Reklam
Bugun...


Kardeşini Vurdu!..
Ardahan’da sabah saatlerinde Ölçek köyünde silah sesi ile bir eve ateş düştü.

Kardeşini Vurdu!..

İddialara göre sabah saatlerinde Ardahan’a bağlı Ölçek Köyünde yaşayan iki kardeşin silahla oynaması sonucu 11 yaşındaki M. Daşcı  kız çocuğu 10 yaşındaki erkek  kardeşi tarafından silahla vurularak hastanelik oldu.

M.Daşcı’nın sırtından giren merminin omuzundan çıktığı ve ilk müdahalenin Ardahan Devlet Hastanesinde yapılarak hava ambulansı çağrılarak Erzurum Bölge Eğitim hastanesine sevk edildiği öğrenildi. Haber: Serkan Hanoğlu

**Kalemse Kurşun Değil!.

*09/05/2015 Tarihli Haber

Gazeteci Fakir Yılmaz ve Selmi Yılmaz’a uygulanan Akredite uygulamasının AKP’nin bu ülkede yaşanan gerçekleri saklama çabası olduğunu belirten MHP Ardahan Milletvekili Adayı Bülent Ulutaş, ‘özgürlükleri getirdik diyerek böbürlenen AKP’nin diktatör zihniyetini basına uyguladığı baskıyla da ortaya koyduğunu söyledi.

Gün geçtikçe despotlaşan iktidarın gerçeklerin görülüp, yazılmasından rahatsz olduğunu ileri süren Milliyetçi Hareket Partisi Ardahan Milletvekili Adayı Bülent Ulutaş Ardahanlı Gazetecilerin fiyasko ile sonuçlanan AK Pati Mitinginin alanına sokulmamasını şiddetle kınadığını belirtti.
30 gün kalan seçimler öncesi çalışmalarına deam eden ve Ardahan’da olduğu gibi ülke genelinde seçimi kazanacak parti olacaklarına inandığını belirten MHP Ardahan Milletvekili Adayı Bülent Ulutaş gazetemizi ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu.
‘Fotoğraf makinasının silah, kalemin ise kurşun’ olmadığını AKP’nin anlaması e bilmesi gerektiğine dikkat çeken MHP Ardahan Milletvekili Adayı Bülent Ulutaş, gazetemiz sahibi Selmi Yılmaz ile aynı zaman da Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olan Gazeteci Fakir Yılmaz’a AKP mitinginde Akradite uygulamasını şiddetle kınadığını belirtti.
Beraberinde MHP Ardahan İl Başkanı Taşkın Polat, MHP eski İl Başkanı Levent Pehlivan, Ülkü Ocakları Ardahan İl Başkanı Ercan Ürker ve bir çok partili ile gazetemizi ziyaret eden ve özgür basının yanında olduklarını belirten MHP Ardahan Milletekili Adayı Bülent Ulutaş 7 Haziran’da iktidarına son erilecek olan AKP’nin artık kendinden bile korktuğunu, çünkü AKP’nin gidiş gününün artık geldiğini kendilerinin de anladığını da belirttti.

**Adaylar Kaçtı mı?!

30 Gün kalan 2015 Genel Seçimleri öncesi seçim çalışmaları yürüten Milletvekili Adayları seçmenlerin para talepleri dolaysıyla sahadan geri çekildikleri ileri sürüldü.
Başta AK Parti ve CHP Adayların olmak üzere bir çok milletvekil adayının seçimlere kısa bir süre kalmasına karşın saha da görülmemesi, ‘Seçmen kendilerinden para istediği için sahada kaçıyorlar’ şeklinde yorumlanırken, adayların bazılarının da ‘Para ver sana oy vereceğim’ diyerek kendilerini baskı altına alan seçmenden bıktıklarını yakın çevrelerine anlattıkları ileri sürülyor.

**Dünün Fetocuları Bugün STK'cıları..

Geçtiğimiz gün sorduğumuz ve 'Ardahan'da da var mı?' diye cevabını beklediğimiz feto ve fetoculıukla ile ilgili tartışmalar devam ederken başta Ardahan'da olmak üzere yurt genelinde bazı stk'ların durup, durduk yerde resi sever, hükumet destekçisi hatta Reis'in, Hükumetin bizzat adamları olarak atandıkları alenen bilinen bürokratlara sahipliği dikkatimden kaçmıyor..
Yani, 'Bayram değil, seyran değil eniştem beni niye öptü?' misali yada 'üt dökmüş kedi' misali bazılarının ellerinde tuttukları ve yerleri, yurtları nerede oldukları bilinmeyen kağıt üzerinde ki sözde derneklerin olmayan levhaları altında basın açıklamaları yaparak muhalefetin topunda olan Reis'e, Hükümete yetmedi onların en büyük bürokratından en küçük hademesine bir sahip çıktıklarını belirten basın açıklamaları yapmaları gülünç olduğu kadar düşündürücü bir durum olarak hep karşıma çıkar..
Çünkü bunların çoğunun bugün Reis'in, Hükumetin askerleri olduklarını ortaya koyma çabası ve telaşı içinde olsalar da bunların hepsinin dün fetonun askerleri olduğunu ben değil ülkenin Milli İstihbarat Teşkilatın en önemli müdürlüklerinden biri olan Ardahan'da ki MİT Müdürlüğü de biliyor..
Yani dakka başı enişte kesilip, basın açıklaması ile iktidarı öpen bunların yine kendileri gibi dün fetonun muhabirleri olanlarca haber olması dikkat çekerken bunların çoğunun dünkü fetocular, bugünün stkcıları olduğu dünya alemce bilinse de bir hikmettir ki kimse görmez, bilmez, duymaz..
Kaynak: Ardahan Haber

Editör: Ardahan Haberler

Bu haber 2812 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI