Reklam
Bugun...


KARAGÖZ: SERHAT HEPİMİZİNDİR.., TRAKTÖR DEVRİLDİ,SÜRÜCÜ YARALANDI!, GÖLELİ ASKER TOPRAĞA VERİLDİ!. ÇAPAN-ET'E ÖDÜL.., FUHUŞ TUTUKLATTI!..
Ardahan'ın Göle İlçesine bağlı Bellitepe (Urut) köyünde bir vatandaşın kullandığı traktör yokuş aşağı inerken zeminin çamurlu ve kaygan olması nedeniyle sürücü direksiyon hakimiyetini kaybederek devrildi. Yeni traktörünü içeri çekmek isterken deviren sürücü Hanifi Bahadır kazayı hafif sıyrıklar ve kol eziklikleri ile atlatırken, yeni traktör hasar gördü.

KARAGÖZ: SERHAT HEPİMİZİNDİR.., TRAKTÖR DEVRİLDİ,SÜRÜCÜ YARALANDI!, GÖLELİ ASKER TOPRAĞA VERİLDİ!. ÇAPAN-ET'E ÖDÜL.., FUHUŞ TUTUKLATTI!..

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz Pazar Günleri ve Hafta İçi Özel Programlarla TEMPO TV'de 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Son iki haberimiz için TIKla abone ol, izle.. 

Ardahan'ın adını BAL ligiyle duyuran Serhat Ardahanspor eski günlerini ararken, yeni başkanını buldu.

Son iki sezondur zor günler yaşayan ve koronanın ertelettiği liglerden uzak kalan Serhat Ardahan sporu eski günlerine kavuşturmayı hedeflediklerini belirten Ardahan Çıldırlı iş insanı Aykut Karagöz Ardahan adını taşıyan takıma sahip çıkma sorumluluğuyla çıktıkları bu yolda Ardahanlı hemşerilerine güvendiğini belirtti.

Yeri geldiğinde memleket sevdalısı kesilenlerin, iş başa düştüğünde kimsenin ortada olmadığı bir zamanda büyük sorumluluk aldığının farkında olduğunun bilinciyle çıktıkları bu yolda yalnız kalmayacağına olan inançla bu önemli sorumluluğu aldığını belirten Karagöz, Serhat'a herkes sahip çıkmalı dedi.
Bir dönem Serhat Ardahan spor Başkanlığı da yapan Ardahan Gazeteciler Cemiyet Başkanı Gazeteci Fakir Yılmaz'ın İstanbul Kurtköy'de bulunan iş yerinde ziyaret edip ilk demecini aldığı Serhat Ardahan Sporun yeni başkanı Karagöz yaptığı açıklamada bu süreçte herkese ihtiyaç duyduklarını söyledi.
2021-2022 Bölgesel Amatör Lig (BAL) 2. Bölge 3. Grupta mücadele edecek olan Serhat Adanaspor'da uzun süredir devam eden başkanlık krizi, Aykut Karagöz'ün göreve talip olmasıyla çözüldü.
Mevcut yönetimin görevi bırakacağını açıklamasının ardından gözler yeni bir adaya çevrilmişti. Serhat Ardahan spor'da maddi açıdan güçlü başkan arayışları başlamıştı.
Bölgesel Amatör Lig'in başlamasına kısa bir süre kala Ardahan Çıldır ilçesine bağlı Güvenocak (Zinzal) köyünden işadamı Karagöz Group'un sahibi Aykut Karagöz takıma sahip çıkarak, taraftarları sevindirdi. Aykut Karagöz teknik ekibi oluşturarak, futbolcu arayışlarını sürdürüyor.

GÖLELİ ASKER TOPRAĞA VERİLDİ!.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde nöbet esnasında geçirdiği kaza sonucu şehit olan er Enes Yıldız, memleketi Ardahan'da toprağa verildi.
Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde nöbet esnasında geçirdiği kaza sonucu şehit olan er Enes Yıldız, memleketi Ardahan'da toprağa verildi.
Şehit er Enes Yıldız için Ardahan'ın Göle ilçesindeki Merkez Camii'nde cuma namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından Dölekçayır Mahallesi mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.
Cenaze törenine şehidin babası Resül Yıldız ile yakınları, Göle Kaymakamı Haluk Koç, Belediye Başkanı İlhan Gültekin, Emniyet Müdürü Mehmet Yüksel, Göle Müftüsü Gökhan Kıdak, AK Parti İlçe Başkanı Sinan Karatay, Göle Gazi ve Şehit Aileleri Başkanı Adnan Tatlı, komutanlar, il ve ilçe kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ULUSLARARASI ALTIN LEZZET ÖDÜLÜ GÖLELİLERE!.
3 yıldır düzenlenen Uluslar arası Gıda Kalite zirvesinde Öz Çapan Et Mangal firmasıyla Cezair ÇAPAN ve sanatçı Ekin AKKAŞ ortakları ''En Kaliteli Mekan ve Altın Lezzet'' Ödülüne layık görüldüler
Uluslararası 3. Gıda kalite zirvesi @lobinturkey ve Avrupa Diplomatlar Birligi Tarafından Öz Çapan Et en kaliteli mekan ödülüne laik görüldü.
Ödülü işletme sahipleri Cezayir Çapan ve sanatçı aynı zamanda mekanın ortaklarından Ekin Aktaş Lobin Fahri Ustaoğlu'nun elinden aldı.
Çok kısa zamanda büyük çıkış yapan ve kaliteli mekan olarak taçlandırılan Özçapanet Hedeflerinin daha yükseklere gitmek olduğunu belirterek Tüm Beylikdüzü halkını mekana beklediklerini dile getirdiler.
Mekanda Şarküteri, Et ürünlerinin satışı dışında Organik kahvaltı ve Tüm et çeşitlerinin olduğunu sadece alışveriş değil yemek mekanı olduğunu da dile getirdiler.

FUHUŞ TUTUKLATTI VE KAPATTIRDI!

Ardahan'da düzenlenen fuhuş operasyonunda gözaltına alınan 11 şüpheliden 3'ü tutuklandı.Ardahan Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekiplerince 19 Ekim tarihinde gözaltına alınan 11 şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından Ardahan Adliyesi'ne çıkarıldı. Sulh Ceza Hakimliği, 3 şüpheliyi, "fuhşa teşvik, aracılık etme", "fuhşa yer temin etme", suçlarından tutukladı. 8 şüpheliden biri savcılıkça, 7'si ise mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Soruşturma kapsamında 4 iş yeri için de mühürleme kararı çıktı.

CENAZE PROTOKOL İÇİN Mİ BEKLETİLDİ?

Hakkari'de Askeri Görevini yaparken hayatını kaybeden Göleli askerin cenazesinin Göle'ye geldiği gün Ankara'da SERKA destekli tanıtım gününe katılan içişleri bakanı ve protokol, dinen “Cenaze bekletilmemeli” denmesine karşın cenazenin bekletilip, bir gün sonra toprağa verilmesinin nedeni protokol ve bölge siyasileri mi?!
Bilmem ama dinde de, törede de cenaze olduğunda yasta olması gerekenlerin başka yerde, tanıtım sahnesinde olması bana bu şüpheli soruyu sordururken, o soruya cevap verecek olanın önce kamuoyu sonrada “cenazede bulundular” dedirtmek için acılı ailenin acısını anlamayanların vicdanına bırakıp, bu durumların yaşanması muhtemel bir konuya, Güneye, Ortadoğu'ya hatta Okyanus ötesine gitmek istiyorum…
Çünkü, “Allah sabırlar versin” dediğim acılı aileyi birde ben üzmek istemiyorum ve Analar ağlamasın dedirten bir diğer şüphemi ortaya koyan yazıma geçiyorum..
 
Aktör mü, Figüran mı Olacağız?..
 
Muhalefetin son birkaç aydır ortaya koyduğu tempo ve basın enformasyonuyla gündemi ele geçirdiği ülke gündeminin unuttuğu bir gerçek var ki, oda Suriye ve Ortadoğu'dur..
Çünkü Amerika'nın Ortadoğu'da gerçekleştirmek istediği Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) adım adım uygulanıyor olması, başta Türkiye'de olmak üzere,  “Erdaoğan dünya 5'te büyüktür tezi doğrudur..” diyen Putin dahil bölge ülkelerinde paniğe neden olduğu bir gerçektir.
Bu gerçeği daha net görmeye başlayıp, “Dünya 5'ten büyüktür” deyip, gittiği Amerika'dan alelacele dönüp, önce Rusya'ya, ardından Afrikalara kadar gidenlerin bu panik karşısında önce kaldır, indir demekten başka işe yaramadığı hale getirildiği ileri sürülen meclise teskereleri getirip, ardından yeni bir saldırı hazırlığı içinde olduklarını görmekteyiz.
Gerçi, biz solcuların yıllar önce anlatmaya çalıştığı bu durum dolayısıyla komünist ilan edilip, cezaevlerinde, işkence hanelerde süründüğümüzü de, şimdi de bir şey dedik mi hemen hain ilan edildiğimizi biliyoruz ya neyse burayı yıllardır bizleri anlamayıp, bugün iyiden iyiye sıkışanlar anlasın diyerek geçelim diyorum.
Amerika'nın bölgede bulunan ülkelerin başına çektiği çuvallarla göz dağı verdiği bir süreci yaşayan Türkiye'nin MİT aracılığıyla vermek istediği mesajın altında yatan diğer bir gerçek ise yine gelip, Kürt meselesine, akabinde PKK’ye takıldığını yakından izliyoruz.
Türkiye'nin her kızdığında sınır operasyonu konusunu gündeme getirip, PKK'yi vurma adı altında “eş başkanıyım” dedikleri BOB planı hesapları içinde olmasının bedelini seçimleri kaybetmekle ödeme telaşını da taşıyanların iki arada bir derede kaldıkları da bir gerçek.
Ancak, o yaka da gelişenler karşısında bir hayli tedirginleşen ve de bir o kadar da paniklenen Türkiye'nin bundan sonra atacağı adımları ön plana çıkmaktadır.
Çünkü, atılacak yanlış adımlarla birlikte uzun süredir huzurlu olan iç politikayı da yeniden alevlendireceği gibi, yeni çatışmaları da kendisiyle beraber getireceği unutulmamalıdır.
Bu nedenle Amerika'nın bölgede oynadığı oyunlara gelinmeden ve en önemlisi kardeşi kardeşe kırdırmanın hesabını bozacak politikalar ortaya konulmalıdır, bunun bedeli seçimi kayıp etmek olsa da..

Aksine, Amerika'nın yıllardır bölgede oynamak istediği oyuna ancak ve ancak birer figüran olunur biline..

Arşiv haber 07/11/2015 tarihli haber/reklamlar

TRAKTÖR DEVRİLDİ BİR KİŞİ ÖLDÜ..
Ardahan’ın Hanak İlçesine bağlı Alaçam Mahallesinde tarlasını sürmeye giden Summani Güven kullandığı traktörün devrilmesi sonucu hayatını kayıp etti.

Alınan bilgilere göre İstanbul ili Başakşehir ilçesi Güvercintepe mahallesinde bulunan (KAI ) Kars Ardahan Iğdır Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı. Ardahan Hanak Alaçam köyünden Tamer Güven’in babası Summani Güven köyünde kendi traktörü ile geçirmiş olduğu trafik kazası sonucu hayatını kaybetti.

REKLAMLARINIZ BİZDE SİTEMİZ DE, TEMPO TV DE, GAZETE/DERGİLERİMİZ

VE SANAL ORTAMLARIMIZ DA YAYINLANIR..

REKLAMLARINIZ BİZDE SİTEMİZ DE, TEMPO TV DE, GAZETE/DERGİLERİMİZ VE SANAL ORTAMLARIMIZ DA YAYINLANIR..

ki...

15/01/2007 tarihli haberler

 

Ardahan sağlığına paletli ambulans!..

 


Sağlık Bakanlığı tarafından Doğu Anadolu Bölgesi'ne gönderilen 4 'paletli ambulanstan biri Ardahan'a getirildi.
Yolu kardan kapalı olan köylere ulaşarak hastaları en yakın sağlık kuruluşuna taşıyacak paletli ambulanslara yöre halkı 'Kar Tilkisi' adını verdi. 
Ağır kış koşullarında, yolları kardan kapalı köylere hizmet vermesi için Sağlık Bakanlığı tarafından alınan 34 kar paletli ambulansın illere dağıtımına başlandı. Paletli ambulans dün Ardahan sağlık müdürlüğüne geldiği öğrenildi. 
Yöre halkının 'kar tilkisi' adını verdiği ambulansların, sedyeyle ya da kızakta hasta taşınmasına da son vereceği belirtilirken,  içinde şok cihazından, oksijen tüplerine kadar hemen her türlü ilk yardım malzemesinin bulunduğu araçların, kızakla hasta taşıma gibi çağ dışı görüntüleri ortadan kaldırması bekleniyor.
Yolları sürekli kardan kapanan köylere hizmet vermeleri için kullanılacağı öğrenilen. Paletli ambulanslar sayesinde mahsur kalma olayı söz konusu olmayacak. Nerede olursa olsun, hastaya kısa sürede ulaşacak ve en yakın sağlık kuruluşuna getirilmesi hedefleniyor. 
Kar yağışının fazla olduğu Kanada, Rusya, İsveç, Norveç gibi ülkelerde kullanılan 4 x 4 çekişli paletli ambulanslar saatte 30 ile 90 kilometre arasında hız yapabiliyor. İki hasta taşıma kapasitesine sahip araçlar, aynı zamanda asfalt yolda da hareket edebiliyor.
Haber ekleme saati: 16.03 - 13/01/2007
Haber/Foto: Fakir Yilmaz/Ardahan
Gölespor İstanbu’da destek arıyor ..

 


Oynadığı maçlar sonunda 3. lig terfi maçları oynamaya hak kazanan Gölespor Başkanı Çayan Karabacak, geçtiğimiz gün İstanbul Göle Derneğini ziyaret etti.
Samimi bir havada geçen ziyarette Gölespor Başkanı Karabacak, oynanacak terfi maçları öncesi Göle dışındaki Gölelilerin takımlarını sahip çıkması gerektiğini belirterek, “Biz kısıtlı imkanlarla Gölespor’u buralara getirmeyi başardık. Bundan sonraki süreçte Göle dışında bulunan bütün Gölelilerin bize maddi ve manevi yardımları gerekiyor. Bu maçlar bizim için ölüm-kalım süreci gibidir. Gölespor bundan önce de terfi maçı oynamaya hak kazandı ama maddi imkansızlıklar yüzünden bunu başaramadı. Bu bizim için önemli bir şanstır ve desteğe ihtiyacımız var” dedi.
Ziyaret sırasında dernek merkezinde hazır bulunan Dernek Başkanı Hayrettin Heveş ve yönetim kurulu üyeleri Haydar Yılmaz, Murat Abdullahoğlu, Ziyefettin Deli, Zeynel Odabaş ve Ufuk Özen, bu konuda dernek olarak üzerine düşen bütün sorumlulukları yerine getirmeye hazır olduklarını söyledi.
İstanbul Göle Dernek Başkanı Hayrettin Heveş, “Göle’mizin nadide kulübü Gölespor’un bugün 3. lig yolunda terfi maçları oynaması bizi gururlandırmıştır. Bundan sonra biz Göleliler olarak üzerimize düşen kulübümüzü desteklemektir” dedi.Haber ekleme saati: 15.28 - 13/01/2007
Haber: Murat ABDULLAHOĞLU/www.yeniumut.net 
GÜMRÜK BÜFEDE GÜMRÜKTEN BETER!..

 


Açıldı açılacak denilen ancak 2006 yılını da geride bırakan Çıldır Aktaş Gümrük kapısının yanı sıra açık mı, kapalı mı olduğu anlaşılmayan Posof Türkgözü sınır kapısının içler açısı halini yansıtan Ardanan kent merkezinde ki bu, ‘GÜMRÜK’ isimli büfede iki sınır kapısı olan Ardahan’ın gümrüklerinin içler acısı halini yansıtır gibi...
Posof Trükgözü sınır kapısının aktif olduğu dönemlerde bölgede kurulan GÜMRÜK BÜFE sınır ticaretinin durmasıyla birlikte kent merkezine getirilip, Ardahan/Göle yolu üzerinde bulunan Toplu konutların yanına kurulan ve bir süre çalıştırılan Gümrük isimli büfe’de gümrük kapıları gibi kısa sürede terk edilip, unutuldu.
Gümrük isimli büfe Ardahan merkez de var olma mücadelesi veren esnaf gibi iş yapamayınca terk edilmesiyle hurdaya dönmüş halde.
Görenlerin Gümrük Büfe’de gümrüklerimiz gibi perişan oldu’ dediği bir süreci yaşayan Ardahan’ın 2006 yılında açılacağı söylenen, ancak yakınında geçmesi beklenen Kars Tiflis Demiryolunun güzergahını da yaşanan siyasi boşluktan kayıp ederken 2007 yılında neler olacağını bekler durumda.
Haber ekeleme saati: 13.43 - 13/01/2007
Haber/Foto: www.sonvilayet.net

 

*YAZIYORSAM SEBEBİ VAR/Fakir YILMAZ

***Posoflu Şükrü ..


Görenlerin uzun boyu, kaba vucudu dolaysıyla Ilgar dağına benzenttiği CHP’li Posof Belediye Başkanı Şükrü Bozyiğit’in memleketinin burnunu dibinde ki Gümrük kapısı, Türkgözü’nün içler acısı halini kimlerin gündeme getireceği bilinmediği bir süreci yaşayan Ardahan’ın 200 milyonluk Kafkasya’ya açılan diğer kapısı olan Çıldır Aktaş’ın açılıp açılmayacağı halen bilinmemektedir.
Halbu ki bu kapının bulunduğu ilçeli olan CHP’li Milletvekili Ensar Öğüt ile ATSO başkanı Latif Tosunoğlu’da var ..
Gümrükler konusunda sıkça olmasa da arada bir konuşup, çözüm yerine fikir yürüten bu isimlerin neden yorganlarını alıp, Ankara’da hükümetin kapısan dayanmadıkları da bilinmez, anlaşımaz ..
Evet, manşetemize konu olan Gümrük Büfe’de beter olan iki gümrüğümüzün ne zaman gerçek birer gümrük gibi çalışacağını benim gibi Ardahan’lı da merak eder ...
fakiryilmaz323@hotmail.com-0.535.418 32 58

Ardahan -31!.

 


SİBİRYA soğukları, Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkisini sürdürürken Ardahan'da hava sıcaklığı, sıfırın altında 31 derece olarak ölçüldü.
Bölgede etikili olan Sibirya soğukları nedeniyle kalorifer ve su sayaçları patlarken, benzinli ve dizel araçların çalışması aksadı. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü, dün gecenin en düşük sıcaklığını, sıfırın altında olmak üzere Ardahan'da 31, Erzurum'da 30, Ağrı ve Muş'ta 28, Kars'ta 23, Bayburt'ta 15, Erzincan'da 12, Iğdır'da 11 derece olarak ölçtü. Günün en yüksek sıcaklığı ise yine sıfırın altında olmak üzere Muş ve Ardahan'da 15, Erzurum'da 13, Kars'ta 12, Ağrı'da 11, Iğdır'da 8 ve Bayburt'ta 2 derece oldu.
Ardahan'da uzun yıllar içinde ölçülen en düşük hava sıcaklığı 29 Ocak 2000 tarihinde sıfırın altında 34 dereceydi.
Haber ekleme saati: 13.39 - 13/01/2007 
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com
Paraşüte gerek yok, çünkü yattıkları yer buz!

 


Bölgenin bakir kalmış gölü olma özelliğinin yanı sıra, kış aylarında donup, üzeri metrelerce kalınlıkta buz saran Ardahan'ın Çıldır Gölünün gerektiği gibi tanıtılıp, kış turizmine kazandırılması gereğine dikkat çeken Ardahanlı iki siyasi ve yönetici CHP Millietvekili Ensar Öğüt ile Ardahan ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Latif Tosunoğlu içilecek kadar temiz mavi suları donan çıldır Gölü üzerinde uzaranark poz verereke, turzime yönelik yatırımcılara çağrıda bulunmaktalar.
Görenlerin, bir dev cam olarak değerlendirdiği ve parlayan buz tabakasına yansıyan gökyüzünün maviliğiyle süslenmesi dolaysıyla adeta uzayda bir görüntü halini alan Çıldır gölü üzerine birlikte uzanan Öğüt ve Tosunoğlu, bölgenin Çıldır gölü gibi bir çok turizm hazinesi olduğuna dikkat çekmeden edemediler.
Haber ekleme saati: 22.40 - 12/01/2007
Haber: Fakir yilmaz Foto: Ümit Kılıç/Çıldır

 

SEÇİLEN ARDAHAN'I UNUTUYOR!

 


Kendisini temsil eteme iddiasında bulunup, bu iddiayı gerçekleştirmek için halktan destek isteyip ve bunuda alıp seçilenlerin unutulduğu şehir olma özelliğine devam eden Ardahan son olarak Kars Kafkas Üniversitesi'ne seçilen hemşehri rektörü Aba Müslüm Güven'den de kısa süre için de umut kesmiş durumda.
Temsil konusunda kadersizliği yaşayan kentin sorun ve sıkıntılarına el atmaları ve bunları çözme konusunda kendilerine umut bağlayan kişilerin her ne hikmetse seçilip, koltuklara geçtiklerinde unuttuğu Ardahan'ın Hanak İlçeli olan Kars Kafkas Üniversitesi'nin yeni Rektörü Abamüslüm Güven bu makama seçildikten sonra şimdiye kadar bir gün Ardahan'a gelmemesi dikkat çekiyor.
Bu göreve geldiği günlerde sevinen Ardahanlıların ziyaretine gittiği ve başta kentte kurulması düşünülen Fen ve İnsani Bilimler Fakültesi konusunda yardım istediği Prof. Dr. Güven'in ilk günkü bir iki resmi açıklaması ardından susup, adeta kendisini Ardahanlılara unutturması dikkatlerden kaçmıyor. 

 

Foto altı: Köyü olan Saskara’nın bile halen susuz olduğu bölgenin sorunlarına sahip çıkması beklenen Prof. Dr. Aba Müslüm Güven seçildiğinden bugün Ardahan’a gelmiş değil...
Haber ekleme saati: 22.20-12/01/2007
Haber: www.sonvilayet.net

Yollar buz pistinden farksız!..

 


Her geçen gün daha da ağırlaşan kış şartlarının hayatı olumsuz etkilediği Ardahan'da şehir alt yapısı adeta çökmüş durumda.
Bir çok cadde ve sokak altında geçen şehir şebekesinin yaşanan dondurucu havalara dayanamayarak patladığı gözlenen Ardahan kent merkezinde yollar buz pistine dönerken, bir çok ev ve işyerinin bodrum katlarının patlayan şehir su ve kanalizasyon şebekelerinde sızan sularla dolmuş durumda.
Donmuş olan toprağın altında olması dolaysıyla belediyenin yaşanan arızaları gidermekten bir hayli zorlandığı gözlenirken, bu durum karşısında çaresiz kalan vatandaşlar ne yapacaklarını şaşırmış haldeler.
Haber ekleme saati: 21.55 - 12/01/2007
Haber/Fotolar: Barış Bilgin/Ardahan

 

Bir çokları gibi başkanda yatağa düştü!..

 


Son yılların en dondurucu soğuklarını yaşayan Ardahan'da başta öğrenciler olmak üzere bir çok kişi hastalanıp, yataklara düşerken soğuklara Ardahan Belediye Başkanı Mikail Kayatürk'te teslim olup, yataklara düştü.
Devlet Hastanesi'nin kış hastalıklarıyla yatağa düşenlerle dolup taştığı şu günlerde Kayatürk'ün de iki gündür hasta olduğu bilgisi alınırken, başkanın geçtiğimiz günler de yapılan Çıldır Gölü Buz Festivali'nde soğuk aldığı ileri sürüldü.

 

***SOĞUK'TAN DEĞİL SU ve KİRLİ HAVADAN!

Başta çocuklar ve öğrencilerin hastalanarak yataklara düştüğü Ardahan ve ilçelerinde eczaneler soğuk algınlığı ilaçlarının satışında rekor kırdığı öğrenilirken, yaşanan durumun soğuklardan değil, şehirlerin içme sularından ve de dondurucu soğuklar nedeniyle kirli havasında dolayı meydana geldiği bildirildi.
Ardahan şerir içme suyunun kontrolsüz olarak ev ve işyerlerine verildiğini, bu nedenle bir çok kişinin boğaz iltihabına yakalandığını belirten Ardahan Devlet Hastanesi  Acil Servisi ve Acil 112 yetkilileri, yaşanan bu olumsuz durumdan şehirlerde yakılan kalitesiz kömürlerin yarattığı kirli havadan meydana geldiğini ileri sürdüler.
Haber ekleme saati: 21.54 - 12/01/2007
Haber/Foto: www.sonvilayet.net

Züğürt ağa KADIOĞLU’ndan haber yok!

 


Geçtiğimiz yıl yapılan Göle Kaşar Festivali'nde bir çok vaadinin yanı sıra 160 bin Ytl. vereceğini vaat ederek Kaşar Ağası olan AKP'li İstanbul/Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu'ndan bugüne kadar halen haber yok.
Yapılan çağrılara kulak tıkayan AKP'li Belediye Başkanının AKP'li Göle Belediye Başkanı Sabri Muratoğlu'nda olduğu gibi Kadıoğlu'nun yardımcısı Göleli hemşehrimiz Gürbüz Süleymanoğlu'da sessiz kalmayı tercih dikkat çekiyor.

 

***Gölespor'un hesabına göndersin!

Ağalık karşılığında vaat ettiği 160 Ytl.'yi bugüne dek belediyenin hesabına aktarmayan AKP'li Kadıoğlu'nun neden verdiği sözü yerine getirmediği bilinmezken, bu yönde yapılan çağrıları duyan Göleliler, bu paranın en kısa zaman da Ardahan'ı 3. Ligde temsil hakkı elde edip, 2006 yılının şampiyonu olan ancak maddi sıkıntı eken Gölespor'un hesabına yatırılmasını istiyorlar.
Haber ekleme saati: 21.51 - 12/2007
Haber/Foto: www.sonvilayet.net

BAŞKAN HELE BİR FOTOĞRAMIZI ÇEK!

 


Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan Milletvekili bölgede yaptığı gezilerde köylere yaptığı ziyaretleri kendi taşıdığı fotoğraf makinasıyla çekerek, gezi anıları arasına kayıt etmeyi ihmal etmiyor.
Başta, CHP  İl Başkanı Orhan Balcı olmak üzere makinasını partililerine vererek, ‘başkan hele bir fotoğrafımızı çek’ diyerek çektirdiği resimleri zaman zaman meclisin gündemine taşıyan Ensar Öğüt vereceği pozuda porfesyonel ber fotoğrafçı gibi kendisi ayarlamayıda ihmal etmiyor.
Haber ekleme saati: 20.58 - 12/01/2007
Haber/Fotolar: www.sonvilayet.net

 

Zem zem suyunu ilk onlar içti ..

 


Haç görevini yerine getirmek için üçüncü kez kutsal topraklara giden AKP Ardahan milletvekili Kenan Altun sağ salım döndü.
3. kez hacca gitmesinden dolayı son ayların gündeminde düşmeyen AKP Ardahan Milletvekili Kenan Altun milletvekillerine tanınan kontenjan fırsatını kaçırmayıp Mekke'den dönerken, başta imam emeklisi AKP Ardahan İl Başkanı Nusret Koyuncu olmak üzere  bir çok Ardahanlı AKP'li kendisini karşılamak için havaalanına gittiler.
Hacıların dönerken kendileriyle birlikte getirdiği zem zem suyunda bolca getirdiği öğrenilen AKP'li Milletvekili Kenan Altun'un partililerine kendi eleriyle bu kutsal sudan içirdiği bilgisi alınırken, sayın vekili kendi partilileri dışında ailesi de sevinçle karşıladı.
Ardahan'ın sorunları için bir gün meclis kürsüsüne çıkmamakla eleştirilen AKP'li Kenan Altun'un üçüncü kez gittiği hacda bol bol Ardahan için duacı olduğu da alınan diğer bilgiler arasında oldu.
Haber ekleme saati: 20.54 - 13/01/2007
Haber/Foto: www.sonvilayet.net

 

Onlar insanların, insanlar onların yiyeceğini taşır ..

 


Bölgede yaşanan ağır kış şartları canlılara zor anlar yaşatırken, canlıların -30’lare bulan dondurucu soğuklara karşın verdikleri mücadele dikkat çekiyor.
Hayvancılık bölgesi olan ve insanların besledikleri hayvanlarla geçimlerini karşıladıkları Ardahan’da her iki tarafın bir birine olan ihtiyacı ağır kış şartlarında daha da net gözlenmektedir.
Bir yaz boyunca insanların et ihtiyacını, ekonomik gelirlerini sağlayan hayvanlar kış boyunca da insanlara yardım ederken, insanlar da onların bu emeğine karşılık hayvanlara hizmet ederek verdiği Ardahan’da her iki canlının yiyeceklerini bir birlerinin yardımıyla sağlanır.
Haber ekeleme saati: 20.05 - 12/01/2007
Haber/Fotolar: Fakir Yılmaz/ÖZEL

 

GÖLEKSAN Ardahan'da ..

 


Ardahan'ın Göle ilçesinde bulunan ve Dursun Daş, Bahattin Daş ve Mehmet Daş'ın ortağı olduğu GÖLEKSAN EKMEK FIRINI Ardahan'da fırın aldı.
Ardahan Atatürk caddesi üzerinde bulunan TADIM EKMEK FIRINı'nı yeriyle birlikte komple alan GÖLEKSAN LTD. ŞTİ. Firması yetkililerinden Bahattin Daş, Ardahan'da olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
Kazandıklarını memleketlerine yatırmayı hedeflediklerini belirten Daş, Göle'de başlattıkları kaliteli ve katkısız ekmek üretimini Ardahan ilinde de hayata geçirdiklerini sözlerine ekledi.
Haber ekleme saati: 19.09 - 12/01/2007
Haber/Foto: www.sonvilayet.net

 

Alabalık Düz Ardahan'ın logosu oldu

 


OR-KOOP'un Ardahan Yanlızçam bölgesi köylerinde yürüttüğü, 'Ardahan-Yanlızçam Projesi' kapsamında yürütülen, 'Yöreni hangisi simgelesin' adlı logo belirleme seçimi sonuçlandı.
Düz Ardahan olarak bilinen bölge köyleri arasında yapılan seçimler onucu Dağ Alası (Alabalık) 566 oy ile bölgenin simgesi olarak kabul edildi.
Sarıçam 514'le ikinci olurken 469 oylada Karaca ağacı üçüncü oldu.
Haber ekleme saati: 18.56
Haber/Foto: Barış Bilgin/Ardahan

 

İş olmayınca 
tavlaya rağbet arttı ..

 


Yaşanan ağır kış şartları dolaysıya adeta hayatın donduğu Ardahan'da işlerde donmuş halde.
Esnafın siftah yapamaz hale geldiği gözlenen Ardahan'da kepenk açan esnaf iş yapamamanın stresini komşu esnaflarla tavla oynayarak zaman geçirmeye başladılar.
İş yokluğu dolaysıyla akşama kadar boş kaldıklarını belirten Beybi Shop Konfeksiyoncu Hüseyin Akgün ve Erkek Kuaförü Nejdet Göğce işler de olağanüstü bir durgunluk yaşandığını belirtirken, yaşanan durgunluk dolaysıyla zamanı tavla oynayarak zaman geçirmeye çalıştıklarını belirttiler.
Haber ekleme saati: 18.13 -12/01/2007
Haber/Foto: www.sonvilayet.net


DİĞER HABERLERİMİZİ OKUMAK İÇİN DEVAMI TIKLAYIN
Kaynak: Ardahan Haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 4806 defa okunmuştur.

YORUMLAR
2 Yorum

cebo
07-11-2015 21:07:00

ola o gadder kişi okumişda bir baş sağlığı dileyen olmamiş, allah rehmet etsin dayimoğlini

cebo
07-11-2015 21:06:00

ola o gaddar kişi okumişda bir baş sağlığı dileyen olmamiş, allah rehmet etsin dayimoğlini

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI