Reklam
Bugun...


Işıklıdan Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfı..
Millî Eğitim Bakanlığı, liselerde yüz yüze yapılacak sınavların tarihlerinde erteleme yapıldığını açıkladığı ve 9, 10 ve 11. sınıfların sınavları 3 Mayıs'a ertelendiğini açıkladığı şu günlerde Ardahan'da Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfı açıldı.

Işıklıdan Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfı..

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz Cumartesi Günü Saat: 17.45'de de TEMPO TV'de Programa Başlıyor..

Her Cumartesi günü saat:15.45'de 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..
Hazırlık, 9, 10, 11. sınıf öğrencilerinin 29 Mart Pazartesi gününden itibaren başlatılması planlanan sınavların 3 Mayıs Pazartesi gününden itibaren yapılmaya başlanacağını duyurulduğu günün ardından Ardahan'da vali ve Milli eğitim müdürünün katılımı ile yeni bir sınıf açılarak minik öğrencilerin hizmetine sunuldu. 
Konu hakkında bir açıklama yapan Bilgisayar Uzmanı Suat Işıklı şöyle dedi; 
Bugün Güzel Bir Gün..
Hep hayalini kurduğum güzel bir projeye imza atmanın sevincini ve gurunu yaşıyorum. Ardahan Merkez’de bulunan Rehberlik ve Araştırma Merkezine Akıl ve Zeka Oyunları sınıfımızı bugün açtık.
Sayın Valimiz Hüseyin ÖNER bey ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Erhan BULUT bey ile açılışımızı gerçekleştirdik. Bu güzel açılış organizasyonu için okul yönetimine sonsuz teşekkür ederim. Uzun süredir heyecanla çalışmalarını yürüttüğümüz projeyi geçtiğimiz yıllarda Halk Eğitim Merkezine, Mesut Yolcu hocamızın girişimleri ile kıymetli hocamız Müjgan EMİNOĞLU bir sınıf açmıştı. Bizde oradan esinlenerek en iyi yatırımım eğitime yapılan yatırım olduğu bilinci ile güzel bir sınıf yapmaya karar verdik. Değerli dostum Ram Merkezi öğretmenlerinden Halil ALTUN hocamız ile bu konuyu konuştuk ve bizim okulda uygun bir sınıfımız var demesi ve ricası ile çalışmalarımızı başlattık. Kurum Müdürümüz Yıldız DEDE hocamız bizleri çok iyi karşıladı ve görüşmelerimizle projemize başlamış olduk. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Akıl ve Zeka Oyunları sınıfımızın memleketimize hayırlı olmasını dilerim ve güzel yarınlar için herkesin elini taşın altına koymasını temenni ederim.
.

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Son iki haberimiz için TIKla abone ol, izle.. 

BAŞ DANIŞMAN NE YAPAR?!..

Piyasaların yeniden hareketlendiği şu günlerde   “bakanlar değişecek mi?”  sorusu da gündemin birinci sırasında.

Ülkenin 600 milletvekilin mecliste “indir, kaldır” diye el kaldırdığı belirtilen ülkede memur gibi atanan bakanların hangisinin değişeceği konuşula dursun, benim dikkatimi çeken sayıları ve maaşları milletvekillerini geçen, bol polis korumalı, makamlı başdanışmanlar çekmekte.

Çünkü başkanlık sisteminden bu yana Milletin Meclisinin taşındığı 1150 odalı sarayda kaç kişi ve kimin ne başdanışmanı olduğu artık kafa karıştırırken, sayılamıyor da.
Çünkü 20 yıla yaklaşan iktidarı boyunca kendisine katkı sunanları ya müteahhitlik yoluyla, ya da baş danışmanlıkla ödüllendiren Erdoğan'ın bu yönü, yani vefalı kişiliği ile yol arkadaşlarını takdir edişi takdir edilirken, bu takdirin senden, benden toplanan vergilerden oluşan paralarla maaşa dönmesi de ayrı dert ola dursun, bu baş danışmanların ne iş yaptığı da merak konusudur.


Çünkü aralarında Ardahanlı iki hemşerimin de bulunduğu, onca başdanışmanın danışman oldukları günlerde ki heyecanlarını kısa sürede kayıp edip, ortada kayıp oldukları da diğer bir gerçek.
Evet, bakanların değişeceğinin tartışıldığı şu günlerde bol maaşlı oldukları artık saklanmayan onca başdanışmanların hangisi yeni bir ödül alıp, bakan olacağı da merak edile dursun, bir bölümünün dokunulmazlıkları kaldırılıp, hapse atılan milletvekillerinin de danışmanlar gibi, orada, yani ondan başkasının dediğinin dinlenmediği ne işe yaradıkları da merak edilen diğer bir konu...

EĞİTİMİ ORTAYA KOYAN FOTOĞRAF..
arşiv haber 19/10/2017 tarihli haberler/yorumlar
Türkiye’nin 81 Vilayeti arasında başta eğitim de olmak bir çok kon uda sonlarda bulunan Ardahan’ın Göle ilçesinde geçtiğimiz günlerde çekilen bir fotoğraf sanal ortamda beğenme rekoru kırarken bölgede ki eğitim öğretimin de durumunu ortaya koya gibiydi..

Göle ilçesinin eski devlet hastanesinin ACİL kapısının önün de tesedüfen çekilen ve küçük öğrencilerin çamurlu yolda eşek sırıtın da okula gidişlerini fotoğraflayan kişi sanki bölgedeki eğitimin Acilyetliğini ortaya koyar gibi habersiz olarak deklanşörüne basıyordu..**Eğitimi Nasıl İleri Götürürüz Arkadaşlar?

*20/11/2017 Tarihli Haber

Son 10 yıldır yapılan üniversite sınavlarında 81 Vilayet içinde son 3’te kurtulamayan Ardahan çareyi “Ardahan eğitimde nitelik kazanıyor” projesinde arıyor..

Son yıllarda iyiden iyiye gerileyen bölgede ki eğitimin yeniden eski günlerine dönmesi için Ardahan Valisi ziyaret ettiği okullarda öğrenci ve öğretmenlere ‘Eğitimi nasıl ileri götürürüz?’ sorusunu öğrenci ve öğretmenlere sorup, soruna birlikte çare arıyor.

Vali Ahmet Deniz, “Ardahan eğitimde nitelik kazanıyor” projesi kapsamında Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Halitpaşa Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek, 12’nci sınıf öğrencileriyle sohbet etti.
Milli Eğitim Müdürü Tevfik Fikret Eteker ile birlikte liselere ziyaret gerçekleştiren Vali Deniz, dersliklere girerek, üniversite sınavlarına girecek olan son sınıf öğrencilerine moral verdi.
Öğrencilere, başarının yanında iyi insan, iyi birey olmanın çok önemli olduğunu söyleyen Vali Deniz, “Sizlerden biraz daha gayret etmenizi ve sınavlarda daha çok başarı elde etmenizi bekliyoruz. Sizler zeki çocuklarsınız. Elinizde ki imkanları iyi kullanarak, başarıya doğru koşmalısınız. Başarı elbette ki önemlidir. Fakat elde ettiğiniz başarılarla birlikte, devlete, millete, içinde bulunduğunuz topluma faydalı bireyler olmanız da çok önemlidir. Bizi biz yapan değerlere sahip olduğunuz zaman, önünüzde hiçbir engel duramayacaktır. Sizlerin başarılı, milli ve manevi değerlere önem veren, topluma faydalı bireyler olacağınıza inanıyorum. Üniversite yolunda gireceğiniz sınavlarda başarılı olmanızı diliyorum” dedi.
Ziyaret ettiği okullarda öğretmenlerle de toplantı yapan Vali Deniz, “İlimizi eğitim anlamında daha fazla nasıl ileriye götürebiliriz, eğitim kalitesini nasıl yükseltebiliriz, onun mücadelesini veriyoruz. Ardahan'da eğitim sorununu çözmemizin önünde baktığımız zaman çok büyük sorunlar yoktur. Öğretmenlerimiz asil, birleştirilmiş sınıflarımızın sayısı yok denilecek kadar azaldı, okullarımızın fiziki şartları iyileşti. Bundan sonraki süreçlerde ise daha özverili çalışmalar yaparak öğrencilerimizi başarıya ulaştırma gayreti içerisinde olmalıyız. Burada yapacağımız şey, öğrencilerimizle, velilerimizle, öğretmenlerimizle birlikte bir aile ortamı oluşturarak eğitimde başarılı bir hamle yapmaktır” diye konuştu. 

**Kar boylarını geçsede..

Ardahan’da başlatılan “Ardahan eğitimde nitelik kazanıyor” projesi uygulama konurken, köylerde okuyan öğrenciler kar engelini aşarak eğtimlerini tamamlamaya çalışıyorlar.

Aynı şeyleri düşünüyorsak bu anlaşılmamak neden?
  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com

Bir gazeteci olarak ülkem ve memleketimde yaşananları takip edip, kamuoyuna aktarma görevimin yanı sıra 600 ila bir milyona yakın Ardahanlının göç edip, yaşamlarını idame ettiği İstanbul'da ki derneklerin en üst çatı örgütü olan Ardahan Dernekler Federasyonun Genel Başkanlığını yapan bir olarak anlaşılmamaktan zorlandığımı son Ankara ziyaretimde bir kez daha fark ettim..
Halbuki; 'Ben Ardahanlıyım' diyen her Ardahanlı gibi bende Ardahan'ıma ve Ardahanlılara hizmet etmek için bir taraftan gazetecilik yaparak diğer taraftan 'Güçlü Bir Ardahan Lobisi' mücadelesi veren Ardahanlı stk'ların üst çatısı olan ARDAFED İstanbul Başkanlığı aracılığıyla bu ülkeye katkı katmaya çalışan ama sanırım gerek siyasi bakışım, gerekse dilim hatta rengim dolaysıyla anlaşılmak istemeyen bir Ardahanlı olmaktan öte bir şey değilim..
AK Parti ve CHP Ardahan Milletvekillerinin yanı sıra bana göre İstanbul Ardahan Federasyonun amaç ve hedefleri gibi ülkemin başkenti Ankara'da ki Ardahanlıları örgütlemeye çalışan Ankara ARDFED'i ziyaretim de gördüğüm tek şey hepimizin aynı şeyleri düşünüp, bir birimizi anlayamadığımızdı..
Çünkü hepimiz aynı amacı yani ülke genelinde bir birine sayı gösteren, el ele veren ve ülke genelinde güçlü bir Ardahan Lobisi oluşturma arzusu içinde olduğunu anlıyor, fark ediyordum..
Evet, bunu hepimizn fark edip, 'Aynı şeyleri düşünüyorsak bu anlaşılmamak neden?' diye sorduğumuzda amaçlanan, özlenen ve toplumun büyük kesimi tarafından istenen o birlikteliğin sağlanmaması gibi bir engelin kalmayacağını da bilmek gerekir.
Çünkü hepimiz konuşurken aynı şeyi istediğimiz anlasak, anlaşılsak bu yolun yarısından çoğu geride kalmış demektir..
İşte bunu gerçekleştirmek içinde 24-25-26 Kasım 2017 Tarihlerinde İstanbul Maltepe de gerçekleştirmek için ortaya konulan 'Ardahan'ı Tanıtma, İstanul'da ki Ardahanlıların Bir Birini Tanıma Günü' için ortaya konulan çaba bu çok istenen birliktelik için, güçlü bir Ardahan lobisi için büyük bir fırsat olmalı diye düşünüyor ve gelin bir birimizi anlamak, anlaşılmak için el ele verin diyorum..

**Dernek Başkanım Cumanız Hayırlara Vesile Olsun..

Haftanın 6 Gününün hayırsız olsa da Cuma'nın mutlaka hayırlı olması için büyük çaba harcayanlara bakıyorum da sanki hepsi anlaşmalı..
Çünkü bir birlerinden kopyaladıkları içeriği ne analama gelen, hatta Arapça olduğu için okuyamadıkları hazır mesajları dost, eş, arkadaş olarak bildiklerine attıklarında kimsenin kendilerine 'Allah Razı Olsun' demediğini de anlamazlar..
Çünkü gelen mesajın toplu atıldığını ve iş olsun diye atıldığını onlar gibi attıkları da iyi biliyor..
Neyse din ve gün düşmanı ilan edilmeden burayı, 'kıssadan hisse' diyerek geçerken aynı mesajları yani haftanın 6 gününün hayırsız olsa da bir gününün mutlaka hayırlı olmasına çabalayan dernek başkanlarına gelmek isterim..
Ardahan Dernekler Federasyonu olarak ortaya koyduğumuz çabalara ve bu çabaları anlatan, duyuran mesajlarımızı hemen her gün attığımız bu dernek başkanları kendilerine gelen hazır cuma mesajlarını hiç kaçırmazken kendilerine bizden, dost eşten gelen birlik, beraberlik mesajlarını cevaplamaktan bile aciz olmaları ilginç bir durum..
Çünkü aynı dernek başkanları başında bulundukları dernekleri ayakta tutmak için üyeye, çevreye ihtiyaç duydukları halde kendilerini kimsenin takmadığından yakınanlar..
Yani hafta boyu cuma gününü heyecanla bekleyip, hazır mesajları sağa sola atan dernek başkanlarımız birlik, beraberlik mücadelesi veren ve üyesi oldukları federasyondan gelen mesajlara olumlu yada olumsuz cevap vermekten bile aciz yada yorgun olurlarken kendilerinin ölü bekleyen kazıyıcılar gibi ya biri ölecek toplu mesaj atacak yada cumadan cumaya kendisine gelen mesajı içeriğini pekte anlamadan sağa sola atmakla görevli sanırlar..
Evet başta İstanbul'da olmak üzere yurt genelinde güçlü bir lobi çabası içinde olduklarını belirtip, kurdukları dernekleri yıl da bir kaz gecesi düzenleyen yada ve de kimsenin kalmadığı ve kendilerinin görevi olmayan taziye evi gibi alakasız işlerle meşgul olan dernek başkanları cumanız Mübareke olsun da ya sizin asıl işinizin en azında ayda bir toplantılar yapıp, önce üyelerinizi ardından Ardahanlı hemşehrilerimizi toplayıp, birlik berberliğin nasıl sağlanacağı konusunda iş adamlarınız, kadın ve gençlerinizle birlikte hareket etmeniz ve en önemlisi içinde bulunduğunuz üst çatılarınız olan federasyonlarınızın çalışmalarına katkı sunun daha hayırlı iş yaparsınız diye düşünüyorum..

 
 Kaynak: ardahan haber

Editör: ARDAHAN ardahan

Bu haber 8264 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI