Reklam
Bugun...


Kalekollar çarşıya indi!.. Ardahan ve İlçelerinde 30 Ağustos..
Genelde sınırlar ve dağlık bölgelerde bulunan ve gelişen beton teknolojisinin katkısıyla da füze ve kurşun geçirmemesiyle ünlü beton bariyerlerle yapılan ve adına 'Kalekol' dediği olağanüstü önlemler başta polis karakollar olmak üzere kent merkezlerinde bulunan devletin resmi dairelerini adeta kaleye çevirmiş durumda.

Kalekollar çarşıya indi!.. Ardahan ve İlçelerinde 30 Ağustos..

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz Pazar Günleeri ve Hafta İçi Özel Programlarla TEMPO TV'de 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Son iki haberimiz için TIKla abone ol, izle..  

Geçmiş yıllara nazaran çatısma veya saldırıların olmamasına rağmen güvenlik önlemlerinin olağan üstü abartısı dikkat çekiyor. 
Gerek çevreledikleri resmi kurumları halktan koparmakla eleştirilmesine, gerekse görenlerin, 'Sınırlarda, dağlık bölgelerde bulunan ve adına 'Kalekol' denen abartılı önlemlere benzer güvenlik tedbirleri güvenli merkezler olarak bilinen şehir merkezlerinin ana caddelerine kadar inmesi vatandaşın hem tepkisini alıyor, hem de ülkeye gezmeye gelen turistler gibi korkutuyor.
Başta polis ve jandarma karakollara olmak üzere Valilik, Kaymakamlıkların önlerine dizilen ve kaldırımları işgal eden Şehir Kalekollar kentlerin görselliği de zarar verirken önemli bir soruyu da akıllara getirip, 'acaba' tedirginliği yaratıyor.


Bunun nedeni ise genelde bombalı araç, uzaktan füzeli saldırı veya canlı bomba saldırılarını önlemek adına kullanılan bu tür abartılı önlemleri görenlerin aklına 'terör şehir merkezlerine kadar mı indi? Yoksa bir saldırı mı olacak? Teröristler şehir merkezlerine kadar inecekse istihbarat başta olmak üzere bu tür saldırıları önlemek için kurumlar  ne iş yapar? Ve terör Şehir merkezine inecek kadar güçlümü? sorularını akıllara getirmelidir.

SAF DUVAR USTASINI SIVADILAR!..

Ardahan'da inşaat işçisi İzzet Yıldırım, hesabındaki tüm birikimi olan 21 bin 320 lirayı, telefonla arayıp kendisini banka görevlisi olarak tanıtarak kredi verme vaadiyle kandıran dolandırıcılara kaptırdı. Telefonda 45 dakika boyunca dolandırıcılarla konuştuğunu söyleyen Yıldırım, "Bankadan arayarak adıma 20 bin lira kredi çıktığını söylediler.Ben de tutarın işimi görmeyeceğini söyleyip 50 bin lira istedim. Beni telefonda 45 dakika oyalayıp tüm varımı yoğumu çaldılar" dedi.

İnşaat işçisi 4 çocuk babası İzzet Yıldırım'ı (46), telefonla arayan dolandırıcılar, bankadan aradıklarını kendisi adına 20 bin lira kredi çıktığını söyledi. Kredi tutarını az bulduğunu belirten Yıldırım, ihtiyacını 50 bin liranın karşılayacağını söyleyince dolandırıcılar banka müdürüyle görüşüp geri döneceklerini ifade ederek telefonu kapattı.

KREDİ ÇEKMEYİ BEKLERKEN BİRİKİMİNDEN OLDU

Dolandırıcılar, bir gün sonra yeniden Yıldırım'ı arayıp, kredi başvurusunun onaylandığını belirtti. 45 dakika boyunca telefonda oyaladıkları Yıldırım'ın hesap bilgilerine erişen dolandırıcılar, tüm birikimi olan 21 bin 320 lirayı hesaplarına geçirdi. Hesabına para yatmadığını, olan parasını da kaybettiğini fark eden Yıldırım, Ardahan Adliyesi'ne giderek şüpheliler hakkında suç duyurusunda bulundu.İnşaat işçisi, 45 dakikada tüm birikimini telefon dolandırıcılarına kaptırdı

"VARIMI YOĞUMU 45 DAKİKA İÇİNDE YOK ETTİLER"

Yıllardır inşaatlarda çalışıp biriktirdiği parayı 45 dakika içerisinde dolandırıcılara kaptırdığını belirten Yıldırım, başına gelenleri şöyle anlattı:

"Bankadan arayarak adıma 20 bin liralık kredi çıktığını söylediler. Bu kredi tutarının işimi görmeyeceğini ve bu yüzden istemediğimi söyledim. Karşı taraf, 'Size ne kadar lazım' diye sordu. Ben de 50 bin liranın işimi göreceğini söyledim. Benimle konuşan kişi de banka genel müdürüyle görüşüp bana döneceğini söyledi. Ertesi gün sabah erkenden bana döndüler ve kredimin onaylandığını söyleyerek beni telefonda 45 dakika oyaladılar. Bankadaki 21 bin 320 liramı aldılar. Bütün varım yoğum o kadardı. Alın teriyle kazandığım paramdı. Sabahlara kadar inşaatlarda çalışıp bu parayı biriktirdim. Kimseyi dolandırmadım. Bütün varımı yoğumu 45 dakika içerisinde yok ettiler. Devlet büyüklerimizden bu dolandırıcıların bir an önce yakalanmasını istiyorum. Ben dolandırıldım, başkaları dolandırılmasın. Olayla ilgili soruşturma sürüyor."

30 AĞUSTOS ARDAHAN..

Ardahan'da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıl dönümü ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü düzenlenen törenle kutlandı.
Tören kapsamında, Vali Hüseyin Öner, 25’nci Hudut Tugay Komutanı ve Tuğgeneral Berat Acar Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Çelenk töreninin ardından Vali Hüseyin Öner, Valilik Makamında tebrikleri kabul etti, ardından Kongre Caddesinde halkın ve askerlerin bayramı kutlandı. Kutlama programında günün önemine ilişkin konuşmaların yapılmasının ardından öğrenciler şiir okudu, halk oyunları gösterisi yapıldı. Program, güvenlik kuvvetlerinin ve öğrencilerin tören geçidi ile sona erdi.


Ardahan'da, 30 Ağustos Zafer Bayramının 99. yıl dönümünü dolayısıyla Valilikçe kabul töreni düzenlendi. Ardahan Asker Gazinosu'ndaki programına Vali Hüseyin Öner, 25. Hudut Tugay Komutanı Berat Acar, Cumhuriyet Başsavcısı Uygur Kaan Arısoy, protokol üyeleri, gaziler ve vatandaşlar katıldı.
Vali Hüseyin Öner, törene katılanlara teşekkür ederek, "Egemenliğimizi, bağımsızlığımızı ve ebedi varlığımızı teminat altına alan 30 Ağustos Zaferi ile milletimizin bağımsızlık inancının ve vatan sevgisinin önünde hiçbir gücün duramayacağını tüm dünyaya kanıtlayan Türkiye, tıpkı 99 yıl önce olduğu gibi, ekonomik ve siyasi bağımsızlığına yönelik iç ve dış tehditleri, bertaraf etme konusunda aynı kararlılığını muhafaza etmektedir" ifadesini kullandı.

ÇILDIR'DA 30 AĞUSTOS..

30 Ağustos Zafer Bayramının 99. yıl dönümü Çıldır Kaymakamlığı Hükumet Konağı önünde kutlandı.

Çıldır Kaymakamı Alper Taş Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu, Garnizon komutanı Hakan Kutlu, Kurum amirleri, Siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve halkın katılımı ile gerçekleştirildi.

Hükumet konağı önündeki Atatürk Büstüne çelenk konması ile başlayan törende İlçe Kaymakamı Alper Kılıç tebrikleri makamında kabul etmesi ile devam etti.

İlçe meydanın da yapılan kutlama töreninde günün anlam ve önemini belirten konuşma Garnizon komutanlığında görevli Teğmen tarafından yapıldı. Çıldır Şehit Öğretmen Sezgin yolcu Okulu öğrencileri tarafından şiirler okunmasının ardından resmi geçit töreni ile kutlama son buldu.

CHP'DEN ALTERNATİF ZAFER

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ardahan İl Başkanlığı, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıl dönümü dolayısıyla alternatif kutlama töreni düzenledi.
Milli Egemenlik Parkı’nda düzenlenen programda CHP Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan, Atatürk Anıtına çelenk sundu. Ardından saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı okundu.
Programa CHP Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan, İl Genel Meclis Başkanı Baha Yunusoğlu, Merkez İlçe Başkanı Kadir Sinan Onay, Kadın Kolları Başkanı Menekşe Bekmez, il ve ilçe örgütleri ile partililer katıldı.  
CHP Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan burada yaptığı açıklamada, 30 Ağustos’un Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş yolunda emperyalist güçlere karşı verilen bağımsızlık mücadelesinin zafere yürüdüğü en önemli günlerden birisi olduğunu söyledi.

ŞEHİTLİK'E BAKIM..

Ardahan Valiliği şehitlik alanında tamir, bakım ve onarım çalışmaları yaptı.

Ardahan Valisi Hüseyin Öner´in talimatıyla Ardahan Şehitliğinde başlatılan bakım-onarım çalışması tamamlandı. Vali Öner, çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Vali Yardımcıları Cem Gümrükçü ve Mustafa Gürbüz ile birlikte Şehitliği ziyaret ederek incelemede bulundu.

Bakım-onarım çalışmasıyla Şehitliğin, şehitlerin anısına ve hatıralarına yakışacak bir konuma getirildiğini belirten Vali Öner, “Ağır kış şartları sebebiyle Şehitliğimizde bozulmalar meydana gelmişti. İl Özel İdaremiz aracılığıyla gerekli bakım-onarım çalışmasını yaptık. Anıt kısmında, tören alanında, duvarlarında ve kapısında gerekli iyileştirmeler yapıldı. Çevre düzenlemesiyle birlikte çalışmalar tamamlanarak, şehitlerimizin aziz hatıralarına yakışacak bir hale getirildi. Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

31 Ağustos 2016  Tarihli İki Yazı..

Başta ulusalcılar olmak üzere sıkıştıklarında adının altına sığındıkları Atatürk'ün başını çektiği 30 Ağustos Zafer Bayramının cuma günleri gibi hazır, al/yapıştırlı mesajlarıyla geçen bir günde, aynı tarihte babasını kaybeden bir gazeteci olarak aynı gün doğan torununun doğum günü ile teselli ararken bugün yani 30 Ağustos'un hemen ardından ele aldığı iki yazısını hatırlıyordu.
Ve bugün yine aynı oyunlar içinde olan emperyalist güçlerin tüm karanlık oyunlarla yıkamadığı Osmanlı İmparatorluğunu 'nasıl olur, sonlandırırım?!.' diyerek hazırladığı bir oyunun perdesi olan ve küçük ama benim dediği bir ülke ile Osmanlı defterini kapatılabileceğini düşünüp, razı olduğu yeni bir Türkiye'nin oluşmasına izin verdiğini de akıllara getirir gibiydi..
Çünkü 30 Ağustosların diğer yüzüne bakmadan o gün yani yılar önce aynı gün kaybettiğim babamın ve o günlerde yaşananların hala özeti olan diğer bir yazımı yeniden yayınlamak daha doğru diyerek bugünkü yazımı onlara ayırdım, 30 Ağustos'un bu yüzüne razı olup, fırtınalar koparan ulusalcıların tepkisini almamak ve hep aynı teranelerle asıl tarihimizin görülmemesi, bilinmemesi için çabalayanları delirtmeden.
Evet en iyisi o gün 7 yıl önce bugün yani 31 Ağustos 2016 tarihinde ele aldığım ve bugünkü duygularımı anlatan iki yazım..

İnsan Babasının Öldüğünü Yazar mı?
34 Yıla yaklaşan gazetecilik hayatımda görüp, karşılaştığım nice olaylar, nice tatsız anlar yaşadığımı ve bunların beni ne kadar üzüp, yorduğunu her geçen gün biraz daha beyazlayan saç ve sakallarımda anlamıyor değilim..
Zor bir meslek olan gazeteciliği en iyi şekilde yapmak ve yaşananları okurlarıma tüm çıplaklığı ile aktarmak için mücadele verirken kendi yaşadıklarımı da bazen yorumlarımla, bazen haberlerimle okurlarıma aktardım..
Özellerimi bile çekinmeden aktardığım, yazıp, yorumladığım bu meslek içinde mücadele verirken bir günde 'ekolum' dediğim babamın öldüğünü  yazacağım hiç aklıma gelmemişti. 
Sanatçının, 'O benim babam' diyerek başladığı şiirli şarkısında anlattıklarını hep dinlerken bir günde benim o şiirli şarkının satırları içinde kendimi bulup, bu yetmezmiş gibi bizzat kendim babamın öldüğünü yazacağımı hiç düşünmemiştim..
68 Kuşağının devrimci önderlerinden, teksir makinesiyle çıkardığı 'Fakir Dostu' isimli gazetesinin ismini adıma veren, Ardahan'da birçok yapılamaz denileni yapan, bugün Cumhurbaşkanı olan dünkü Erdoğan'ın, başbakanın 'müze yapacağız' dediği ama hala olmayan Diyarbakır zindanlarında 5 yılını geçiren, 12 Eylül cuntasının Afyona sürgün ettiği, kardeşlerimin babası, torunlarımın cici dedesi Xarziyanlı/Şişkalı Kürt Fezo'yu, yani Fevzi Yılmaz'ın öldüğünü yazmak ne kadar kolay olabilir ki..
İnsana babasının öldüğünü bizzat yazdıran, onun ölümünü kendi elleriyle duyurtan zor bir meslek gazetecilik mesleği işte böyle bir şey!

Gülen bir Komünist miydi?..
Meclis Başkanının sosyalistler başta olmak üzere sol kesimi kızdıran  bir açıklaması ve gündemi sarsması ile devam eden tartışmalar süre dursun dün 30 Ağustos törenlerine katılan bayan bir polisin başörtülü olması gündemi saat başı değişen ülke genelinde bir anda yeni bir gündem oluşturdu..
Küba'dan Kahraman'a Che Guevara’nın gençlerin, hatta yaşlıların tişörtlerinde olmaması gerektiğini belirtip, alakasız bir çıkış yapan Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın ülke yönetimi anlamındaki beynin altındakilerini de ortaya koyan Başörtülü kadın polisin ardından Cumhurbaşkanı da AYM’ye yani Anayasa Mahkemesine başörtülü üyeler atıyordu..
Olsun, kimin ne giyeceğine kanun ve nizamlar değil, insanların kendilerinin karar vermesi gerektiğini savunan biri olarak asıl konuma, bugünkü köşemin başlığına gelmek istiyorum..
Çünkü Osmanlı padişahlarının hiç birisinin gitmediği Hac’a gitmenin pek faydası olmadığını belirten dünkü büyük alim, bugünkü terörist Fethullah Gülen’in ekibinin  bölümü moderndi...
Peki o zaman bugünkü terörist Gülen sizce Komünist miydi?..

arşiv haber 02/01/2016 tarihli haber

**ALTUN: SOYDAŞLARIMIZ BİTLİS'EYERLEŞECEKLER..

Geçtiğimiz günlerde ilk kafilesi Türkiye'ye getirilen ve Ardahan'a değil, Erzincan'a yerleşen Ahıskalıların 2. Grubununda Ardahan'a gelemeyeceği öğrenildi.

Alınan bilgilere göre önümüzde ki günlerde 2. Grubun Türkiye'ye getirilerek, Bitlis'e yerleştirileceği öğrenilirken, konu hakkında bilgi veren Ardahanlı Bitlis Vali Yardımcısı Salih Altun gelişmeyi doğruladı. 

Ahska kökenli bir vali yardımcısı olarak Bitlis'e gelecek olan 2. Ahıska grubunu en iyi şekilde karşılayacaklarını belirten Ardahanlı Bitlis Vali Yardımcısı Saih Altun Bitlis'e gelecek olan Ahıskalılar için hazırlıkaların sürdüğünü belirtti.

**MHP’den Ahıska Türklerine Hoş Geldiniz Ziyareti..

25 Aralık 2015 tarihinde ilimize gelen Ahıska Türkü Soydaşlarına Ülkü Ocakları ve Milliyetçi Hareket Partisi hoş geldiniz ziyareti düzenlendi.

Ziyarete Erzincan Ülkü Ocakları İl Başkanı Çağatay Mutlu, MHP İl Başkanı Bekir Aksun, MHP Kadın Kolları Başkanı Serpil Ayaz, MHP Üzümlü İlçe Başkanı Talat Doğan, MHP yöneticileri ve Ülkü Ocakları mensupları katıldı.

Üzümlü İlçesine yerleşen soydaşlarımızın evleri tek tek gezilerek hediyeler dağıtıldı mutluluklarına vesile olundu.

Ziyaretler sırasında soydaşlarımızla sohbet eden İl Ocak Başkanı Sayın Çağatay Mutlu soydaşlarımıza yalnız olmadıklarını belirterek Allah izin verirse bundan sonra birlikte olacağız. Acımızı da sevincimizi de birlikte yaşayacağız. Dertlerimizle dertlenip sevinçlerimizle mutlu olacağız Bu bir hoş geldiniz  ziyaretimiz bundan sonra da  sizleri sık sık ziyaret edeceğiz, evlerinize misafir olacağız   Cenab-ı Allah’ın bize vermiş olduğu imkanlar ölçüsünde Milliyetçi Ülkücü Hareket olarak her zaman ve her şartta yanınızda olacağız açıklamasında bulundu.

REKLAMLARINIZ BİZDE SİTEMİZ DE, TEMPO TV DE, GAZETE/DERGİLERİMİZ

VE SANAL ORTAMLARIMIZ DA YAYINLANIR..

ki...

REKLAMLARINIZ BİZDE SİTEMİZ DE, TEMPO TV DE, GAZETE/DERGİLERİMİZ

VE SANAL ORTAMLARIMIZ DA YAYINLANIR..

ki...
Kaynak: Posof Haber

Editör: posof haberleri

Bu haber 4044 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI