Reklam
Bugun...


İtfaiyesi olmayan köylerde yine yangın!..
Ardahan Valiliği ve ilçe kaymakamlıklarına bağlı, 5 yıldır Genel Sekreteri olmayan, Köylere Hizmet Götürme Birliği'nin de yönetiminde olduğu Ardahan Genel Sekreterlik bünyesinde bulunan köylerde art arda çıkan yangılar da tonlarca ot kül olmaya devam ediyor. Son olarak Ardahan'ın Çıldır İlçesine bağlı bulunan Eşmepınar (Purut) köyünde Özden Topkaya ait ot yığınında .çıkan yangında yaklaşık 25-30 ton ot daha yandı.

İtfaiyesi olmayan köylerde yine yangın!..

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz ile Gazeteci Özlem Şeyma YHılmaz'ın birlikte hazırlayıp, her pazar günleri saat: 14.00'da TEMPO TV'de Sundukları Canlı Yayın Programı

Her Pazar günü saat:14.00'da 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..
MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 
BAĞDAT'TA BÜYÜK YANGIN!..
arşif haber 11/08/2022 tarihli haber/yorum
Ardahan'da akşam saatlerinden çıkan yangın korkuttu. Ovapınar (Bapdat) köyünde Metin Aşık'a ait bir evde soba bacasından çıkan kıvılcımlar sonucu çıkan yangında evde maddi hasar meydana geldi. Olay yerine çağrılan Ardahan itfaiye ekipleri tarafından yangına müdahale edildi. Yangında sevindirici haber ise can kaybı yaşanmaması oldu.
Resmi Başkanı Gayri Başkanı Olan
Takım SERHAT ARDAHAN SPOR!.
arşiv haber 07/08/2022 tarihli haber
Vali bey hele sor kulübün başkanı kim? İktidar partisi İl Teşkilatının seçimler öncesi yeni bir ekiple çalışmak istediğini açıkladığı ve bu yönde çıkacak kararnameyi beklediği Ardahan’da vali başkanı başkası, başkan benim diyen takımın başarılı olacağını söyleyip, topa vurdu.
Başında bulunduğu kentin spor kulübünün başkanının kim olduğunu bilmeyen ve kendisini başkan diye ilan eden bir türkücüyü makamında kabul eden Ardahan Valisi hala kongresini yapmayan ve başkanı başkası olan şehrin takımının başarılı olacağını söylemesi başta spor severleri olmak üzere tüm Ardahanlıları şoke etti.
Bünyesinde bulunan İl Dernekler Müdürlüğüne sorup, takımın başkanının kim olduğunu öğrenmeyen ve kongresiz, korsanca kendisini başkan ilan eden türkücü birini makamına başkan diye kabul eden valinin son olarak sahaya gidip, resmi başkanı başkası, antrenörü ve futbolcularının kimle anlaştığı anlaşılmayan takımla sahaya çıktı.
TEMASTA OLANLAR DİKKAT!!!
SERHAT ARDAHANSPOR AĞIR
COVİT'E YAKALANDI!..
arşiv haber 29/06/2022 tarihi haberler/yorumlar
ARDAHAN'DA BİR ÇOK KİŞİYLE TEMASTAYDI!.. REKTÖRÜN ABİSİ ÖLDÜ.. Yeniden artışa geçtiği belirlenen Corona bu kez Ardahan'dan İstanbul'a geldi.. Daha öncede yakalandığı Corona rahatsızlığına yeniden yakalanan Serhat Ardahan Spor Kulübünün başkanı durumu bir hayli ciddi olduğu öğrenildi.

Alınan bilgilere göre geçtiğimiz gün Ardahan'da Ardahan Valisinin aralarına olduğu bir dizi ziyaretler gerçekleştiren Serhat Ardahan Spor 'un başkanı Aykut Karagöz'ün döndüğü İstanbul'da yeniden Coronaya yakalandığı ve yatağa düştüğü öğrenilirken, başkanla yakın temasta olanları süratle Covit tesit yapmaları istendi.

Corona Virüs Uyarısı: Yeni Bir Dalga Kapıda
Uğur Şahin, "Yeni bir dalga kapıda, sonbaharda yeniden maske takmaya başlayabiliriz" uyarısında da bulundu.
"İnsanlığa Üstün Hizmet Ödülü"ne layık görülen bilim insanları Prof. Dr. Uğur Şahin ve Prof. Dr. Özlem Türeci İstanbul'daydı.
UĞUR ŞAHİN: YENİ BİR DALGA KAPIDA Corona virüs salgınıyla ilgili soruları yanıtlayan Uğur Şahin, "2020'de bana sorulduğunda, 'Bu virüs en az 10 yıl bizimle olur.' demiştim. Buna alışmak zorundayız. Buna karşı yapacağımız iki yol var. Bir tanesi aşıları benimsemek. Şu anda Omicron aşısına yakın frekansta olan aşılar geliştiriyoruz. Yeni aşının onayını önümüzdeki sonbahar-kış gibi almaya çalışacağız. İkincisi yeni normal olarak bunu kabul etmek zorundayız" dedi.
Yaz sonunda yeniden maskelerin takmaya başlanabileceğini söyleyen Şahin, "Çok olaylı geçmeyecek bir sonbahar ve kışın bizi beklediğini söyleyebilirim. Ama şunu da belirtmek lazım ki yeni bir dalga da kapıda ve bu dalganın zararsız olacağına dair elimizde bir garanti yok o yüzden hazırlıklı olmakta yarar var" sözleriyle uyarıda bulundu.

REKTÖRÜN ABİSİ HAYATA GÖZ YUMDU..

Öte yandan Ardahan Üniveristesi Rektörünün abisinin hayata göz yumduğu öğrenidldi.

Ardahan Valisi Hüseyin Öner, Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber'in abisi İbrahim Biber'in cenaze merasimine katıldı.

Vali, cenaze namazının kılınmasının ardından Rektör Biber ve aile fertlerine başsağlığı diledi.

Uluslararası Umudu Yitirmek..

20 yıldan fazladır iktidarda bulunan parti ve ortağını ya da yeni bir masa ile oluşacak ortaklarıyla yeniden iktidar olabileceği tezimi güçlendiren en son gelişme, İspanya Madrid'de yapılan ve Rusya"nın yeniden düşman ilan edildiği Birleşmiş Milletler toplantısında yapılan görüşmelerden anlıyoruz.
Ve bu görüşmelerde görülen diğer önemli bir konu da halkın, seçmenin hatta taraftarlarının olduğu gibi dünyaya yön verenlerin ülkenin mevcut muhalefetinden iç seçmen gibi umudunu yitirmesidir. 
Çünkü mevcut iktidarı yenip, yerine geçecek diye umut bağlanan muhalefetin orataya koyduğu siyasetle kamuoyunda yarattığı olumsuzluk,  umutsuzluğudur, uluslararası umudu yitirmek..

Bunun diğer bir açık örneği de seçilmeden önce gözden çıkardığı mevcut iktidarla seçildikten sonra da selamlaşmayan mevcut Amerika başkanını iktidarın başıyla oturduğu masada zorunlu gülümsemesinden  anlayabiliriz..
Çünkü o da 2023'e hazırlanan Türkiye muhalefetinden umudunu kesip, şartlarını İsveç ile Finlandya"yı BM'ye üyeliğe kabul ettirdiği mevcutla yol alınabileceğini kendi ülkesi ve çevresi hayrına yani Üsküdar'ı olmazsa da Rusya'yı, Suriye'yi geçene kadar katlanılmak zorunda olduğunu ima etmiştir.

arşiv haber 12/08/2020 tarihli haberler/yorum
ARDAHANLI ŞUBE MÜDÜRÜ CORONADAN ÖLDÜ!
Ardahan Merkeze bağlı Çağlayık (Erdemel) köylü Ardahanlı Ahmet Yılmaz'ın Belediye Başkan Yardımcılığı yaptığı İstanbul Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Şit yakalandıoüı Covit-19 virüsü dolaysıyla hayata göz yumdu.
Alınan bilgilere göre evli ve 2 çocuk babası Şit'in eşinden aldığı virüs dolaysıyla 10 gün önce aniden rahatsızlanıp, hayata göz yumduğu öğrenilirken eşinin durumunun iyi olduğu bilgisi alındı. 
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Corona virüsü (koronavirüs) için gelişmeleri açıkladı. Türkiye'de son 24 saatte 1212 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 18 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 244 bin 392, can kaybı 5 bin 891 oldu.

KORONAVİRÜSTE SON DURUM

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Twitter hesabından paylaştığı tabloya göre; son 24 saatte 62 bin 219 test yapıldı, 1193 kişide daha koronavirus tespit edildi.

Virüs nedeniyle 14 kişi hayatınıkaybederken, 1211 kişi de iyileşti. Dünkü verilerle, toplam test sayısı 5 milyon 326 bin 35, toplam hasta sayısı 241 bin 997, toplam vefat sayısı 5 bin 858, hastalarda zatürre oranı yüzde 8,2, ağır hasta sayısı 603, toplam iyileşen hasta sayısı 224 bin 970 oldu.

BAKAN KOCA'DAN DEĞERLENDİRME

Bakan Koca verilere ilişkin, "Test sayımız salgın boyunca en yüksek olduğu seviyeye yakın. 60 yaş ve üzeri aktif hastaların toplam hasta içindeki oranı, ülke geneline bakıldığında, yüzde 20-25 aralığında seyrediyor. Gümüşhane ve Uşak, yüzde 35 ile bu açıdan en yüksek orana sahip" değerlendirmesinde bulundu.

DEĞİŞTİRİLEMEYEN GÜNDEM!
Yeşil Liste, Gri Liste derken sanırım kırmızı liste denen, listedekilerden Cemil Bayık'ın da öldürüldüğü iddiasının sanal ortamda paylaşılması ardından, İçişler Bakanı bu yönde sorulan sorulara verdiği cevapta 'Dünyaya tavsiyemiz Türkiye'yi izlemeye devam etsinler' demiş..
Bundan öncede İnce'nin yeni parti kuracağı, ondan öncede Ayasofya, hala devam eden pandemi paniği, son olarak sanki gerçek iktidar ya da YSK Başkanıymış gibi onun diyeceği ile seçim olacak gibi bakılan Bahçeli'nin erken seçim tartışmaları ile ilgili en son açıklaması gibi gerçek gündemi değiştirme çabaları bir türlü sonuç vermiyor.
Çünkü gerçek gündemin ekonomi ve Covid-19 mana edilerek beklenenlerin bir türlü yerine gelmemesine karşı yaşanan toplumsal muhalefettir.
İktidarının da, muhalefetinin de ülkenin gerçek gündemini unutturmak için başta sanal ortamı olmak üzere kendilerine yakın medya ve basın aracılığı ile oluşturmaya çalıştığı sanal gündemin ülkenin yani toplumun gerçek gündemi ile alakalı olmadığı için bir mum gibi yanıp, kısa bir sürede söndüğünü görürken bununla birlikte kapanan onca iş yeri dolaysıyla işsiz kalan birçok ocakta sönmekte...
Daha okulları açacak cesareti bulmayan ve insanoğlu için çok önemli olan bir yılı boş geçirmek gibi birçok önemli sorunun gün geçtikçe arttığı, doların uçup gittiği şu günlerde Akdeniz'den sonra Ege'de ısıtılmak istenen suyun yani soğuyan sorunlarında bir iki gemi ile, helikopter hatta balıkçı teknesi ile kaynatma çabalarının da sonuç vermediğini görmek isteyenlerin asıl derdinin iktidarlarını ve bulundukları makam koltuklarını korumaktan öte bir şey olmadığı da diğer bir gerçektir.
Kısacası ne yapılırsa yapılsın bu ülkenin gerçek gündemi başta troller olmak üzere sanal ortam, havuz medyası, muhalefet tayfası ne yapsa değişmiyor. Nokta...
ARDAHAN'DA COVİT DEĞİL,
MEMUR SIKINTISI!..
arşiv haerler 09/07/2020 tarihli haber/yorumlar
**LÜTFEN 1 TIK İLE KANALIMIZA ABONE OLUN.. Bu Haberimizi YouTybe ArdahanTV kanalımızda görüntülü olarak izleyebilirsiniz..
Başta Gazeteci Fakir Yılmaz olmak üzere kiminin basit bir gripal olay olduğunu, kiminin ise çok tehlikeli bir virüs olduğunu öne sürdüğü, önlemlerin alınmasına devam edilmesi gerektiğini belirttiği Covit-19 paniğinin devam ettiği şu günlerde Ardahan'da başta emekli ve yaşlılara olmak üzere evde maaş ödeme ve hizmet verilmesi olmayınca Ardahanlı yaşlılar hastalık, virüs demeden maaşlarını almak için memur sıkıntısının yaşandığı bilinen ve Covit-19 mana edip, hizmet vermesi gereken memur sıkıntısını saklamaya çalışan Ardahan PTT'si önünde izdiham yarattılar.
Dünyanın başına bela olan, Sosyal hayatı sanallaştırılan Coronavirüs iddiaları ile ilgili Sağlık Bakanı dışında kimsenin resmi bir açıklama yapmadığı bu nedenle de her dakika yayılan dedikodularla artış gösterdiği ileri sürülen Covit-19 paniği ardından Ardahan’da görünen manzaranın aslının memur sıkıntısı dolayısıyla olduğu ileri sürülmekte.
Başta yenilenip, dev bir bina haline getirilen ama yıllardır memur sıkıntısı yaşayan Ardahan PTT'sinin de olmak üzere doktor ve gerekli tıbbı cihazların olmaması nedeniyle tırnağı kanayanın çevre illerde bulunan hastanelere sevk edildiği bilinen Ardahan Devlet Hastanesi gibi bir çok kurumda yaşanan bu sorunun Covit-19 bahane edilerek unutulduğuna dikkat çekilirken maaşların dağıtılması, emekli ve yaşlılara evlerde hizmette unutuldu.
Alınan formalite önlemlerin yüzünden polisiye önlemlerin bile etkili olmadığı görünen manzaraların yaşandığı ülke ve Ardahan'da maske zorunluluğunun ceza yememek için olduğu, sosyal mesafenin ise paradan sonra geldiği dikkat çekilirken asıl sorunun geçici önlemlerle değil, gerçek önlemlerle olacağına dikkat çekilmekte.
**YENİ BİR ÖNLEM GENELGESİ..
Öte yandan Covid-19 salgınının yayılmasını önlemek amacıyla İçişleri Bakanlığı 81 il Valiliğine yeni genelge gönderdi. Genelgeye göre düğünler ve asker uğurlamalarına yeni kurallar getirildi.
Kurallara uymayanlara büyük cezai işlemler uygulanacak..
Bakanlığın kritik genelgesine göre Covid-19´un hızlı yayılmasını önlemek amacıyla düğünler artık tek günde yapılacak.
Düğün sahipleri, Jandarma ve Emniyete dilekçe vererek taahhütte bulunacak. Kolluk birimlerinden izin alamayanlar düğün yapamayacak.
Düğünler, gün içerisinde saat:10.00´da başlayacak, gece 11.00´de sona erecek. Düğünler, görevlendirilecek kolluk birimlerince sürekli olarak denetlenecek, sosyal mesafe ve maske kuralına uymayan düğün sahiplerine ve kurala uymayan davetlilere 900 lira ceza uygulanacak. Öte yandan, Ardahan´da dışarıdan gelen vatandaşlardan kaynaklı Covid-19´un yayılması sebebiyle Tepeler köyü karantinaya alındı. Daha önce de Göle İlçesine bağlı Demirkapı köyü de alınmıştı. Kentte pozitif vaka sayısı 200´ü aştığı öne sürülürken, yaklaşık 70 kişinin tedavisinin devam ettiği ve dün bir kişinin daha Covid-19´dan hayatını kaybettiği iddia edildi.
ARDAHAN PTT
POLİS BARİYERLERİ İLE
ABLUKAYA ALINDI!
arşiv haber 31/03/2020 tarihli haber/yorum
Corona Virüsü önlemlerinin her geçen gün can sıkmaya başladığı şu günlerde enfeksiyonlardan korunabilmek için başta sağlık alanında olmak üzere sıkça kullanılmaya başlanan ve insan dokularıyla temas eden tüm araç ve gereçlerin mikroplardan arındırılmasına çalışıldığı şu günlerde her tarafta sıkça görülen dezenfeksiyon ve sterilizasyon işlemlerinin yanı sıra polisiye önlemlerde alınıyor.
Ardahan Merkeze bağlı Değirmenli köylü Niyazı Kaya isimli bir vatandaşın yanı sıra Alagöz köyünde, Damal'dan bazı insanların virüs şüphesi ile karantina alındığı yönünde gayri resmi haberlerin mahalle dedikoduları ile gün geçtikçe büyüdüğü şu günlerde Ardahan'da ki resmi kurumlar da adeta ablukaya alınmaya devam ediyor.
Ay başının gelmesi ve yaşlıların yanı sıra emekliler ve çeşitli adlar altına verilen destekleri almak için başta PTT'ye olmak üzere bankalara yönelik yaşanan yoğunluğun önüne geçme amacıyla Ardahan PTT'sinin etrafı da polis bariyerleri ile adeta karantinaya alınmış durumda.
Kent merkezinde yapılan dezenfekte çalışmalarının sürdüğü, vatandaşın maskelerle önlem aldığı şu günlere etkisini gösteren Nisan yağmurları da katla birlikte kent genelini yıkadığı gözlenen Ardahan'da şu ana kadar ciddi bir vaka ortaya çıkmazken Ardahan'ın sınır illeri olan Kars ve Artvin'de yaşanan vakıaların vatandaşı tedirgin ettiği görülürken sağlık sorunu olan bu durum karşısında ortada olması gereken İl Sağlık Müdürlüğü başta olmak üzere diğer tüm yetkilerin Ankara merkezli yasaklar dolaysıyla susup, konu hakkında kamuoyunu bilgilendirmeleri yaşanan panik ve dedikoduları daha da arttırdığı da görülmektedir.
Yazıma başlamadan önce bir anımı sizinle paylaşmak isterim: 
Ki ; bu anım da yine yazdığım ve mahkemelik olduğum unutmadığım ve hala güldüğüm bir yazımdır.
Evet, o günlerde bugünkü panik gibi o gün de iç çatışmalar bir hayli yoğun ve gergindi..
Bugün,'Ha bitti, az kaldı' denen ama buna da inanmadığım gibi o dönem PKK, Askeri ve Kamusal alanlara  bomba yüklü araçlarla saldırılar düzenliyordu. O günlerde de bugün ki gibi kamu ve askeri alanların önleri, girişleri bariyerlerle kapatılarak, önlemler alınıyordu.
Ve zamanın Tugay Komutanı bugünküler gibi yine de içeri kapanmamış, çarşıda gezerdi.. Ama etrafında dört, bilemediniz on tam donanımlı, silahlı askerle birlikle geziyordu..
Yani baba rolünde olan büyüğümüz bile korktuğunu ima ederken, bizim de bugünkü gibi korkmamıza neden oluyordu..
Ama yine o günlerde bunun tam tersi aynı komutanın eşi dikkatimi çekmiş ve  'Yenge senden cesur komutanım' başlığı ile o günkü yazıma konu olmuştu..
Yürekli, halk sever, toplum içinde olmaya özen gösteren komutanın sevgili güzel eşi sabahları kalkar, eşinin korumalarla gezdiği çarşı da aslanlar gibi tek başına hemde yaya yürür, erken açan esnaflarla selamlaşır, sabah siftahını yaparak gününe başlardı. Çarşı da gördüğü bizim mutruf dediğimiz ama bizlerden farkı olmayan arkadaşlarını alıp askeri kuaföre götürür, bakımlarını yaptırırdı. Bende bu durumu “Yenge Senden Cesur Komutanım” başlığı ile yazıya dökmüş, aşağı da bugünü anlatmaya çalıştığım dünü özetleyerek toplum liderlerinin ve ordu komutanlarının durumunu anlatmaya çalışmış ama komutanla mahkemelik olmuştum..
Davanın konusu da, “Devlet Memurunu Aşağılamak” idi! 
Gerçi o dönemin hakimi beni anlayıp , gülümseyerek beraat ettirmişti ya!
Şimdi umarım davalık olmayacağım bugün ki yazıma gelelim ; 
Olağanüstü bir durumun yaşatıldığı, yaşandığı şu  günlerde medya ve internet aracılığıyla pompalanmaya devam eden korkunun ne kadar süreceği ve bu korkunun ne getirip, ne götüreceğini düşündüğümüz şu günlerde benim hala ısrarla bu yaşatılan durumun çok önemsenmediğini ve gün geçtikçe virüsün yayılarak can kaybının büyüdüğü derecesine ulaştığı yönünde ki ısrarım sürmektedir. 
Benim gibi bu duruma tepki gösterenlerde yok değil..
Çünkü kuyuya atılan bir taşın bulandırdığı suyun gün geçtikçe bizleri zifiri karanlık bir atmosferin içine soktuğu şu günlerde toplum lideri, ordu komutanı olmanın sorumluluğunun ne olduğunu da masaya yatırıp, sorgulamak gerekmez mi?.
Bilmem ama bugünkü lider, hatta komutanların evden çıkmadığı şu günler de yaşanan, yaşatılmak istenen atmosferi kırmak için ne yaptıkları tartılışılır.
Geçmişteki liderler ve komutanların yapmış olduklarına bakarak bugünü değerlendirme şansını birlikte yakalayabiliriz.
Geçmişe bakmadan önce kendimizi  aile reisi, annesi olarak değerlendirirsek  anlatmak istediğimi biraz daha iyi anlarız diye düşünüyorum..
Çünkü bugünlerde eve kapanıp, bizi yönetmeye çalışanların bir süre ekranlarda göremediğimiz Başkan bugünlerde ekranlardan sürekli insanlara ,'evde kalın, dışarı çıkmayın' der oldu. 
Toplum liderleri ve ordu komutanları sizlerde birer aile üyeleri olarak kendi ailelerinizle empati yapın derim.. 
Şimdi gelelim toplum liderliğine ve ordu komutanlığına..
Hey sen evinde kaç kişi var ve bunlar sen oldukça 'Dünya gelse bizi yıkamaz' demiyor mu?!
Bilemiyorum ama tüm ailelerde anne, baba nasıl davranırsa diğer  aile bireyleri de öyle  davranış sergileyip, o psikoloji ile hayata devam etmez mi?
Kapısı bir tekme ile açılacak olan kapatıldığınız eve 'virüs girmez' derken o evde anne ve baba varsa kendinizi güvende saymıyor musunuz?
Tabi ki evet..
Çünkü baba evdeyse güvendesiniz, anne yanınızdaysa rahatsınız..
Ve dünyanın en korunaklı evi sizin eviniz değil mi?
Şimdi gelelim geçmişe Peygamberimizden başlayarak, aklınıza gelen tüm liderlere, Mustafa Kemal’e ve bugüne toplum lideri ve ordu komutanlarına..
Bütün Orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi işgal edilmiş olabilir. Silah yok, yiyecek yok ve düşman çok güçlü..
O zaman toplum lideri ve ordu komutanları eve mi kapanmıştılar?!.
Sarıkamış dağlarına 90 bin askeri süren o ordu komutanına inananlar bilmiyorlar mıydı, o karlı dağlar aşılsaydı zafer gelecekti, ölüm değil, mutluluklar yaşanacaktı..
Yunan yetmez bugünkü tüm kapitalistler bir araya gelmiş, İstanbul Boğazı, Çanakkale, İzmir, Ardahan, Samsun, Trakya, Maraş'ı sararken o günkü komutanlar eve mi kaçtılar, liderler toplumu içeri mi kapattı?!.
Tam tersi.. 
Ne diyordu Atatürk?!.. 
O Atatürk Askerlere; "Ben size savaşmayı değil, ölmeyi emrediyorum'' dememiş miydi?!.
Peki, bugün insanlara eve kapanın diyen Başkan Recep Tayyip Erdoğan toplumun lideri olarak  15 Temmuz'da halkı sokağa çağırmasaydı kendisinin ve bizim halimiz nice olurdu bilemiyorum. 
Bilmem ama bugün yaşananlar geçmişteki lider ve ordu komutanlarının değerini bir kez daha ortaya çıkardığını görüyoruz...
Arap çöllerinde idealist bir lider olan Peygamberimizin onca saldırı ve yokluk, kıtlık, vebalara karşı 'Hele durun, az evden çıkmayın mı?' diyerek mi liderlik yapmış, Mekke ve Medineyi terk mi etmişti? ..
Bilmem ama kazanılan tüm zafer ve savaşlara liderlik yapmış olanların hiç ama hiç birisinin inandığı davadan geri adım atmadığı ve gelen virüste olsa, bitlenme de olsa, verem, kuduz, açlık, veba, kıtlık aklınıza ne gelirse yaşanan, yaşatılan ve yaşanacak tüm güçlere karşı kurşun yiyen göğsünü germiş, dik durmuş ve direnmiş toplumunu, askerlerini korkutmadan tam tersi cesaret vererek hep bir adım ileri demişler, geçmişin tüm liderleri ve de ordu komutanları..
Camileri kapatarak, insanları evden dışarı çıkartmayarak sanal ve medya illeti ile psikolojisini bozmaya çalışarak, ekonomiyi, sosyal hayatı bitirerek, sanal ortamda 24 saat ölümü hatırlatarak toplum liderliği, ordu komutanlığı yapılır mı?..
Bilemiyorum ama ben yine aynı yerde, aynı alandayım..
Şuna bir kez değinmeden geçemeyeceğim..
Bu ülkenin yeniden doğuşuna liderlik, önderlik, komutanlık yapan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları bir çok savaş ve virüs ile hep birlikte savaşarak bu ülkeyi bize bıraktılar. Bugünleri onlara borçluyuz.. 
Ve ben çokta ileri gidemezsem de hiç ama hiç geri çekilmediğim 51 yıl boyunca olduğu gibi bugün de coronaymış, virüsmüş demiyor, 'Korkunun ecele faydası var mı' diyerek herkesin er geç tadacağı ölüm günüme kadar yaşamaya devam ediyor ve diyorum ki; 
Teslim olmak yok, tüm olumsuzluklara rağmen... 
Kısacası Corana virüsünün aşısı bugün, belkide kardelenlerin açtığı Nisan'da yani yarın kendiliğinden hemde doğanın kendisi tarafından bulunacaktır. Kansere çare olmayan insanı beklemeden..
Evet, her virüse inat sağlıklı olmaya, sağlıklı bir kafa ile bu illetten ve gelecek olanlara savaşmaya pardon düşünmeye yaşamaya devam..
ARDAHAN TV İLE YOUTUBEDE'YİZ..
arşiv haber 24/03/2020 tarihli haber/yorum
ArdahanTV Fakir Yılmaz adresini TIKlayın sizde abone olun Ardahan ve ülke genelinde yaşananları 34 yıldır aktaran ekibimiz şimdide ünlü internet kanalı olan youtebe'de yaşananları anında kamuoyuna duyuracak. ArdahanTV Fakir Yılmaz https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw linkinden Ardahan ve ülkede yaşananları görüntülü olarak vermeye başlayan ekibimizin kanalına abone olmanız yeterli olacak.

SAHİ ÖLENLER, HASTA OLANLAR KİM?!.
Medya aracılığı ile burunlarından soluyan insanların dışarı çıkmaması için yaşatılan virüs korkusu ve paniği ardından adeta hayatın durdurulduğu şu günlerde 'virüste neymiş?' dercesine çok çalışan iktidar HDP yönetiminde bulunan Batman, Silvan, Lice ve Ergani Belediye Başkanlarını görevden alıp, yerine jet hızıyla atama yaptırmayı ihmal etmezken bunca paniğin ve korkunun yaratıldığı ülkede ölenlerin kim, hasta olanların sayısı ve adları da bir devlet sırrı gibi saklanmaya devam ediyor.
Evet, başta İçişleri Bakanımız ile Savunma Bakanımız olmak üzere bazılarının boş durmadığı ve bir taraftan gözaltılar, diğer taraftan havadan operasyonlar ile işine bakmaya devam ettiği şu günlerde ben de her iki bakan gibi inanmadığım virüs saçmalığı karşısında işimize bakıp, bunun bir oyun yani yerel ağızla dalavere olduğunda hala ısrarlıyım..
Bunun birinci nedeni de benim de içinde bulunduğum gazeteciler başta olmak üzere dünya genelinde oynanan bu oyunu çözecek, ortaya çıkaracak birilerini de hala oynanan bu oyuna alet olup, gerçeği bulamayışımız gibi ölenlerin kim, hasta olanların sayısının ne kadar doğru olduğunu ortaya çıkaramamızdır..
Yerel gazetecilik yapanların yaptığı gibi yani internet sayfalarından 'Al/Yapıştır' la habercilik yapanlar gibi ulusalın da 'Başkan ele dedi, bakan bele dedi, Amerika şöyle yaptı, İngilizler böyle' demekten öteye geçmediği bu furyanın adeta kıyamet koptuğunu belirtip, önüne geçmek için 'bez maske yaptık' demekten öteye gitmeyenlerin asıl gittikleri yolun ne olduğu neyin amaçlandığını anlamayan, algılamayanların da uyduğu bu furyayı çözecek, ortaya çıkaracakların bilim adamlarının yanı sıra gazeteciler olduğunu da sorgulamayan  sürü güdüsüyle hareket eden  toplumun bir delinin kuyuya attığı taş misali evlere kapanması ile şu günlerde 'Sahi hangimiz öldük? sorusunu sorarım dakika başı attıkları mesaj, videolarla oynanan oyuna figüranlık yapan topluma..
Evet, çevrenizde ölen biri var mı?
Bir yakınınız, tanıdığınız bahsedilen virüse mi yakalandı?
Haydi söyleyin de inanalım şu furyaya.
Herkes hayatına devam ediyor sanki daha önce ölenler boşuna ve nedensiz ölmüş ve ölmemesi gereken bizler de  dünya döndükçe hep yaşayacakmışız gibi..
Bakın kendinize, etrafınıza, oynanan oyuna gelip, saniye başı korku videolarını, resimleri söylemleri size atıp paylaşanlara..
Onlar değil mi sana, bana, size 'dışarı çıkmayın' derken kendilerinin kaşla göz arasında istediklerine gelip, gittiklerini..
HDP'li Belediye Başkanları dahil tehlikeli gördüklerini alıp yerlerine kendilerinden olanları atayanları..
Ha unutmadan yazımıza başlık olan soruyu bir kez daha sorup, 'Sahi ölenler, hasta olanlar kim?'
Bilen var mı? 
Varsa lütfen bu soruyu sorup, cevabını bulsunlar kendilerince..
Çünkü biz gazeteciler gibi bilim ve tıpla uğraşanlarda bu soruya cevap bulmuş değil şu dakika başı gündemin birilerince evrilip, çevrilmesi gibi..

Arşiv Haberlerimiz İçin

http://arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com/index.php
Kaynak: ardahan tev

Editör: ArdahanTV Fakir Yılmaz

Bu haber 16520 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI