Reklam
Bugun...


İstihdamda Doğu'nun Birincisi Ardahan Oldu..
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın işsizliğin önüne geçmek için yaptığı çağrıya en büyük destek Ardahan'dan geldi.

İstihdamda Doğu'nun Birincisi Ardahan Oldu..

İstihdamda Doğu'nun Birincisi Ardahan Oldu..

*Arşiv Haber 12/12/2017 Taihli Haberler

Alınan bilgilere göre geçtiğimi aylarda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin toplantısına katılan ve iş dünyasına 'istihdam' çağrısı yapan Cumhurbaşkanın Recep Tayyip Erdoğan'ın bu çağrısına en büyük cevabı Ardahanlı esnafın verdiği ortaya çıktı.
Konu hakkında gazetemiz bir açıklamada bulunan Ardahan Ticaret ve Sanayi Başkanı Çetin Demirci Sayın Cumhurbaşkanın ülkede yaşanan işsizliğin önüne geçilmesi için ilan ettiği seferberliğe en duyarlı kent olarak Ardahan olmuştur. Ve Doğu Anadolu Bölgesinde bulunan iller arasında Ardahan en çok işçiyi işe alıp, istihdam sağlamıştır ve birinci olmuştur.' dedi.
Bölge birincisi olarak yarın saat: 14.00'da Cumhurbaşkanılığı Külyesinde verilecek ödülü almak için Ardahan Valisi Sayın Mehmet Emin Bilmez ile birlikte Ankara'da olacaklarını da belirten ATSO Başkanı Çetin Demirci her zaman ülkenin ekonomisine büyük katkı sunmaya devam eden Ardahan'ın bu önemli çağrıya da duyarsız kalmadığını da ortaya koymuştur diyerek Ardahan esnafına teşekkür ettiğini de belirtti.

**Çağrımız tüm Ardahanlılaradır..

20 Milyonluk bir metropolde tutunmaya çalışan bunu yaparken gelenek, göreneklerini kayıp etmek istemeyen ve en önemlisi ticaretten, siyasetten güçlü olmak isteyen Ardahanlıların olmazsa olmazlarının el birliği yapmasından geçtiğine hep dikkat çekmemizin altında yatan ana sorun şu an hala devam eden dağınıklıktır..
Ve bu dağınıklığı önlemek, toparlamak isteyenlerin çabalarının önüne getirilmek istenen engellerin yine Ardahanlılara yaptırılmasıdır..
Evet, ülkenin en büyük kentinde var olma çabası içinde olan ve bununda eteklerde ki taşların bir kenara değil, dereye atılarak yapılması gerektiğini ısrarla belirtmemize karşın başta büyüklerimiz olarak bildiğimiz Ardahanlılar olmak üzere Ardahanlıların bir araya gelmesi, güçlenmesi ve el ele vermesini kendi küçük hesaplarını bozar korkusu içinde olanlarca yok sayılıp, görmemezlikten gelinmek istendiğini de üzülerek görmekteyiz..
Halbuki aynı kişilerin kendileri yıllarca böyle davrandıkları için ne kendilerine, nede çevrelerine bir hayırları olmadığını da görmeleri gerekmez mi?
Bakın işte her şey gözler önünde..
İstanbul burada Ardahan orada..
İstanbul'da dağınıklık, Ardahan'da göç ve güçsüzlülük.
Bunu aşmanın tek yolunun güçlü bir Ardahan lobiciliğinden geçtiğini belirten bizlere karşı bir öneri getirmeyip, engeller çıkarmaya çalışanların artık başlarını ellerinin arasına koyup ne yaptıklarını kendilerine sormaları gerekmez mi?
İşte tam da burada yeniden seslenmek isterim ben büyüğüm, ben bilirim benden başkası yapamaz diyenlere..
Gelin bugüne kadar yapamadıklarınız yapmaya çalışanlara güç verin, el atın, bizde omuz vermeye geldik deyin ve hep birlikte hepimizin o çok arzuladığı ama hala beceremediği güçlü bir Ardahan lobisini hep birlikte gerçekleştirelim..
Ve gelin mevcut yapıları güçlendirip, bir araya getirip, birlikte yapmak istediğimiz yapalım..
Gelin ki zaman geçiyor, yeni nesil kayıp oluyor ve Ardahan'ın dayanacak hali kalmıyor..
Geç değil desekte, sizin, sizlerin bu anlamsız hataları dolaysıyla hep gecikiyor, üzülüyor sakta yorulmayıp, doğru olanı, yapılanlarla ortaya koymaya çalışıyoruz..
Ve yine başa dönüp, gelin hep birlikte güçlü bir Ardahan demek için size uzatılan eli tutun..
Tutun ki başta 2019 yerel ve genel seçimleri olmak üzere her yerde güçlü bir Ardahan lobisinin etkisini hissettirelim..

**DÜN DERNEK KURDULAR, BUGÜN KAZ YEDİLER..

Muhtarlar Bürokratlara Servis Yaptılar..

*15/03/2017 Tarihli Haber

Halkın sorunlarımızı çözün diye seçtiği muhtarların bürokratlara kaz yağcılığı..

Metropollerde tepkilere neden olan kaz geceleri Ardahan'da da yapılmaya başlandı.Ardahan'ın Gürcistan ve Ermenistan'a komşu ilçesi Çıldır'da bir süre önce kurulan Muhtarlar Derneği tarafından kaz gecesi düzenlendi.Yaşanan sosyal sorunlar karşısında duyarsızlıkları ile tanınan ve muhtar olduktan sonra adeta ortada kayıp olan köy muhtarlarının düzenlediği Kaz Gecesine Çıldır ilçesi bürokratlarının yanı sıra Ardahan Belediye Başkanı, Çıldır Belediye başkanı Ardahan Vali Yardımcısı,  Posof, Göle, Damal Kaymakamları da katıldı.
Kaynak: kuzeyanadolugazetesi

Editör: kuzeyanadolugazetesi

Bu haber 9023 defa okunmuştur.

YORUMLAR

ESRA KUZEY
15-03-2015 22:23:00

siz kalkıp muhtarlara laf etmeden önce gazeteciliği öğrenin biz muhtarlar derneğini kopuk olan toplumu birleştirme harekatı için kurduk sizin bu şekilde duyarsızlıkla suçlamanız ve ortadan kaybolma tezinizi ortaya atmanızın amacı anlamış değilim bunu neye dayanarak yazdınız açıklama bekliyorum tarafsız medyacılık kanunu çiğnemeniz hatadır siz önce araştırarak devrik cümlelerde değil açıklayıcı kelimelerle haber yapıldığını öğrenin ! .

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI