Reklam
Bugun...


Kar Eridi, Kel Göründü!..
Her yıl milyonluk faturalar düzenleyip, yaptırıldığı ileri sürülen Ardahan yolları yine aynı taş, aynı çukur.

Kar Eridi, Kel Göründü!..

Başta Göle İlçesi kent merkezinde ki yollar olmak üzere bir çok yol ve kaldırımın bir türlü yapılamadığı ve yağan bir yağmur yada kar ardından hemen bozulan malzemelerle 'yapıldı' denen Ardahan ve ilçelerindeki bozuk yollar havaların sıcak gitmesi ve karların erimesiyle yeniden gün yüzüne çıktı.
**Biri yetmedi, Milyonluk ikincisi alınıyor..
33 Yıldan fazladır aynı kişinin idare ettiği Karayolları ağının da kent ve köy içi yollardan farksız Ardahan Genel Sekreterliği ve Belediyelerin çalışma alanında bulunan yolların adeta Mars gezegeninin yüzeyini andırmaya devam ettiği Ardahan'da daha önce kurulan ancak yeni olmasına karşın bir türlü doğru dürüst çalıştırılamayan Asfalt Plentinin bir benzerinin daha alınmaya çalışıldığı öğrenildi.
Dernek Başkanları Siz Ne İş Yaparsınız?
  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com

**Dernek Başkanları Siz Ne İş Yaparsınız?

-Dernek Başkanıyım..

Peki bir gün yönetimin tümüyle bir poz verebiliyor musun?
-Yok abi..
Peki Kadın Kolların var mı?
-Yok abi..
Peki Gençlik Kolların var mı?
-Yok abi..
Peki Futbol Takımın var mı?
-Yok abi..
Federasyona üye misin?
-Yok abi..
Çağrıldığın birliktelik toplantısına gidiyor musun? 
-Yok Abi..
Peki sen nasıl dernek başkanısın?
-Vallahi abi..
Yılda bir kaz gecesi düzenlerim,
Oda zararla kapatır, kimseye de yaranmam..
Ha unutmadan birde 
Ölenler için cebimden mesaj atarım
Hayra da geçmez..
Birde bol bl cenaze törenlerinde resim çeker, 
Düğünlerde, 
Benim gibi yılda bir selfie yaparım..
Ula bele olur mu?
Vallahi olmadığını bilsem de bele işte..
*Peki, Ardahan'ın yada İstanbul veya bulunduğun Valiyi tanıyor musun?
*Kaymakamlık nerede biliyor musun?
-Vallahi yok..
zaten Vali yada Kaymakamla ne işim olur ki?
*Ula baba bele dernek başkanı olur mu?
-Vallahi olduk işte..
*Peki belediye başkanını tanıyor musun, heç makamına gittin mi?
-Vallahi abi arada bir cenaze, piknik falan olduğunda belediye gideriz, bir otobüs yada bir cenaze arabası alırız o kadar..zaten o işleri de belediye kendisi yapar, bize de bir şey kalmaz..
*Peki bölgede ki siyasi partilerden haberin var mı?
-Abi o işle bizi aşar..
*Ula seçimler geliyor,
Gelin el ele verek,
Güçlü bir lobi olarak
Siyasilerin karşısına çıkalım,
-Vallahi abi doğru diyon da..
Ne bilem işte..
*Niye ula sen dernek başkanı değil misin?
Sözüm ona büyük başkan, köy, ilçe, il derneği değil misin?
Off gazeteci abi, 
Federasyon başkanım, 
Niye üyesi olmadığımı bende anlamadığım ARDAFED bu işleri güzel yapıyor ya..
Bizim federasyonda heç bir şeye yaramıyor..
*Ula o zaman sende gel 
ARDAFED'e katıl..
Güçlü olalım,
El ele verelim..
-He abi doğru diyorn da
Bir sorayım arkadaşlara..
İyi sor..

 
 

**Yolları Bataklar Almış

*17/07/2015 Tarihli Haber

Karayolları 18. Bölge Müdürü Turan Yılmaz, Kars’ta uzun yıllardan beri yapımı devam eden yolların bir türlü bitirilememesinin, ihalelerin önceki dönemde iflas etmiş firmalara verilmesinden kaynaklandığını belirtti.

Erzurum Karayolları 18. Bölge Müdürü Turan Yılmazdan Şok İddia

Karayolları 18. Bölge Müdürü Turan Yılmaz, Kars’ta uzun yıllardan beri yapımı devam eden yolların bir türlü bitirilememesinin, ihalelerin önceki dönemde iflas etmiş firmalara verilmesinden kaynaklandığını belirtti.

 

Son günlerde basın yayın organlarında sık sık gündeme getirilen yol yapım çalışmalarıyla ilgili Karayolları 18. Bölge Müdürü İnşaat Mühendisi Turan Yılmaz, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 

Vali Günay Özdemir Başkanlığı’nda düzenlenen İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün yürüttüğü yol çalışmaları hakkında bilgiler veren Bölge Müdürü Turan Yılmaz, Kars’ta yolların bir türlü bitirilememesinin sebebinin, ihalesinin iflas etmiş firmalara verilmesinden kaynaklandığını ifade ederek, “İhaleyi ben yapmadım” dedi.

 

Vatandaşların sık sık rahatsızlıklarını dile getirdiği ve son günlerde trafik kazalarının da arttığı Karayolları 18. Bölge Müdürlüğü bünyesinde bulunan Kars-Arpaçay, Kars-Ardahan ve Kars-Erzurum arasında yapılan yol çalışmalarının uzamasını, iflas eden firmalara bağlayan Bölge Müdürü Turan Yılmaz, “Karayolları Kavşağından Mezra Köyü Çamçavuş’a kadar olan kısmın daha önce ihalesi bir firmaya verilmişti. Bu firma kayyumdaydı. Yetersizliğinden dolayı biz yazı yazdık. Fesih işlemleri çok uzun sürüyor. Yaklaşık 6 aydır bu işlemleri başlattık. En sonunda birimize mütalaasını verdi. O işi feshi ediyoruz ve çok kısa sürede o işin ihalesinin yapılaması ile ilgili ben bakanlıktan çok acil talebim oldu. o talebi bekliyoruz. Geldiği zaman yeni ihale yapacağız. İhale yapıldıktan sonra zaten bir sene içerisinde orayı bitireceğimizi düşünüyoruz” dedi.

 

“BU İHALE BİZİM YAPTIĞIMIZ BİR İHALE DEĞİL”

 

Karayolları 18. Bölge Müdürü Turan Yılmaz, yol ihalelerinin kendilerinin yapmadığını ve göreve başladığında ihalelerin yapılmış olduğunu söyledi.

 

Yılmaz, “Çünkü her şey yol yapmaya uygun, ocağımızı çözdük. Kamulaştırma problemimizi çözdük. İşte firmadan kaynaklı, firma kayyumdaydı, iflas etmiş bir firma, ekonomik ve alt yapı gücü olmayan bir firma, 2011 yılında Erzurum Bölgesi’nden geldi bu ihale bize, bizim yaptığımız bir ihale değil. Zaten biz geldiğimiz zaman çoğu ihale yapılmıştı. Çoğu firmalarında durumu iyi değildi. Profili iyi değildi. Alt yapısı iyi değildi. Ekonomik durumları iyi değildi. Öyle olunca aksama olmuş yolda, bizde hemen geldik işlemlerimizi başlattık. Bir senedir bununla ilgili hukuki işlemlerimizin devam ediyor. Fesih işlemleri tamamlandı. İnşallah ihaleyi yaparak önümüzdeki sene bu işi bitireceğiz” diye konuştu.

 

Kars’ta bu yıl özellikle bir çok bölge de yol yapım çalışmaları yaptıklarını kaydeden Turan Yılmaz, Kars-Sarıkamış ve Kars-Arpaçay-Çıldır yolunun ihalesini yaparak yol çalışmasını bitireceklerini belirtti.

**BAŞBAKAN HER GÜN GEL!..

Ardahan'da yollara Davutoğlu yaması!

**7 Haziran Genel Seçimleri Öncesi Yaptığımız Haber..

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yarın Ardahan’da düzenleyeceği seçim mitingi nedeniyle AKP’li belediye yıllardır tek bir çalışma yapmadığı şehir yollarında çareyi yama yapmakta buldu.

Yarın Ardahan’a gidecek olan Başbakan Ahmet Davutoğlu için bugüne kadar herhangi bir çalışma yapılmayan şehir yolları yamanmaya başlandı. Köstebek yuvasına dönen merkezdeki yollar için iki dönemdir yönetimden olan AKP’li belediye, Kars Caddesi’nde Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılacağı seçim mitingi için Ardahan’da yol yapım araçları ile yollara yama yaptı. Kars Caddesi’nde bir mağazada çalışan Yusuf Çetin adlı yurttaş, başbakanın gelmesi nedeniyle yollara yama asfalt dökülmesini eleştirdi. Yol çalışmalarının seçimlerden önce yapılması gerektiğini dile getiren Çetin, “En azından siyaset için değil de insanlar için yapmış olurlardı. Bir ay önce yapmış olsalardı samimi olurlardı. AKP hükümeti boş, yani inanmıyorum artık. Bu saatten sonra Allah’ın izniyle de HDP burada iki vekili de çıkarır, iş biter. Dileğimiz bu yönde” diye konuştu.
‘Asfaltı Almanlar yamasını Türkler buldu’
Siyasetçilerin insanların beyniyle ve düşünceleriyle dalga geçildiğini ifade eden İsmail Canbaz adlı yurttaş ise “İmkan oldukça sayın başbakanımız ve Cumhurbaşkanımızı ayda bir kere Ardahan’a davet ediyorum. Burada da insanlar yaşıyor insanların beyinleriyle, özgürlükleriyle dalga geçiyorlar. Yol diye bir şey yok ki. Milattan önceki yayla yollarının aynısı. Almanlar mı İngilizler mi söylemişti? ‘Asfaltı biz bulduk, Türkler yamasını buldu’ diye. Halen aynı zihniyet devam ediyor” ifadelerini kullandı.
‘Hırsızlıkları gibi yollara da yama yapıyorlar’
Ardahan’daki yol çukurlarının kapatılmasını, AKP hükümetinin hırsızlıklarını kapatma politikasına benzeten esnaf İrfan Morkoç ise, “Artık yamayla kapatmaya çalışıyorlar hırsızlıklarını. Bu kadar emniyet alınmış Ardahan gibi bir yere, bu kadar güvenlik niye? Hırsızlık yaptılar ondan mı korkuyorlar? Temiz ve güzel bir siyasetin olması için bence Demirtaş. Bu ülkenin tek kurtuluşu biziz. Selahattin Demirtaş’tır. Bizim kanaatimiz bu” diye belirtti.
Kaynak: Ardahan Haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 2797 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI