Reklam
Bugun...


Kaza geçiren CHP'liler 'HAYIR' demeye devam ediyorlar..
Nisan ayında yapılması beklenen Anayasa Referandumunda 'Hayır cephesinde yer alan Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan İl ve İlçe Örgütleri çalışmalarına ara vermeden devam ediyorlar. Yalçın Taştan Başkanlığında çalışmalarını sürdüren CHP Ardahan ellerine aldıkları 'Neden Hayır' broşürleri ile kapı kapı gezerek vatandaşın neden 'Hayır' demesi gerektiğini anlatıyorlar.

Kaza geçiren CHP'liler 'HAYIR' demeye devam ediyorlar..

CHP'nin İlçe Şoför İlçe Başkanı Kaza Geçirdi..

Öte yandan CHP Göle İlçe Başkanı trafik kazası sonucu yaralandı.
Alınan bilgilere göre aynı zamanda CHP ilçe başkanı olan Tekin Aydın'ın kullandığı petrol tankeri trafik kazası sonucu devrilerek, yandı.
Trabzon istikametinden Ardahan’a gitmekte olan Tunç Petrole ait olan mazot yüklü tanker Borçka İbrikli Köyü mevkiinde kontrolünü kaybederek devrildi.
Artvin-Borçka karayolunun İbrikli Köyü mevkiinde Tekin Aydın’ın (55) kullandığı 75 AS 708 plakalı tanker kontrolünü kaybederek devrildi. Kazada, araç içerisinde sıkışan Göle CHP İlçe Başkanı Tekin Aydın yaralandı.
Korku dolu anların yaşandığı olaya tanık olan vatandaşlar, olayı 112 Acil Yardım Ekiplerine bildirdiler. 112 Borçka Jandarma Komutanlığı ekipleri, AFAD ekipleri, 112 Acil Sağlık Ekipleri, çok sayıda itfaiye ekipleri ve trafik ekipleri de olay yerine anında gelerek devrilmenin etkisiyle tankerden çıkan yangın kontrol altına. Yaralanan Aydın, Artvin Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.
Bölgede güvenlik önlemi alınarak Artvin Borçka karayolu çift şerit halinde 2 saat boyunca trafiğe kapatıldı.

**CHP'de 'Sorun Yok' Yemeği..

*07/02/2017 Tarihli Haber

Referanduma hazırlanan Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan Milletvekili ile CHP Ardahan İl ve İlçe Başkanlarının arasında sorun olduğu yönünde iddiaların devam ettiği bir süreçte CHP Genel Başkan Yardımcısı olan Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz ile Ankara'ya gelen CHP Ardahan İl ve İlçe Başkanları milletvekilinin verdiği yemekle Ankara'da bir araya geldiler. 

Samimi bir ortamda geçtiği öğrenilen yemekte kamuoyunda 'Aralarına da sorun var' intibası yaratan görüntülere bir daha izin verilmemesi gerektiğine dikkat çekildi.

Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde Ardahan'dan Ardahan'a gelen CHP Ardahan İl ve İlçe Başkanları Ankra ziyaretlerinin ilk günlerinde şu anki milletvekili ile görüşememiş, CHP'nin eski milletvekili ile bir araya gelmiş ve Ensar Öğüt ile birlikte yemek yerken fotoğraf çekilmiş, hu fotoğrat sanal ortamda yayınlanınca 'CHP'de sorun var' tartışmaları açılmıştı.

**DAMAL FEDERASYONU'NDAN CHP'YE ZİYARET..

*31/12/2015 Tarihli Haber

Merkezi İstanbul Esenyurt'ta bulunan Damal Dernekler Federasyonu yöneticileri CHP'yi ziyaret ettiler.
Cem Aynalı Başkanlığında ki Damal Dernekler Federasyonu CHP İlçe Esenyurt İlçe Başkanlığına yeni seçilen Ali Gökmen'i ziayaret ederek, kendisini kutladılar.

**ARDAHAN DERNEKLERİ FEDERASYONU

BU KEZ BEYKOZ'A ÇIKARMA YAPACAK..

Geçtiğimiz günlerde bir çok Ardahanlının yaşadığı İstanbul'un Esenyurt İlçesine çıkarma yaparak, bu ilçede ki 4 partiyi ziyaret ederek, parti başkanlarına içinde Ardahanlıların bölgede ki beklentileri ile ilgili bir de dosya sunan Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDA/FED) Yönetimi bu kez yine bir çok Ardahanlının yaşadığı e Ardahan'ın Çıldır İlçesinden önce Kars Selim'e ardından İstanbul'a göç eden hemşerimiz Yücel Çelikbilek'in Belediye Başkanlığını yaptığı İstanbul'un gözde ilçelerinden olan Bekoz'da ki AK Parti, CHP, HDP ve MHP'yi ziyaret edecek.

Çarşamba günü yılın ilk ziyaretini de gerçekleştircek olan ARDA/FED'in 39 İlçeye 39 Ardahan İl Derneği hedefini gerçekleştirmeye çalıştığı İstanbul'da ki siyasi ve kamu yöneticilerini İlçe İlçe dolaşarak devam edeceği alınan bilgiler arasında oldu.

 

 

**Koltuğu Korumak İçin Özel Geceler..

Dikkat ediyor musunuz bilmem ama benim dikkatimi hep çeker.
Her yılı adeta yarışa girmişcesine düzenlenen kaz gecelerinin başını çeken derneklerin verdiği fotoğrafların baş tacı fotoğraf dernek başkanının elinde ki plaketi belediye başkanına veren poz çeker..
Yada bürokrasinin başkenti olan Ankara'daysanız, 'Yılın Adamı', 'Yılın Siyasetçisi' veya 'yılın şeysi' denilerek verilen bu plaketlerde aynı fotoğraflara rastlamak mümkün..
Evet İstanbul'da başta Ataşehir'de olmak üzere 39 ilçesinde olmazsa da 20 ilçesinde vur çalsın, patla oynasın kazlı, sazlı gecelerin sonuna bu yılda gelmiş gibiyiz..
Derneklerin içinde yer alan samimi insanların sırtında geceler düzenleyen başkan baronların yönetici arkadaşları kaz aramaktan, bu geceleri en sert şekilde eleştirirken kaz gecesi bileti almaktan yorulmayan iş adamlarının dikkatini çekmediği bu durum benim hep dikkatimi çekmiştir..
İşte bunun en son örneği Ardahan İl Derneğinin kuruluş çalışmalarının devam ettiği İstanbul'un Anadolu yakasında bulunan ve bir iki müdürün koltuğunu korumak için Ardahan ile Kars'ın adını kullandığı yeri nerede olduğu belli olmayan derneğin Ardahan nerede, Kars nerede diye sorsan bilmeyeceğine adım gibi emin olduğum oradaki belediye başkanına verdiği plakettir..
Federasyon başkanı olduktan sonra içine iyice girdiğim dernekçiliği gazeteci olarak takip ettiğim sıralarda bu plaketin neden bu adama ve ondan önceki adamlara verildiğini bir türlü anlamamıştım..
Sonra anladım ki bu plaketi hazırlayanlar düzenlediği gecelerin yemeklerini, sandalyelerini, salonlarını belediye başkanlarına yıkıp, yıllardır oturdukları koltukları korumak, belkide bir makam üste çıkmak karşılığında memleket hasreti çeken Ardahanlıları salonlara toplama sözü verdikleri ve kimi, neden alkışladıkları bilmeyen Ardahan toplumunu kapalı, kapılar ardından pazarlık kozu olarak ellerinden tutup, 'Bunlar hep benim adamlarım' deyip, yutturduğunu anladım..
Anladım anlamasına ama gelin görün ki her yıl aynı oyunlara gelen benim saf Ardahanlının hala hep aynı masaya, aynı manzaraya, aynı salona neden gittiğini, verdiği bilet parasının nereye gittiğini ve bugüne kadar düzenlenen bu gecelerin kimlerin koltuklarını koruduğunu, kimlerin göbeklerini büyüttüğünü anlamadığına yanarım..

**İşsizliği düşürmek..

*Selmi Yılmaz/Gazeteci

Başkan olmak için mecliste çıkarılan yasayı hala imzalamayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın TOBB'un düzenlediği toplantı da iş adamlarına her geçen gün biraz daha artan işsizliği düşürmek için iş adamı ve iş kadınlarının var olan kadrolarına yeni elamanlar alması gerektiğini hatırlatıyordu.
Cumhurbaşkanı TOBB'un topladığı iş adamlarıyla sıkı bir pazarlık yapan ve büyük patronların yaşanan şu dar günlerde ellerini taşın altına koyması gerektiğini belirten Erdoğan'ın iş adamları ile şaka karışık tartışmasını izlerken bizim yani o patronlar kadar zengin olmasakta yıllardır kazandığımızın %62'ne yakınını primleri diye ödediğimiz kaç sigortalının işine son verdiğimizi hesaplıyorum..
Çünkü bir çok esnaf gibi biz Arahan'da ki gazeteciler de yaşadığımız ekonomik sıkıntılar dolaysıyla birleşme adı altında bir araya geldiğinde mevcut işsilere yenilşer eklenmişti..
Yani Ardahanlı Gazetecilerin gazetelerini birleştirmeleri sonucu Ardahan gibi bir yerde işsizliğe en az 30-40 yeni işsiz eklendiğini biliyorum..
Şimdi gelin bir hesap yaparak işsizliğin nasıl düşürülebileceğini hep birlikte hesaplayalım mı?
Hemde hiç bir yatırımın olmadığı ama var olan yatırımların da kapandığı yada iş yapmadığı Ardahan üzerinden..
9 yerel gazetesinin bir araya getirilip, 2 gazeteye düşürülmesi ile 40 kişiye yakın işsiz kaldığı bir Ardahan'a baktığımız da geriye kalan 80 vilayette 4'er kişi üzerinden hesap yapsak demek ki son bir ay içinde sadece basın camiasında 300 kişi daha işsizler ordusuna eklenmiş demektir..
Yani cumhurbaşkanının iş adamlarına işçi alın, başbakanın iş adamlarına işinizin bir bölümünü doğu ve güenydoğu'ya götürün demesiyle işsilik düşmüyor var olan işsizlik artıyor..
Çünkü, 'İşçi al' diyen cumhurbaşkanı ve 'yatırımın bir bölümünü doğuya götürün' diyen başbakan esnafın sigorta, vergi ve diğer onca gerekleri olan enerji konusunda bir hayli zorda olduğunu da bilmeliler..
Kaynak: Dernek HABERLERİ

Editör: damal dernekleri

Bu haber 6195 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI