Reklam
Bugun...


Jandarma Uzman Esrarla Yakalandı!
1 uzman çavuşun otomobilinde yapılan aramada 145 gram esrar ele geçirildi. Uzman çavuşla birlikte 5 kişi gözaltına alındı.

Jandarma Uzman Esrarla Yakalandı!

ERZURUM'un Oltu ilçesinde 1 uzman çavuşun otomobilinde yapılan aramada 145 gram esrar ele geçirildi. Uzman çavuşla birlikte 5 kişi gözaltına alındı.
Ardahan'ın Göle ilçesindeki Jandarma Asayiş Komutanlığı'nda görevli Uzman Çavuş Y.E.Y.'nin kullandığı otomobil dün gece Oltu İlçe Jandarma ekipleri tarafından Subatik yol ayrımında durduruldu. Oltu nüfusuna kayıtlı olan Uzman Çavuş Y.'nin aracında yapılan incelemede, tavan döşemesinde 'zula' tabir edilen bölgede paketler içerisinde 145 gr esrar maddesi ele geçirildi.
Olayla ilgili Uzman Çavuş Y.E.Y. ile birlikte otomobilde bulunan A.K., M.Y, S.D. ve O.Ö.gözaltına alındı. Şüpheliler, ifadelerinin tamamlanması ardından bugün adliyeye sevk edildi.

İnternet yasaklanırsa
AKP ve Erdoğan kayıp eder!..
  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com
Tepki almaya devam eden KHK ile demokrasiye darbe vuran kararlar aldığı ileri sürülen ve bunları eleştirenleri dövmeye devam eden Cumhurbaşkanı/Başkan Recep Tayyip Erdoğan son yurt dışı gezisinde dönüşünde İnternetin çok tehlikeli bir hale girdiğini ve bunun için gerekli tedbirlerin alınacağını işaret etti..
Yani Erdoğan'ın internetten bir hayli rahatsız olduğunu ve bu yönde gerekli tedbirlerin alınması için emir verdiğini anladığımız bu açıklamalara baktığımızda; 2019 Yerel ve Genel Seçimleri öncesi internetinde içinde olduğu bir çok özgürlüğün ve antidemokratik uygulamalara devam edilecek gibi..
Peki bu tür uygulamalarla 15 Yıldan fazladır iktidar da bulunan Erdoğan ve başında bulunduğu yönetim anlayışı puan mı alıyor yoksa puan mı kayıp ediyor?
Bu duruma baktığımıza da yıllardır o çok istenen ve karşılığında bir çok bedel ödenen tam bir demokrasinin uygulanmadığını zaten biliyoıruz diyenlerimiz olabilir..
Ancak demokrasinin kör/topal uygulanmasına karşın bundan faydalanıp, iktidara gelenlerin başında gelen Erdoğan'ın başında bulunduğu AK Parti'nin ilk yıllarına baktığımızda demokrasiyi olmazsada demokratlıktan yana göründüğü için iktidara geldiğini görüyoruz..
Ardından her iktidar döneminde hafta 50-60 terorist öldürüldüğü haberleriyle hala devam eden >Kürt sorununa barışcıl olmazsa da uzlaşıcı gibi baktığını ima edip, Kürtlerin ve demokratların desteğini arkasına alıp, tam yerleşik iktidar için yoluna devam eden bir AKP görülüyor..
Sonra bir zamanlar ortak oldukları Feto'nun darbe kalkışması ile şoke olan ama yine demokrasi yanlıları ve darbelerden en çok çeken biz Kürtlerin tanklara karşı duruşunu kirli havuzun paraları ile beslenen medyanın imkanlarıyla da kendilerine mal edip,bir dönemi daha kurtaran ve iktidarlarının ömrünü uzatan Cumhurbaşkanı/Başkan Erdoğan bu yaşananlarla güçlendikçe o baştan savunduğu demokratlığı unutup, her şeyden kıl kapan bir bakışla demokrasiye yeni engeller getirme hevesine düştü..
Ve çocukları mana edip, internetin önüne yeni engeller getirme içine girdiğini görmekteyiz..
Çünkü 7 Haziran'da iktidar olan HDP'nin çok oy almasını hazmedemeyip, 1 Kasım'da yeniletdiği seçimlerinde ve sonrasında bir çok defa engellediği internetin ve özgür medyanın hatalarının görülmesini hesapladığını düşünüyor..
Ancak bunun yanlış olduğunu internet ve basın özgürlüğünün AKP'nin de zaman zaman arzuladığı muhalefetin oluşmasına engel olduğunu göremiyor AKP ve onun başında bulunan Cumhurbaşkanı/Başkan Erdoğan..
Evet iddia ediyorum..
İnternet İran'da ki gibi, Çin'de yada Kuzey Kore'de engellenmesi halinde o çok aranan ama bir türlü bir araya gelmeyi beceremeyen muhalefen cadde ve sokaklara dökülür derim..
Nasıl yani diye soracak olanlara da cevabı vermek gerekirse eğer; Bugüne bakmak yeter ve artar bile..
Yani Cumhurbaşkanı/Başkan Erdoğan'ın iktidarlarının ömrünün uzatanın aslında internet özgürlüğü olduğunu anlatmak istediğimi anlayın artık..
Çünkü internette iktidara iki laf söyleyip, iktidar karşısı gazlarını gideren bir muhalefetin olduğu, internette başını kaldırıp, yaşananlara, gerçeklere bakılmayan ülkede interneti kapatmak, engellemek en büyük zararı iktidara vereceği bilinmelidir..
Bu nedenle ben Erdoğan'ın yerinde olsam değil engellemeyi düşündüğüm internetin önünde ki tüm engelleri kaldırır ve yasaklanan imkanları da sunarım..
Çünkü aslında muhalefeti afyonlayan, esrar gibi kafa yaptıran internet oldukça AKP iktidarı devam eder, Erdoğan'da o zaman tüm yetkilerle donatılmış başkan olduğu bir ülkenin başkanı olmaya devam eder..
Ya sizce?..

POLİSLE DEĞİL, BİRBİRLERİYLE KAVGA ETTİLER!

BUGÜN 1 MAYIS ALANLARA

Bugün, 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı.. 

Bugün işçi ve emekçiler tarafından dünya çapında kutlanan, birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü..

DSP’den 1 Mayıs Mesajı

*01/05/2015 Tarhli Haber

Bugün, 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı.. 
Bugün işçi ve emekçiler tarafından dünya çapında kutlanan, birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü..
1 Mayıs öncesi alanlara inmeye hazırlanan işçilerden Ardahan Belediyesi işçileri bir birleri il kavga ettiler.
Alınan bilgilere göre Ardahan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünde çalışan bir grup işçi dinlenmek için toplandıkları Ardahan Belediyesi binası altında otururlarken bir işçi rahatsızlanarak bayıldı.
Ambulansın çağrıldığı ve rahatsızlanan işçinin Ambulansa bindirildiği sıra da bilinmeyen bir nedenle iki işçi tartışınca kavga çıktı.
Çıkan kavgaya diğer işçiler de karışınca kava büyüdü. Polis gelmeden diğer işçilerin araya girmesiyle kavga dona erdi.

**Ardahan'da da önlem..

Öte yandan başta İstanbul Taksim de olmak üzere bir çok yerde yasaklanan 1 Mayıs dolaysıyla alınan önlemlerin biri de Ardahan'da alındı.
Dünden itibaren olağanüstü önlem alan Ardahan İl Emniyet Müdürlüğü 1 Mayıs'ın yapılacağı alanın etrafında büyük önlem aldığı görüldü.

**DSP’den 1 Mayıs Mesajı

DSP Milletvekili adayı Ömer Türkoğlu, "İnsan onuruna yaraşır bir yaşam sürülmesi, eşit haklara sahip olunması, emeğe hak ettiği değerin verilmesi en önemli insan hakkıdır"

DSP Milletvekili adayı Ömer Türkoğlu, "İnsan onuruna yaraşır bir yaşam sürülmesi, eşit haklara sahip olunması, emeğe hak ettiği değerin verilmesi en önemli insan hakkıdır" diyen Türkoğlu, şöyle devam etti:

"İnsan hakları bakımından gelişmiş pek çok ülkede olduğu gibi ülkemizde de çalışanların haklarını alabilmesi, sendikal örgütlenmesinin önünün açılması, hakların devlet güvencesi altında olabilmesi, emeğe saygı bakımından büyük önem taşımaktadır. 
En önemli değer emektir ve hangi iktidar iş başında olursa olsun emeğe saygı duymak, onun karşılığını vermek zorundadır. 
Emekçilerin en vazgeçilmez hakkı olan kıdem tazminatı hakkının korunması, sendikal örgütlenmenin önündeki görünen ve görünmeyen engellerin kaldırılması, güvencesiz, kuralsız çalışma yöntemlerinden vazgeçilmesi, emekçilerle bizim savunduğumuz önemli değerlerdir. 

Ülkemizde çalışanların hakları için verilmiş mücadeleden doğan bir parti olarak, daima emekçilerin yanında olduğumuzu bildiriyor, tüm emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyor, haksızlıkların, adaletsizliklerin, sömürünün olmadığı, çalışanların haklarını alabildiği, insanca yaşayabildiği bir dünya diliyorum” dedi.

 

Ardahan DSP Milletvekili Adayı 
 

Ömer Türkoğlu

 

 
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 2297 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI