Reklam
Bugun...


KAÇAK HÜKÜMLÜ POLİS'TEN KAÇIP, KURA NEHRİNİ GEÇEMEDİ!..
ARDAHA HABERLERİ İÇİN TIKla.. HES BARAJI İLE SUYUNUN BÜYÜK BÖLÜMÜ KARADENİZ'E AKITILACAK OLAN KURA NEHRİNE SAHİP ARDAHAN KRURUDU, SUSUZ KALDI, BELEİDYE ARZA VAR DEDİ!

KAÇAK HÜKÜMLÜ POLİS'TEN KAÇIP, KURA NEHRİNİ GEÇEMEDİ!..

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz Cumartesi Günü Saat: 17.15-19.15'te TEMPO TV'de 

Her Cumartesi günü saat:17.15-19.15'de ekranlarınızda..

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..

https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Son iki haberimiz için TIKla abone ol, izle..  

https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw

Ardahan'da hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunan firari hükümlü gözaltına alındı.İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, çeşitli suçlardan hakkında 20 yıl 4 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan firari hükümlü K.A'nın saklandığı belirlenen adrese operasyon düzenledi.

Polisleri fark edince kaçan ve Kura Nehri'ni de yüzerek geçtikten sonra arazide koşmaya başlayan K.A, kovalamaca sonucu yakalandı. K.A, sağlık kontrolünün ardından emniyete götürüldü.

ARDAHAN'DA İNSANLAR GİBİ HAYVANLAR DA,

KURAKLIK NEDENİYLE OT BULAMIYOR..

ARDAHAN Ziraat Odası Başkanı Latifşah Sural, yağışların yetersiz olması nedeniyle meraların kuruduğunu belirterek, "Hayvanlarımızı 20 gün sonra neredeyse ektiğimiz tarlalarda otlatacağız. Tedbir almamız lazım. İş işten geçtikten sonra çare olmaz" dedi.

Ardahan'ın ve bölgenin kuraklıkla karşı karşıya olduğunu belirten Ziraat Odası Başkanı Sural, kentte 450 bin büyükbaş, 150 bin küçükbaş hayvan olduğunu söyledi.

Sural, "Bunların şu anda kışlık dediğimiz kaba yem ihtiyacı yılda 900 bin ton. Bunun her yıl 250- 300 bin tonunu arazilerimizden, geri kalanını meralardan temin ediyorduk. Ancak bu sene meralar tamamen kurudu ve verimsiz bir hale geldi. Ekinlerimiz de aynı durumda. 20 gün sonra hayvanlarımızı neredeyse ektiğimiz tarlalarda otlatacağız. Kuraklıktan dolayı hayvanlarımızı şap hastalığı yöre ağzıyla 'dabak' dediğimiz hastalıkla karşı karşıya. Çiftçilerimizi hayvanlarını ellerinden çıkarmaları için çok büyük zorluklar bekliyor. Şimdiden tedbirini almamız lazım. İş işten geçtikten sonra çare olmaz. Kurbanlıktan dolayı şu an fırsat bekleyenler var. Dışarı gidecek kurbanlarımız var. İstanbul Anadolu yakasından karşı tarafa yasakların kalkması lazım. Hayvanlarımızın bir tarafa yığılmasından dolayı fırsatçılık yapıp onları da mağdur etmesinler" diye konuştu.

Hayvanlarını boş arazide otlatan Korkmaz Yılmaz ise "Kuraklık nedeniyle hayvanlarımız açlıktan toprağı yiyor, hiçbir şey yok. Allah'ın yağmuru yağmıyor, ne yapacağımızı şaşırdık? dedi.

**Belediye su kesintisini arızaya bağladı..

Simgesi durumunda olan nehrinin önünün Beşikkaya HES Barajı ile kesilip, Göle ve Ardahan Ovasına can veren suyunun büyük bölümünün Karadeniz'e akıtılması hedeflenen Kura Nehri konusunda sesini çıkarmayan CHP'li Ardahan Belediyesi de kent merkezinde yaşanan su sorununa attığı bir mesajla çözüm buldu!. Suyun bir hayli azaldığı, su depolarının etraflarının korumasız olduğu kentte yaşanan su azlığını arzlara bağlayan Ardahan'ın CHP'li Belediyesinin konu hakkında attığı mesaj şöyle;

ONEMLI DUYURU..

Ardahan su şebeke hattı ana kaynağımızda yaşanan azalma nedeniyle depolarımıza az su gelmektedir.

Yeni kaynak arayışlarımız ve SONDAJ çalışmalarımız, uzmanların görüşleri doğrultusunda 2 hafta kadar sürecektir. Bu sure zarfında, tamamen susuz kalmamak için HAYATI ÖNEM taşıyan ihtiyaçların dışında lütfen SEBEKE SUYU kullanmayalım. Musluklarımızı kapatırsak susuz kalmayacağız.

Faruk DEMIR Ardahan Belediye Başkanı

İtfaiye devrildi..

Oltu Orman İşletme Personeli Köşk Ormanlarında Kaza Geçirdi.
Haber:Talip Şahin Şirin
Erzurum Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Oltu Orman İşletme Müdürlüğü yangın ekibinde görevli personel Göle sınırında köşk ormanlarında yangına müdahale etmek için giderken kaza geçirdi.
Oltu Orman İşletmesi personelleri Murat Polat, Zübeyir Yarar, Uğur Bakır, Binali Ayda ve Şerafettin Tan, Şenkaya ilçesi Köşk Mahallesi’nde orman işletmeye ait itfaiye aracıyla yangına müdahale etmek için giderken şarampole yuvarlandı.
Kaza sonrası araçta bulunan 5 kişi de yaralanırken, yaralılar Göle Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.
Kazazedelerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

KOMŞU SERMAYESİ YİYENLER!..
 

"Taşı, toprağı altın" denilerek göç edilen İstanbul'un yıllar önce gelip önce varoşlarında, sonra ağırdan da olsa çarşı merkezlerine yerleşen insanların bu gurbet ellerinde kaybolmamak adına, gelenek ve kültürlerini unutmamak için birbirlerine kenetlenip sarılarak kurdukları zorunlu komşuluk ilişkileri ile geldikleri yerlerde kuramadıkları birlikteliği de adeta mecburiyetten sağlamış gibi göründüler.

Önce gecekondularının pencere, kapısını ve tuğlasını sağlamak, ardından başlarını koyabildikleri derme çatma bu gecekondularından sonra da cenaze ve düğünlerde bir araya gelip, başlattıkları selamlaşmayı siyasallaştırarak güç aramaya başladılar.
Ve bu güç sonucu önce dernekler kurdular, ardından bu derneklerden oluşan federasyonlar kurarak birlikteliklerini resmileştirip, sık, sık bir araya geldikleri toplantılarla kendilerini hissettirmeye başladılar.
Ve en son başta benim de başkanlığını yaptığım STK’lardan olan ARDAFED, yani Ardahan Dernekler Federasyonunun çalışmalarının hissedildiği bir süreç başlamış ve o süre içinde “Güçlü Bir Ardahan Lobisi” parolası ile yol alanlar 16 milyonluk nüfuslu, ülkenin en büyük metropolü olan İstanbul'un 39 ilçesinden, 3  ilçesinde Ardahanlı olanların belediye başkanı olmasına katkı sunmuş, bu yetmemiş yine bir çok Ardahanlının yaşadığı Kocaeli iline bağlı Dilovası'nda da yine bir Ardahanlının belediye başkanı olmasına büyük katkı sunmuşlardır.
Bunların öncesinde Kocaeli'nin Darıca ilçesinde, Bursa'nın Gemlik ilçelerinde de yerel yöneticiler, meclis üyeleri muhtarların seçilmesinin yanında, batı kentlerinde, üçü kadın olmak üzere, İstanbul ve İzmir'de toplam 5 Ardahanlı milletvekilinin seçilmesine katkı sunan Ardahanlı komşuların oluşturduğu bu büyük sermayenin bugünlerde adeta hızla ve hunharca tüketilmesinin üzüntüsünü yaşamaktayız.


Çünkü ARDAFED'in başını çektiği ve KAI; KAISİAD ve diğer irili, ufaklı diasporaları ellerinin tersi ile iten ve Karslıların gölgesinden kurtardıkları Ardahanlıların tarihlerinde ilk kez belediye başkanı, milletvekili , meclis üyeleri, muhtarlar seçilmesine katkı sunan Ardahanlılar seçtiklerinden beklediklerini alamadıkları gibi seçilen Ardahanlıların seçildikten sonra Ardahan'ın adı gibi Ardahanlıları unutmuş, koltuk sevdası ile kendi çevreleri dışında kimseye hayrı olmayanlar kervanına katılmış, seçimler öncesi kapılarını eşeledikleri Ardahanlılara yarın ellerinden alınacak makamların kapılarını kapatmışlardır...
Yani yarın bir Ardahanlı “Bende adayım, hemşerilerimi temsil edeceğim” derse birilerinin “Haydi oradan, dün seçilenler ne yaptı ki şimdiki ne yapacak?” diyecek ve Ardahanlıların oluşturdukları hemşeri komşuluğu sermeyesinin bittiğini ve en az 50 yıl geriye atıldığını anlamak için önce muhtarların olduğu mahallelere Şişli'ye, ardından Bakırköy'e, sonra Esenyurt'a, belediye meclislerinin yanında, Ankara meclise gitmeniz yeterli olacak.
Çünkü buralarda göreceğiniz tek şeyin Ardahan ve Ardahanlıların her geçen gün umutlarını kaybedip, zayıflarken birilerinin hemşeri sermayesi yemekten oturdukları koltuklara sığamadıklarını görerek, çok ama çok üzüleceksiniz...

REKLAMLARINIZ BİZDE SİTEMİZ DE, TEMPO TV DE, GAZETE/DERGİLERİMİZ

VE SANAL ORTAMLARIMIZ DA YAYINLANIR..

ki...

arşiv haber 10/04/2015 tarihli haber
Doğu Kent’in Temeli Atılıyor..
Ardahan Göleli iki iş adamının kurduğu EZ-EKİZ İNŞAT FİRMASI Ardahan’da ki 2. Projesini gerçekleştirmek için hazırlıklarını tamamladı.

Daha önce aynı bölgede modern bir bina daha yapıp, tümünü kısa sürede satan güvenilir firma EZ- EKİZ İNŞAAT şimdi 2. projesine imza atmaya hazırlanıyor.
DOĞU KENT adlı 2. projesini gerçekleştirmek için önümüzde ki günlerde temel atmaya hazırlanan EZ EKİZ İNŞAAT’ın Ardahan Lise Yolunda yapacağı 2. etap konutları şimdiden en uygun fiyatlarla satışa çıkardı.
Adem Ekiz ve Halis İlyasoğlu’nun başında bulunduğu EZ EKİZ İNŞAAT’ın Ardahan’da yapacağı DOĞU KENT isimli 2. Etap Projesinin için de 5 adet bahçeli dublex daire de bulunacak.
Brüt 175 m2 ile 200 M2 arasında olacak daireler inişaa edecek olan EZ EKİZ İNŞAATypacağı yeni daireleri uygun fiyatlarla satışa sundu.
Asansörlü, Özel Ses ve Isı Yalıtımlı, Otoparklı ve Güvenlik Sistemleri ile donaltılmış olan dairlerden almak için 0532 661 45 98 ve 0532 66142 65nolu telefonlarına başvurabilirsiniz.
Kaynak: ardahan haber

Editör: haber ardahan

Bu haber 5711 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI