybı mı yoksa iki yumurtayı satamayıp bu günkü tavır ve tutumları dolayısıyla bir iki sayı çıkardıkları reklam bülteni ile sözde gazeteci olan bu günkü sanal kalemşörlerin ruh hallerine ne demeli?....
Sorarım size bilinç nerededir? Vergi ödememek için sahte fatura alıp, kendisini çok bilim mali müşavir diye yutturan Beynidüzdekiden mi,  saten vücutta bulunan ama kanser  şüphesi gibi bakılan  göğüste mi?!.
Yoksa millet gökdelenler yaparken hala köydeki kazcılığı İstanbul'a kadar taşıyan kaz beyinlerde mi kaldı?
Onu da sizin ve toplumun sağlıklı bilincine bırakalım..

 

 

Ardahan'da hava sıcaklığının mevsim normallerinin altına düşmesiyle birlikte yüksek kesimlere kar yağdı. Kentte bir haftadır etkili olan soğuk hava beraberinde kar yağışını da getirdi.

Hava sıcaklığının mevsim normallerinin altına düşmesiyle birlikte Ardahan ile Artvin'in Şavşat ilçesini birbirine bağlayan Sahara Geçidi ile Ardahan-Ardanuç kara yolunun Bülbülan Yaylası mevkiinde bulunan Uğurlu Dağ'a mevsimin ilk karı düştü. Bir haftadır etkili olan soğuk hava bölgede etkisini artırdı.

Ardahan'dan Giden 4 Kişi Öldü!..

*arşiv haber 16/01/2017 Tarihli Haber

Ardahan'dan Kars ve Kars'a giden iki aracın kaza geçirmesi sonucu 4 kişi hayata göz yumdu.

Ardahan'dan Kars ve Kars'a giden iki aracın kaza geçirmesi sonucu 4 kişi hayata göz yumdu.
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 1349 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI