Reklam
Bugun...


KARACA İÇİN SORU ÖNERGESİ!
CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, AKP MKYK üyesi ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu üyesi Korkmaz Karaca ile Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu hakkındaki rüşvet iddialarına ilişkin Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a “Sayın Cumhurbaşkanının kendisine direkt olarak bağlı çalışan bu şahıslarla ilgili iddia, itham ve haberler konusundaki fikri kamuoyunca merak edilmesine karşın Cumhurbaşkanlığı makamının bu konudaki suskunluğunun nedeni nedir” diye sordu.

KARACA İÇİN SORU ÖNERGESİ!

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz ile Gazeteci Özlem Şeyma YHılmaz'ın birlikte hazırlayıp, her pazar günleri saat: 14.00'da TEMPO TV'de Sundukları Canlı Yayın Programı

Her Pazar günü saat:14.00'da 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..
MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi verdi.

Bekaroğlu, önergesinde şunları belirtti:
“Son günlerde yazılı, sözlü ve görsel medyada; Marka Yatırım Holding Anonim Şirketi’nin Sermaye Piyasası Kurulu’nda tahsisli ve bedelli sermaye artırım işlemleriyle ilgili olarak anılan kurum nezdinde para ve komisyon karşılığı gerekli iş takibi işlemleri ile ilgili olarak Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu ve AKP MKYK üyesi, AKP Yerel Yönetimlerden Başkan Yardımcısı Korkmaz Karaca’nın ve Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu’nun isimlerinin yer aldığı, iddia, haber ve yorumlar yer almıştır.
Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi ve AKP MKYK üyeliği AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Korkmaz Karaca mevcut görevlerden 30.08.2022 tarihi itibarıyla istifa suretiyle ayrıldığını kamuoyuna açıklamış bulunmaktadır. Yine medyada Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu’nun da istifa ettiği, mevcut görevinden ayrılmak zorunda kaldığı veya görevden alındığı yönünde haberlere yer verilmektedir.”

Bekaroğlu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’a şu soruları yöneltti:

“Söz konusu haber, iddia ve yorumlar doğru mudur?
Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi ve AKP MKYK üyesi ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Korkmaz Karaca’nın söz konusu iddia ve yorumların medyada yoğun olarak yer almasından sonraki istifası Sayın Cumhurbaşkanı tarafından kabul edilmiş midir? Bu konuda neden bir Cumhurbaşkanlığı açıklaması yapılmamıştır?
Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu halen Cumhurbaşkanı Danışmanlığı görevini yürütmekte midir? Kendisi istifa etmiş midir? Veya görevinden alınmış mıdır? Bu konuda da neden bir Cumhurbaşkanlığı açıklaması yapılmamıştır?
Sayın Cumhurbaşkanının kendisine direkt olarak bağlı çalışan bu şahıslarla ilgili iddia, itham ve haberler konusundaki fikri kamuoyunca merak edilmesine karşın Cumhurbaşkanlığı makamının bu konudaki suskunluğunun nedeni nedir? Sn. Cumhurbaşkanı bu iddialarla ilgili olarak bilgilendirilmemiş midir?
Medyada yer alan iddiaların doğru olup olmadığı konusunda adı geçen şahıslar Korkmaz Karaca ve Serkan Taranoğlu hakkında Cumhurbaşkanlığı bünyesinde herhangi bir araştırma, inceleme ve soruşturma başlatılmış mıdır? 
Böyle bir çalışma başlatılmamış ise Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, adı geçen kişiler hakkında gerekli araştırma inceleme ve soruşturma yapmak üzere başta Devlet Denetleme Kurulu’nu, diğer denetim ve yargı organlarını harekete geçirmeyi düşünmekte midir?
Bazı iddiaların doğru olup olmadığının araştırılması amacıyla söz konusu olaylarda isimleri geçen Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Korkmaz Karaca ve Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu’nun kendileri eşleri ve velayetleri altındaki çocukları hakkında 3628 sayılı Mal Bildiriminde Bulunulması, Rüşvet ve Yolsuzluklarla Mücadele Kanunu uyarınca herhangi bir inceleme ve soruşturma yaptıracak mısınız?
Adı geçen şahıslar Cumhurbaşkanlığı’ndaki söz konusu görevleri süresince özel sektörde iş takipçiliği, danışmanlık vb adlarla herhangi bir kazanç getirici faaliyette bulunmuşlar mıdır? Bu konunun da araştırılması için Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın vergi incelemesi ile ilgili birimlerini, Mali Suçlar Araştırma Kurulu’nu (MASAK) harekete geçirmeyi düşünüyor musunuz? 
Sayın Cumhurbaşkanı Cumhurbaşkanlığı’ndaki bazı danışmanlık ve politika kurulu üyeliklerine atama yaparken hangi kriterleri esas almaktadır? Bu kadrolara atama yapılmadan önce adayların özgeçmişi ve geçmiş dönem faaliyetleri hakkında bir araştırma veya güvenlik soruşturması yaptırılmakta mıdır? Bu konuda nesnel ve objektif ölçütlerin saptanması için herhangi bir çalışma yapmayı düşünüyor musunuz?
06.09.2022 tarihi itibarıyla “Cumhurbaşkanı Danışmanı”, Cumhurbaşkanlığı Baş Danışmanı”, Cumhurbaşkanlığı Kurul Üyesi” vb kadrolarda toplam kaç kişi Cumhurbaşkanlığı’nda istihdam olunmaktadır? Bunlara 2018 Temmuz ayından itibaren ücret, harcırah, konaklama gideri, toplantı ücreti, vb adlarla yapılan ödeme miktarı nedir? Bunların kişi ve yıl bazında ayrıntılı dökümü nedir?”

Bu işler şiir yazmakla olmaz..
Şairlikle, şehirciliği karıştıranların bu ülkede idareci değil de ancak vekil olduklarını görmek için Ardahan’a bakmak yeterli..
Çünkü iş yapmaktansa yazdıkları kıytırıktan şiirlerle kendilerini şair, Orhan Kemal, Yaşar Kemal sananların çokluğunu göreceğiniz bir Ardahan göreceksiniz.
Evet, akşama kadar bilgisayar başında fal açarak mesai dolduranların yanı sıra şiir yazarak kendilerini şair sananların idare edenlerin çokluğunu göreceğiniz Ardahan’ın diğer bir özelliği de idarecilerin çoğunun vekilin vekilinin vekili olmasıdır.
Ülkenin Kafkaslara açılan biri (KTB) demiryolu olmak üzere üç gümrük kapısı olmasına karşı ithalatın, ihracatın istendiği düzeyde yapılmadığı, hayvancılığın gün geçtikçe bittiği bir Ardahan’da bir proje üretmeden günlerini doldurup, bir de üstüne rütbe alarak çekip gidenlerin çokluğunu da görmek mümkün.
Vekilinin ‘Her şeyi ben bilirim’, idarecisinin ‘Bana dokunmayın’ diyerek gün doldurduğu bir Ardahan’ın 2022/2023 Eğitim/Öğretim sezonun nasıl bitireceği de şimdiden belli gibi.
Buna nereden anlıyorsun diyecek olursanız eğer 1 Ekim’de açılacak olan Türkiye Büyük Millet Meclisinde Milli Eğitim Komisyonu üyesi olan vekilinin 2016/2017 Eğitim/Öğretim sezonundan bu yana olduğu gibi 2022/2023 yılında da gecikmelide olsa memleketinin İl Milli Eğitim Müdür nihayet 2 yıldır asaletten olsa da yine öğretmensiz başladığından bi haber.


Evet, yeni öğretmen atandı diye twit mesajlarıyla memleketi kurtaran İlahiyatçı, 4 dönem art arda seçilmesine rağmen Erdoğan gibi bir dönem değil, ömür boyu yeniden seçilmek isteyen Prof. Dr. Orhan Atalay havuz medyasının İngiltere'de çocukların açlıktan silgi yediği haberlerini yaptığı şu günlerde Ardahan'da yine öğretmen sıkıntısı olduğundan haberin var mı?..
Bilmem ama birçok kamu dairesinde olduğu gibi İl Milli Eğitim'de de müdür olmasına katkı sunduğun ve adete tek başına mücadele eden ve yılların birikmiş sorunlarını çözmeye çalışan İl Milli Eğitim Müdürü Ertan Bulut'a sor...

arşiv haber 25/05/2015 tarihl haber/yorum

Kurum İçinden Elaman Alınacak!

AKTAŞ'TAN İŞ BEKLEYEN BOŞ BEKLEMESİN

AKTAŞ'A İŞSİZLER DEĞİL, KURUM İÇİNDEKİLER ALINACAK!..

Ardahanlı işsizlerin 'Aktaş açılacak, iş bulacağız' hayali yapılan açıklama ile boşa çıktı..

**AKTAŞ AÇILACAK, AMA ARDAHANLI İŞE GİREMEYECEK!..

Sitelerimiz ve gazetelerimizin ısrarla gündemde tutması ardından gümrük kapılarının yapımının hızla devam ettiği ve yapımı tamamlanmak üzere olan Çıldır-Aktaş Gümrük Kapısı için personel atama döneminin başladığını bildirdi.
Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın,  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından "yap-işlet-devret" modeli ile yapılan Çıldır-Aktaş Gümrük Kapısı için kurum içinde talepleri almaya başladığını açıkladılar.
Yaklaşık 20 idari kadro için bakanlığın kendi içinde resmi yazışma başlattığını belirten yetkililer şöyle konuştu:


"Kapı çalışmalarında artık sona gelindi. Bu nedenle çalışmaları daha da hızlandırmak istiyoruz. Taleplerimiz ve çalışmalarımız sonuç verdi ve personel atama dönemi işlemleri başladı. Gümrük müdürü, gümrük müdür yardımcısı, bölge amiri, şef, kısım amiri, muayene memuru, muhafaza memuru gibi kadrolar için personel ataması planlanıyor. Yaklaşık 20 kadro için böyle bir çalışma söz konusu. Şükürler olsun bugün gelinen nokta bizi gururlandırıyor. Yıllardır Çıldır'ın, Ardahan'ın rüyasıydı bu kapı. Bu kapı ile artık rüyamız gerçek oluyor. Artık Aktaş ile Kafkasya'ya ve Asya'ya açılacağız."
Yetkililr, Aktaş Gümrük Kapısına alınacak olan elamanların 'Aktaş açılıyor, iş bulacağız' diyerek umutlanan Ardahan'da ki işsizlerin değil, kurum içi taleplerinin, bakanlık bünyesindeki çalışanlarla olacağını sözlerine ekledi.
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 1509 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI