Reklam
Bugun...


KAYMAKAM MİNAREYİ DİKTİ!
Ulgar dağının delinip, Kafkaslara giden yolun önündeki engelin kaldırılması için başlayıp, yarım kalan tünelin hala yapılmayı beklediği ve pandemi önlemleri dolayısıyla gümrük kapısından hala yaya geçişlere izin verilmeyen Ardahan'ın Gürcistan'a komşu ilçesi Posof'da bir köyü ziyaret eden İlçe Kaymakamı minare dikti.

KAYMAKAM MİNAREYİ DİKTİ!

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz Yeniden TV Programcılığına Başlıyor..

'Gazeteci Fakir Yılmaz Île Îş Dünyası' Yaşam TV'de Cumartesi Günü Saat: 17.00~19.00'da Yeniden Başlıyor..

İZLEMEK iÇİN Yaşam TV Türksat 4A Uydusu Frekans: 12034 MHz Symbol Rate: 27500 Polarizasyom: V (Dikey) Fec: 5/6

Ziyaretleri sırasında köy halkı ve Bursa'daki derneklerin desteği ile imece usulüyle yenilenen cami minaresinin montajını da yerinde inceleyen Kaymakam Mete’ye, İl Genel Meclis Üyesi Nihat Ülvan, İl Genel Meclis Üyesi Necmettin Taşlı ve Birlik Encümeni/Aşık üzeyir (Boşdere-Hevat) Köyü Muhtarı Reşat Sanatçı eşlik ederken, köylülerin yenilemeye çalıştığı ama pandemi dolaysıyla cemaatleri bir hayli azalan camilerden olan köy camisinin inşaatınıda ziyaret edip, köylülerle birlikte köyün yenilenen cami minaresini taşıyıp, dikilmesine yardımcı olarak, yerine koyulmasına bizzat yardımcı oldu.

*ARDAHAN BAŞSAVCISI

VE AĞIR CEZA BAŞKANI POSOFTAYDILAR... 

Öte yandan Ardahan Cumhuriyet Başsavcısı Uygur Kaan Arısoy ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Sümeyye Kocaman’dan, Kaymakamı Posof Kaymakamı Murat Mete’ye iadeyi ziyarette bulundular.

Kaymakam Mete nazik ziyaretlerinden dolayı Ardahan Cumhuriyet Başsavcısı Uygur Kaan Arısoy ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Sümeyye Kocaman'a teşekkür etti.

Ardahan Cumhuriyet Başsavcısı Uygur Kaan Arısoy ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Sümeyye Kocaman’a ziyaretleri esnasında Hâkim Ömer Erkal, Hâkim Ataç Berke Damat ve Savcı Hatice Atilla eşlik ettiler.

KÖTÜNÜN İYİSİ PARTİSİ..

Son istifa kararından sonra gündemden ve gözden düştüğünü kendisi de kabul eder gibi bir yüz ifadesiyle yeniden gündeme ve göze gelme çabaları içinde olan ve bunu da Anayasa Mahkemesi Başkanına yaptığı göndermeler ile ortaya koyan Soylu gibi bir zamanlar İçişleri Bakanlığı da yapan kadın Genel Başkan Meral Akşener'in başında bulunduğu İYİ Parti,  kurultayına seçimlerde destek veren iki partiyi davet etmemiş.

Bakanlık sürecine baktığınızda da Soylu'yu geride bırakan Akşener'in özellikle Kürt seçmeni derinden yaralayan bir anlayışla yaptığı bakanlığından kalmış huyunu gölgelemek için de MHP'yi davet etmeyerek HDP'ye ''sadece seni değil senin gibi keskin olan MHP'yi de davet etmedim'' demeye de çalışmış gibi.
Evet, Türk siyasi hayatının değişmez iki yüzlülüğünün son bir örneği olan bu duruma baktığımızda aynı partinin oy ve destek aldığı iki partiye de yanlış yaptığını görmekteyiz. Çünkü MHP'nin tabanının dün demediğini bırakmadığı Erdoğan ile bir araya gelen Bahçeli'ye olan sitem ve kızgınlığını ortaya koymak için kendisine yöneldiğini görmek istemeyen Akşener'li İYİ Parti son yerel seçimler de kendisinin de içinde olduğu ittifaka en büyük desteği veren HDP'yi ve  MHP'yi de davet etmeyip, CHP'nin başını çektiği ittifakın hatırı için bunu saklamak istediği bir gerçektir...
Gerçi aynı durumu yani HPD'ye samimi olmadıklarını ama oylarına muhtaç olduklarından zora ki ittifak oluşumunu kabul etmek zorunda olduklarını tabanına ve Türk, Milliyetçi seçmene anlatmaya çalışan CHP'de İYİ Parti'den aşağı kalmıyor ya oda başka bir eleştirilecek durum olarak karşımızda durmakta. Çünkü aynı CHP, AK Parti-MHP ittifakına karşı oluşturmaya çalıştığı ve en büyük desteği aldığı yani tüm siyasi partilerin oylarına muhtaç olduğu HDP ile alenen, açıkça yan yana gelmektense gizli, kapalı kapılar ardından HDP ile görüşür, 'ikimizde solcu kardeşiz' der ama bunu cesurca ortaya koyamaz.
Evet neydi o ata sözü mü yoksa çok şey anlatan sadece bir söz müydü ''Çirkin sen hele dur güzel gelmezse sana gelirim'' sözü...
Yada Sabahattin Ali'nin kitabına adını veren 'İçimizde ki şeytan' ın anlattıkları.. 
Bu samimiyetsizce davranışları HDP Genel Merkezindekiler anlıyorlar mı bilmem ama HDP'yi sevmeyen MHP'ye yaranmak için dün hem de iki dönem birlikte yol aldığı HDP ile yan yana gelenleri terörist ilan eden AK Parti kadar samimi bile olmayı beceremeyen CHP kadar İYİ Parti'de HDP için de kötünün iyisi olduğunu bilmeleri gerek...

Çünkü HDP ve HDP tavanı, Kürt seçmen, Kürtlerin solcusu, muhafazakâr, komünisti, hacısı, hocası kısacası hepsinin bildiği tek şey sağcısı, muhafazakarı, Kemalist'inin, orta siyasetçisinin beyninin altında asıl yatanın ulusalcılık olan Türk siyasi hayatında kendilerine uzanan hiçbir adımın samimi olmadığı ve iyi olmadığını bilmekte ve kendilerini kullanıyorum diyenler aslında kullanıldıklarını yani hedefe ulaşmak için HDP'nin de onlar gibi günü yeri geldiğinde ya bu ittifakta ya da dünkü ittifakta yer alıp, yoluna devam eder.. Ve buda er geç iktidarla, zaferle sonuçlanacak biline...

HANAKLI KÜVET VE İÇ KAPLAMADA MARKA!

Eski haberlerimiz için TIK la http://arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com/ardahan.php

Camide Elektrik Çalan AKP'nin Elektriğini Kesti..

MHP'DE ARDAHANLI FARKI..

arşiv haber 15/05/2015 tarihli haber

Kısa bir süre kalan genel seçimler öncesi iyiden iyiye gerilen sinirler siyasi parti temsilcileri ile taraftarlarını karşı karşıya getirmeye başladı..
İktidar temsilcilerinin miting ve özel açıklamalarıyla iyiden iyiye gerdiği siyasi ortam da son olay Ardahanlı MHP İstanbul İl Başkan Yardımcılarından Kurtuluş Bozkır'ında aralarında bulunduğu iki grup arasın da yaşandı.

**AK Parti Standına Camiden Elektrik Çekildi, Sinirler Gerildi..

Maltepe'de caminin elektriğini kullanarak propaganda yapan AK Parti'ye muhalefetten tepki geldi. MHP'liler ile AK Parti'liler kavga etti, 4 kişi göz altına alındı.

İstanbul'un Maltepe ilçesinde seçim propagandası yapılan AK Parti standına Merkez Camii'nden elektrik çekilmesi muhalefet partilerinin tepkisine neden oldu. MHP'li bir grup ile AK Partililer arasında arbede yaşandı, 4 kişi gözaltına alındı.

**CAMİ HATTINA KABLO BAĞLADI..

Olay, akşam saatlerinde Feyzullah Mahallesi Merkez Cumhuriyet Camii'nin de bulunduğu Bağdat Caddesi üzerinde meydana geldi. İddialara göre AK PartiMHP ve CHP, seçim propagandası yapmak üzere Merkez Camii'nin önünde birbirlerine yakın şekilde tanıtım stantları açtı. Bu sırada rakiplerine karşı avantaj sağlamak isteyen AK Parti, yan taraftaki caminin elektrik hattına kablo bağladı.

**GERGİNLİK BAŞLADI..

Kurduğu ses sistemi sayesinde diğer partilerin propaganda araçlarını bastırmaya başladı. Durumu fark eden MHP ile CHP'liler olaya tepki gösterdi. Çevredeki vatandaşların da müdahil olması nedeniyle kısa süreli gerginlik yaşandı. Olay yerine çok sayıdapolis gönderildi.

Olayın büyümesi üzerine Ardahanlı olan MHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Kurtuluş Bozkır ve İlçe Başkanı Ömer Lefzan olay yerine geldi. Elektriğin kesilmesini isteyenMHP'li yöneticiler, Maltepe Müftülüğü'ne dilekçeyle başvurdu. Bu sırada MHP'li yöneticiler ile AKParti'li bir grup arasında da kavga çıktı. Kavgaya karıştıkları iddia edilen 4 kişi polis tarafından gözaltına alındı. Tepkilerin artması üzerine AK Parti'liler camiye bağladıkları elektrik hattını kaldırdı.

Bilindiği gibi MHP İstanbul İl Başkanı Bülent Karataş'ta Ardahanlı.
Kaynak: Ardahan Haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 5257 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI