Bugun...


Kılıçdaroğlu’ndan Demir Soğundan Bir Bakış!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Halk Partili tüm Belediye Başkanlarının yer aldığı Sivas’taki Belediye Başkanları Çalıştayına katılan Ardahan Belediye Başkanına sert bir yüzle bakışı kentte tartışma konusu oldu.

Kılıçdaroğlu’ndan Demir Soğundan Bir  Bakış!

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz ile Gazeteci Özlem Şeyma YHılmaz'ın birlikte hazırlayıp, her pazar günleri saat: 14.00'da TEMPO TV'de Sundukları Canlı Yayın Programı

Her Pazar günü saat:14.00'da 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..
MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 

https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw

Özürlülere yönelik sözlerinden sonra son olarak bir müteahiti tehdit ettirdiği gerekçesyle hakkında alınan ‘firari’ kararı ile gündeme gelen Cumhuriyet Halk Partili Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir’in Sivas’ta ki toplantıda çalışmaları hakkında bilgi verdiği sırada Kılıçdaroğlu’nun kendisini dinlerken Demir’e sert bakışı, kentte Kılıçdaroğlu Demir’den rahatsız’ tartışmalarını gündeme getirdi.

İL YAPMADAN ÖNCE GARAJI YAPIN!

Devam eden göçü durdurur, gelişmeyi sağlar, Kafkasların başkenti olur diye umut ettiğimiz ve bu yönde başlatmış olduğumuz 'Ardahan yeniden vilayet olmalı' öneri ve kampanyamıza toplumun tüm kesimlerinin sahiplenmesi ile daha önce bizden alınan 'İL' olma hakkımızı hiç hesapta yokken Iğdır'ı da kendimize katarak 1992 yılında yeniden vilayet olmayı başarmıştık. 
Kazanmıştık kazanmasına ama gelin görün ki kazanmayı düşündüğümüz birçok şeyi bırakın kazanmayı daha fazla kaybetmiş ve 92 yılında yeniden vilayet olurken nüfusumuz 175 binin üzerinde iken bugün 98 binlere kadar düştüğü yetmezmiş gibi beklenen yatırımlar da gelmemişti.
Bakü-Tiflis-Ceyhan  TANAP petrol ve doğalgaz boru hatlarının ilk geçtiği yer olmasına rağmen Posof, Damal ve Hanak'ın beklediği doğalgaz gibi hala beklediğimiz birçok şey de Kars-Tiflis-Bakü Demiryolunun son istasyonu gibi beklenen hizmetler bir türlü gelmedi.
Evet, aynı fikri 1999 depremi öncesi 'Kimse çıkaramaz' denen 3. günlük gazetesini yani Siyah Beyaz Kocaeli Gazetesini çıkardığımızda da bu yönde ilk seslendirdiğimiz fikirlerimizden olan 'Gebze İl Olmalı' çağrımızda o günden bugüne kadar devam ediyor.
Ancak geçtiğimiz gün bir yolcumu almak için uğradığım Gebze Otogarını görünce bu kent vilayet olmalı diyenlerin burayı ve onca yeri görüp, görmediklerini de merak edip, 'Ey siz vilayet olmak isteyen ama bu yönde bir türlü kamuoyu oluşturmayı başaramadığınız Gebzeli meslektaşlar, gazeteciler siz bu otogarın halini görmüyor musunuz, bu otogar İL olmak isteyen Gebze'ye hiç yakışıyor mu?' diye soruyor, sitem ediyordum.


Çünkü 30 yıl sonra askeri dozerin zor bela düzelttiği araziyi İBB'nin desteği ile bir garaj yapılabilen ancak ilçelerine olduğu gibi alelacele açılan ama birçok eksiği olan Ardahan'daki yeni otogara da doğalgaz taşımayı akıl edemeyenler gibi Gebze İL olsun diyenlerinde E-5'in üzerinde bulunan bu ilçenin genel görünümü yani şehir imar planına dikkat etmedikleri yetmezmiş gibi arka mahallelerdeki değil kent merkezindeki yerler gibi adeta bir gecekonduya benzer otogar denmeyecek kasaba garajını görmemiş, gündeme getirmemiş ve yeniletmemiştiler.
İnsana 'Siz İL olmadan önce Garajı yapın' dedirten çirkin manzaralarla dolu bir garajı olan ama kendisi gibi doğru dürüst bir yolu bile olmayan Gebze otogarı değil adeta kasaba garajı gibi, acilen el atılması gereken ve İL olmayan isteyen Gebze'ye yakışmadığını burada Büyükşehir Belediye Başkanı ile reklam panolarında gördüğüm Gebze Belediye Başkanına, yerel ve genel basına, ileri gelen tüm Gebzelilere buradan duyuruyor ve diyorum ki; 'GEBZELİLER SİZ GEBZE'Yİ İL YAPMADAN ÖNCE HELE GİDİN BAKINDA O GARAJI ADAM EDİN!'

Eski haberlerimiz için TIK la http://arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com/ardahan.php

arşiv haber 10/05/2017 tarihli haber

*01/02/2017 Tarihli Haber
EROL ÖZER ANNESİNİ KAYIP ETTİ.. Ardahan Belediyesi Özel Kalem Müdürü Erol Özer'in annesi vefat etti.

Alınan bilgilere göre uzun süredir rahatsız olan 5 Çocuk annesi Huri Naz Özer (80) bugün hayata göz yumdu.
Ardahan'ın Posof İlçesine bağlı Kurşunçavuş köyünde toprağa verileceği öğrenildi.
Başsağlığı için Erol Özer: 05333371794 nolu telefon aranabilir.

**Güven Doğruyol Annesini Kayıp Etti..

*26/01/2016 Tarihli Haberler

Merkezi İstanbul Şişli'de bulunan Ardahan Dernekler Federasyonun Kurucu Başkanı Güven Doğruyol annesini kayıp etti.
Uzun süredir rahatsız olduğu öğrenilen Şerihinaz (Şeker) Doğruyol'un Ardahan Merkeze bağlı Yanlızçam köyünde toprağa verileceği öğrenildi. Başsağlığı için; 05325231252

ARDA-FED KURUCUSU SAYIN GÜVEN DOĞRUYOL'IN ANNESİ ŞEKER DOĞRUYOL VEFAT ETMİŞTİR.

MERHUMENİN CENAZESİ 27.01.2016 ÇARŞAMBA GÜNÜ ÖĞLEN NAMAZINA MÜTEAKİP YANLIZÇAM KÖYÜ CAMİSİNDEN KALDIRILARAK, YANLIZÇAM KABRİSTANINDA DEFİN EDİLECEKTİR.

MERHUMEYE ALLAHTAN RAHMET ACILI VE KEDERLİ AİLESİNE SABIR VE BAŞŞAĞLIĞI DİLİYORUZ.

ARDAHAN DERNEKLER FEDERASYONU

**MURKAN KÖY DERNEK BAŞKANI'NIN BABASI DA VEFAT ETTİ..

Öte yandanArdahan Hoçvan Binbaşar (Murkan) Köy Derneği eski başkanlarından Zafer Sural'ın babasının da vefat ettiği öğrenildi.

İstanbul Beykoz'da toprağa verileceği öğrenilen Hasan Sural için başsağlığı telefonu: 05324017175 Zafer Sural

**Gazeteci Sürmeli Kılıç'ın babası Süleyman Kılıç'ta vefat etti..

Ardahan İstiklal gazetesi sahibi, usta Sürmeli Kılıç’ın babası Süleyman Kılıç (77) hakkın rahmetine kavuştu.

Merhum Süleyman Kılıç’ın cenazesi Kongre caddesinde bulunan evinde yapılan taziyelerin ardından bugün ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazından sonra Çetinsuyu Köyü aile kabristanlığında toprağa verildi.
Cenaze namazına Ardahan Valisi Ahmet Deniz, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, AK Parti Ardahan İl Başkanı Yusuf Demirci, CHP Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan ve Ardahanlılar katıldı.
Ardahan Valisi Ahmet Deniz, yoğun kar yağışına rağmen cenazedeki yoğunluğu sevenlerinin bir vefası olarak gördüğünü ifade ederek, merhuma Cenab-ı Allah’tan rahmet ailesi ve sevenlerine sabırlar diledi. Vali Deniz, Çetinsuyu köyü Mezarlığındaki defnin ardından aileye taziye dileklerini iletti.

Başsağlığı için: 05325850155 Sürmeli Kılıç
Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy ise, "Hemşehrilerine sahip çıkan sevecen bir dostumuzdu, mekanı cennet olsun" diye konuştu.

ZORBA ANNESİNİ KAYIP ETTİ..

KAISİAD eski başkan yardımcısı Turgay Zorba’nın annesi Kırmısıya Zorba vefat etti. 62 yaşında aramızdan ayrılan Zorba, Esenyurt’ta düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

Uzun zamandır yakalandığı bağırsak kanseri ile mücadele eden Kırmısıya Zorba, 6 Mayıs cumartesi sabahı hayata gözlerini yumdu. Zorba, son olarak Özel Güngören Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesinde tedavi görüyordu.

Kırmısıya Zorba, aynı gün Esenyurt Cumhuriyet Meydanı’ndaki Serhat Tirit Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Esenyurt Yeni Mezarlık’ta toprağa verildi.

Zorba ailesinin çok sayıda dost ve yakınının katıldığı cenaze törenine ayrıca KAISİAD Başkanı Orhan Gökçe, KAISİAD Başkan Yardımcısı Aşkın Korkmaz, Ardahan Kültür Evi yöneticileri Gürhan Şimşek ve Güven Avşar ile Hikmet Yılmaz katıldı.

 

**Ardahan'ı Vekiller İdare Etsin..

Asılların değil, vekillerin idare ettiği bir Ardahan'da işlerin nasıl gittiğini yazmaya kalkarsanız gazete sayfalarının yetmediğini ancak buna rağmen yıllardır yayınlanan gazete sayfalarında büyük bölümünün vekilin vekili ile idare edilen Ardahan'ın sorunlarının azaltmaktansa çoğaldığını da görebilirsiniz.
Bunu görmek içinde son nüfus sayımına bakmakta yeterli olacaktır..
1992 Yılında 178 binin üzerinde bir nüfus ile yeniden vilayet olan ve o günden bugüne kadar beklenen yatırımların bir türlü gerçekleşmemesi nedeniyle hala devam eden göçün getirdiği sonuçla her yıl bin kişinin eksildiği bir Ardahan'ı görmekte mümkün..
Vilayet olduğundan bu yana yolları bir türlü bitiremeyen bir şefle idare edilen kara yolları, solcu, hatta ulusalcı biline ama sağ iktidarlarda sağlığın başında durmayı başaran ancak nöbetçi doktor ve hemşirelere bile sözü geçmeyen bir idareci ile idare edilen Ardahan'ın asıl milli eğitim müdürü de yok zaten..
Gözden ırak köy okullarına geç saatte, hatta hiç gitmeden, cafelerde yani uzaktan eğitim veren eğitimciler ile 81 vilayet içinde hala sonlarda dolaşan Ardahan'ı idare etmek kadar kolay ne var ki?!..
Kent genelinin nüfusu azalırken, beldesinin bir anda 2 bini geçtiği ama belediye başkanının hala seçilmediği bir Ardahan'da vekil olmak kadar kolay ne olabilir ki?
Bakın işte bugün iki asıl vekil, onlarca vekilin vekili olduğu Ardahan'da bin kişi daha azalmış..
Hem de 2023 yılında daha büyümüş bir ülkede 80 bine kadar düşeceği görünen bir nüfusla Ardahan hala vilayet..

 



Kaynak: ARDAHAN FEDERASYONU

Editör: ARDAHAN ardahan

Bu haber 9192 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ



İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI